Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehengea

poruka: 10
|
čitano: 4.095
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehengea".
15 godina
offline
Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehengea

to je njihov LHC. nisu imali metale i struju pa su se snalazili kamenom. navodno nisu imali baš neke rezultate. zbog krtica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehe
sad očekujem navalu onih prema kojima ljudska vrsta nije ništa mogla napraviti sama nego eto morali su doći mali zeleni sa star trek tehnologijom da pomognu obično kamenje postaviti u krug
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehengea

-naravno da nisu mali zeleni.. svi znaju da su grey.

 

a članak ko članak, uz bok bosanskim piramidama i čudovištima u okolici škotskih dvoraca koji služe u turističke svrhe kao i krugovi u žitu.. tj svatko tko želi (naglasak na želji-cilju..) može 'pronaći' pravilnost u čemu god želi pa i loto brojevima.. no time to ne postane činjenica nego samo jedna projekcija želje + atrakcija kojoj se dive turisti dok ispijaju kavu-skoč i kontemplativno dime maricu jer su tako fokusiraniji.. its biz, ništa osobnog :) i možemo očekivati dellboya koji okolo prodaje flaširanu izvorsku vodu punjenu na pipi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehengea

Jednog će dana znanstvenici priznati da nemamo pojma o stvarnoj prošlosti civilizacija.

 
4 2 hvala 0
8 godina
offline
Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehengea

Da nije riječ o bunarima (ili otvorenim cisternama) za vodu? Odžavale su se velike svećanosti, bilo je tu mnogo ljudi i stoke, trebalo je to napojiti. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehe

već u to doba zdenci su bili dublji tamo - cijela JZ Engleska je prekrivena kredastim slojevima...

 

ispravka je, jer danas zbog krčenja šuma, voda je otišla još dublje...

 

a i baš da bi bili u kružnom uzorku ti zdenci?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 12:12 (Stric_Jura).
8 godina
offline
Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehengea

Pa baš to i mislim, to bi mogli biti nešto kao naši krški "bunari", otovrene cisterne (čatrnje) u koje se skuplja kišnica. One su upravo tih dimenzija, a kredni sloj čini tlo slično krškim, dakle bez površinskih izvora. Ti su bunari možda služili i za obredno kupanje. To mi se čini najjednostavnije objašnjenje, a od takvog, najjednostavnijeg objašnjeja uvijek treba početi. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehe
Stric_Jura kaže...

a i baš da bi bili u kružnom uzorku ti zdenci?

 Ovo su vrtace po Krku, cak i na ovoj losijoj snimci GMapsa vide se da su pravilno kruzne.

 
 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehe

pitanje jesu li kružne, ili okviro kružne i te vrtače....

 

ja govorim o uzorku, ti zdenci su točke na kružnici... a ima ih podosta (ne samo 3 nužna da budu na kružnici koja je jednoznačno određena s 3 točke)...

 

 

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Novo podzemno arheološko otkriće pored Stonehengea

Koliko se mitova pridodaje Stonehengeu, na kraju će ispasti da je neki bogati veleposjednik napravio tor za stoku. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice