Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

poruka: 40
|
čitano: 8.461
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan".
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

 

"Draga izvoli tabletu, za migrenu"

"Što je tebi, pa nemam migrenu"

 

"E tu sam te čekao! Skidaj gače!"

Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr

ć

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr

Nije bitno

16 godina
odjavljen
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

Kaj bi trebali reći na doktorski rukopis, poardon škrabopis 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 10:32 (XXX).
Moj PC  
9 1 hvala 1
15 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

ma nema do dobre lobotomije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

i onda još taj mrtvi latinski, ko neko tajno društvo 

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
online
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

 "...ili vagalna stimulacija ('vagalna', a ne 'vaginalna'!)..."

 

Doc, ovo je bio mudar potez 

To je to, kad čovjek zna kaj ga inače slijedi ako ne stavi tu napomenu u zagradi 

Ekipa se već pripremila i prste u pripremu na tipkovnicu čim su pročitali dio prije zagrade, a onda hladan tuš....

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 10:52 (fer-de-lance).
 
7 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
XXX kaže...

Kaj bi trebali reći na doktorski rukopis, poardon škrabopis 

 Ne generaliziraj  😘

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
5 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

Lijepa vijest. Meni su napadi migrene poceli pri ulasku u pubertet i gotovo se povukli nakon izlaska. Gotovo, jer jos mi se nekada pojavi "aura", ali se povuce bez onoga sto je slijedilo nakon toga (glavobolja i ostalo...).

Kako je to boljelo. Neopisivo...

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Ljetne glavobolje...te su ubitačnije nego Zimske....inače do neba naklon S.Makedoncima na kafetinu....mada mi je prije bio dosta jedan....A sad tek nakon drugog...mater me zahebala....njezin dio dnk....ćaću glava nikad ne boli....čak ni po jugu:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

Meni su se migrene pojavile u 33. godini, a prestale u 27., kad san pa' sa skele.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

Toksini u jetri i nametnici u crijevima su problem, kaze se za crijeva da su drugi mozak, 80% serotonina se proizvodi u crijevima tek 20% u mozgu, nažalost tokom godina unosa parazita i toksina u naša tijela kroz hranu, paraziti/candida namnože se u crijevima i sprečavaju apsorpciju hrane, toksini zapnu u jetri te jetra nemoze očistiti toksine iz tijela.

 

Toksini/teški metali kruze tijelom te se lose osjecate te može doći do, inzulinske rezistencije/predijabetes tipa II, povisenog kortizola, migrene, moždanog  udara, napadaja panike/nekog čudnog straha od nečega, anxiety, depresije, bolova u  zglobovima, koljenu, autoimunih bolesti, psorijaza, artritis, you name it, to se zove masna jetra/fatty liver, masna jetra uzrokovana je lošom prehranom, junk food, itd. 99,9% ljudi koji imaju špek ispod pupka ili su pretili imaju masnu jetru, kombinacija masne jetre i nametnika u crijevima nikako nije dobra, migrene, depresije, kratki napadaji panike, brain fog, izrazito ste iritabini, sve vas živcira, tijelo vam je u fight or flight mode'u (visok kortizol) umjesto u rest and digest opuštenom mode'u, stalno mislite da vas netko u komunikaciji želi povrijediti riječima, onako nekako niste svoji u glavi, izbjegavanje druženja, loše mislite o sebi, nisko samopouzdaanje, lagano se osjetite osramoćenim, vrtite u glavi sramotne situacije iz prošlosti, sebe krivite za nešto, svi navedeni problemi iskljucivo dolaze od previse toksina/teških metala i nametnika u crijevima.

 

Jedino sto pomaze da se bolje osjecate(ukoliko netko pati od navedenih problema), odnosno da nemate nikakvih psihofizičkh problema jest da se očisti jetra i da se riješite nametnika u crijevima, nažalost farmaceutskim kompanijama nije nikako u interesu da se riješite teških metala/masne jetre i nametnika iz crijeva jer oni nebi mogli kome prodavati lijekove za inzulinsku rezistenciju - belformin, dijabetes, artritis, psihičke probleme anksioznost, depresija, zoloft i ostale lijekove. Svi ti lijekovi ne rješavaju uzrok svih tih problema, a to su jetra i nametnici u crijevima, i nažalost, čovjek se stalno vrti u krug, nikako da full ozdravi od tih lijekova a i problemi su stalno prisutni, liječenje traje dugi niz godina, čovjek se i dalje truje toksinima iz lijekova a i dalje nije potpuno zdrav, znači nešto ne štima, a i sami smo svjedoci kako ti krugovi izllječenja traju godinama i godinama.

 

Čiščenje jetre se radi klistirom kave, zašto kavom, zato što je to najbrži i najefektivniji način da se jetra što prije očisti. Kava nakon pripreme za klistir sadrži sastojak "cafestol palmitate" koji stimulira proizvodnju enzima "glutathione S-transferase" u jetri te otvara žućne kanale te se na taj način jetra rješava nakupljenih prekomjernih toksina u tijelu.  Jetra sama po sebi proizvodi u malim/manjim kolicinama "glutathione S-transferase" te nemoze kako treba očistiti tijelo od prekomjerne konzumacije junk fooda. Klistir kavom stavlja jetru u boost mode do 800% te se brže rješavamo toksina.  To ne znači da možemo drmat po junk food'u. Šteta :(

 

-  Fatty liver /masna jetra, obavezno pogledajte komentare tisuće i tisuće ljudi koji su sve to prošli iz prve ruke dokazuju da velika većina doktora danas jako malo zna i da rade u interesu farmaceutskih tvrtki. Bilo je i slučaja gdje je Uskok istraživao doktore koji su primali mito u hrvatskoj!. Osobno poznam jednu doktoricu koja je dobila plaćeno ljetovanje u Turskoj za guranje odredjenih lijekova na recepte pacijentima. Žalosno.

 

- Coffee enema/klistir kavom (isključivo organska kava) - beneficije

 

- Čišćenje crijeva, rješavanje toksina dijatomejskom zemljom (Diatomaceous Earth) također obavezno pogledati komentare.

 

U roku od 7-12 dana ćete se osjećati puno puno bolje ukoliko patite od bar jednog gore navedenog problema.

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 12:33 (Cryogenic).
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

Wow.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
 
11 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr

Kaj je je, ima ovaj njegov post nekog pozitivnog učinka.

Evo, ja sam dobio instant pražnjenje crijeva od njega (riješih se dijela teških metala i jetra mi sad diše kak spada), fala gospon Cryogenic, na korak sam bliže ozdravljenju !!!!

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr

Mene zanima:

 

- Kruže li toksini/teški metali tijelom u smjeru kazaljke na satu, ili obrnuto?

- Ako kod mene kruže obrnuto nego što je uobičajno, pomažu li onda ti pripravci?

- Ako neko proizvodi lijekove, pa makar i alternativne, nije li onda i on pripadnik farmaceutske industrije?

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 13:49 (markoBT).
15 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Doc Berecki kaže...
XXX kaže...

Kaj bi trebali reći na doktorski rukopis, poardon škrabopis 

 Ne generaliziraj  😘

 

 jedan čitak/čitljiv/pismen liječnik ne čini struku već skoro pa jednoroga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Ajar kaže...
Doc Berecki kaže...
XXX kaže...

Kaj bi trebali reći na doktorski rukopis, poardon škrabopis 

 Ne generaliziraj  😘

 

 jedan čitak/čitljiv/pismen liječnik ne čini struku već skoro pa jednoroga. 

 Dobro danas valjda sve ide elektronski i printa se..ali nekada smo znali svi sjesti oko nalaza i polako dešifrirati slovo po slovo, pod uvijetom da sva slova nisu bila skoro ravna crta.

Nekim čudom međusobno su dosta dobrao čitali klingonski 

12 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
fer-de-lance kaže...

Kaj je je, ima ovaj njegov post nekog pozitivnog učinka.

Evo, ja sam dobio instant pražnjenje crijeva od njega (riješih se dijela teških metala i jetra mi sad diše kak spada), fala gospon Cryogenic, na korak sam bliže ozdravljenju !!!!

 

 

 Eto, zelis pomoc ljudima i naletis na sarkazam, tipicni mentalitet hrvata, ajmo popljuvat onoga koji zeli pomoc i napravit se pametan, onaj tekst gore se tice ljudi koji imaju probleme, ako nemas problema nemoras bas ko tipicna rvatina iskazat sarkazam. "Mlad" si jos, doci ce problemi bez brige. jesi sad cool kad si blize ozdravljenju jelda, sad sam to napisao i sad sam frajer, pametniji od milion ljudi koji su ozdravili ovom metodom. Mora da si zabavan po partijima i jako trazena osoba.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 14:21 (Cryogenic).
8 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan
Sarkazam ili ne, ali ništa od ove argumentacije za klistiranje kavom ne razumijem iako imam solidno znanje biokemije (što zagovornik takve terapije očito nema, jer ne zna prevesti imena enzima na hrvatski). I nije važno da ja ili itko drugi išta razumije, bitno je zapravo da nitko ništa ne razumije ali mu se čini da razumije ili, točnije, da mu se čini da bi tu moglo nešto biti. Tako se znanost prevtvara u magiju, enzimi, organi, organski sustav i fiziološki procesi pretvaraju se u magična, mitska bića. Ako kava ima djelovanje onakvo kakvo kažete, onda bi je valjda bilo bolje piti nego se njome klistirati. Na kraju, zdrava pamet kaže da je klistiranje invazivni postupak, koji kao takav može voditi do neželjelih posljedica.
 
9 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
danen kaže...
Sarkazam ili ne, ali ništa od ove argumentacije za klistiranje kavom ne razumijem iako imam solidno znanje biokemije (što zagovornik takve terapije očito nema, jer ne zna prevesti imena enzima na hrvatski). I nije važno da ja ili itko drugi išta razumije, bitno je zapravo da nitko ništa ne razumije ali mu se čini da razumije ili, točnije, da mu se čini da bi tu moglo nešto biti. Tako se znanost prevtvara u magiju, enzimi, organi, organski sustav i fiziološki procesi pretvaraju se u magična, mitska bića. Ako kava ima djelovanje onakvo kakvo kažete, onda bi je valjda bilo bolje piti nego se njome klistirati. Na kraju, zdrava pamet kaže da je klistiranje invazivni postupak, koji kao takav može voditi do neželjelih posljedica.

 o "invazivnim postupcima" postoje mnoge internetske stranice i iznimno su dobro posjećene, bolje od ičega ostalog. kad ne bi bilo por ... nema veze. postoji čak i "odsjek" s klistirima. 

 

a nego što bi s kavom nego je pečenu i mljevenu skuhali pa popili? (šmrkali? intravenozno? čepići?) samo koze je brste, no i to je oralno. mi smo jutarnju kavu u bivšoj firmi zvali "sikteruša" jer te "fino potjera". svakako je moguće da postoje i drugačiji maštoviti načini uporabe no ... hm. 

 

s enzimima je lako. mahom završavaju na -aza (ekstaza, psorijaza, maza ...) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 14:59 (Ajar).
12 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Cryogenic, mogu razumjeti tvoje tvoje plemenite namjere, ali nešto teže shvaćam izostanak zdravorazumskog preispitivanja onoga što si napisao/prepisao.

Na stotine tisuća vrhunski obrazovanih znanstvenika i liječnika cijele svoje živote posvećuje istraživanju i liječenju bolesti. To im je zanimanje i poziv, pa čak i životna misija. Pa nitko sretniji od njih kada bi mogli reći ljudima "klistirajte jetru kavom" i vaše će bolesti nestati. Ali oni to ne kažu jer (ti odaberi odgovor koji ti je vjerojatniji):
1) oni su zli, pakosni profiteri i često baš najljeniji i najgori učenici u razredu završe kao liječnici i znanstvenici
2) "klistiranje jetre kavom" je hoax; prodajni uvod jedne druge industrije.

12 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Did12 kaže...
Cryogenic, mogu razumjeti tvoje tvoje plemenite namjere, ali nešto teže shvaćam izostanak zdravorazumskog preispitivanja onoga što si napisao/prepisao.

Na stotine tisuća vrhunski obrazovanih znanstvenika i liječnika cijele svoje živote posvećuje istraživanju i liječenju bolesti. To im je zanimanje i poziv, pa čak i životna misija. Pa nitko sretniji od njih kada bi mogli reći ljudima "klistirajte jetru kavom" i vaše će bolesti nestati. Ali oni to ne kažu jer (ti odaberi odgovor koji ti je vjerojatniji):
1) oni su zli, pakosni profiteri i često baš najljeniji i najgori učenici u razredu završe kao liječnici i znanstvenici
2) "klistiranje jetre kavom" je hoax; prodajni uvod jedne druge industrije.

 Naravno da nece rec, moraju farmaceutske tvrtke zaradjivati, njima je u interesu da grickamo lijekove, dobar tek ekipa, ljudi vise nego ikad umiru od raznoraznih rakova, sve vise ljudi ima depresiju i anksioznost kolko god to netko negirao, ali doktori i dalje filaju pacijente "lijekovima" i kemoterapijama, ali nema 100% izljecenih od rakova, 100% izljecenih od artiritisa i 100% izljecenih od ostalih autoimunih bolesti, gdje su ti sad stotine tisuća vrhunski obrazovanih znanstvenika i liječnika? Moja namjera je da se ljudi sami raspitaju oko stvari koji pomazu, a ne da za pola sata krenu sa klistirama,  citajte komentare na jutjubu šta ste svi mene napali, meni je pomoglo kao MILIONIMA ljudi, ja nista niti ne prodajem niti imam ista od toga, meni doktori nisu znali sta mi je i poceli prepisivati zolofte i brdo lijekova ja sam rekao ne hvala i klistir i ta zemlja mi je vise nego pomogla u samo 10 dana. Mentalitet hrvata je taj da hrvati MORAJU bilo kome kontrirati jer oni znaju bolje, jako teško primamo druga mišljenja u obzir, to je nevjerojatno. Ovo je samo moje iskustvo koje sam htio podijeliti. Ako nekome ovo pomogne u najmanjem nekom slucaju nitko sretniji od mene.

 

Klistiranje kavom je hoax? a sta je konzumiranje lijekova? Klistir organskom kavom apsolutno nikakav stetni ucinak ne radi ili ostavi, i košta 5 kuna,  dok antibiotici i droge i lijekovi znamo sta rade i kolko koštaju. O cem mi tu pricamo jebo vas lebac e. Ali sigurno je tu nekolicina pametnija od 10 miliona ljudi na youtube kojima je to pomoglo i koji su se izvukli od raznoraznih sranja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 18:25 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
danen kaže...
Sarkazam ili ne, ali ništa od ove argumentacije za klistiranje kavom ne razumijem iako imam solidno znanje biokemije (što zagovornik takve terapije očito nema, jer ne zna prevesti imena enzima na hrvatski). I nije važno da ja ili itko drugi išta razumije, bitno je zapravo da nitko ništa ne razumije ali mu se čini da razumije ili, točnije, da mu se čini da bi tu moglo nešto biti. Tako se znanost prevtvara u magiju, enzimi, organi, organski sustav i fiziološki procesi pretvaraju se u magična, mitska bića. Ako kava ima djelovanje onakvo kakvo kažete, onda bi je valjda bilo bolje piti nego se njome klistirati. Na kraju, zdrava pamet kaže da je klistiranje invazivni postupak, koji kao takav može voditi do neželjelih posljedica.

 Imas li ikakav znastveni rad da podupres svoju teoriju? Ili samo prenosis ono šta si cuo, meni se čini ipak ovo zadnje.

8 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan
Kakav bih ja trebao navesti znanstveni rad da poduprem "svoju teoriju"? Teret dokazivanja je na onome tko nešto tvrdi, u konkretnom slučaju onome tko zagovara terapiju klistiranja kavom. Ja mogu samo reći da je teorija o tome, kako je ovdje prikazana, loše obrazložena. A što se tiče farmaceutskih tvrtki, postoje mnogi prirodni i nimalo skupi lijekovi za regeneraciju jetre. Jedan od njih je čaj od maslinovog lista. To znam jer sam čitao znanstveni rad u kojem su teška oštećenja jetre, uzrokovana karcinomom, uspjeli kod pokusnih životinja (štakora) zaliječiti čajem od maslinova lista. Prema tome, ako se brinete za zdravlje svoje jetre, bolje bi vam bilo piti taj čaj (koji se, za cijenu od 12 kn po kutiji od 40 g, može kupiti u svakoj boljoj biljnoj apoteci) nego ulijevati kavu u debelo crijevo.
 
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Baš me danas bolila glava....međutim čekao da sama prođe....ali ne ide pa da ga hebeš....nakon kafetina...:)

Nakon što lijek krene u prodaju....USA....kad stiže u croatistan?

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 20:01 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

dugogodisnji "patitelj" od migrene ovdje..

imao sam vise triggera, i napokon sam se uspio rijesiti vecine napadaja.

jos uvijek imam migrenu tu i tamo, i to su takve muke, da kad vec osjetim da ce doci do migrene (famozna aura), ubijem je u samom startu sa 600mg ibuprofenom + red bull, naravno ne na prazan zeludac.

smrtonosna kombinacija pretpostavljam, al onaj ko ima migrene ce napraviti sve samo da je se rijesi.

 

jedva cekam probati ovaj lijek ako ikada dodje do europe

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
danen kaže...
Kakav bih ja trebao navesti znanstveni rad da poduprem "svoju teoriju"? Teret dokazivanja je na onome tko nešto tvrdi, u konkretnom slučaju onome tko zagovara terapiju klistiranja kavom. Ja mogu samo reći da je teorija o tome, kako je ovdje prikazana, loše obrazložena. A što se tiče farmaceutskih tvrtki, postoje mnogi prirodni i nimalo skupi lijekovi za regeneraciju jetre. Jedan od njih je čaj od maslinovog lista. To znam jer sam čitao znanstveni rad u kojem su teška oštećenja jetre, uzrokovana karcinomom, uspjeli kod pokusnih životinja (štakora) zaliječiti čajem od maslinova lista. Prema tome, ako se brinete za zdravlje svoje jetre, bolje bi vam bilo piti taj čaj (koji se, za cijenu od 12 kn po kutiji od 40 g, može kupiti u svakoj boljoj biljnoj apoteci) nego ulijevati kavu u debelo crijevo.

 eto, bravo, hvala na pomoci, uz klistir kavom, ja pijem i silimarin/sikavicu, probat cu i to.

7 godina
protjeran
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

Cekam taj dan da ce jedna tableta rijesiti migrenu za sva vremena.

 

Tko nema migrene - ne zna sta propusta. Takve bolove da imas osjecaj da si

na toboganu, zeludac se okrece, zvukovi su bolni, svjetlost iritira,

sagnut se da zavezes cipele je nemoguca misija.

 

Najgore je kad se desi za vrijeme voznje na autoputu - slijedece ugibaliste se cini udaljeno svjetlosnim godinama.

 

Jake droge protiv bolova, voda i zmirenje pomaze, bar 30-45min.

 

Sve u svemu, neizlijecivo i trajno neugodno smetalo u zivotu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

protiv jetre pijem šljivovicu...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Čitatelj kaže...

Cekam taj dan da ce jedna tableta rijesiti migrenu za sva vremena.

 

Tko nema migrene - ne zna sta propusta. Takve bolove da imas osjecaj da si

na toboganu, zeludac se okrece, zvukovi su bolni, svjetlost iritira,

sagnut se da zavezes cipele je nemoguca misija.

 

Uvijek je bilo teško nemigrenskim osobama opisati koliki su to stvarno bolovi.

Najgorije mamurno jutro i takva glavobolja su velika 0 za onu migrensku.

 

Jedno vrijeme sam na recept dobivao tablete Imigran (u paketu 2 tablete, da samo dvije!!!, a u slobodnoj prodaji su koštale 100kn)

Kako im je učinkovitost rekao bih bila ista ibruprufenu , prestao sam ići k liječniku i naručivati se, te čekati na recept za Imigran.

Kad kažem učinkovitost, više mislim na neučinkovitost, jer ili traje u nedogled bez prestanka ili prestane vrlo brzo.

Nakon pubertetskog doba pojava migrene se jako razrijedila i smanjila intenzitet, tako da i ovaj moj izraz "vrlo brzo" mislim na 1-5h.

 

Jednom sam na recept dobio novi "najbolji lijek", sličio je onim mentolnim filmovima od Orbita ili nekog drugog:

Samo par dana nakon dobivenog lijeka, neurolog koji ga je prepisao zove da ga ni slučajno ne koristim, pre jak je bio za odrasle a kamoli mene koji sam tad bio maloljetan.

 

Evo za one koji na svu sreću nikada nisu osjetili što je ta Aura, vjerojatno najbolji prikaz iste:

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice