Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

poruka: 86
|
čitano: 24.848
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna".
10 godina
protjeran
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
....upalim pojacalo, stavim plocu, stisnem start na gramofonu i imam muziku na najbrzi moguci nacin.... na starinski nacin....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 17:06 (Tallahassee).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
Kakvih 16 komponenti,ako zelis imat kvalitetan hifi sistem i ozbiljni si ljubitelj istog nijedan reciver nece zamijenit integrirano stereo pojacalo iste ili manje cijene.Ja imam stereo amp,reciver i network/dac pleyer,uzivam u muzici i filmovima jednako kvalitetno.Upravljanje preko smartphona,internet radio,deeezer...
Da se razumimo moderni visekanalni reciveri su odlicni za prosjecne korisnike i imaju odlican omjer ulozeno/dobiveno,imaju more mogucnosti i savrseni su za moderan ubrzan zivot,ostalo je ioak za uzivanciju.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu

ajde gradele nek se jedan put slažemo da su 5.1 i 7.1 u većini loši.

ima još bolje od stereo a to je dual mono aktivni biamping
da kupujem sad nešto kupia bi https://www.adam-audio.com/en/t-series/t7v/ 2x1500kn mislim da nema bolje ništa do 5x ove cijene.

 

edit:cijena https://www.nabava.net/search.php?q=t7v+adam

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 17:54 (dabar_solta_V2).
13 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
bik kaže...

Ja imam Onkyo TX-NR575E stereo uparen sa Wharfedale diamond 10.3, fantazija od uređaja. Ugrađen 5ghz wifi,cromecast audio,bluetooth,hdmi 4k hdr,lan,usb, dac, aplikacije tipa tunein,amazon music, tidal,dts-playfi...

 

 

Jel ima mogućnost mijenjanja boje displeja u bijelu, ova zelena baš dere u oči (bar na slici)?

15 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu

A sto su reciveri nego visekanalna integrirana pojacala?! Nisu to vise uređaji za "gledanje filmova" jer sad su aktualni audio orjentirani network reciveri gdje se koriste kvalitetne audio komponente, video je kod njih u drugom planu. Kanale u jacim reciverima se moze koristiti i za bi-amping, tu stereo pojacala slicne cijene ne mogu drzat korak.

Kipo, samo zelena sa 3 stupnja jacine, najslabije jedva vidiš ako te bas smeta a u Pure Audio modu dislay se gasi nakon par sec.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 19:07 (bik).
12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
bik kaže...

A sto su reciveri nego visekanalna integrirana pojacala?! Nisu to vise uređaji za "gledanje filmova" jer sad su aktualni audio orjentirani network reciveri gdje se koriste kvalitetne audio komponente, video je kod njih u drugom planu. Kanale u jacim reciverima se moze koristiti i za bi-amping, tu stereo pojacala slicne cijene ne mogu drzat korak.

Kipo, samo zelena sa 3 stupnja jacine, najslabije jedva vidiš ako te bas smeta a u Pure Audio modu dislay se gasi nakon par sec.

 Nezz koliko si recivera i integrirani stereo pojacala poslusao ali cim vidim da netko uspoređuje reciver i stereo amp povlacim se iz rasprave,najbitnija je stvar da tebi pase i da ti odgovara,ja nemam problema s tim.Ali sama cinjenica da reciver radi 10 stvari a stereo amp samo jednu govori puno toga!!Moje prvo ozbiljno pojacalo je bio reciver od 4-5 Kkn i sljedeci stereo amp od 3 soma, ga je posteno nadsvirao,slusao sam reciver i od 15-20 Kkn,mrcine ko neboderi,ali svi su padali u vodu pored solidnog i jeftinijeg stereo ampa.

 

Evo malo iznutrica za ljubitelje,zadnji je Denon reciver nekadasnji top of the line mrcina od 29 kg koja je kostala oko 40K kn.

Denon pma 2000ae,1510ae.NAD M3,Sansui AuX1...Denon AVC-A1 HDA

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 20:49 (volegradele).
7 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
kad vidim tako mali trafo ne da nedam 40k nego nedam 4k kn :) sry ali moram malo lol
15 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
volegradele kaže...

 Nezz koliko si recivera i integrirani stereo pojacala poslusao ali cim vidim da netko uspoređuje reciver i stereo amp povlacim se iz rasprave,najbitnija je stvar da tebi pase i da ti odgovara,ja nemam problema s tim.Ali sama cinjenica da reciver radi 10 stvari a stereo amp samo jednu govori puno toga!!Moje prvo ozbiljno pojacalo je bio reciver od 4-5 Kkn i sljedeci stereo amp od 3 soma

Logika na doljnjem nivou, argumenti i tehnika nula!

Sta rec osim lol, mrzim rasprave sa samozvanim audiofilima koji uvijek znaju bolje (ekstremi), te se brinu koliko sam ja nasprem njih audiofilskih komponenti poslušao, imaš za to specijalizirane forume ako se takvim znalcem smatraš.

Vecina tih takozvanih ljubitelja pada na blind testu :)

Ovaj tu cjenovni rang pravog audiofila ne bi ni zasvrbio a ti i dalje sada nabrajaj kakve si stare elektronicke kutije u zivotu vidio i stavljaj slike starih gramafona gdje se kvaliteta zvuka mjeri u kunama, kg, kruškama i jabukama.

 

12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
bik kaže...
volegradele kaže...

 Nezz koliko si recivera i integrirani stereo pojacala poslusao ali cim vidim da netko uspoređuje reciver i stereo amp povlacim se iz rasprave,najbitnija je stvar da tebi pase i da ti odgovara,ja nemam problema s tim.Ali sama cinjenica da reciver radi 10 stvari a stereo amp samo jednu govori puno toga!!Moje prvo ozbiljno pojacalo je bio reciver od 4-5 Kkn i sljedeci stereo amp od 3 soma

Logika na doljnjem nivou, argumenti i tehnika nula!

Sta rec osim lol, mrzim rasprave sa samozvanim audiofilima koji uvijek znaju bolje (ekstremi), te se brinu koliko sam ja nasprem njih audiofilskih komponenti poslušao, imaš za to specijalizirane forume ako se takvim znalcem smatraš.

Vecina tih takozvanih ljubitelja pada na blind testu :)

Ovaj tu cjenovni rang pravog audiofila ne bi ni zasvrbio a ti i dalje sada nabrajaj kakve si stare elektronicke kutije u zivotu vidio i stavljaj slike starih gramafona gdje se kvaliteta zvuka mjeri u kunama, kg, kruškama i jabukama.

 

 Pa da najlakse je izvalit opet hrpu gluposti,eto onda si uzmi laptop od 3-4 iljade kuna i peglaj BFV ili Fortnite,jel koji ce nam kujac razne konfiguracije koje sastavljamo kad imamo laptop sve u jedno!!Evo gase se sve audio tvornice po svitu sto vidi cuda rade samo stereo pojacalo,mislim koji ce nam to kujac imamo 10.1 recivera s kojim se mozes spojit na facebook!

I ne mjerim ja nista u kunama,ima se za kupit novi ili SH  stereo sistem koji puno bolje svira od tvog ili bilo koje drugog recivera,nemoj mislit da sam uobrazeni audiofil jer nisam,daleko sam od toga ali nisam toliko daleko da ne znam razliku između recivera i stereo ampa!

Kazem ti ako si zadovoljan sa svojim sistemom uzivaj i pusti glupe rasprave na forumu,meni je drago da si bar potegao za reciverom i to je puno kod danasnje mladeži,njima je zvuk iz mobitela ili boomboxa sasvim dovoljan!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu

Rasprava se svela na nivo djece, razlika laptop-konfiguracija, ne kužim gdje ciljaš osim što pokusavas vrijeđati iza ekrana.

Razlika između 500eur recivera i 500eur stereo pojacala je tako mala da na blind testu nitko ne može zamjetiti razliku bolji/lošiji zvuk.

Ja sam samo spomenio ovu vrstu uređaja s kojim u tom cjenovnom rangu dobivaš puno te štediš na buducim nadogradnjama nasprem stereo pojacala.

Hvala doviđenja, poštedi me sa svojim audiofilskim glupostima.

 

 

7 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
bik kaže...
...Ja sam samo spomenio ovu vrstu uređaja s kojim u tom cjenovnom rangu dobivaš puno te štediš na buducim nadogradnjama nasprem stereo pojacala.

...

 

 

 dobijaš puno puno puno tranzistora ali nažalost mislim da ne postoji niti jedan višekanalni namjenjen za filmove koji ima trafo razumne snage za sve to pogonit kako treba u isto vrijeme.

vjerovatno zato šta raćunaju na to da ne treba sve kanale stalno pogonit ko šta je slućaj s stereo pojaćalima.

12 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
dabar_solta_V2 kaže...
bik kaže...
...Ja sam samo spomenio ovu vrstu uređaja s kojim u tom cjenovnom rangu dobivaš puno te štediš na buducim nadogradnjama nasprem stereo pojacala.

...

 

 

 dobijaš puno puno puno tranzistora ali nažalost mislim da ne postoji niti jedan višekanalni namjenjen za filmove koji ima trafo razumne snage za sve to pogonit kako treba u isto vrijeme.

vjerovatno zato šta raćunaju na to da ne treba sve kanale stalno pogonit ko šta je slućaj s stereo pojaćalima.

 Najgore je ispravljat krive Drine i najlakse je rec postedi me audiofilskih gluposti,prosiri malo vidike ili jednostavno prihvati da postoji nesto sto drugi vide,cuju i razlikuju.Ja ne govorim o velikim ciframa,ja govorim o stvarim koje si prosjecan korisnik moze priustit i uzivat bez potrebe za multifunkcionalnim uređajem i to znaju prepoznat i cijenit!Ja imam i jedno i drugo iz oba svijeta i gustam i u jednom i drugom,ali ne sudim tebe zasto imas samo jedno i dovoljno ti je.

*dabar*

Ma iluziorno je ocekivat da se nije ustedjelo na nekom dijelu kad se radi o tako multifunkcionalno i svestranom uređaju,reciveri su vrlo dobar i relativno jeftin ulazak u hifi vode,stvarno se puno dobije za novce.Napajacka sekcija kao osnova,glavni kondezatori,preamp dio...sve to malo po malo bude okrnjeno!Pogledaj gore na slici iznutrica NAD M3,onaj plavi pcb je samo preamp napravljen sa JFET ampovima i clas A modulima,mozes sprzit jaje gore na resetkama u litnjim danima!:D

 

Mala digresija samog sebe,ja sam kao mulac slinio na izlozima Exportdrva i Technics pojacalima,posebno na tada trenutni A9000s reference power amp.Napokon sam ga nabavio,tada sam imao Harman/kardon 970 stereo amp,platio sam ga 2500 kn mislim,novog i kad sam prikljucio technicsa ostao sam frapiran kako je to lose zvucilo,onda sam ga otvorio da vidim sto se nalazi unutra!Kad sam ga otvorio sve mi je bilo jasno.

pogledaj dole ispod!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 1:44 (volegradele).
7 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
tajo1960 kaže...
...

Daj, ozbiljno pitam, jesu li ovi trafoi dovoljno veliki? Imaju xx cm... "obdareni" su    

 

 

 jesu za preamp lol xD.

@gradele nevolim nikako te stk module pa nemogu pricat o tome pojacalu objektivno :D oćito ima snage na bacanje.
zanimljivo ovo je jedno od rjetkih pojaćala iz toga doba koje ima stvarno 4 izlaza a ne 2 izlaza spojena paralelno na 4 konektora iza.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
tajo1960 kaže...
gocc01 kaže...

Na nagovor kolege sam počeo čitati temu, vidim, piše se o svemu izvan Onkyo modela, ali... na ovo ne mogu a da ne strignem ušima, kao konj kad čuje nešto što mu ne paše. Nisam čitao dalje, pa unaprijed isprika ako ste riješili dilemu koja mene sada muči.

 

Gocc01, hajde mi objasni što je mislio prodavač, kad ti je rekao da Tannoy-i zaslužuju isključivo analogno... mislio je ili ste mislili na čisti analogni zvuk? To je onda ISKLJUČIVO ili gramofon ili standardna audio kaseta. Koliko ja znam, danas nema drugog analognog zvuka u audio svijetu. Sve ostalo je digitalija, od cd playera, DAT-a, DCC-a nekadašnjeg, DAB-a, DAP-ovi... sve je digitalija, nema analogije.

 

Što je mislio lik? Kao pustit će ti da čuješ Tannoy-ev zvuk kroz pojačalo od 10k € koje NEMA DAC inside, a puštat će ti sa nekog cd playera? Ali, mislim, pa tu je onda već digitalija... DAC u cd playeru... Ili ipak SAMO i isključivo sa gramofona (ili sa audio kasete), jer to su JEDINI analogni izvori zvuka?!?! Dakle... jedino u toj bi varijanti slušao čisti analogni zvuk. Mislim, i sam cd player je digitalija, pa ima svoj DAC unutra, dakle... Malo mi se čini da je nešto pobrkano u cijeloj toj priči oko ISKLJUČIVO analogije... OK, možda ti imaš želju prijeći i ostati na isključivo gramofonu i pojačalu BEZ DAC-a inside i Tannoya, ali... nekako sumnjam u tu varijantu  

 

Može li objašnjenje, ipak? Jer, demo Tannoy-a sa samo i isključivo gramofona (ili audio kasete) mi nekako/nikako nema smisla, jer, trebaš ih za širu namjenu, a ne samo gramofonsku svirku, zar ne? Opet kažem, mislim da su malo pobrkani pojmovi...

 

Možeš vidjeti na njhovoj stranici pojačala koja imaju u ponudi. Znači nema uređaja namjenjenih širokoj potrošnji. 

 

Ja sam pitao za amp sa DACom, znači tipa Yamaha AS801, CA CXA60/80 i sl u rangu oko 700€ da bi bili on par za te Tannoye makar ako ne prodam Onkyo, nosit ću njega na demo. Baš me zanima. Rekao je da nikako ne kupujem takvo digitalno pojačalo tj sa dig ulazima i DACom već analogno uz vanjski DAC jer sa takvim neću izvući puni potencijal tih Tannoya. Onda je naveo da sve spajaju na ampove od 10000€, pretpostavio sam da je riječ o nekom Luxmanu tako da kupac vidi kaj znači takav amp. 

 

Na mobitelu imam Sabre ES9218P DAC pa možemo odmah isprobati na njihovom "analognom" ampu opciju sa vanjskim dacom.

Mene zanimaju kako zvuče uživo, 15 minuta smo razgovarali i rekao je da imaju i XT8F a za XT6F da je u biti savršen za mojih 18m2. Što zbog down porta što zbog samih dual concentric drivera. 

 

Meni ne pada na pamet uzeti striktno analogno pojačalo pa kemijat neke dodatne komponente. Hoću all in one uređaj da bude par tim Tannoyima pošto se ipak ne odvajam od kupnje istih. 

 

Bar da ih prvo vidim uživo.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
tajo1960 kaže...

Daj, ozbiljno pitam, jesu li ovi trafoi dovoljno veliki? Imaju xx cm... "obdareni" su    

  Ništa ispod dimenzija limenke pepsija.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Pisac je očito htio reći da je pojačalo bez DACa bolje od pojačala s DACom. Da je pojačalo od 10000€ bolje od pojačala za 700€. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
gocc01 kaže...

Pisac je očito htio reći da je pojačalo bez DACa bolje od pojačala s DACom. Da je pojačalo od 10000€ bolje od pojačala za 700€. 

 ...kaj nije?.... inace Davore, kad si mi dao zadatak da pratim recenziju sustava od 20k, mogao bi si ti uzeti zadatak da recenziras jedan gramofon iz sonusarta (kojeg btw cesto i reklamirate) pa napravis jednu recenzijicu za one najjace placi...., pa da vidimo jel digitalno bolje od anlaognog - Avid Acutus....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 22:45 (Tallahassee).
7 godina
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
nisam siguran jel tebi bolje znaći skuplje ili mjerljivo bolje pa necu komentirat.
10 godina
protjeran
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

...ono o cemu pricamo - skuplje je i mjerljivo bolje, DA.... osobito kad usporedis 10000 sa 700....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
U rangu od 500e ja razliku izmedu stereo pojacala i recievera nisam vidio. Osim u broju kanala, opcije za 5.1 i ostalih pizdarija koje reciever ima. Nije tu bas bilo racunice uzet stereo samo zato jer je, eto stereo amp. Pa i ovaj je stereo kad sviraju samo dva zvucnika. I da rak raka hebe nemre me nitko uvjerit da je ovo drugo bolje iz nekog nepoznatog razloga. Ni ulozeno/dobiveno ni u zvuku ni u cemu..ponavljam, unutar cca 500e.

E sad, kad bi imal 1000+e za pojacalo onda bi gledao stereo, a tak ce i bit kad cu radit upgrade no ovo ce i dalje ostat za 5.1 sistem.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
tajo1960 kaže...

Na nagovor kolege sam počeo čitati temu, vidim, piše se o svemu izvan Onkyo modela, ali... na ovo ne mogu a da ne strignem ušima, kao konj kad čuje nešto što mu ne paše. Nisam čitao dalje, pa unaprijed isprika ako ste riješili dilemu koja mene sada muči.

 

Gocc01, hajde mi objasni što je mislio prodavač, kad ti je rekao da Tannoy-i zaslužuju isključivo analogno... mislio je ili ste mislili na čisti analogni zvuk? To je onda ISKLJUČIVO ili gramofon ili standardna audio kaseta. Koliko ja znam, danas nema drugog analognog zvuka u audio svijetu. Sve ostalo je digitalija, od cd playera, DAT-a, DCC-a nekadašnjeg, DAB-a, DAP-ovi... sve je digitalija, nema analogije.

 

Što je mislio lik? Kao pustit će ti da čuješ Tannoy-ev zvuk kroz pojačalo od 10k € koje NEMA DAC inside, a puštat će ti sa nekog cd playera? Ali, mislim, pa tu je onda već digitalija... DAC u cd playeru... Ili ipak SAMO i isključivo sa gramofona (ili sa audio kasete), jer to su JEDINI analogni izvori zvuka?!?! Dakle... jedino u toj bi varijanti slušao čisti analogni zvuk. Mislim, i sam cd player je digitalija, pa ima svoj DAC unutra, dakle... Malo mi se čini da je nešto pobrkano u cijeloj toj priči oko ISKLJUČIVO analogije... OK, možda ti imaš želju prijeći i ostati na isključivo gramofonu i pojačalu BEZ DAC-a inside i Tannoya, ali... nekako sumnjam u tu varijantu  

 

Može li objašnjenje, ipak? Jer, demo Tannoy-a sa samo i isključivo gramofona (ili audio kasete) mi nekako/nikako nema smisla, jer, trebaš ih za širu namjenu, a ne samo gramofonsku svirku, zar ne? Opet kažem, mislim da su malo pobrkani pojmovi...

 

tajo1960 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
kad vidim tako mali trafo ne da nedam 40k nego nedam 4k kn :) sry ali moram malo lol

Daj, ozbiljno pitam, jesu li ovi trafoi dovoljno veliki? Imaju xx cm... "obdareni" su    

 

 

 

tajo1960 kaže...

Još nismo razlučili osnovne pojmove - analogni izvor zvuka i analogno pojačalo. Što je u mislima prodavača?

Koji će izvor zvuka biti? To je bitno! Najbitnije u priči, jer, gotovo svako je pojačalo analogno ako mu uštekaš RCA konektor (ili XLR), mada, recimo, ima DAC u sebi... pa signal tada ne ide preko DAC-a unutra, nego mimo (nije uštekano u digi IN, nego u analog, RCA IN).

 

Mislim da prodavač malo prodaje maglu, ali OK, valjda zna najbolje. A i kačiti Tannoye od 700 € na Luxmana od 7.000 € je bedasto, neka mi oprosti na smjelosti, ali... I poslije ćeš, kad čuješ kako Tannoy može svirati sa A klasom Luxmana, sve trčati doma po 7.000 € da ga kupiš (uz Tannoye od 700 € koje ćeš isto kupiti, ha ha). Efekt je baš kontraproduktivan, a i sam test / demo će biti demo neravnopravnih komponenti, ali OK... valjda mu se tako svidjelo.

 

tajo1960 kaže...

Dragi kolega, ali, vjeruj, pa nitko normalan i ne uspoređuje pojačala od 700€ sa pojačalima od 10.000€... to se jednostavno ne radi, nema smisla ni svhe, nema ni logike, a ni, vjerujem, ikakve životne potrebe ikome za to. Osim toga, gdje su nama, "običnim" forumašima, dostupna pojačala od 10.000€ za neki usporedni test? Pa i Ken Kessler ima stanovitih "problema" dobiti takvu mrcinu na test, a ne mi, bugovci koji slinimo na Onkyo ili Denon od 2.000-5.000 kuna.

 

Ovo tvoje "mjerljivo bolje, DA..." ...mjerio si? Nisi! Uspoređivao si? Nisi! Čitao si? Ma nisi ni čitao, jer nema usporedbi tih ekstremnih cjenovnih klasa; jednostavno nema. Ipak, samo ću kratko parafrazirati jednog svog poznanika iz Dubrovnika, kojem je njegov frend jednom izgovorio "mudrost": "Ne mora biti skupo da bi sviralo dobro!". Btw, obojica su u audio svijetu, obojica imaju i ljubav prema glazbi i odlične i odlično zvučeče hi-fi setupe doma i aktivni su slušači istih. Da ne bude zabune.

 

Ono što će Gocc01, možda ponijeti svoj Onkyo od 1.800kn u trgovinu i moliti da ga spoje na Tannoy kutije koje eventualno planira kupiti, pa poslušati par taktova glazbe u njihovom prostoru preko njihovog (i opet skupog) hi-end izvora zvuka, a poslije čuti tamo nekog Luxman-a ili Accuphase-a s tim istim kutijama i nije neka usporedba. To je demonstracija snage i sile prodavača takve skupe opreme (čitaj: "Ja sam gazda, imam najveći pimpek u kvartu i svi skupa odje**te").

 

Sve mi se čini da je sama rasprava oko relativno malog i dobrog Onkyo-a otišla u neki krivi smjer... da se izgubio smisao Davorovog mini testa/recenzije. Ne bi se bilo loše vratiti na te tračnice... 

 .... wow, ono, olicenje mudrosti....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Pozdrav! Nakon više dana lutanja po forumskim prostranstvima, možda je red da se uključim i u ovu temu, ionako još važem...Ne razumijem se u tematiku previše, pohvatao sam osnovne pojmove (iskustva nemam).

Cilje je upariti novi TV+2 stereo bookshell zvučnika (Dali Zensor 3 ili neke druge, vidjet ćemo za BlackF) za gledaje filmova i slušanje mjuze putem tv-a (iskon.tv). 

Kako ipak volim poslušat i lokalne radio postaje bez puno zahebancije preko tv-a ili komp-a (plug and go!) a njih nemam na iskon.tv-u, ostaje mi opcija pojačalo+tuner

 

Da li uzet ovo bestbuy pojačalo s DAC-om (Onkyo A-9010) + neki tuner (može i 2nd hand) ili uzet stereo receiever? Onkyo, Marantz, Denon? Nekako iz ovih recenzija Marantz mi se čini odličan

 

Ako mi se poželi spojit putem usb konekcije (laptop, stick) mogu li to preko tv-a koje sad sve imaju usb priključak ili moram imat usb na pojačalu/tuneru tj. stereo receieveru? Bluetooth mi je nebitan...boja silver/alu

 

Neko jednostavno OK rješenje cca 300-400€

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

Ako je moguće, spojiti računalo na pojačalo (i na TV) jer onda nisi ograničen na slušanje glazbe s iskon.tv-a (vlastita kolekcija, podcasti, youtube, radio....).

Koji TV je u pitanju?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
BlueMax kaže...

Ako je moguće, spojiti računalo na pojačalo (i na TV) jer onda nisi ograničen na slušanje glazbe s iskon.tv-a (vlastita kolekcija, podcasti, youtube, radio....).

Koji TV je u pitanju?

 

Idem ipak sa stereo receieverom; Onkyo TX-8150 ili Pioneer SX-N30 + 2 bookshels zvucnika (Dali Spektor 2 ili Zensor 3, Q acoustics 3020i).

Od ovih proizvoda još se nisam odlučio, čekam 5do12

16 godina
online
Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razumna

...mali update vezano za cijenu ovog pojacala.

Cijena je sad "samo" 1500kn pa tko razmislja o kupnji ovako necega neka pozuri dok se nije prodalo...

 

https://www.protis.hr/products/details/integrirano-pojacalo-strong-stylebackgroundyellowonkyostrong-strong-stylebackgroundyellowa9010strong-s-silver/123197

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Onkyo A-9010 - Kvaliteta visoka, a cijena razu
BlueMax kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
mislim da nema straha s tim jeftinim konverterima jedino šta dodaju par milisekundi kašnjenja.

@bluemax skroz razlicite poglede,mislim da je kvalitetu zvuka teško definirat s ušima bez obzira zlatne uši ili ne mislim da niko nije u stanju primjetit razliku između dva ispravna pojaćala s ugašenim kontrolama tona na istim zvucncima u onim duplo-sljepim testovima..zato sam i napisa u prvi post da ne komentiram zvuk nego elektroniku da izbjegnem svađe s audiofilima al izgleda to je nemoguce xD

 I ja sam svojevremeno vodio ratove s "audiofilima" oko nekih dijelova audio sustava kod kojih ja ne mogu čuti razliku a oni eto mogu. Razliku između dva pojačala ja definitivno dan danas sa svojih 44 godine mogu čuti a potvrda toga mi je i pojačalo o kojem se govori u temi. Kad mi je stiglo to pojačalo na zvučnike je bio spojn Yamaha RX V-473 AV receiver koji je po recenzijama bio sasvim solidan uređaj i ja sam u globalu bio zadovoljan s njim i B&W 685. Kad sam spojio Onkyo A 9010 tek sam tada uvidio koliko su BW 685 dobri zvučnici. Da mi pustiš neku random playlistu vjerojatno ni ja ne bi toliko primijetio razliku no stvar je u tome da ja uglavnom slušam određenu vrstu glazbe i na nekoj pjesmi koju sam do tada čuo 1000 puta itekako mogu čuti razliku između dva pojačala. The Web sisters, back vokali na zadnjoj Cohenovoj turneji, Back on Boogie Street na RX-V473 zvuče ko jedna dok im glasove na istim zvučnicima u paru s A9010 jasno možeš odvojiti.  Na toj pjesmi ću ti 1000/1000 puta reći koje je od ta dva pojačala spojeno.

 

 ja sam prije xy godina imao Onkyo TX nemogu se sjetit koji broj amp...a prije toga je bio spojen Nikko NA 550 ... I kako ako je isti klinac nikko zvucao puno mekaniji..bas ljepsi ugodniji..visoki su bili aman taman.. Na nikkou sam imao zvuk topao dok je onkyo imao nekako ..sterilniji zvuk. Ja nisam audiofil ali volim zvucnike itd i i ako sam potrosio podosta novaca na audio sustav daleko je to od ičega što se nalazi na policama ducana. Dal bi isao kupovati kablove od 100 000kn vjerovatno ne bih ..Ali dok ne sjedis ispred istog sustava i mjenjas ampove itd  i sam cujes razliku djabe raspravljat..Ali da ponekad ima snake oila ima . I u nekim situacijama sam i ja teško čuo neke razlike u određenim setupima u smislu USB kabel od 50 il 200kn . 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice