Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

poruka: 302
|
čitano: 42.801
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i ".
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Veliki Brat kaže...
segregator kaže...

Tek svaka treća antena u Hrvatskoj ima potrebnu dokumentaciju, a jedina smo EU država gdje se može postaviti bez građevinske i lokacijske dozvole

Iz teksta koji si linkao: Stanari su se informirali i doznali da za postavljanje sličnih uređaja treba dozvola Ministarstva prometa i veza, suglasnost stanara te građevinska i lokacijska dozvola.

Nemam pojma od kuda ti info da tek svaka treća antena ima potrebnu dokumentaciju...

 I sto je najgora stvar, zale se ljudi koji zivo ispod antene, jedinog mjesta sa gotovo nikakvim zracenjem iz te iste antene.

 

Jos bih razumio da su se zalili iz susjedne zgrade (iako je i to jednako tako neutemeljeno, jer je opce poznato da sa kvadratom udaljenosti snaga se prepolovi), no ajde ajmo reci da ljudima smeta.

 

A nije da se ne mogu fizikalna svojstva radio valova doznati u 3 klika, makar nisi strucnjak.

 

Da se mene pita, kada bi tako htjeli postaviti antenu u mom susjedstvu, ja bih upravo inzistirao da se postavi na mojoj zgradi.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Old Iggy kaže...

Ovo je definitivno krivi primjer (tu nema suglasnosti stanara).

No koliko se sjećam ne treba ti ni građevinska ni lokacijska dozvola. One idu pod Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima, ako se ne varam.

Tako je, ali i dalje treba glavni projekt, dakle kompletna dokumentacija.

 

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Veliki Brat kaže...
Old Iggy kaže...

Ovo je definitivno krivi primjer (tu nema suglasnosti stanara).

No koliko se sjećam ne treba ti ni građevinska ni lokacijska dozvola. One idu pod Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima, ako se ne varam.

Tako je, ali i dalje treba glavni projekt, dakle kompletna dokumentacija.

 

 

Građevinska je trebala do 2009-te, ali je to izbačeno iz zakona nakon lobiranja telekoma

 

Prebačeno je pod "Pravilnik o jednostavnim građevinama"

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 13:08 (segregator).
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...

 Hrpa gluposti, ne znam u kakvom ti balonu zivis kad ovako pises.

Hrpa gluposti je da se sad raspravlja o statici svake zgrade i stupa u Zagrebu - a ti si izbacio hipotetsku situaciju potkriljepljenu anegdotalnim dokazom.

Predsjednik mjesnog odbora u mojoj opcini je proslo ljeto morao dati ostavku jer je preko puta svoje kuce sagradio nadstresnicu koja nije bila propisana projektima. Je li to dokaz neke elitne zavjere?

 

A sto se dokaza oko ove kuce tice:

https://www.telegram.hr/zivot/ovo-je-stubiste-u-novogradnji-doslovno-se-urusilo-u-potresu-ljudi-nisu-mogli-van/

https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/potres-razotkrio-katastrofalan-propust-u-novogradnji-sina-mi-jos-uvijek-proganja-taj-prizor-nije-mogao-pobjeci-iz-stana-jer-je-stubiste-nestalo/10165567/

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-slike-novogradnje-u-zagrebu-nakon-potresa-kako-je-ovo-dobilo-dozvolu/2171599.aspx

 

Je li ovo dovoljno pokriveno u medijima!?

 

Neki pojedinac je odlucio ustedjeti na materijalu - a ti povlacis paralelu sa 5G stupovima i telekomima.

 

Cime se ti bavis? Koje je tvoje zanimanje!? IT!? Postoje hakeri koji rade za telekome i ruse vlade i napravili su ransomware. Hocemo li tim anegdotalnim i realnim dokazima tebe napadati?

 

texas.bug kaže...
Evo ti argument, youtube uklanja one uratke koji povezuju 5G i sirenje virusa. Ne sve sto kritizira 5G.

You Tube medjuostalim ima krug pedofila koji bumpaju sve djecije videe, pa su tek 2019. ukinuli komentare ispod vecine videa djece mladje od 13ak godina.

 

https://www.nytimes.com/2019/06/03/world/americas/youtube-pedophiles.html

https://www.irishtimes.com/business/technology/youtube-bans-comments-on-videos-of-young-children-in-bid-to-block-predators-1.3810895

https://www.theverge.com/2019/2/19/18229938/youtube-child-exploitation-recommendation-algorithm-predators

 

Moras biti precizniji - ako se micu svi videi koji povezuju 5G i sirenje videa - onda su u pravu, privatna su platforma i dalje i to platforma koja ima toliko problema da ih nijedna svjetska regulatorna agencija jos nije rjesila. Ja bih bio najsretniji kad bi zabranili sve politicke videe, tj. sve osim glazbe, umjetnosti i komedije.

 

texas.bug kaže...
Napomenuo sam da ne znam niti da li je stetno niti da nije, i da podrzavam iznosenje normalnih i razumnih argumenata za bilo koju stranu. 

Kao i svi ovdje, jer je pocetno nacelo svake rasprave da se postuju norme i zakoni. Rasprava o konkretnoj udruzi ne bi se ni stvorila da ne postoji opravdana sumnja u strucnost njihovog djelovanja. Ukoliko iznosis netocne informacije usprkos dostupnosti tocnih - nazalost ne mozes sprijeciti ismijavanje. Ali do ismijavanja ne bi ni doslo da se provjeri tocnost svake tvrdnje koju su iznjeli.

 

Jer opet mjeris po sebi - tebi ovo nije dovoljna glupost da je se diskreditira na prvu - ali i sam si u temi ismijavao onaj post koji, opet po tebi, jest ridikulozan. Cijeli svoj stav temlejis na svom mjerilu znanja - sto je pogresno, jer ne znas sto ne znas ali se ne libis napadati i insinuirati da samom kritikom ove udruge neki zele sprijeciti iznosenje prigovora.

 

Da, u strucnijem krugu, dobar dio onoga sto su oni rekli u intervjuu Glasu Koncila su tendenciozno i namjerno zastrasujuce upakirane izjave.

 

texas.bug kaže...
Sto se telekoma tice nisi niti zli niti dobri. To su ogranci multinacionalnih kompanija koje teze profitu. Sapienti sat, ili pametnom dosta, s obzirom da je ta teznja za maksimiziranjem profita poslovicno popracena beskrupoloznoscu.

Imas li u kuci ijedan proizvod korporacije Johnson&Johnson? Nestle? Kraft?

Sanse su da si kupnjom tih proizvoda direktno financirao placanje kazni u milijardama koje su te korporacije morale platiti zbog, primjerice, sakrivanja da im je u hrani za bebe nadjeni fragmenti stakla (ovo je toliko cest problem da je zastrasujuce), da su povucene proizvode iz USA/Europe rebrandirali i prodavali po zemljama trece svijeta i sl.

 

E sad, pitanje za milijun dolara - na koje stablo lajati.

texas.bug kaže...
Ne vjerovati u dobre namjere takvih kompanija je razumno, jer one nemaju nuzno ni dobre ni lose namjere s obzirom da ih zanima samo profit. I zbog toga je potrebna regulacija drzave, kojoj zbog stupnja korupcije opet nije razumno potpuno vjerovati.

Opet istices ocito.

 

 

Nakon 5 godina istrazivanja grassroots i antiglobalizacijskih pokreta mogu ti dati jedno razmisljanje - svi imaju jedno obiljezje zajednicko - svi do jednog su u konstantnoj opasnosti da zbog nejasnog cilja i agresivnih pojedinaca unutar vlastitih redova potpadnu pod pritiskom i postanu ili verbalno opasna zajednica koja napada sve redom, ili teoreticari zavjera ili da se raspadnu jer vise ne slijede isti cilj.

 

Kada cujes o skandalima velikih korporacija ili bogatasa, najcesce se radi o rezultatima ciljanog istrazivackog novinarstva. Ali, nota bene (da se malo nasalim na tvoj sapienti sat) primjeti dvije bitne rijeci:

1. ciljano

2. istrazivacko

 

Ti si u dva komentara dosao sa branjenja udruge na insinuacije da telekomi skupa sa staticarima i davaocima certifikata i odobrenja postavljaju nepropisne antene po krovovima Zagreba. I onda totalno maliciozno postavis link na FaceBook, iako je svaki medij u Hrvatskoj prenio vijest o toj zgradi. Sto si mislio reci? da se to skriva, pa si morao iskopati na facebooku? Eto - upravo si ti siritelj laznih vijesti.

 

Previse generaliziras jer, da, usitinu, sloboda govora je vrijedan ideal, borba protiv zlocina je vrijedan ideal, korporacije zbilja iskoristavaju svoj utjecaj, neke nove tehnologije zbilja imaju stetnosti koje nisu mozda na prvu vidljive itd. itd. itd.

 

Ali pitanje za milijun dolara - na koje stablo ti lajes?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
odjavljen
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Old Iggy kaže...
segregator kaže...
Veliki Brat kaže...

 

Uglavnom, da, izoliran slučaj i nije pravilo. BTW, za svaku antenu ti treba kompletna dokumentacija i naravno da je za svaku odrađen i statički proračun.

 

Tek svaka treća antena u Hrvatskoj ima potrebnu dokumentaciju, a jedina smo EU država gdje se može postaviti bez građevinske i lokacijske dozvole

 

Evo samo jedan od primjera

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/stanari-zaustavili-bespravno-postavljanje-antene-za-internet/2216271/

 

Ovo je definitivno krivi primjer (tu nema suglasnosti stanara).

No koliko se sjećam ne treba ti ni građevinska ni lokacijska dozvola. One idu pod Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima, ako se ne varam.

 

"VIP je za postavljanje antene na vrhu nebodera na 3. mostu platio zgradi30 tisuća eura, a s tim su novcem ugradili novi veći lift. Mi smo najveća zgrada u Makarskoj, ali ne i najviša, sa 124 stana i nitko od stanara s kojima smo razgovarali nije za to da se dopusti postavljanje antene, jer smatraju da će im štetiti zdravlju."

 

15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 13:12 (wyks).
5 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
BlueMax kaže...
texas.bug kaže...

 Ne da su lose odradili, nego su namjerno lose uradili zbog ustede na materijalu. 

Dokaza za to ima, međutim neces ih naci u medijima. U pojedine "poduzetnike" ni mediji ne diraju.

Trebas sam trazit po internetu ako mislis do kakve takve istine doci

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220180248510101&id=1043249966&refid=28

 Kako bi ti utvrdio ko je za to kriv?

 Nadzorni organ?

15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
footballer kaže...
Old Iggy kaže...

Ovo je definitivno krivi primjer (tu nema suglasnosti stanara).

No koliko se sjećam ne treba ti ni građevinska ni lokacijska dozvola. One idu pod Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima, ako se ne varam.

 

"VIP je za postavljanje antene na vrhu nebodera na 3. mostu platio zgradi30 tisuća eura, a s tim su novcem ugradili novi veći lift. Mi smo najveća zgrada u Makarskoj, ali ne i najviša, sa 124 stana i nitko od stanara s kojima smo razgovarali nije za to da se dopusti postavljanje antene, jer smatraju da će im štetiti zdravlju."

 

Mmmmm... Ne kužim....

15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer

Pozelenio sam za slabovidne.

 

(Svi mediji su prenjeli ovu vijest, tako da doticni nije morao sam traziti istinu po internetima)

 

A i da nisu - to je lokalni dogadjaj koji nuzno ne mora imati globalne posljedice - koliko ima kuca po obali koje su gradjene kako se skupila ekipa za prasetinu, janjad i bocun vina.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
odjavljen
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Old Iggy kaže...
footballer kaže...
Old Iggy kaže...

Ovo je definitivno krivi primjer (tu nema suglasnosti stanara).

No koliko se sjećam ne treba ti ni građevinska ni lokacijska dozvola. One idu pod Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima, ako se ne varam.

 

"VIP je za postavljanje antene na vrhu nebodera na 3. mostu platio zgradi30 tisuća eura, a s tim su novcem ugradili novi veći lift. Mi smo najveća zgrada u Makarskoj, ali ne i najviša, sa 124 stana i nitko od stanara s kojima smo razgovarali nije za to da se dopusti postavljanje antene, jer smatraju da će im štetiti zdravlju."

 

Mmmmm... Ne kužim....

 

Nije mi jasno kako nema suglasnosti stanara za antenu ako je firma platila u pričuvu 30 tisuća eura, novce za koji su svi stanari znali jer su platili novi lift s njima. Rukovodstvo niti jedne firme nije glupo da da novce bez da prije toga ne potpiše ugovor sa stanarima odnosno prestavnikom stanara u kojem piše koliko se plaća i za što se plaća. Zato su mi izrazito smiješni ovakvi članci, pisani za narajcat ljude, jer ne piše ništa o firmi koja je platila te silne novce osim komentara da je jednom od radnika firme nadimak Čeh.

15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

Pozelenio sam za slabovidne.

 

(Svi mediji su prenjeli ovu vijest, tako da doticni nije morao sam traziti istinu po internetima)

 

A i da nisu - to je lokalni dogadjaj koji nuzno ne mora imati globalne posljedice - koliko ima kuca po obali koje su gradjene kako se skupila ekipa za prasetinu, janjad i bocun vina.

 

OK, sve 5, bez ljutnje.

 

Ali iz tvog upisa (prije nego se klikne na tvoje linkove) ocekivao sam kao da ces osporiti njegovu tvrdnju.

 

***edit***

 

Aaaa, kuzim sto si zelio reci.

Ok, sve 5, previdio sam par kljucnih rijeci.

 

Yup, moglo bi se reci da sam slabovidan ( iako da te sretnem uzivo, borio bih se noktima i zubima u tvrdnji da sam jos uvijek u cvijetu mladosti)

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 13:30 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
syncmaster245b kaže...
OK, sve 5, bez ljutnje.

Ali iz tvog upisa (prije nego se klikne na tvoje linkove) ocekivao sam kao da ces osporiti njegovu tvrdnju.

 

***edit***

 

Aaaa, kuzim sto si zelio reci.

Ok, sve 5, previdio sam par kljucnih rijeci.

Yup, moglo bi se reci da sam slabovidan ( iako da te sretnem uzivo, borio bih se noktima i zubima u tvrdnji da sam jos uvijek u cvijetu mladosti)

Ali vidis kako to krene.

 

Kao i ova vijest o anteni u Makarskoj.

Nepotpuna vijest u kojoj je mnogo upitnika i mnogo nerazumnih podataka.

 

Tko je narucio posao? Je li Vip imao posrednika koji je po ugovoru trebao ishodovati sve dozvole? Onda Vip nije kriv. Niti onda "slucaj Makaraska" potvrdjuje "slucaj Zagreb".

Jesu li stanari dobili novce za izgradnju? Ako jesu, kako se da zakljuciti prema podatku o gradnji lifta - kako onda nije bilo privole stanara? I najbitnije pitanje - tko je Čeh!???

 

Ono sto sam ja htio istaknuti.

 

Kolega @texas.bug se sumanuto razbacuje izjavama i linkovima, kojima dijeli totalno nepovezane teze.

 

Primjeti kolika je zakonska i kaznena odgovornost izmedju dvije izjave:

- privatni investitor je ustedom na materijalu uzrokovao urusenje dijela zgrade

- Mediji sakrivaju da je mocni poduzetnik uzrokovao urusenje dijela zgrade

 

Prvom izjavom krivica je jasna - zna se po projektu tko je investitor, projektant, nadzorni inzinjer. Sve se zna poimenice, pa inpektorat moze djelovati.

Drugom izjavom insinuira se neka veca zavjera u kojoj su ukljuceni i poduzetnici, i mediji i izdavatelji dozvola.

 

Isto kao i sa ovom vijseti iz Makarske:

- Vip je bez privole stanara mimo propisa montirao antenu preko kooperantske tvrtke koja zaposljava strane neprijavljene radnike i

- kooperant Vipa je bez privole stanara montirao antenu uz koristenje neprijavljenih stranih radnika

- Vip je sa privolom stanara koju je platio 30 000 eura montirao antenu

- vip je po propisima montirao antenu, platio je privolu 30 000 eura, zahvat je izvrsen preko kooperantske tvrtke koja zaposljava lokalne radnike, bune se stanari koji su potpisali privolu.

 

Koliko se mjenja nivo odgovornosti od prve do zadnje natuknice?

 

Po prvoj natuknici bi morali reagirati svi nadlezni organi od inpektorata, carine, policije, HAKOM-a, mozda i AZTN

Po zadnjoj je sve ok i problema nema.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
BlueMax kaže...
texas.bug kaže...

 Ne da su lose odradili, nego su namjerno lose uradili zbog ustede na materijalu. 

Dokaza za to ima, međutim neces ih naci u medijima. U pojedine "poduzetnike" ni mediji ne diraju.

Trebas sam trazit po internetu ako mislis do kakve takve istine doci

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220180248510101&id=1043249966&refid=28

 Kako bi ti utvrdio ko je za to kriv?

 

 

Da popratis tu gospođu sto pise na svom profilu, onda bi vidio da ovo nije usamljen slucaj.

I jos primjere navodi sto se sve od nje trazilo da napravi, a protivno je pravilima struke. A ako nece ona ima tko hoce. 

Odobravanje kolega u komentarima govori da to nisu bas teorije urote.

 

Ne znam cemu se cudite, tome da je Hrvatska korumpirana, ili tome da u njoj rade beskrupulozni ljudi koji se ne libe ovakve stvari raditi zbog vlastitog profita. Ili tome da drzavne institucije "nista ne znaju" o ovakvim slucajevima.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

 

 no dobro, ali tom slucaju treba traziti krivce negdje drugdje, odnosno u medijima.

 

Ne bi li u tom slucaju ( a kako godine idu gotovo u svim slucajevima) medije konacno drzati odgovornima?

 

Atmosferu linca, a pogotovo ovih dana, ne treba bas pretjerano potpaljivati.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 14:04 (syncmaster245b).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...
texas.bug kaže...

 Hrpa gluposti, ne znam u kakvom ti balonu zivis kad ovako pises.

Hrpa gluposti je da se sad raspravlja o statici svake zgrade i stupa u Zagrebu - a ti si izbacio hipotetsku situaciju potkriljepljenu anegdotalnim dokazom.

Predsjednik mjesnog odbora u mojoj opcini je proslo ljeto morao dati ostavku jer je preko puta svoje kuce sagradio nadstresnicu koja nije bila propisana projektima. Je li to dokaz neke elitne zavjere?

 

A sto se dokaza oko ove kuce tice:

https://www.telegram.hr/zivot/ovo-je-stubiste-u-novogradnji-doslovno-se-urusilo-u-potresu-ljudi-nisu-mogli-van/

https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/potres-razotkrio-katastrofalan-propust-u-novogradnji-sina-mi-jos-uvijek-proganja-taj-prizor-nije-mogao-pobjeci-iz-stana-jer-je-stubiste-nestalo/10165567/

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-slike-novogradnje-u-zagrebu-nakon-potresa-kako-je-ovo-dobilo-dozvolu/2171599.aspx

 

Je li ovo dovoljno pokriveno u medijima!?

 

Neki pojedinac je odlucio ustedjeti na materijalu - a ti povlacis paralelu sa 5G stupovima i telekomima.

 

Cime se ti bavis? Koje je tvoje zanimanje!? IT!? Postoje hakeri koji rade za telekome i ruse vlade i napravili su ransomware. Hocemo li tim anegdotalnim i realnim dokazima tebe napadati?

 

texas.bug kaže...
Evo ti argument, youtube uklanja one uratke koji povezuju 5G i sirenje virusa. Ne sve sto kritizira 5G.

You Tube medjuostalim ima krug pedofila koji bumpaju sve djecije videe, pa su tek 2019. ukinuli komentare ispod vecine videa djece mladje od 13ak godina.

 

https://www.nytimes.com/2019/06/03/world/americas/youtube-pedophiles.html

https://www.irishtimes.com/business/technology/youtube-bans-comments-on-videos-of-young-children-in-bid-to-block-predators-1.3810895

https://www.theverge.com/2019/2/19/18229938/youtube-child-exploitation-recommendation-algorithm-predators

 

Moras biti precizniji - ako se micu svi videi koji povezuju 5G i sirenje videa - onda su u pravu, privatna su platforma i dalje i to platforma koja ima toliko problema da ih nijedna svjetska regulatorna agencija jos nije rjesila. Ja bih bio najsretniji kad bi zabranili sve politicke videe, tj. sve osim glazbe, umjetnosti i komedije.

 

texas.bug kaže...
Napomenuo sam da ne znam niti da li je stetno niti da nije, i da podrzavam iznosenje normalnih i razumnih argumenata za bilo koju stranu. 

Kao i svi ovdje, jer je pocetno nacelo svake rasprave da se postuju norme i zakoni. Rasprava o konkretnoj udruzi ne bi se ni stvorila da ne postoji opravdana sumnja u strucnost njihovog djelovanja. Ukoliko iznosis netocne informacije usprkos dostupnosti tocnih - nazalost ne mozes sprijeciti ismijavanje. Ali do ismijavanja ne bi ni doslo da se provjeri tocnost svake tvrdnje koju su iznjeli.

 

Jer opet mjeris po sebi - tebi ovo nije dovoljna glupost da je se diskreditira na prvu - ali i sam si u temi ismijavao onaj post koji, opet po tebi, jest ridikulozan. Cijeli svoj stav temlejis na svom mjerilu znanja - sto je pogresno, jer ne znas sto ne znas ali se ne libis napadati i insinuirati da samom kritikom ove udruge neki zele sprijeciti iznosenje prigovora.

 

Da, u strucnijem krugu, dobar dio onoga sto su oni rekli u intervjuu Glasu Koncila su tendenciozno i namjerno zastrasujuce upakirane izjave.

 

texas.bug kaže...
Sto se telekoma tice nisi niti zli niti dobri. To su ogranci multinacionalnih kompanija koje teze profitu. Sapienti sat, ili pametnom dosta, s obzirom da je ta teznja za maksimiziranjem profita poslovicno popracena beskrupoloznoscu.

Imas li u kuci ijedan proizvod korporacije Johnson&Johnson? Nestle? Kraft?

Sanse su da si kupnjom tih proizvoda direktno financirao placanje kazni u milijardama koje su te korporacije morale platiti zbog, primjerice, sakrivanja da im je u hrani za bebe nadjeni fragmenti stakla (ovo je toliko cest problem da je zastrasujuce), da su povucene proizvode iz USA/Europe rebrandirali i prodavali po zemljama trece svijeta i sl.

 

E sad, pitanje za milijun dolara - na koje stablo lajati.

texas.bug kaže...
Ne vjerovati u dobre namjere takvih kompanija je razumno, jer one nemaju nuzno ni dobre ni lose namjere s obzirom da ih zanima samo profit. I zbog toga je potrebna regulacija drzave, kojoj zbog stupnja korupcije opet nije razumno potpuno vjerovati.

Opet istices ocito.

 

 

Nakon 5 godina istrazivanja grassroots i antiglobalizacijskih pokreta mogu ti dati jedno razmisljanje - svi imaju jedno obiljezje zajednicko - svi do jednog su u konstantnoj opasnosti da zbog nejasnog cilja i agresivnih pojedinaca unutar vlastitih redova potpadnu pod pritiskom i postanu ili verbalno opasna zajednica koja napada sve redom, ili teoreticari zavjera ili da se raspadnu jer vise ne slijede isti cilj.

 

Kada cujes o skandalima velikih korporacija ili bogatasa, najcesce se radi o rezultatima ciljanog istrazivackog novinarstva. Ali, nota bene (da se malo nasalim na tvoj sapienti sat) primjeti dvije bitne rijeci:

1. ciljano

2. istrazivacko

 

Ti si u dva komentara dosao sa branjenja udruge na insinuacije da telekomi skupa sa staticarima i davaocima certifikata i odobrenja postavljaju nepropisne antene po krovovima Zagreba. I onda totalno maliciozno postavis link na FaceBook, iako je svaki medij u Hrvatskoj prenio vijest o toj zgradi. Sto si mislio reci? da se to skriva, pa si morao iskopati na facebooku? Eto - upravo si ti siritelj laznih vijesti.

 

Previse generaliziras jer, da, usitinu, sloboda govora je vrijedan ideal, borba protiv zlocina je vrijedan ideal, korporacije zbilja iskoristavaju svoj utjecaj, neke nove tehnologije zbilja imaju stetnosti koje nisu mozda na prvu vidljive itd. itd. itd.

 

Ali pitanje za milijun dolara - na koje stablo ti lajes?

 

Imaju jednu izreku koja se moze primjenit na tebe "lupas kao maksim po diviziji". 

Povezujes nesto sto nema veze s drugim. A da ne govorim da mi stavljas usta ono sto nisam rekao.

 

Ono o cemu ja govorim je da se kod nas poslovicno ne postuju propisi o gradnji, odnosno da se izvrgavaju i zato sam stavio primjer. Isto vrijedi i za postavljanje odasiljaca telekoma. To ne znaci da su sve zgrade lose izgrađene, nego da je kod nas rastezanje propisa poslovicna radnja.

 

Evo primjer tvog slijeda gluposti i trolanja: Ti si prvo u odgovoru na moj komentar utvrdio da telekomi nisu zli. Sto ja nikad nisam ni rekao. Nego sam zatim pojasnio da nisu ni zli ni dobri nego da su beskrupolozni u maksimiziranju profita, uostalom kao sve korporacije. Da bi zatim ti nastavio o nestleu i johnsonu i kupovanju njihovih proizvoda, potpuno promasajuci moju poantu koja je da se korporacijama ne treba vjerovati na rijec, a ne da ih se bojkotira ili ne kupuje njihove proizvode. Zato je potrebna kontrola neovisnih drzavnih tijela, u vidu agencija, ali opet u nasoj korumpiranoj drzavi niti njima se ne moze dati potpuno povjerenje. I stoga i udruge imaju određenu ulogu. Za konkretnu udrugu sam odmah rekao da ne znam da li je stetno ili nije, ali smatram da imaju pravo izreci svoje misljenje, nakon cega si nastavio opet sa podmetanjem da ja nesto toboze tvrdim. Tema stetnosti mobilnih odasiljaca odnosno da li su stetni i u kojoj mjeri nije zanemariva. Iako bi telekomi rado sve to proglasili teorijama zavjere. Ne znam tko je tu u pravu, ali dajem objemama stranama da iznose svoje argumente...

 

Kod tebe je neki jedinstveni tijek misli gdje povezujes i dodajes drugima stvari koje nisu rekli, ali kako nisam strucan za to polje ne bi se htio mjesat u to.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer

 Naravno da ne, jer svi mediji su prenijeli samo post koji vec kruzi facebookom.

Nisu dodali nijednu novu cinjenicu, poput izvođaca, nadzornog inzinjera... Naime to su mogli napisati jer to nisu klevete nego obicne cinjenice.

Da je neku zgradu gradila neka firma i da je u nadzor bio taj i taj je obicna cinjenica. 

Zasto ni jedan medij nije napisao te cinjenice? Kad ce napisati, i hoce li?

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
footballer kaže...
Old Iggy kaže...
footballer kaže...
Old Iggy kaže...

Ovo je definitivno krivi primjer (tu nema suglasnosti stanara).

No koliko se sjećam ne treba ti ni građevinska ni lokacijska dozvola. One idu pod Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima, ako se ne varam.

 

"VIP je za postavljanje antene na vrhu nebodera na 3. mostu platio zgradi30 tisuća eura, a s tim su novcem ugradili novi veći lift. Mi smo najveća zgrada u Makarskoj, ali ne i najviša, sa 124 stana i nitko od stanara s kojima smo razgovarali nije za to da se dopusti postavljanje antene, jer smatraju da će im štetiti zdravlju."

 

Mmmmm... Ne kužim....

 

Nije mi jasno kako nema suglasnosti stanara za antenu ako je firma platila u pričuvu 30 tisuća eura, novce za koji su svi stanari znali jer su platili novi lift s njima. Rukovodstvo niti jedne firme nije glupo da da novce bez da prije toga ne potpiše ugovor sa stanarima odnosno prestavnikom stanara u kojem piše koliko se plaća i za što se plaća. Zato su mi izrazito smiješni ovakvi članci, pisani za narajcat ljude, jer ne piše ništa o firmi koja je platila te silne novce osim komentara da je jednom od radnika firme nadimak Čeh.

 

Radi se o 2 različite zgrade, jedna je pristala, uz naknadu, druga nije

10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

Pozelenio sam za slabovidne.

 

(Svi mediji su prenjeli ovu vijest, tako da doticni nije morao sam traziti istinu po internetima)

 

A i da nisu - to je lokalni dogadjaj koji nuzno ne mora imati globalne posljedice - koliko ima kuca po obali koje su gradjene kako se skupila ekipa za prasetinu, janjad i bocun vina.

 Opet stavljas mi rijeci koje nisam napisao.

Ja nigdje nisam ni tvrdio da su sve zgrade globalno napravljene na taj nacin.

To je samo primjer sto se sve moze naci kod nas u gradnji. 

I to je novogradnja stara 15 godina.

 

Uz beskrupuloznost multinacionalnih kompanija, kakvi su telekomi, ne bi rekao da su svi odasiljaci kod nas postavljeni strogo po propisu. Uostalom i propisi se mjenjaju uslijed lobiranja telekoma.  

 

Ne vidim problem da postoji udruga koja ce propitivati mobilnu infrastrukturu telekoma, kao i stetnost zracenja. Za koju od prvog posta ne tvrdim niti da su u pravu niti da su u krivu.

 

Sto se tice mogucnosti da je nesto stetno, ili nije, preporucam pogledat Dark waters, ili bar procitati pricu po kojoj je rađen.

Pri cemu od pocetka ne tvrdim niti da su odasiljaci stetni niti da nisu. Samo tvrdim da se multinacionalnim kompanijama ne treba vjerovati na rijec. 

 

Sad ti lijepo nama procitaj iz tih medijskih linkova koji izvođac je u pitanju? Tko je projektant? Tko je vrsio nadzor? Mislim to su obicne cinjenice,nije to tajna. Za mnoge zgrade u Zagrebu zna se projektant i firma koja ih je izgradila.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
16 godina
offline
Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

Sad je sve jasno

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
syncmaster245b kaže...
no dobro, ali tom slucaju treba traziti krivce negdje drugdje, odnosno u medijima.

 Jasno - ali iz izjave:

 

mediji sakrivaju da telekomi i poduzetnici postavljaju staticki nespabilne antene po gradovima u Hrvatskoj

 

Tko je kriv?

Koji medij?

Koji urednik?

Koji novinar?

Koji poduzetnik?

Koji telekom?

Koja uprava telekoma?

Koja medjunarodna uprava telekoma?

Koji staticar?

Koji projektant?

Koji inzinjer?

Koji nadzorni inzinjer?

Koji ministar?

Koji inspektor?

 

Jer mozda je kriv pojedinac - kooperant, radnik i sl. - lako rjesiv problem.

 

A mozda je kriv cijeli lanac. - problem koji se vjerojatno nece nikada rjesiti.

 

syncmaster245b kaže...
Ne bi li u tom slucaju ( a kako godine idu gotovo u svim slucajevima) medije konacno drzati odgovornima?

Da, ali postoji civilizirani nacin na koji se to radi.

 

Uzmi ovu rijec kao primjer: postoji

U matematici je ova rijec jednostavna - ona oznacava da u skupu brojeva postoji bar jedan element koji zadovoljava uvjet. Ona je razlicita od rijeci svaki - znaci rijeci postoji i svaki su odredjeno mjerilo.

U matematici je primjenjena i rjeci neki - koja je isto svojevrsno mjerilo, koja oznacava n ili n+ elemenata koji zadovoljavaju neki uvijet.

 

U lingvistici to mjerilo ne postoji, pa tvoje shvacanje postoji i rijeci neki ne odgovara nuzno mojem shvacanju rijeci postoji i neki.

 

Zato se u konstrukciji argumenata nacelno savjetuje da su izbjegavaju takve rijeci, jer one upucuju na koristenje metoda branjenja argumenta sto ce kriticar argumenta prvo iskoristiti kako bi napao, diskreditirao ili opovrgnuo taj argument.

 

Primjerice:

- Postoje neki strucnjaci koji tvrde da korporacije “putting chemicals in the water that turn the friggin’ frogs gay.” (courtesy of Alex Jones)

Sto ti govori ova recenica? Jebenti sve, strucnjaci tvrde!

 

Meni je katastrofalan podatak da se u skoli i cak na fakultetima ne poducava kriticko razmisljanje i logika.

Definitivno jedna od korisnijih stvari koje sam naucio na fakultetu.

Nakon predavanja o argumentaciji i logici dobijes tekst i moras identificirati sve metode gradjenja arguemnta u tekstu.

I sto je divno, to cinis bez prijasnjih predrasuda, pa je lako prepoznati kada pisac (novinar, znanstvenik) koristi jezicne metode kako bi ojacao slabiji argument.

 

- Zli teroristi ubijaju nevine ljude

 

Prikladno koristenje rijeci zli i nevine kako bi se ojacao emocionalni efekt argument na citatelja.

 

https://www.index.hr/magazin/clanak/potvrdjeno-na-rtl-stize-show-zbog-kojeg-se-crkva-zgraza-a-srbi-su-ludi-za-njim/2157806.aspx

Potvrđeno: Na RTL stiže show zbog kojeg se Crkva zgraža, a Srbi su ludi za njim

 

Evo jedan neznanstveni primjer - sto je Index htio reci sa ovom konstrukcijom?

Zasto je bilo potrebno napomenuti stav crkve i stav Srba?

 

U isto vrijeme, u prvom odjeljku portala prozivati ce politicare koji stvaraju sljedbu istom metodom - pozivajuci se na crkvu i Srbe.

 

Sto zelim reci s ovime:

- Mediji su odgovorni, jer kao sto vidimo iz primjera, vrlo lako mogu tvrditi dvije kontradiktorne teze. Stoga je na pojedincu da nauci artikulirati svoje kontrargumente, inace sam sebi komplicira situaciju, jer bogatiji pojedinac ima jace odvjetnike.

Lajuci da su svi krivi i korumpirani nisi rjesio korumpiranost.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
odjavljen
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
segregator kaže...
footballer kaže...
Old Iggy kaže...
footballer kaže...
Old Iggy kaže...

Ovo je definitivno krivi primjer (tu nema suglasnosti stanara).

No koliko se sjećam ne treba ti ni građevinska ni lokacijska dozvola. One idu pod Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima, ako se ne varam.

 

"VIP je za postavljanje antene na vrhu nebodera na 3. mostu platio zgradi30 tisuća eura, a s tim su novcem ugradili novi veći lift. Mi smo najveća zgrada u Makarskoj, ali ne i najviša, sa 124 stana i nitko od stanara s kojima smo razgovarali nije za to da se dopusti postavljanje antene, jer smatraju da će im štetiti zdravlju."

 

Mmmmm... Ne kužim....

 

Nije mi jasno kako nema suglasnosti stanara za antenu ako je firma platila u pričuvu 30 tisuća eura, novce za koji su svi stanari znali jer su platili novi lift s njima. Rukovodstvo niti jedne firme nije glupo da da novce bez da prije toga ne potpiše ugovor sa stanarima odnosno prestavnikom stanara u kojem piše koliko se plaća i za što se plaća. Zato su mi izrazito smiješni ovakvi članci, pisani za narajcat ljude, jer ne piše ništa o firmi koja je platila te silne novce osim komentara da je jednom od radnika firme nadimak Čeh.

 

Radi se o 2 različite zgrade, jedna je pristala, uz naknadu, druga nije

 Dakle na jednu se može postaviti, na drugu ne

 

No opet, u članku se ne govori o dvije zgrade, a napisan je tako da se podrazumijeva da su stanari iste zgrade dobili novce a sad odbijaju svoju obvezu

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 14:42 (footballer).
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...

 

 

Ok, koliko kuzim dijelimo priblizno ista stajalista.

 

No  s druge strane sto misliti o mediju koji svoje naslove zavrsava sa upitnikom?

Mislim, jel ti mene informiras ili me pitas?

 

Takodjer, najvecu medvjedju uslugu su nam ucinili lektori, a u posljednje vrijeme autocorrect.

 

Kladim se da 50% "novinara" ne bi se znalo potpisati ispravno a kamoli sloziti smislenu recenicu.

 

Da se ostavi tekst u sirovom obliku, ili bi znali da citamo tekst od polupismenog covjeka, ili o nekom tko ne moze sastaviti dvije misli zajedno, a takav nas informira i formira javo misljenje.

Vrlo brzo bi kvalitetni novinari isplivali na povrsinu. Ovako smo svi utopljeni u misljenju mediokriteta pa cak mozda i ispod toga

 

I zato eto tvrdim da mediji snose lavovski dio odgovornosti, a na koju ih nitko ne proziva.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...
no dobro, ali tom slucaju treba traziti krivce negdje drugdje, odnosno u medijima.

 Jasno - ali iz izjave:

 

mediji sakrivaju da telekomi i poduzetnici postavljaju staticki nespabilne antene po gradovima u Hrvatskoj

 

Tko je kriv?

Koji medij?

Koji urednik?

Koji novinar?

Koji poduzetnik?

Koji telekom?

Koja uprava telekoma?

Koja medjunarodna uprava telekoma?

Koji staticar?

Koji projektant?

Koji inzinjer?

Koji nadzorni inzinjer?

Koji ministar?

Koji inspektor?

 

Jer mozda je kriv pojedinac - kooperant, radnik i sl. - lako rjesiv problem.

 

A mozda je kriv cijeli lanac. - problem koji se vjerojatno nece nikada rjesiti.

 

 Osim sto si ovo boldano fabricirao u svom stilu. Dakle napises proizvoljnu izjavu i onda me pitas zasto sam to rekao? 

 

Razmisljam da li je smijesno ili tragicno nacin na koji komuniciras.

 

Ono sto tvrdim da se kompanijama poput telekoma, kao i medijima ne moze vjerovati. Sad ocekujem da ces napisati da sam rekao da uvijek lazu, ali nisam. Rekao sam da se ne moze vjerovati, sto bi znacilo da ponekad lazu, a ne da uvijek lazu, odnosno da govore istinu, ali ne uvijek. 

 

Smatram da se nijednoj kompaniji, ukljucujuci i telekome, ne smije dopustit da rade sto zele, odnosno da treba postojati drzavna kontrola, ali i preko toga glas naroda putem udruga. Pri cemu uopce ne govorim da su te udruge uvijek u pravu, ali dobro je da postoji javna debata. Jer kompanijana nije cilj dobro, nije ni lose, nego je cilj profit.

 

Ti pises proizvoljne izjave, iskrivljas najblaze receno i onda prozivas nekoga za ono sto si ti iskrivio? Svakako zanimljiv nacin komuniciranja 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...
Ono sto tvrdim da se kompanijama poput telekoma, kao i medijima ne moze vjerovati. Sad ocekujem da ces napisati da sam rekao da uvijek lazu, ali nisam. Rekao sam da se ne moze vjerovati, sto bi znacilo da ponekad lazu, a ne da uvijek lazu, odnosno da govore istinu, ali ne uvijek. 

 

Smatram da se nijednoj kompaniji, ukljucujuci i telekome, ne smije dopustit da rade sto zele, odnosno da treba postojati drzavna kontrola, ali i preko toga glas naroda putem udruga. Pri cemu uopce ne govorim da su te udruge uvijek u pravu, ali dobro je da postoji javna debata. Jer kompanijana nije cilj dobro, nije ni lose, nego je cilj profit.

 Mene zaprepascuje da mozes napisati 112 rijeci u kojima nisi rekao apsolutno nista.

 

Zli ljudi su zli osim kad nisu zli, a onda su dobri ljudi koji su dobri dok ne postanu zli.

Lasci su lasci osim kad nisu, onda govore istinu dok ne kazu laz.

 

Zadivljuje me i notorna budalastina teroeticara zavjera i ratnika protiv cenzure - koji nemaju pojma o nijednom konkretnom slucaju u kojem je zbilja dokazano da su korporacije/mediji/vlasti cinile zlo.

Prosipas floskule - a vjerojatno si od mene, danas, prvi puta cuo koliko problema i kriminala cine korporacije gurajuci losu hranu za bebe po svjetskim trzistima.

 

Gle, imas ok namjere - ali lajanjem po sumi nisi posjekao trulo stablo. Zasto ne pises o Ajit Paiu i zavrzlavama oko mergera USA telekoma? Disney?

Eto Fox News je sirio apsolutno opasne teorije oko korone. Imas imenom i prezimenom tko je odgovoran.

 

Ali sad mi ti objasni - kakave veze ima nedovoljno strucna udruga sa statikom Zgrade u Jazbini? Koja je korelacija? Kakve veze ima 5G ili zracenje opcenito s time? Obje tvrdnje si iznio ti, bez ikakvog objasnjenja osim da u Hrvatskoj postoji korupcija.

Jesi li time rijesio ijedan problem korupcije u Hrvatskoj?

 

Evo u ovih pola sata, pronasao sam konkretne zgrade, sto je najsmjesnije ispred jednog od objekata koji su se gradili 2011 (kad je StreetView uzeo slike) stoji nezamagljena tabla sa podacima o projektu.

 

Sad je na tebi da dokazes da NITKO nije prijavio doticne izvodjace/projektante/inzinjere - na sto ja i mediji imamo manje osnova od vlasnika tih stanova, koji su to vjerojatno ucinili.

Jesi primjetio da niti u jednom clanku ne pise adresa? Mozda sa razlogom jer mediji mozda nisu dobili privolu vlasnika za tu informaciju.

U Dnevniku RTLa je bio prilog sa konkretnim pitanjem - tko je kriv jer oni smatraju da postoji osnova za kaznenu prijavu. Sto jos da mediji ucine? Pa valjda vlasnici znaju od koga su kupili stan i koga trebaju tuziti.

 

Dio medija je direktno uzrokovao smjene ministara, uhicenja i pravomocne osude - jer nisu stali na recenici:

- Rekao sam da se ne moze vjerovati, sto bi znacilo da ponekad lazu, a ne da uvijek lazu, odnosno da govore istinu, ali ne uvijek. 

Vec su dali konkretne dokaze tko laze i kada laze.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...
 

Smatram da se nijednoj kompaniji, ukljucujuci i telekome, ne smije dopustit da rade sto zele, odnosno da treba postojati drzavna kontrola, ali i preko toga glas naroda putem udruga. Pri cemu uopce ne govorim da su te udruge uvijek u pravu, ali dobro je da postoji javna debata. Jer kompanijana nije cilj dobro, nije ni lose, nego je cilj profit.

Udruge su potpuno nebitne. Bitni su zakoni, udruge mogu možda upućivati na primjenu zakona (ako se negdje naleti na nešto gdje je kršenje zakona u pitanju) ili pak lobirati na promjene zakona.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...
texas.bug kaže...
Ono sto tvrdim da se kompanijama poput telekoma, kao i medijima ne moze vjerovati. Sad ocekujem da ces napisati da sam rekao da uvijek lazu, ali nisam. Rekao sam da se ne moze vjerovati, sto bi znacilo da ponekad lazu, a ne da uvijek lazu, odnosno da govore istinu, ali ne uvijek. 

 

Smatram da se nijednoj kompaniji, ukljucujuci i telekome, ne smije dopustit da rade sto zele, odnosno da treba postojati drzavna kontrola, ali i preko toga glas naroda putem udruga. Pri cemu uopce ne govorim da su te udruge uvijek u pravu, ali dobro je da postoji javna debata. Jer kompanijana nije cilj dobro, nije ni lose, nego je cilj profit.

 Mene zaprepascuje da mozes napisati 112 rijeci u kojima nisi rekao apsolutno nista.

 

Zli ljudi su zli osim kad nisu zli, a onda su dobri ljudi koji su dobri dok ne postanu zli.

Lasci su lasci osim kad nisu, onda govore istinu dok ne kazu laz.

 

Zadivljuje me i notorna budalastina teroeticara zavjera i ratnika protiv cenzure - koji nemaju pojma o nijednom konkretnom slucaju u kojem je zbilja dokazano da su korporacije/mediji/vlasti cinile zlo.

Prosipas floskule - a vjerojatno si od mene, danas, prvi puta cuo koliko problema i kriminala cine korporacije gurajuci losu hranu za bebe po svjetskim trzistima.

 

Gle, imas ok namjere - ali lajanjem po sumi nisi posjekao trulo stablo. Zasto ne pises o Ajit Paiu i zavrzlavama oko mergera USA telekoma? Disney?

Eto Fox News je sirio apsolutno opasne teorije oko korone. Imas imenom i prezimenom tko je odgovoran.

 

Ali sad mi ti objasni - kakave veze ima nedovoljno strucna udruga sa statikom Zgrade u Jazbini? Koja je korelacija? Kakve veze ima 5G ili zracenje opcenito s time? Obje tvrdnje si iznio ti, bez ikakvog objasnjenja osim da u Hrvatskoj postoji korupcija.

Jesi li time rijesio ijedan problem korupcije u Hrvatskoj?

 

Evo u ovih pola sata, pronasao sam konkretne zgrade, sto je najsmjesnije ispred jednog od objekata koji su se gradili 2011 (kad je StreetView uzeo slike) stoji nezamagljena tabla sa podacima o projektu.

 

Sad je na tebi da dokazes da NITKO nije prijavio doticne izvodjace/projektante/inzinjere - na sto ja i mediji imamo manje osnova od vlasnika tih stanova, koji su to vjerojatno ucinili.

Jesi primjetio da niti u jednom clanku ne pise adresa? Mozda sa razlogom jer mediji mozda nisu dobili privolu vlasnika za tu informaciju.

U Dnevniku RTLa je bio prilog sa konkretnim pitanjem - tko je kriv jer oni smatraju da postoji osnova za kaznenu prijavu. Sto jos da mediji ucine? Pa valjda vlasnici znaju od koga su kupili stan i koga trebaju tuziti.

 

Dio medija je direktno uzrokovao smjene ministara, uhicenja i pravomocne osude - jer nisu stali na recenici:

- Rekao sam da se ne moze vjerovati, sto bi znacilo da ponekad lazu, a ne da uvijek lazu, odnosno da govore istinu, ali ne uvijek. 

Vec su dali konkretne dokaze tko laze i kada laze.

 Upravo ti govoris bez ikakvog smisla, i citas bez ikakvog razumjevanja.

Naravno boldano je ponovo proizvoljno podmetanje 

 

Znaci ja napisem da je kompanijama cilj maksimiziranje profita pod svaku cijenu, nije im cilj ni cinjenjenje zla ni cinjenjenje dobra, ni govorenje istine ni govorenje lazi, iako ce u svrhu cilja odnosno profita ciniti zlo i dobro, govorit istinu i lagati... Stoga je zakljucak da im se ne moze vjerovati (nije zakljucak da uvijek i samo lazu). Kako si ti i kojom kognitivnim procesom zakljucio boldano ne znam.

 

Zgrada u jazbini je primjer da su se urusavale i novogradnje zbog krsenja zakona, odnosno primjer krsenja zakona i pravila struke kao i korupcije u građevini. I to prije 15 godina, a isti modus operandi je i danas manje vise. Samo netko "ukrade" malo manje armature pa posljedice nisu ovakve. 

Za one koji ne vjeruju da se tako nesto događa. Ti ocito zivis pod nekim staklenim zvonom, a ne u Hrvatskoj kad ti nije jasno kako stvari u Hrvatskoj funkcioniraju. S obzirom da zivim u Hrvatskoj kriminal u drugim drzavama me nesto manje brine od onoga koji se događa kod nas.

 

Da li ima krsenja zakona u pogledu postavljanja odasiljaca od strane telekoma, ne mogu reci. Međutim s obzirom kako kod nas stvari stoje uopce me ne bi cudilo.

 

Zadivljujuce je kako citas, i uopce nemas pojma niti povezujes sto je napisano. Jos k tome ego, da nisam cuo za slucajeve sa nestleom. Jesam naravno, ali prvo veze nemaju s ovom temom, drugo to nasrecu nije bilo u Hrvatskoj, i trece govori nam koliko vaznost imaju drzavne agencije koje kontroliraju hranu, kao i udruge, u ovom slucaju potrosaca koje iako nemaju konkretne ovlasti mogu dignut prasinu u javnosti. Upravo je jedna udruga dovela u jednom sasvim drugom slucaju prasak za rublje Ariel (ne bas zrnca praska nego proizvođaca naravno jer vidim da moram nacrtati) pred sud i pobjedila. Međutim sve to nema osim nacelno veze sa temom.

 

Mediji su mahom također u privatnim rukama i ti vlasnici također imaju neke svoje interese. Ne kaze se bezveze medijska kaljuza. Naravno da ne vjerujem svemu sto stoji u medijima. Pametan vjeruje samo pol onoga sto cuje u medijima, genijalan zna koja polovina.

Bez obzira na sve mane medija ne znaci da sam za zabranu medija, niti za cenzuru. Ali tebi nije jasno kako netko moze kritizirati medije i istovremeno biti protiv zabrane i cenzura medija.

 

I u vezi udruga dalo bi se svasta napisati, mnoge sluze samo za isisavanje novca iz drzavnog ili lokalnih proracuna. Neke su ipak korisne za drustvo. Nisam niti za zabranu ili cenzuru udruga.

 

Na kraju o svemu bi trebao odlucit svaki covjek kao potrosac za sebe.Koju uslugu ce platit, koji proizvod kupit, koju udrugu pomoci... Naravno kod nas su stvari izvrnute, pa tako u fiksnim telekomunikacijama imamo monopol, ili bar ponegdje duopol. Udruge se financiraju iz proracuna o cemu odlucuju politicari, sto na kraju funkcionira kao kupovanje naklonosti udruga od strane onih koji im daju novac (u stvari takav nakaradni sustav je i doveo da se udruge osnivaju sa ciljem isisavanja novca).

 

Jedino sto bi i medijima i udrugama uskratio pristup javnom novcu. Istovremeno bi smanjio poreze na dohodak. I omogucio obicnim ljudima da taj visak novca potrose kako god zele. Mozda ce njime financirati neku udrugu ili mediji koji im se sviđa

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...
Zgrada u jazbini je primjer da su se urusavale i novogradnje zbog krsenja zakona, odnosno primjer krsenja zakona i pravila struke kao i korupcije u građevini.

Hmm, znaci zgrada se urusila jer nije gradjena po pravilima.

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. Bog te jebo.

Pitam se postoji li neki spis, neki zajednicki dokument, neka uputa kako graditi zgrade.

 

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

 

A mozda postoji i neki jebeni spis koji tako nesto zabranjuje.....

Ja sam čujo u birtiji da se taj papir zove - zakon!

Al neka si sad ti to nama otkrio! Sutra vise nece Stef, Jantol i Duje graditi mimo tih pravila!

 

texas.bug kaže...

I u vezi udruga dalo bi se svasta napisati, mnoge sluze samo za isisavanje novca iz drzavnog ili lokalnih proracuna. Neke su ipak korisne za drustvo. Nisam niti za zabranu ili cenzuru udruga.

Znaci postoje udruge koje krse zakone i one koje ne krse.

 

Bog te jebo Isus, pa ja to nisam znao.

 

Jesi JAVIO MASOVNIM MEDIJIMA DA POSTOJE ONI KOJI LAŽU ALI NE UVIJEK I ONI KOJE NE LAŽU ALI PONEKAD LAŽU I UDRUGE KOJE MNOGE SLUŽE ZA ISISAVANJE novca iz drzavnog ili lokalnih proracuna. ČIM MASOVNI MEDIJI O TOME NE PISU MORA DA I ONI LAŽU ALI NE LAZU UVIJEK.

 

texas.bug kaže...

Sad ti lijepo nama procitaj iz tih medijskih linkova koji izvođac je u pitanju? Tko je projektant? Tko je vrsio nadzor? Mislim to su obicne cinjenice,nije to tajna. Za mnoge zgrade u Zagrebu zna se projektant i firma koja ih je izgradila.

Ne.

 

Pazi sad i navuci dobro hlace da ti nespadnu sa guzice od šoka i nevjerice.

 

ZA SVAKU JEBENU ZGRADU MORA POSTOJATI DOKUMENTACIJA.

 

https://gov.hr/moja-uprava/stanovanje/izgradnja-i-obnova-kuce/gradjevinska-dozvola/338

 

I pazi sad, pa navuci i gace i carape da i one ne odlete.

 

Ispred svake jebene zgrade u procesu gradnje mora stajati jasno citljiva tabla sa svim bitnim informacijama o gradnji. Za svaki prekrsaj te osobe su odgovorne, bilo osobno, bilo pravno. Zasto ti imas potrebu drkati kurac nad nekom svetom potragom za projektantima mi je uznemirujuce glupo.

 

BOG TE JEBO ISUS PA PISALO JE IME PROJEKTANTA NA TABLI.

 

Gle, da se ne jebemo vise.

 

Postoji opravdana sumnja da je netko u lancu odobravanja i izdavanja dozvola za taj objekt pocinio pogrsku koja je vjerojatno ili teski prekrsaj ili kazneno djelo. Vlasnici objekta imaju SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU sa SVIM IMENIMA I PREZIMANIMA koga prijaviti nadleznim institucijama. Te ce institucije pokrenuti istragu, jer mozda se radi o pocinjenju vise kaznenih djela na vise objekata. I ukoliko se nadju elementi za kaznjavanje, postupiti ce po zakonu.

 

Sad - zasto ti imas potrebu traziti neku medijsku zadovoljstinu je meni neshvatljivo i nepotrebno, tim vise jer si poput mene mogao i sam istraziti o kojim se to zgradama i kompanijama radi. Opet - ti, a ni ja, a ni mediji nismo policija i glasilo od javnog interesa da te informacije dijelimo na svoju ruku.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Posmatrač kaže...

 Kako bi ti utvrdio ko je za to kriv?

 Nadzorni organ?

 Nadzor je predstavnik investitora. Problemi nastaju kad se investitor i izvođač dogovore o spuštanju cijene/kvalitete gradnje. Nadzor je tu nemoćan. Doslobvo je u situaciji da mora raditi protiv onoga ko ga plaća a to u praksi baš i ne ide.

16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...

 Kako bi ti utvrdio ko je za to kriv?

 Nadzorni organ?

 Nadzor je predstavnik investitora. Problemi nastaju kad se investitor i izvođač dogovore o spuštanju cijene/kvalitete gradnje. Nadzor je tu nemoćan. Doslobvo je u situaciji da mora raditi protiv onoga ko ga plaća a to u praksi baš i ne ide.

Problem je što je njegov potpis dole.

A da ga j***š bar neke osnove je morao provjeriti. Nepostojanje armature i slično? Ma daj ne zezaj, pa to su i osnove i nije neka cifra u cijeloj priči.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice