Novi život osiromašenog uranija

poruka: 76
|
čitano: 11.123
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi život osiromašenog uranija".
14 godina
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija

i opet... jasno mi je da koncentracijom težine mijenjaš uravnoteženost cijele konstrukcije...

 

ali bit svega je: koji je minimum balasta nužan, jer nema teorije da se 400+ ljudi razmjesti idealno (uz to i kreću se tijekom leta) pa da je u nekoj konfiguraciji  to 0 kg...

 

ionako letni inženjer mora proračunavati prije svakog leta razmještaj, osobito u teretnjacima...

 

ali da se u 50 g. 747-ice nije dalo iskoristiti za dotjerivanje konstrukcije, dodavanje nekih sklopova/uređaja, nego je stalo na balastu .....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija
Stric_Jura kaže...

 

 

ali da se u 50 g. 747-ice nije dalo iskoristiti za dotjerivanje konstrukcije, dodavanje nekih sklopova/uređaja, nego je stalo na balastu .....

evo i 737 je star 50ak godina pa vidimo kaj se dogadja (MAX) kad ides modernizirati staru sasiju i korigirati centar ravnoteze :D

 

Naravno, pojma nemam dal 737 ima ikakav balast ili ne, al al postoji razlog zašto se npr stare 4-motorne šasije ne prerađuju u 2-motorne. Previše inženjerskih akrobacija je potrebno a nisu baš jeftine.

 

Dodavanje wingletsa i novih motora je izgleda vrhunac promejene na istoj šasiji koje možemo očekivati.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 13:37 (nixass).
14 godina
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija
nixass kaže...
Stric_Jura kaže...

 

 

ali da se u 50 g. 747-ice nije dalo iskoristiti za dotjerivanje konstrukcije, dodavanje nekih sklopova/uređaja, nego je stalo na balastu .....

evo i 737 je star 50ak godina pa vidimo kaj se dogadja (MAX) kad ides modernizirati staru sasiju i korigirati centar ravnoteze :D

 hehe....touche... ali ipak nije...

 

u MAXU je sve SW kompenzirano (druga konfiguracija krila i ramenjača itd)....

 

ovde govorim o internim preinakama bez izmjena zmaja...

 

no prije svega hvala dr. Raosu, uopće mi nije bilo ni nakraj pameti da se tako koristi uran (za probojna zrna  na topovima mi je jasno) kao balast u avijaciji...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija
Jako dobra tema. Hvala doktoru. A ovi koji sve pokušavaju razdvojiti, molim vas nemojte. Smiješno je razdvajati količinu gibanja, tlak/dimenzije i slično. Smiješno je i van pameti. Sve ima svoj učinak. Jer ako sve dimenzije ostaju iste (volumen), a gustoća se povećava, slijedom toga povećava se masa, zbog toga se povećava i težina tijela, a posljedično se povećava i tlak pri udaru/sudaru. Tako da, ni jedni ni drugi niste glupi, samo niste gledali cijelu sliku
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija
Trebaš raditi u sličnoj firmi.
Prvo se vodi računa o drugim stvarima, bitnijim. Kasnije se samo dodaju balasti da poprave ravnotežu. Lakše i jeftinije, a nema izmišljanje tople vode.
7 godina
offline
Novi život osiromašenog uranija

 treba za svakog leta nabaviti profil putnika koji značajkama odgovara malom zdepastom gnomu s teškim kostima koji je voljan platiti punu cijenu leta za smještaj u krilcu... ako takvog klijenta nema, tko zna zašto, onda uranijum

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija

ma znaš da Ameri svako malo imaju problema s nekim 200+ kg likom kojem naplate 2 sjedala....

 

umjesto da im daju masku s kisikom, pernatu jaknu  i pravac u teretni prostor...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija
Stric_Jura kaže...

ma znaš da Ameri svako malo imaju problema s nekim 200+ kg likom kojem naplate 2 sjedala....

 

umjesto da im daju masku s kisikom, pernatu jaknu  i pravac u teretni prostor...

 Već sam pročitao "pernata krila i pravac u istovarni otvor..."

Idi i radi nešto korisno!
14 godina
offline
Novi život osiromašenog uranija

obavezni video policijska akademija

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija
Keso kaže...
Stric_Jura kaže...

ma znaš da Ameri svako malo imaju problema s nekim 200+ kg likom kojem naplate 2 sjedala....

 

umjesto da im daju masku s kisikom, pernatu jaknu  i pravac u teretni prostor...

 Već sam pročitao "pernata krila i pravac u istovarni otvor..."

 gle i to se da riješiti, samo mu naplatiš i padobran, masne mrlje se teško uklanjaju....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Novi život osiromašenog uranija

Nemoj tako. Ovaj gospodin ima 180kg mišića i 206cm, pa mu sve to reci u lice:

https://heightweights.com/mountain-height-weight-measurements-family/

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi život osiromašenog uranija

pa velim mu u lice, ak si takva faca skoči iz aviona bez padobrana...

 

e sad, ak on ide probati, njegov problem...

 

uz to, ak nema love za biznis klasu, nek ni ne leti...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija
Jura se svadja za gram parizera u ducanu.
14 godina
offline
Re: Novi život osiromašenog uranija

nikad, ja sve svladam što mi stave na tanjur !

 

kako misliš da sam stekao svoje predivno apolonsko tijelo ?

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Novi život osiromašenog uranija

znači kemijski spoj HDZ je katalizator koji ovisno o smjeru vrši obogačivanje ili osiromašivanje kemijskih procesa

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Novi život osiromašenog uranija

Ovo s HDZ je dobro primjećeno. Ako je HDZ katalizator za obogaćivanje ili osiromašivanje, on  radi i jedno i drugo - obogaćuje i osiromašuje. Kaže se da katalizatori ubrzavaju kemijske reakcije. To je točno, ali nedovoljno precizno. Katalizatori zapravo ubrzavaju uspostavljanje kemijske ravnoteže. Stoga ako se ravnoteža sastoji od 10 % bogatih i 90 % siromašnih, onda će u stanju 50 % bogatih i 50 % siromašnih, katalizator HDZ osiromašivati bogate, a u stanju 1 % bogatih i 99 % siromašnih bogatiti bogate. Tako to nekako stoji u kemiji - a u politici sam vrag zna kako. 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice