Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

poruka: 266
|
čitano: 74.538
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I".
12 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
MrBlc kaže...
Zlonamjerni software može pristupiti resursima kojima nema pravo pristupa - od direktnog pisanja po disku, čitanja memorije drugog programa do manipulacije samim operativnim sustavom. Jedina "caka" je kako osigurati da prediktivni algoritmi učitaju baš taj segment. Zato se vjerojatno i taje detalji propusta.

 Pa i da je to problem zasto se uopce izlazi u javnost s tim,i zasto im je trebalo 10 godina da to skuze??Jednostavno izbace update kao i 100 puta do sad i gotovo?Pad performansi,onda su ocito znali za propust i na racun toga gazili AMD godinama!!

AUDIOFIL
6 godina
protjeran
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Šta sad da radim sa kompom kojeg goni g4560 ?

"Oj Intelu ko udari na te, sa Lištice pucat će granate."

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Zato jer su vjv kao i do sad nekog potplacvali i zataskali, jer nemoguce je da se to nije znalo od prije nekoliko godina. Sad je prevelik pritiask sa vise strana. Nekom kucnom korisniku koji koristi pc za igranje tetrisa i lajkanje slika na fejsu ovo nista ne znaci, i updejto ti winse ili ne vjv nece bit nikakve razlike, opet to su oni isti ljudi kojima virusi i malwari na kompu ne predstavljaju problem jer im face i dalje rade. Za neke ozbiljnije korisnike, pogotove firme kojima je sigurnost jako vazna ova vijest nece bit bas docekana sa smijeskom na licu, a opet ako stvarno taj drop performansi bude toliko velik(a mislim da nece, realno ocekujem mozda 5-10% max u rijetkim slucajevima) mogle bi se dogodit i razne tuzbe u nekim normalnim razvijenom drzava, naravno mi tu ne spadamo pa nema frke, sve po starom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

aha, procesori stari 5 i vise godina i dan danas obavljaju svoj posao jako dobro, ljudi ne misle mijenjati.. ajmo ih roknut 30% pa ce vecina biti prisiljena kupiti novi.. kako bi inace prodali zacrtano.. 

Moj PC  
16 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
toninho kaže...

Zato jer su vjv kao i do sad nekog potplacvali i zataskali, jer nemoguce je da se to nije znalo od prije nekoliko godina. Sad je prevelik pritiask sa vise strana. Nekom kucnom korisniku koji koristi pc za igranje tetrisa i lajkanje slika na fejsu ovo nista ne znaci, i updejto ti winse ili ne vjv nece bit nikakve razlike, opet to su oni isti ljudi kojima virusi i malwari na kompu ne predstavljaju problem jer im face i dalje rade. Za neke ozbiljnije korisnike, pogotove firme kojima je sigurnost jako vazna ova vijest nece bit bas docekana sa smijeskom na licu, a opet ako stvarno taj drop performansi bude toliko velik(a mislim da nece, realno ocekujem mozda 5-10% max u rijetkim slucajevima) mogle bi se dogodit i razne tuzbe u nekim normalnim razvijenom drzava, naravno mi tu ne spadamo pa nema frke, sve po starom.

 

Meni baš i nije svejedno što ću članke tipa "Lidiji Bačić se ocrtala breskva" otvarat čak i do 30% sporije.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
honor8 kaže...

 

Meni baš i nije svejedno što ću članke tipa "Lidiji Bačić se ocrtala breskva" otvarat čak i do 30% sporije.

 

 Ali sada nece predvidjati sliku unaprijed vec ce je otvarati onakvu kakva je... Moglo bi biti gadnih razocarenja

6 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Mrgud Veliki kaže...

 Ali sada nece predvidjati sliku unaprijed vec ce je otvarati onakvu kakva je... Moglo bi biti gadnih razocarenja

 

Ma de šta je tebi. Lidija je mina !!!

15 godina
odjavljen
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Prepravljena je zakrpa na Linuxima i sad rasi samo za Intel:

https://lkml.org/lkml/2017/12/27/2

Nope.
Moj PC  
7 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
honor8 kaže...

 

Ma de šta je tebi. Lidija je mina !!!

Eto. Onda u cemu je problem ? Samo pogledas poster na vratima

10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
chutac kaže...

 

Šta se ne bi sa pravne strane sada moglo tužiti Intel ili tražiti povrat novca za procesor?

Ja slutim da nebude, da se tu intel osigurao jer negdje u stavku na papiru od procesora piše da on odgovara samo dok vrijedi jamstveni rok. To je moja slutnja, nek potvrdi netko tko se razumije u to. Znači da bi oni dok je jamstvo trebali dobiti novi procesor sa ispravljenim propustom dok oni koji nemaju jamstvo moraju sami kupiti novi procesor ili kupiti novu kompletnu sigurniju kofiguraciju. 

 

 

 

 

Meni je glupo kad neki pričaju da bi update vrijedio i za AMD procesor, u tom slučaju bi Korisnici i AMD trebali tužiti Microsoft jer je namjerno usporio njihov procesor da bi konkurencijski učinio sigurnim. Ako microsoft nije umogučnosti update omogučiti samo za Intel onda je bolje da ne krpa ništa. To nije problem od Microsofta, problem je intelov. Microsoft tu nema ništa.  Ništa ga ne obvezuje da zakrpa rupu za koju je odgovoran Intel na hardweru. Vidite da appleovo usporavanje nije prošlo kod iphone korisnika. 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
honor8 kaže...
toninho kaže...

Zato jer su vjv kao i do sad nekog potplacvali i zataskali, jer nemoguce je da se to nije znalo od prije nekoliko godina. Sad je prevelik pritiask sa vise strana. Nekom kucnom korisniku koji koristi pc za igranje tetrisa i lajkanje slika na fejsu ovo nista ne znaci, i updejto ti winse ili ne vjv nece bit nikakve razlike, opet to su oni isti ljudi kojima virusi i malwari na kompu ne predstavljaju problem jer im face i dalje rade. Za neke ozbiljnije korisnike, pogotove firme kojima je sigurnost jako vazna ova vijest nece bit bas docekana sa smijeskom na licu, a opet ako stvarno taj drop performansi bude toliko velik(a mislim da nece, realno ocekujem mozda 5-10% max u rijetkim slucajevima) mogle bi se dogodit i razne tuzbe u nekim normalnim razvijenom drzava, naravno mi tu ne spadamo pa nema frke, sve po starom.

 

Meni baš i nije svejedno što ću članke tipa "Lidiji Bačić se ocrtala breskva" otvarat čak i do 30% sporije.

 

 Krivo sam se izrazio, mislio sam na one korisnike koji doslvono kupe pc, a neznaju ama bas nista o njemu, nesto kao moja mama koja ima problema sa instalacijom najobicnijih prgrama, a ni nezna koji su djelovi unutar samo pc-a niti ista vise od toga.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
toninho kaže...

 

Meni baš i nije svejedno što ću članke tipa "Lidiji Bačić se ocrtala breskva" otvarat čak i do 30% sporije.

 

 Krivo sam se izrazio, mislio sam na one korisnike koji doslvono kupe pc, a neznaju ama bas nista o njemu, nesto kao moja mama koja ima problema sa instalacijom najobicnijih prgrama, a ni nezna koji su djelovi unutar samo pc-a niti ista vise od toga.

 To sada zelis reci da je onaj tko prati Lidijicu i njenu breskvicu napredniji korisnik ?

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Mrgud Veliki kaže...

 To sada zelis reci da je onaj tko prati Lidijicu i njenu breskvicu napredniji korisnik ?

 

 

 

To su korisnici sa titulom Godlike.

12 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Tonči kaže...

Možeš, u najgorem slučaju, imati dva različita kernela, ovisno o procesoru, ali ovo je hitna zakrpa pa zasad nema rješenja drugačijeg oblika. Bit će. 

 

Znači, uz Intel, sada će i Mocrosoft pristati na vlastitu nekompetenciju i usporiti i AMD procesore? Žalosno.

12 godina
odjavljen
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

A ja još koristim već spori Q9400 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Tužit ću Intel, nek mi daju novi komp... Prodali su mi robu s greškom.

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
NiramX kaže...
Tonči kaže...

Možeš, u najgorem slučaju, imati dva različita kernela, ovisno o procesoru, ali ovo je hitna zakrpa pa zasad nema rješenja drugačijeg oblika. Bit će. 

 

Znači, uz Intel, sada će i Mocrosoft pristati na vlastitu nekompetenciju i usporiti i AMD procesore? Žalosno.

 Imaš gore moj raniji post: vijest o ovome je pogrešna - Linuxi samo Intel usporavaju. I to od 26.12., dakle, moguće da je vijest "slučajno" pogrešna. :)

Nope.
15 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Ha ha eno ga overclockan na 3.4 radi ka pisma vec godinama ;)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
maniti kaže...
Ha ha eno ga overclockan na 3.4 radi ka pisma vec godinama ;)

 

Imam MBO na kojoj nemam opcije overclocka.

Kakvo hlađenje koristiš?

12 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Tonči kaže...
NiramX kaže...
Tonči kaže...

Možeš, u najgorem slučaju, imati dva različita kernela, ovisno o procesoru, ali ovo je hitna zakrpa pa zasad nema rješenja drugačijeg oblika. Bit će. 

 

Znači, uz Intel, sada će i Mocrosoft pristati na vlastitu nekompetenciju i usporiti i AMD procesore? Žalosno.

 Imaš gore moj raniji post: vijest o ovome je pogrešna - Linuxi samo Intel usporavaju. I to od 26.12., dakle, moguće da je vijest "slučajno" pogrešna. :)

 

Dakle, neće biti posljedica za AMD?

16 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Gledajući nedavno otkriće namjernog usporavanje starijih mobitela od strane Apple Corp, onda neće ni ta WIntel zakrpa na moj PC.

 

Kupit ću novi komp kad ja želim, a ne kad se njima digne ona stvar.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
NiramX kaže...

 

Dakle, neće biti posljedica za AMD?

 To ovisi o Microsoftu, dali može, dali je u mogučnosti odvojeno omogučiti . Nije isto Linux kernel i Windows kernel.  Trebalo bi čuti što kaže microsoft na to. Netko je spomenuo da je u windowsu to nemoguće uraditi za oboje zasebno zbog arhitekture kernela. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 17:39 (Markić7).
6 godina
protjeran
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Joj daj ljudi, vidite da su procesori u 2017. godini naglo napredovali, treba taj nagli rast performansi nekako i izbalansirati.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

a rupe u ementaleru nisu sigurnosne? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Dex.pwn kaže...
maniti kaže...
Ha ha eno ga overclockan na 3.4 radi ka pisma vec godinama ;)

 

Imam MBO na kojoj nemam opcije overclocka.

Kakvo hlađenje koristiš?

 Ja imam asusovu P5K WS i bez diranja voltaže stabilan je na 3.4,čitao sam da max može na 4.2 uz vodeno hlađenje...ja inače sam stavio scythe ashura..sad se tu vrti oko 35 stupnjeva...još sam stavio intelov ssd za OS i radi sve odlično..nemam potrebe za neki veći upgrade :D

16 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Ajar kaže...

a rupe u ementaleru nisu sigurnosne? 

 Nisu...vec cak i pozeljne :) Maasdam je jos vise pogodjen tim rupama 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
14 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Denis kaže...

 WannaCry? :)

Isključivanje Windows Updatea stvarno nikom ne bih preporučio. 

Backup?

Sve probleme (a sad i usporavanje) koje donose Windows Updatei stvarno nikome ne bih preporučio.

15 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Mislim da će se najviše zabrinuti vlasti Rusije i Kine. Noviji procesori se namjerno rade sa "backdoorom" u korist NSA i CIA. Do tih podataka ponekad dođu i nevladini hakeri pa se pokušaju okoristiti (Vault 7). Malo mi je žao što nisam ostao vjeran AMD-u, ali male su šanse da se nešto loše desi. Ionako sam planirao da mi sljedeći procesor bude od AMD-a (iako se ne treba mnogo pouzdati u to jer Windows sam po sebi vjerovatno ima backdoor na zahtjev NSA). A šta ako je neko mnogo uložio u cryptovalute? Ne znam koliko je to sigurno u ovom kontekstu.
Ova priča je jedan od razloga zašto je SAD pokrenuo kampanju protiv antivirusa Kasp**sky, pošto su otkrili i neutralizirali neke američko-izraelske viruse (kao Stuxnet koji je ciljao nuklearne elektrane), zauzvrat je Izrael optužio Rusiju da koriste Kasp**sky za špijunažu, a SAD ga počeo zabranjivati, također je napadnut virusom Duqu 2.0 koristeći jednu ranjivost Windowsa prije nego što je objavljena zakrpa.
https://arstechnica.com/information-technology/2015/06/stepson-of-stuxnet-stalked-kaspersky-for-months-tapped-iran-nuke-talks/

 

 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Mislim da Microsoft i Intel znaju za rupe jer ih namjerno ostavljaju, ali ne reaguju dok se ne proširi svijest o njima, a onda ih zakrpe kako im ne bi propao biznis i vjerovatno otvore nove rupe.

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

Zamislite da je to bilo na automobilu,  recimo kod BMW automobila je otkriveno da se može motor zapaliti u određenim uvjetima i to ne samo jedna serija nego sve serije koje su izašle u prodaju unutar posjednih 10 godina.

I BMW stručnjaci su zaklučili da je propust nemoguće popraviti, da bi se popravio trebalo bi drastično izmeniti motor da je bolje da se promjeni cijeli motor za noviji bez tog propusta. No postoji jednostavnije rješenje umjesto da to urade oni će izbaciti softwersku

nadogranju koja bude usporila motor za 30%, dok radi u tim uvjetima šanse da se zapali motor je skoro nikakva. 

 

To isto intel radi, umjesto da zamjeni on bude posegnuo za softwerskom nadogradnjom koja će usporit procesor za 30%. I to više nije procesor koji sam ja kupio, očekujem svakako grupnu tužbu. 

Za intel je to nemoguća misija jer bi bio toliko u gubitku da bi mogao bankrotirati. Moja slutnja je da će oni zamjeniti procesore samo one koji su u jamstvenom roku. 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice