Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

poruka: 266
|
čitano: 74.505
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I".
13 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Al sad AMD likuje 

 

 

Što nam to kao krajnjim korisnicima znači?
Mislim, ok 5-30% drop performansi.

Rad u Windowsima, igre, aplikacije?  

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Vidjet ćemo koliko utječe na performanse na običnim PC-jima. 

Najgore je što će te zakrpe na Windowsima utjecati i na AMD-ove procesore, jer ne možeš odabrati da li ćeš primjeniti zakrpu ili ne. 

Inače - https://www.fool.com/investing/2017/12/19/intels-ceo-just-sold-a-lot-of-stock.aspx

Slučajnost? Ne bih rekao. 

 
21 0 hvala 8
16 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

Hoće li se taj patch moci izbjeci?

 

Edit: gosp. Denis vi mislite da se nece moci izbjeci taj patch?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 14:46 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Pa sada na igre vjerojatno nece 'utjecati', ali sto se ostaloga tice to ce vrijeme pokazati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
crozoki kaže...

Hoće li se taj patch moci izbjeci?

 

Edit: gosp. Denis vi mislite da se nece moci izbjeci taj patch?

 Na Windowsima 10 mislim da ne budući da se na Win 10 ne može izbjeći ni jedan patch. 

13 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Sad će nam ponuditi nove procesor koji nemaju taj problem po "povoljnoj" cijeni. Fantastičan ulazak u Novu godinu.
Stručnjak za odmaganje...
 
31 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

Ovo mi se nikako ne sviđa, piše da je pogođeni svi procesori u posjednjih 10 godina. Ja imam i3 procesor star barem 5 godina i nešto

 

 

 

@Denis

trebalo bi biti moguče, jer bi Amd i korisnici Amd procesora mogli i trebali otvorit grupnu tužbu protiv Microsofta jer su namjerno usporili njihov procesor koji nema problema sa time. 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

kao da newsbar čitam... a i 1. april je još daleko... ako je to istina, ode Intel u krasni nakon ovog...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
mario.L_hr kaže...
Sad će nam ponuditi nove procesor koji nemaju taj problem po "povoljnoj" cijeni. Fantastičan ulazak u Novu godinu.

 Koji ???? Treba proizvest takav procesor, Intel tu u velikim problemima. Da bi se proizveo novi procesor tu treba vremena, jer treba vremena da stigne do svih korisnika.

 

 

Znači da moraju benchmark izvještaje usporit za 10% da bi bili realni budući da ih bude patch toliko usporio. i5 procesor mora prodavati kao i3 zbog ovog problema. 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Sad napokon dolazi era benchmarka takmicenje tko je manje izgubio a ne dobio viselp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 15:03 (Stjepanj).
Moj PC  
23 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Aldo kaže...

kao da newsbar čitam... a i 1. april je još daleko... ako je to istina, ode Intel u krasni nakon ovog...

Intel ima puno milijardi, oporavit će se intel ali će to sporije ići da se vrati opet kako je bilo. Ovo je prilika da Amd vrati na Tron gdje je prije bio. Amd ponudi nove procesore po nižim cijenama i intel nebi imao odgovor na to.

 

Nemojte me krivo shvatiti ali nekako mi je drago da se ovo desilo, Amd bude opet poštena konkurencija intelu, budući da amd ovisi o tuđim postrojenjima a intel pa je ovo za AMD prilika da ojača i vrati gdje je bio prije dok su bili Duroni, Athloni itd. 

 

15 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

-nije ni bug ni propust nego fičer.. odavno poznat, samo se sad 'raskokodakalo' .. :)

wintel forsira, kemija 'nešto' novo, kemijaju s biosom, ukidanjem backward kompatibilnsoti (kako bi se onemogućilo instalacija starijeg OSa na noviji HW) i izazivaju ovakve probleme, koje su OSovski neovisne, na nivou HWa, interesi MSa + obavještajaca.. ali sad je tu i linux i amd .. i moguće tužbe. Previše infoa procurilo na drugu stranu pa se mora mijenjati.

 

performanse? fičer iz doba 386 adresiranja hi-mema (real/protected).. jedna od razlika kad se testira win-lin neki benč ugl je win u prednosti, kao što je ugl u prednosti bio intel vs amd. Priča oko sigurnosti i izolacije.. nema fixa, jer neki proces ima ili nema ovlasti pristupa, jel na nivou hw-frimwarea ili kernela, ako neka app ima pristup, tad može jednako i malware, ako nema.. tad nema fičera-brzine.. kao usporedba, ili auti voze 5kmh ili voze 155kmh.. s 5kmh bi bilo sigurnije ali beskorisno.

Sve je soft, svaki 'tajni' fičer kad-tad dođe do druge strane i tad je sigurnosna rupa. Svaki i najnoviji proizvod ima takvu rupu, ali će se o njoj pričati-pisati za 10-dana-godina... ništa novog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
13 1 hvala 7
11 godina
odjavljen
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Ma uopće me ne brine. Prodam svoju Intelovu konfiguraciju, ako to stvarno bude predstavljalo problem, kupim jaču AMD za te novce od kojih mi još i ostane .

Ali bude Intel to pokrpao, bar na zadnjoj generaciji procesora, pa eto, svi će morati kupovati nju ako ne žele 30% niže performanse. I tako je riješen problem(na strani Intela)

...................................... funny facts
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
crozoki kaže...

Hoće li se taj patch moci izbjeci?

 

Potpuno Ugasiš Windows Updates i rješeno bez problema.Vratimo se u realnost, za bilo kojeg korisnika največi sigurnosni problem je bilo koji oblik Ransomware napada, a sve ostale opasnosti/sigurosne rupe su realno luk i voda.

 

 

Ako se nekome ne da čačkat okolo, tu su dva alata koji če jednim klikom odradit posao i to je to.

 

https://www.ghacks.net/2015/12/18/two-windows-10-tools-to-block-automatic-updates/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
moderator
online
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Denis kaže...

Vidjet ćemo koliko utječe na performanse na običnim PC-jima. 

Najgore je što će te zakrpe na Windowsima utjecati i na AMD-ove procesore, jer ne možeš odabrati da li ćeš primjeniti zakrpu ili ne.

Zar kernel ne može raditi na jedan način ako se radi o afektiranom Intelovom procesoru, a na drugi način (na dosadašnji način) ako se radi o AMD-ovom procesoru? Jer, koliko sam shvatio, nije problem u kernelu kao takvom, nego u Intelovim procesorima.

16 godina
moderator
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
rambox kaže...
crozoki kaže...

Hoće li se taj patch moci izbjeci?

 

Potpuno Ugasiš Windows Updates i rješeno bez problema.Vratimo se u realnost, za bilo kojeg korisnika največi sigurnosni problem je bilo koji oblik Ransomware napada, a sve ostale opasnosti/sigurosne rupe su realno luk i voda.

 

 

Ako se nekome ne da čačkat okolo, tu su dva alata koji če jednim klikom odradit posao i to je to.

 

https://www.ghacks.net/2015/12/18/two-windows-10-tools-to-block-automatic-updates/

 WannaCry? :)

Isključivanje Windows Updatea stvarno nikom ne bih preporučio. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

Možeš, u najgorem slučaju, imati dva različita kernela, ovisno o procesoru, ali ovo je hitna zakrpa pa zasad nema rješenja drugačijeg oblika. Bit će. 

Nope.
16 godina
moderator
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
mbaksa kaže...
Denis kaže...

Vidjet ćemo koliko utječe na performanse na običnim PC-jima. 

Najgore je što će te zakrpe na Windowsima utjecati i na AMD-ove procesore, jer ne možeš odabrati da li ćeš primjeniti zakrpu ili ne.

Zar kernel ne može raditi na jedan način ako se radi o afektiranom Intelovom procesoru, a na drugi način (na dosadašnji način) ako se radi o AMD-ovom procesoru? Jer, koliko sam shvatio, nije problem u kernelu kao takvom, nego u Intelovim procesorima.

 Teoretski da. Još se ne zna sigurno da li će patch biti primijenjen i na AMD sisteme, no spominje se da će raditi jednako za sve. Ne kužim se tako duboko u problematiku da bi ti mogao dati točan odgovor. 

14 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Ima da se luci ubije kad sazna da ima najbolji gejming procesor k tome i skupocijeno govno od intela da je zakinut za 30% preformansi 

AMD AntiBoy
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Ja još ne kužim sto je sad problem s Intel procesorima meni kao kucnom korisniku,sto se moze desit ako ne instaliram taj novi update!Ubiti sto mi se sve lose desavalo zadnjih 10 godina otkad koristim Intelove peocesore! e4500,e8400,q6600.q9550,i5 2500K,i53570k,i7 3770k,i5 6600k..

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

To je valjda onaj nekakak bootleneck o kojem svi pricaju vec 10g...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 15:50 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
volegradele kaže...

Ja još ne kužim sto je sad problem s Intel procesorima meni kao kucnom korisniku,sto se moze desit ako ne instaliram taj novi update!Ubiti sto mi se sve lose desavalo zadnjih 10 godina otkad koristim Intelove peocesore! e4500,e8400,q6600.q9550,i5 2500K,i53570k,i7 3770k,i5 6600k..

 Točno to. Ako vele da su zahvaćeni svi intelovi procesori unazad 10ak godina... gdje su ti pusti propusti koji su nastali zbog te rupe?! Nigdje veze... Ako bude performance hita, netko će u kratkom roku izbacit neki workaround tog updejta...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Zlonamjerni software može pristupiti resursima kojima nema pravo pristupa - od direktnog pisanja po disku, čitanja memorije drugog programa do manipulacije samim operativnim sustavom. Jedina "caka" je kako osigurati da prediktivni algoritmi učitaju baš taj segment. Zato se vjerojatno i taje detalji propusta.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

ak je sve do sad radilo bez frke (haswell), onda bu i dalje. pih! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
volegradele kaže...

Ja još ne kužim sto je sad problem s Intel procesorima meni kao kucnom korisniku,sto se moze desit ako ne instaliram taj novi update!Ubiti sto mi se sve lose desavalo zadnjih 10 godina otkad koristim Intelove peocesore! e4500,e8400,q6600.q9550,i5 2500K,i53570k,i7 3770k,i5 6600k..

 Upravo to, deset godina su zivjeli sa time nisu ni znali da to postoji, a sad odjednom moras napravit update, ne smijes gasit windows update desit ce ti se tko zna sta itd

http://www.soundstream.com/
12 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

A ja planira ukupnju novog procesora 🤐

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Ajme vec je pocelo:

 lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
13 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Denis kaže...
rambox kaže...
crozoki kaže...

Hoće li se taj patch moci izbjeci?

 

Potpuno Ugasiš Windows Updates i rješeno bez problema.Vratimo se u realnost, za bilo kojeg korisnika največi sigurnosni problem je bilo koji oblik Ransomware napada, a sve ostale opasnosti/sigurosne rupe su realno luk i voda.

 

 

Ako se nekome ne da čačkat okolo, tu su dva alata koji če jednim klikom odradit posao i to je to.

 

https://www.ghacks.net/2015/12/18/two-windows-10-tools-to-block-automatic-updates/

 WannaCry? :)

Isključivanje Windows Updatea stvarno nikom ne bih preporučio. 

 Ja ne bih instalaciju Windowsa nikome preporucio.

 

A sto se tice Intela, od Sandy Bridgea nisu nista znacajnije napravili. Realno gledano, u kucnom segmentu zadnjih 7 godina procesor promijeniti nije imalo smisla.

Eto, sad smo dobili razlog

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Ja sam preko O&O Shutup sve ugasio, i updateove, pa nek mi apdejtaju ako mogu.

Ne mogu vjerovati da će nam drkati po tome, čemu?

Šta se ne bi sa pravne strane sada moglo tužiti Intel ili tražiti povrat novca za procesor?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
bak kaže...

A ja planira ukupnju novog procesora 🤐

 Opci kaos .

Ne znam cemu briga. Ovo se tice obicnog korisnika (koji se 'hakiraju' na dnevnoj bazi, jel'te) kao i prdac skakavca u Somaliji...

Rupa postoji. Cisto sumnjam da se i do sada nije znalo za nju. Biti ce da se netko 'izlajao', pa sada to moraju krpati.

No ne sumnjam da ce raznorazni fanbojevi iznaci nacina da zapocnu prepucavanje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice