Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

poruka: 36
|
čitano: 9.767
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile".
5 godina
protjeran
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

Rusi, mamuim!

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

znam, sigurno ti Zli Rusi...

 

uvalili su na link za jedan atomski sat s kojeg du dobivali točno vrijeme  svog Poljota  na vjeverici na speedu, pa kad je beštija crkla, samonavijajući kalibar prestao radit i eto, izgubila se nit vodilja do njih,ali sva sreća mi koji znamo kako su oni zli i čemu su se sve spremni dovinuti u svojoj zloći ih čitamo 'ko Trump bonton!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

rusi 100%

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

-hakeri & rusi.. ni slučajno usa-uk ili neki novi (opozvani?) napad na iran, možda sj.koreja ili neki talibani u 'japankama'.. infiltrirali se u italiju, gibraltar, svugdje.

-i da, jedino što bode oči-uši, je medijska tišina, .. ono, padne komarac imamo (medijsko) bombardiranje, bilo koja straleta pokaže sisu, trump novu frizuru, padne kiša na folklandima ili snijeg u peruu.. pa i sudar autobusa u brazilu prenesu mediji, no ovo ne.. kul. Indikativno?

 

edit: dodajte tome i jučerašnji blackout newyorka, .. sve su to rusi, hakeri i talibani. Čak za ovaj 'povjetarac' s kišom koji se vrti u mehikanskom zaljevu postoje indicije po cia-fbi-nsa izvješćima o umješanosti rusa i hakera u potapanje unclesama..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 12:56 (ihush).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

letećetanjurci ponovo haraju. stid ih može biti. kako ćemo sad znati gdje smo (osim, kao khm ... država ... na svim posljednjim mjestima u eu po ičemu dobrom i prvi po sranjima)? 

 

sva sreća da ove godine nema previše čeha u japankama na velebitu. još. 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 13:20 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
ihush kaže...

 

-i da, jedino što bode oči-uši, je medijska tišina, .. ono, padne komarac imamo (medijsko) bombardiranje, bilo koja straleta pokaže sisu, trump novu frizuru, padne kiša na folklandima ili snijeg u peruu.. pa i sudar autobusa u brazilu prenesu mediji, no ovo ne.. kul. Indikativno?

 

 

 Da nije Buga nitko ne bi ni znao!

 

 

 

...
13 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
Jel' ti to hoćeš reći da imamo Bug u izvještavanju? 😎😀😁
Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

Jedan li ja u krivu, ili na većini uređaja (pogotovo iz Kine) piše da podržavaju GPS + GLONASS.

Zašto nigdje nema Galilea?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
ihush kaže...

..oči...

 letimično prešavši preko teksta sam uspio pročitati... trump padne na frizuru...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
CyberDemonVZ kaže...

 

Zašto nigdje nema Galilea?

 ima, u bohemian rhapsody. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 13:17 (Ajar).
16 godina
moderator
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
mario.L_hr kaže...
Jel' ti to hoćeš reći da imamo Bug u izvještavanju? 😎😀😁

 Stara je to priča, s kraja 1992., kada su neke službe mislile kako je novi časopis na kioscima namijenjen baš njima :)

 

https://www.macmillandictionary.com/thesaurus-category/british/spies-and-spying

 

 

...
15 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga

-ali, zar nije bar bug mogao optužiti ruse (ili bar neke hakere..) za nešto? Biti prvi! .. :)) nego to mi moramo... info-novinarstvo je stvarno zamrlo, mediji na godišnjem?

 

posljednji primjer je u temi o napadu pišinga na hr institucije, i dovoljno za optužbu rusa je što je već negdje nekad slično bilo i optuženi su rusi.. mada nikakve druge činjenice nikad nisu obznanjenje. Presedan utvrđuje pravilo i tad bi bilo za očekivati da sad svi u glas povičemo, vuk-vuk.. khm, rusi-hakeri!!! :)) ne trebaju nam činjenice za to, jer ne treba ih nitko, ni bijela kuća, ni bilo koji medij tj kao da činjenice samo opsturiraju normalan rad medija i politike koja se vodi. Optužiti ruse, to je stvar domoljublja, prikaz brige za sigurnost nacije i čudoređe, svrstavanja na pravu stranu itd. I tad kao u doba jamseabonda kad znamo gdje vreba opasnost, sigurniji smo i zanmo da institucije (i bug, jer je the institucija..) brinu o nama i našoj sigurnosti.

 

-stvarno, zanimljiva situacija kad gledamo medijsko ludilo inače, kako ova info prolazi .. i čak nema optužbe za ruse i ostale dežurne krivce (kad se krvca ne želi otkriti). Neobično, pattern je inače drugačiji. Što bi moglo značiti da je stvarno neki bug-greška pa nitko ne zna što bi reako, da je priprema za perzijski zaljev, da je .. što god, ali ne da je dvadesetak gps satelita neprimjetno na 'medisjkom radaru' i da ništa nema službenog, bar elijenci za 4.7 kao uobičajen datum kad nas spase uloadom virusa na majkabrod...

 

-možda su pronašli huaweijev backdoor u mrežnoj opremi, mada ga je trumpek neki dan blagoslovio i kao svećenik kad učini znak, sad je kina ok.. (odagnao uroke?). Ništa, mediji ne pišu, ne pitaju, čak ni za ministre i zaboravljenu imovinu, nitko ne postavli pitanje kako je moguće da je danas a) sutra b) točan odgovor neke formule a da se pri tome ništa u formuli nije promijenilo.. pa i pitanje našim institucijama o posljednjih pola godine, npr kome mali korisnik može efikasno prijaviti takav spam-pišing-mail tj kad se vidi da je server s EU tržišta kao niozemska-francuska i sl... (zanmo da ne možemo ništa kad nije EU.. no bar postoji li formalna mogućnost a bilo što, prijavu nadležnima..).

 

-mogao bi bug, malo, pitati i natipkati odgovore, da ne moramo baš svaki put vikati rusi! rusi.. nego da idući put pošaljem prijavu npr hakomu i da on idući dan blokira server u npr slovačkoj, njemačkoj, ako s njega dolazi maliciozni soft, rasnom, itd.. odnosno ako je s lokalnog servera tad to mora obaviti operater. Zašto se to ne provodi ili barem zašto ne postoji neka mogućnost formalne prijave problema, kao što postoji npr uhidbeni nalog za šefa mola.. jer ipak smo EU. (?).

 

-zar nije to nešto kao tema (za bug?).. bolja nego palamuditi u ostalim temama gdje mačem i ognjem ubijamo neistomišljenike virtualno ... uzaludno i sve završi na partizanima&ustašama.

-može li bug o tome, a ne o nekom bitcoin mešetaru koji nas uvjerava da je sad vrijeme kupnje.. kao što nas savki trgovac uvjerava u isto to, samo za drugu robu. Istina, možda tad nema sponzora za addse, ali ako postoje čitatelji dođu i addsi, spojene posude, a mi smo i čitatelji i građani i nismo ''rusi'' ali nas se to sve tiče i opali po džepu, dal malware, dal pad sustava i sl. -želimo bolje nego što je danas (jučer), tad trebamo nešto pitati-tražiti-mijenjati a to možemo samo ako imamo činjenice ili ako postavimo pitanja i tražimo odgovore.

 

-može to bug.. ili je kao što gore piše, to bug u bugu.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
CyberDemonVZ kaže...

Jedan li ja u krivu, ili na većini uređaja (pogotovo iz Kine) piše da podržavaju GPS + GLONASS.

Zašto nigdje nema Galilea?

 

Možda zato što Galileo još nije skroz operativan... još je sve to u razvoju.

16 godina
neaktivan
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

Od prošlog četvrtka? Tada se desilo još nešto:

 

UAE Spy Satellite Crashes Into Atlantic Ocean After Rocket Failure

 

Da to nije povezano jedno s drugim, a?

 

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 15:07 (Jura iz druge galaksije).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
Antiseptik kaže...

Rusi, mamuim!

 Mrljavi Talijani, i atomski sat bi pokvarili.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
14 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
uss kaže...
Antiseptik kaže...

Rusi, mamuim!

 Mrljavi Talijani, i atomski sat bi pokvarili.

satrli su atomčiće u sahat-kuli u paramparčad!

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

Bice kao i sa Boingom, softver oursourcan za 9$ po satu, tamo neki Pajeet iz sela kraj Bengalora :D 

Darko
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
Da sat, pokvarili bi i nakovanj!
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
Pored Glonassa i GPS-a, Galileo i nije potreban. Shvatili su to kosooki odavno. Još samo da shvate Evropljani...
14 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
BoxRS kaže...
Pored Glonassa i GPS-a, Galileo i nije potreban. Shvatili su to kosooki odavno. Još samo da shvate Evropljani...

 Ako želiš neprijatelju ubaciti navođeni projektil kroz prozor, ne možeš koristiti komercijalnu navigaciju jer je namjerno planski osakaćena, nego moraš vojne frekvencije, a to ti Rusi i Amerikanci neće dati. Za kosooke se ne brini, oni tehnologiju i novac imaju i ako požele, za par dana mogu ubaciti cijelu konstelaciju satelita u orbitu (za sada su se zadovoljili protubrodskim raketama koje štite okolna mora od američkih nosača aviona).

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
15 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
uss kaže...
.. ne možeš koristiti komercijalnu navigaciju jer je namjerno planski osakaćena, ..

 -ne, nekad bilo.. već par godina, upravo zbog auto navigacije je preciznost do 1-5m.. (dok je bila 50-100m lako je promašilo ulicu, već cca 5g je to promjenjeno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga

A kinezi sjede skrštenih ruku? Googlaj malo BeiDou čisto radi informiranja. I japanci rade nešto na lokalnom planu.

 

Inače dobra aplikacija za provjeriti GNSS je GPSTest. Vidi sliku. 

Stručnjak za odmaganje...
8 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
Ihush:

Još je Clinton to ukinuo...
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
mario.L_hr kaže...

A kinezi sjede skrštenih ruku? Googlaj malo BeiDou čisto radi informiranja. I japanci rade nešto na lokalnom planu.

 

Inače dobra aplikacija za provjeriti GNSS je GPSTest. Vidi sliku. 

 I Indijci.

15 godina
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

Dakle nigdje se ne spominju Rusi, ali ihush je uspio napisati roman o tome gdje su se prije spominjali Rusi. Dežurni znalac o svemu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga

-varaš se, uvjek se spominju rusi, provjeri ... tj počni listati temu, od početka i tad ti možda postane jasno :)

-a netko mora i to, teško breme :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
protjeran
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
Ma, i kad nisu opet su Rusi, mamuim Slavensku, stoka jedna. Dočim mi Germani...
Pis on ju, tu :P
15 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
Antiseptik kaže...
Ma, i kad nisu opet su Rusi, mamuim Slavensku, stoka jedna. Dočim mi Germani...

 ne zaboravimo da je granica "ilirskih provincija" i balkana s druge strane starog te nadasve ruševnog savskog mosta (obilježeno kamenom s natpisom). slijedom navedenoga, ja sam srednjoeuropčanin, a svi prek save balkanci. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Pao europski satelitski navigacijski sustav Ga
Ajar kaže...
Antiseptik kaže...
Ma, i kad nisu opet su Rusi, mamuim Slavensku, stoka jedna. Dočim mi Germani...

 ne zaboravimo da je granica "ilirskih provincija" i balkana s druge strane starog te nadasve ruševnog savskog mosta (obilježeno kamenom s natpisom). slijedom navedenoga, ja sam srednjoeuropčanin, a svi prek save balkanci. 

 -čefuri...

ah da nema nas ubermenšena.. (to su vozači ubera?) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 15:10 (ihush).
14 godina
offline
Pao europski satelitski navigacijski sustav Galile

ili da citiramo najvećeg pisca male kmetske nacije i balkanske krčme:

 

Balkan počinje južno od "Esplanade"...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice