Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenjem

poruka: 15
|
čitano: 2.697
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenjem".
15 godina
offline
Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenjem

Super. Ali i pasivne grafulje mogu stvarati poprilično glasnu buku. Imao sam prilike imati jednu takvu: promjenjiva elektromagnetska polja zatitraju limove koji kao zvučnik počnu proizvoditi zvuk (glasno zujanje) i taj zvuk ovisi o tome što se trenutno na grafi procesira ili prikazuje na ekranu. Dakle, pasivno hlađenje NIJE garancija da grafulja ne proizvodi zvuk, i to prilično glasan! Trebalo bi provjeriti za ovu konkretnu. Naravno, pasivno hlađenje je preduvjet nečujnosti, ali nije dovoljan uvjet.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
Koliko ja vidim, ovo zauzima 3 utora.
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
Nije ti nikakvo rezoniranje limova hladnjaka proizvodilo zvuk nego zavojnica na grafičkoj. Mogao si je zaliti s pištoljem za vruću plastiku i riješena stvar.
15 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje

-optička varka.. pogledaj bolje :)

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
Keso kaže...

...promjenjiva elektromagnetska polja zatitraju limove koji kao zvučnik počnu proizvoditi zvuk

 

link

15 godina
offline
Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenjem

uzvišen čovjek mora na ovo dodati barem jedan noctuin ventilator od 140 mm (priključiti ga na ploču, pod nekakav sysfan) u vlastitoj režiji i tako zauzeti tri mjesta a onda kad krene hlađenje ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
ihush kaže...

-optička varka.. pogledaj bolje :)

 

 

A je, fakat. Skužio sad na većem ekranu. 

K
15 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
Keso kaže...

Super. Ali i pasivne grafulje mogu stvarati poprilično glasnu buku. Imao sam prilike imati jednu takvu: promjenjiva elektromagnetska polja zatitraju limove koji kao zvučnik počnu proizvoditi zvuk (glasno zujanje) i taj zvuk ovisi o tome što se trenutno na grafi procesira ili prikazuje na ekranu. Dakle, pasivno hlađenje NIJE garancija da grafulja ne proizvodi zvuk, i to prilično glasan! Trebalo bi provjeriti za ovu konkretnu. Naravno, pasivno hlađenje je preduvjet nečujnosti, ali nije dovoljan uvjet.

 Ovo najviše upućuje na zavojnice kao što su ti i rekli, a ne na hladnjak. 

 

Imao sam davno jednu pasivnu Asus 7300GT i ostala je u dobrom sjećanju. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenjem

Graficka za igranje s pasivnim hladnjakom jos nije izmisljena (osim ako je kuciste u frizideru), a da se na njoj mozes ozbiljno igrati.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
Ovisi što smatraš ozbiljnim, ovo je za 1080p/60 sasvim upotrebljiva grafa za sve nove igre na visokim detaljima, možda s minimalnim spuštanjem par najzahtjevnijih postavki na pojedinima.
16 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
Stvar je da u praksi neće raditi kako spada kad se zagrije
8 godina
neaktivan
offline
Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenjem

GTX1650 povuče nekih 65-70W tako da blago tim mosfetima i memoriji kad se ovaj heatsink iznad njih užari a nema nikakvog propuha okolo..

Jedan 120mm @700rpm bi srušio temp za BAR 20-30C al to je onda dodatni tramak i trošak za i ovako precijenjenu GTX1650.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
dd.inc kaže...
Stvar je da u praksi neće raditi kako spada kad se zagrije

 otkud to zaključuješ, nagađaš ili?

 

ima testova koji pokazuju da je kalmx sasvim solidan hladnjak obzirom da je pasivan, sigurno je slabija od aktivno hlađenih modela, no to ne znači da još uvijek nije dobra za 1080p igranje - link

16 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
Nagađam prema iskustvu, a imam ga dosta.
11 godina
offline
Re: Palit GTX 1650 KalmX, prva s pasivnim hlađenje
dd.inc kaže...
Nagađam prema iskustvu, a imam ga dosta.

imam i ja podosta iskustva, ali kad imamo rezultate s testiranja nema potrebe nagađati

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice