Ocijenite HBO Černobil

poruka: 126
|
čitano: 28.544
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ocijenite HBO Černobil".
12 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil
Louis Pluto kaže...
Paolo Maldini kaže...

Kako je bilo opuštenije kada su i prije Černobila sovjetski znanstvenici znali za greške u dizajnu grafitnih šipaka? Otklanjanje tih grešaka stopirano je, a ta opasna mana u dizajnu je zataškivana od strane partije radi očuvanja imidža "naprednosti" sovjetske nuklearne industrije. Tek kada se Legasov ubio (a ubio se upravo zbog tog zataškavanja) su krenule nužne zamjene grafitnih šipki.

 ne vidim nekih razlika u zataškavanju SSSR i drugih sila tog vremena, pa čak i danas gdje se elektrane grade s nedovoljnim zaštitama (fukušima)... nije u tome problem već u cjelokupnom ozračju u kojem se serija odvija a koje ne odgovara stvarnosti

 Točno. Pri tome mega korporacijska zataškavanja i katastrofe imaju 100x perfidniji i gori učinak.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 13:21 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil

Upravo "izbindzao" seriju.

 

Dobra je, odmjerena i realna, sa taman toliko kreativne slobode da se radnja ne ubije, a da ipak i dalje ostane vise manje istinita.

Svidja mi se sto su lik Ulane Komjuk uveli u pricu kako bi nas postedjeli hrpe imena i likova, jer vjerujem da se nista ne bi dobilo da su nas izresetali dodatnim likovima.

 

Po meni zasluzena ocjena na IMDB-u (9.6)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
3 3 hvala 0
8 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil

 ukratko sto stvarni  akteri  katastrofe misle o seriji  

 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 18:44 (warhammer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil

Dajem maksimalno mogućih 3,6 not great but not terrible.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Ocijenite HBO Černobil

meni je zanimljivo ono što se zbilja događalo...

 

npr. slali su Mi-24 jer su računali da kao oklopljeni helikopter pruža zaštitu posadi, pa su ih koristili kao navigatore za teške Mi-26 koji su nosili betonske blokove za zatrpavanje reaktora...

 

ali Mi-26 posade su bile manje ozračene iako su imale zaštitu samo za avioniku, a ne oklopne "kade" za posadu, koja je bolje štitila od radioaktivnosti...

 

također su nabrzinu napravili par daljinski upravljanih robota-bagera, baziranih na Lunohodu, da ne izlažu ljude pri zatrpavanju....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ocijenite HBO Černobil
Stric_Jura kaže...

meni je zanimljivo ono što se zbilja događalo...

 

npr. slali su Mi-24 jer su računali da kao oklopljeni helikopter pruža zaštitu posadi, pa su ih koristili kao navigatore za teške Mi-26 koji su nosili betonske blokove za zatrpavanje reaktora...

 

ali Mi-26 posade su bile manje ozračene iako su imale zaštitu samo za avioniku, a ne oklopne "kade" za posadu, koja je bolje štitila od radioaktivnosti...

 

također su nabrzinu napravili par daljinski upravljanih robota-bagera, baziranih na Lunohodu, da ne izlažu ljude pri zatrpavanju....

 

Izbjegavanje tzv. Bremsstrahlung efekta pomoglo je i posadama lunarnih misija da sigurnije prebrode kroz neke tipove tvrog kozmičkog zračenja koje je, paradoksalno, bolje pustiti da prosviraju kroz žive organizme nego zadržavati štitovima.

Inače, nisam uopće gledao seriju, je li tamo bilo spomenuto kako je inicijalna eksplozija zaista bila nuklearnom reakcijom uzrokovana?
I mit je da bi posljedice bile mnogo blaže da su sovjetske nuklearke inače oklopljene betonom kao i zapadne; krov reaktorske zgrade je probio mlaz plazme i čestica materijala koji je u sekundi otišao nekoliko km u visinu, i nema tog betonskog štita koji bi odolio takvoj silini eksplozije.
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/00295450.2017.1384269

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 0:01 (Al Crane).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice