Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

poruka: 20
|
čitano: 6.996
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac".
16 godina
neaktivan
offline
Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

Uređaj za poželjeti. 

Meni je i dalje konfuzan opis testiranog modela tj komentar sa kutijom...došao je sa zvučnicima ili ne?

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

Sve je to super, no stream servisi me ne zanimaju, a Chromecast, AirPlay i DTS Play-Fi mi nipošto nisu elegantna rješenja za streamanje s PCa. Ne znam zašto i u 2019. komunikacija PCa i streamera bežično mora biti toliko specifična, mrska i odbojna. Jesam li nešto propustio?

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac
CelticFrost kaže...

Ne znam zašto i u 2019. komunikacija PCa i streamera bežično mora biti toliko specifična, mrska i odbojna. Jesam li nešto propustio?

 nažalos tako je.  nekad se po kući polagolo desetak metara mrežnog kabela...danas je sreća da 10m optičkog košta cca 80kn.  pc mi je spojen optikom na pojačalo.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
offline
Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

Tko je, pobogu, Vincent Grever?

Youtube i Google o njemu ne znaju ništa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

"...kroz svoje brojne ulaze..."

Ili sam potpuno osljepio ili ih ima ravno 3 (TRI!) Coax, optika, audio in. Ne računam wifi, lan, bluetooth jer to nisu propritary audio ulazi (aj nije ni optika al da ne sitničarim). Msm,.. čemu ovo služi? Nit je konkretan receiver za home entertaiment system, niti je konkretno pojačalo. Podsjeća me na 80-te i one Blaupunkt/Sanyo/Sony igračke koje nisu imale neke svrhe osim da se gastarbajteri hvale kada ih donesu izvana. Radije bi uzeo kvalitetan sound bar nego ovu igračku. Kad ga usporedim sa svojim NR575 ispod TV-a mogu samo pitati "Zašto??"

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac
neo0001 kaže...

"...kroz svoje brojne ulaze..."

Ili sam potpuno osljepio ili ih ima ravno 3 (TRI!) Coax, optika, audio in. Ne računam wifi, lan, bluetooth jer to nisu propritary audio ulazi (aj nije ni optika al da ne sitničarim). Msm,.. čemu ovo služi? Nit je konkretan receiver za home entertaiment system, niti je konkretno pojačalo. Podsjeća me na 80-te i one Blaupunkt/Sanyo/Sony igračke koje nisu imale neke svrhe osim da se gastarbajteri hvale kada ih donesu izvana. Radije bi uzeo kvalitetan sound bar nego ovu igračku. Kad ga usporedim sa svojim NR575 ispod TV-a mogu samo pitati "Zašto??"

 valjda su mislili u odnosu na njegovu velicinu izgleda da vise ne postoje nikakvi standardi sto se tice omjera i dimenzija uredaja svako trpa svoje...lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac
neo0001 kaže...

"...kroz svoje brojne ulaze..."

Ili sam potpuno osljepio ili ih ima ravno 3 (TRI!) Coax, optika, audio in. Ne računam wifi, lan, bluetooth jer to nisu propritary audio ulazi (aj nije ni optika al da ne sitničarim). Msm,.. čemu ovo služi? Nit je konkretan receiver za home entertaiment system, niti je konkretno pojačalo. Podsjeća me na 80-te i one Blaupunkt/Sanyo/Sony igračke koje nisu imale neke svrhe osim da se gastarbajteri hvale kada ih donesu izvana. Radije bi uzeo kvalitetan sound bar nego ovu igračku. Kad ga usporedim sa svojim NR575 ispod TV-a mogu samo pitati "Zašto??"

 Mreža je ulaz, USB je ulaz.

Da ja ovaj uređaj spojim na svoj router mreža bi bila dodatnih 5x ulaz.

15 godina
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac
Uređaj natrpan hrpom ulaza i mogucnosti da reproducira glazbu i jos je nekima malo? Ne kuzim sta vise mogu utrpat? Lan/wifi ti je dovoljan za sve sto pozelis.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac
torrente kaže...
CelticFrost kaže...

Ne znam zašto i u 2019. komunikacija PCa i streamera bežično mora biti toliko specifična, mrska i odbojna. Jesam li nešto propustio?

 nažalos tako je.  nekad se po kući polagolo desetak metara mrežnog kabela...danas je sreća da 10m optičkog košta cca 80kn.  pc mi je spojen optikom na pojačalo.

 Volio bih više računala tako povezati. Samo sam iznenađen što nešto tako naizgled banalno još nije implementirano. Convenience thing.

neo0001 kaže...

"...kroz svoje brojne ulaze..."

Ili sam potpuno osljepio ili ih ima ravno 3 (TRI!) Coax, optika, audio in. Ne računam wifi, lan, bluetooth jer to nisu propritary audio ulazi (aj nije ni optika al da ne sitničarim). Msm,.. čemu ovo služi? Nit je konkretan receiver za home entertaiment system, niti je konkretno pojačalo. Podsjeća me na 80-te i one Blaupunkt/Sanyo/Sony igračke koje nisu imale neke svrhe osim da se gastarbajteri hvale kada ih donesu izvana. Radije bi uzeo kvalitetan sound bar nego ovu igračku. Kad ga usporedim sa svojim NR575 ispod TV-a mogu samo pitati "Zašto??"

 Dugo ovaku glupost nisam pročitao. To malo čudo ima pristojan DAC, suvremeno je i može se uparit s pristojnim zvučnicima. Volio bih da imaš priliku usporedit takav setup s nekadašnjim "1400 watt" linijama od 150 grama. Ovaj uređaj je prije svega "Music Streamer". Na tržištu ih s razlogom ima na stotine i vrhunski primjerci se ne srame ni 5000€ - možda ne odgovara tvojim potrebama, no to ne znači da taj mali Onkyo pizdek nema svoje mjesto na tržištu. 

bik kaže...
Uređaj natrpan hrpom ulaza i mogucnosti da reproducira glazbu i jos je nekima malo? Ne kuzim sta vise mogu utrpat? Lan/wifi ti je dovoljan za sve sto pozelis.

 Mogu shvatiti da nekome trebaju dodatni ulazi, no na takvima je da razmotre pojačalo oa ovog malog Onkyja mogu koristiti "samo" kao streamer. 

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81w8%2B87JbKL._SL1500_.jpg

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

NAS ili eksterni disk sa NAS ready ruterom ili dignes najobicniji servis na racunalu i to je to. Pokazes Onkyu lokaciju glazbe i on je vrti preko mreže. Stvarno ne može jednostavnije...

13 godina
offline
Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

može li netko preporučiti još par uređaja sličnih ovome, do max. cijene 1500 EUR..hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac
impaelas kaže...

NAS ili eksterni disk sa NAS ready ruterom ili dignes najobicniji servis na racunalu i to je to. Pokazes Onkyu lokaciju glazbe i on je vrti preko mreže. Stvarno ne može jednostavnije...

 Može. Otvorim program na svom računalu, navigiram mišem kroz svoje datoteke, pri tom koristim monitor (spram minisučelja s lagom i nezgrapnim navigacijama na Onkyju) i stisnem play. Da, cjepidlačim, da, može se kabelom riješit, no imam preko 2k izvođača i ne mogu se snaći s alternativnim sučeljima.

11 godina
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac
bosingwa kaže...

može li netko preporučiti još par uređaja sličnih ovome, do max. cijene 1500 EUR..hvala

 Cambridge Audio je poprilično moćan u tom cjenovnom segmentu (imaju nekoliko modela). Malo svjetliji zvuk za moj ukus, no slušao sam preko Rotel pojačala te je možda do tog.

 

Npr. https://www.whathifi.com/reviews/cambridge-audio-cxn-v2

16 godina
moderator
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac
torrente kaže...

Uređaj za poželjeti. 

Meni je i dalje konfuzan opis testiranog modela tj komentar sa kutijom...došao je sa zvučnicima ili ne?

 

 Da, zeznuli smo, naslov je zapravo trebao biti "CR-N775D(s) - Svestrani malac". Naime, dobili smo na test samo receiver, bez zvučnika. U Hr trenutno nema u prodaji sistema receiver+zvučnici. Na vanjskoj kutiji je, doduše, pisalo CS, dok je na samom uređaju pisalo CR. 

Neću sada mijenjati naslov jer bi to moglo izazvati dodatnu zbunjolu.

Još jednom za svaki slučaj:

CS-N775D: receiver + zvučnici

CR-N775D: samo receiver

Za više info:

https://www.eu.onkyo.com/en/personal-audio-systems-318.html

 

 

 

16 godina
offline
Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

Za 4000kn mislim da je Yamaha R-N602 puno bolji uređaj (osim ako nekom bas jako treba CD player).

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

Nije ovo baš jeftin komad elektronike. Mislim 4.000 kuna.. hm.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac
BlueMax kaže...

Tko je, pobogu, Vincent Grever?

Youtube i Google o njemu ne znaju ništa.

Vjerojatno nitko. Izmišljeni lik da ne plaćaju prava na korištenje imena na reklami. Po meni - pametno. Mada i ja sam išao da tražim tko je taj lik čim se vrti na ovom malom čudu od 4000 kuna.

7 godina
offline
Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

3 state bitstream  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

i kopanje po kantama u potrazi za ambalažom s povratnom naknadom od 50 lijepih pozdrava je "lifestyle". jedina je razlika u tome što je to silaboganemoli, a ne odabran, kao onkyo, primjerice. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Onkyo CS-N775D(s) - Svestrani malac

Pokreneš aplikaciju na smartphoneu i skrolaš ili koristiš search ili što sve ne. Ako nemam problema sa Powerampom i 200GB materijala na telefonu sumjam da ćeš se pogubiti...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice