Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

poruka: 36
|
čitano: 9.976
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om".
5 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Zechina kaže...
....

Nije da volim gejfon (dapače), ali neka se zna...

 

Ne samo to, već običan restart telefona poništava jailbreak.
Meni se taj "propust" sviđa: ako ti treba, možeš si privremeno jailbreakati telefon i instalirati aplikacije koje ti Apple inače ne dozvoljava. Ako ti je frka zbog sigurnosti (npr spajaš se preko tko zna kojeg public wifi), samo restartaš tulifon. Extra appsi bi trebali i dalje biti ovdje (nećeš ih morati ponovno skidati/kupovati), ali neće raditi dok ponovno ne jailbreakaš.

Autor je rekao da zasad Cydia itd (alter app store) nije podržana, ali da će sigurno biti ubrzo.

 

Podsjetilo me na:

F**king DS emu, pa čak ni GBA emulator ti Jabolko ne dozvoljava imati na ajfonu! DraStic za Android sam kupio još prije valjda 5 godina (makar znam Exoa - vjerojatno bi mi dao full v. private); PicrossPicross 3D sam pomalo sve levele potuko isključivo na pametnofonu, polako s jednog na drugi mob. Kopija gameslotova se snima na Google Drive, tako da možeš nastaviti kad god promijeniš uređaj.

Na ajfonu od frenda sam igrao svojedobno nešto slično (GBA, nekakav sideload), ali sys apdejt je to uskoro pregazio i zabranio aplikaciju. Debilana.

 Nisi valjda mislio da je IP tvoj..... Ti samo placas pretplatu na koristenje IOS po jako povoljnoj cijeni i trebas biti zahvalan sto ti uopste dozvoljavaju da telefoniras. Ne ocekuj da ces sa njim raditi sta ti hoces.... Ne ne. Ako Tim kaze ne moze tvoje je da cutis i trpis.... ;)

13 godina
neaktivan
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Otkrili su backdoor... Bio je dugo previđen i sad će morati napraviti novi backdoor (kojeg već imaju ionako).

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
LIX kaže...

Otkrili su backdoor... Bio je dugo previđen i sad će morati napraviti novi backdoor (kojeg već imaju ionako).

 Ne mogu vjerovati!!! Pa Tim je rekao da im je navaznija sigurnost korisnika a coek ne laze....

8 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

Opet ću ponoviti: ovaj propust nije prava sigurnosna prijetnja (bar po riječima autora, intervju je negdje na netu). Treba fizički pristup telefonu + usb host. Običan restart ajfona vraća uređaj u prvobitno stanje (nešto poput developer mod rada na Chromebooku). Da, dok je jailbreakan, u teoriji je moguće da si čovjek, nehotice, sam instalira neki malware koji bi mu naštetio (keylogger, sniffer), ali i to radi samo do restarta.

 

Autor je indirektno ukazao da su "specijalci" znali za taj ili sličan propust (ono s FBI) ali da od njegovog hacka teško mogu imati direktne koristi.

Ipak to ukazuje na dvije bitne stvari: da je priča o "teflon sigurnosti" ajfona PR bajka, i da je Apple šlampav kao i svaka druga it hw firma; propust postoji već godinama (kao i onaj koji im je Google nedavno otkrio). Plus, bez teorija zavjera, lako je moguće da je namjerno ostavljen backdooor za specijalne situacije sigurnosnih službi.

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koji om

zločesti propuste! tebi nema spasa. stvarno si nepopravljiv! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Otkriven nepopravljivi propust u iPhoneima koj
Zechina kaže...

Opet ću ponoviti: ovaj propust nije prava sigurnosna prijetnja (bar po riječima autora, intervju je negdje na netu). Treba fizički pristup telefonu + usb host. Običan restart ajfona vraća uređaj u prvobitno stanje (nešto poput developer mod rada na Chromebooku). Da, dok je jailbreakan, u teoriji je moguće da si čovjek, nehotice, sam instalira neki malware koji bi mu naštetio (keylogger, sniffer), ali i to radi samo do restarta.

 

Autor je indirektno ukazao da su "specijalci" znali za taj ili sličan propust (ono s FBI) ali da od njegovog hacka teško mogu imati direktne koristi.

Ipak to ukazuje na dvije bitne stvari: da je priča o "teflon sigurnosti" ajfona PR bajka, i da je Apple šlampav kao i svaka druga it hw firma; propust postoji već godinama (kao i onaj koji im je Google nedavno otkrio). Plus, bez teorija zavjera, lako je moguće da je namjerno ostavljen backdooor za specijalne situacije sigurnosnih službi.

 Zato sam odmah rekao da ovo nije propust nego feature. Svaka mogućnost koju bilo koji uređaj nudi je upravo to - mogućnost. I uvijek je bolje imati nego ne imati. Ako je nećeš koristiti, ne moraš. Ako sutra ipak odlučiš da hoćeš, ona je tu. Bez obzira što se ovo dogodilo bez znanja i odobrenja proizvođača, opet je feature. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice