Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao mobi

poruka: 15
|
čitano: 4.239
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao mobi".
12 godina
offline
Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao mobi

Hebo ih mobitel sa savitljivim ekranom!

Najlakše bi bilo reći: ako ti ne paše nemoj ga kupiti. Bojim se da je problem što će sad sve nove featurese, najbolje kamere, baterije.... gurati u takve modele.

 

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao mobi

Nisam uopce pratio vijesti po pitanju mobitela sa savitljivim zaslonom.

Sjecam se tamo prije cca godinu dana (mozda malo vise) da sam procitao da ce ti mobiteli imati odredjen broj "savijanja" koji ce moci podnijeti.

Jesu li rijesili taj problem ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
SamoPitam3 kaže...

Nisam uopce pratio vijesti po pitanju mobitela sa savitljivim zaslonom.

Sjecam se tamo prije cca godinu dana (mozda malo vise) da sam procitao da ce ti mobiteli imati odredjen broj "savijanja" koji ce moci podnijeti.

Jesu li rijesili taj problem ?

 Jesu. Spustili su broj mogućih savijanja da se poklopi s garantnim rokom.

12 godina
protjeran
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
BlueMax kaže...

Hebo ih mobitel sa savitljivim ekranom!

Najlakše bi bilo reći: ako ti ne paše nemoj ga kupiti. Bojim se da je problem što će sad sve nove featurese, najbolje kamere, baterije.... gurati u takve modele.

 

 cek osudio si nesto sto zapravo niti neznas kak izgleda i niti kako ce funkcionirati? i zasto nebi gurali bolje baterije i kamere u takav mob? mislis da ce radi toga patiti ostali modeli, pa barem u svijetu mobitela imas enorman izbor.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
Stjepanj kaže...

 cek osudio si nesto sto zapravo niti neznas kak izgleda i niti kako ce funkcionirati? i zasto nebi gurali bolje baterije i kamere u takav mob? mislis da ce radi toga patiti ostali modeli, pa barem u svijetu mobitela imas enorman izbor.lp

 Ti si onaj koji je jučer komentirao kako su novi Panasonicovi mirrorlessi promašaj? Taj zaključak si donio nakon podužeg druženja s tim modelima i uspoređivanjem foto i video sampleova s izravnom konkurencijom?

 

Ovdje je riječ o konceptu. Čak ni u vrijeme kad su preklopni mobiteli bili "in" meni nisu pasali i uvijek sam kupovao obične (osim Ericssona T29 na kojem sam i zaključio da mi taj koncept ne paše).

 

A sad ću ti objasniti dio u kojem govoriš o "enormnom izboru". Meni je kod mobitela bitna baterija i kamera te želim da je mobitel dimenzija da mi ne smeta u džepu. Snaga procesora, RAM, rezolucija.... apsolutno mi je nebitno. Problem je kamera pa umjesto da kupim nekim mali smartphone za 200$ prisiljen sam kupiti ogromni flagship za 800$-1500$. Nekakav kompromis bi mi bila Sony Compact linija no niti ima zadovoljavajuću kameru, niti je dimenzijama u skladu s veličinom ekrana. Jedini mobitel koji mi koliko toliko paše je iPhone SE no ne volim iOS i on u startu otpada.

Meni bi recimo idealan bio uređaj koji ima specifikacije kao Mi A2 Lite a kameru kao Pixel ili Mate 20 Pro. "Enormni izbor" mi ne nudi ništa takvo pa sam prisiljen davati brdo love za neke specifikacije koje mi ništa ne znače.

 

I sad će situacija postati još gora. Misliš li da će Samsung (ili bilo ko) svoju najbolju kameru staviti u nekakav A7, S10 ili će je ipak staviti u ovaj Flex? Tako ću ja biti prisiljen, ako želim dobru kameru, kupiti uređaj ne više za 800$ nego za sigurno 1000$+ koji ne samo da će biti nakrcan specifikacijama koje mi ne trebaju nego još skuplji nego što su bili flagship uređaji koje sam do sad kupovao.

 

13 godina
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
BlueMax kaže...
Stjepanj kaže...

 cek osudio si nesto sto zapravo niti neznas kak izgleda i niti kako ce funkcionirati? i zasto nebi gurali bolje baterije i kamere u takav mob? mislis da ce radi toga patiti ostali modeli, pa barem u svijetu mobitela imas enorman izbor.lp

 Ti si onaj koji je jučer komentirao kako su novi Panasonicovi mirrorlessi promašaj? Taj zaključak si donio nakon podužeg druženja s tim modelima i uspoređivanjem foto i video sampleova s izravnom konkurencijom?

 

Ovdje je riječ o konceptu. Čak ni u vrijeme kad su preklopni mobiteli bili "in" meni nisu pasali i uvijek sam kupovao obične (osim Ericssona T29 na kojem sam i zaključio da mi taj koncept ne paše).

 

A sad ću ti objasniti dio u kojem govoriš o "enormnom izboru". Meni je kod mobitela bitna baterija i kamera te želim da je mobitel dimenzija da mi ne smeta u džepu. Snaga procesora, RAM, rezolucija.... apsolutno mi je nebitno. Problem je kamera pa umjesto da kupim nekim mali smartphone za 200$ prisiljen sam kupiti ogromni flagship za 800$-1500$. Nekakav kompromis bi mi bila Sony Compact linija no niti ima zadovoljavajuću kameru, niti je dimenzijama u skladu s veličinom ekrana. Jedini mobitel koji mi koliko toliko paše je iPhone SE no ne volim iOS i on u startu otpada.

Meni bi recimo idealan bio uređaj koji ima specifikacije kao Mi A2 Lite a kameru kao Pixel ili Mate 20 Pro. "Enormni izbor" mi ne nudi ništa takvo pa sam prisiljen davati brdo love za neke specifikacije koje mi ništa ne znače.

 

I sad će situacija postati još gora. Misliš li da će Samsung (ili bilo ko) svoju najbolju kameru staviti u nekakav A7, S10 ili će je ipak staviti u ovaj Flex? Tako ću ja biti prisiljen, ako želim dobru kameru, kupiti uređaj ne više za 800$ nego za sigurno 1000$+ koji ne samo da će biti nakrcan specifikacijama koje mi ne trebaju nego još skuplji nego što su bili flagship uređaji koje sam do sad kupovao.

 

Kolega "PlaviMax", vi biste malo piškili pa malo kakili, ali da ne morate skidati gaće niti brisati rit, koliko ja vidim iz vašeg posta ?! 

 

Apropos preklopnih mobitela, SONY Ericsson T modeli su bili više flip modeli nego preklopni koliko god to preklopno izgledalo, a nekako pravi preklopni mobiteli su meni recimo Motorola V serija. 

 

Ono što je vama bitno, samo bakterija i kamera , što je samostalno realno neizvedivo, jer je sve uzročno posljedično povezano, osim možda kod VERTU brenda, tamo biste mogli dobiti ta dva detalja. 

Kompeomis vam je SONY Compact, jedini koji koliko toliko paše je iPhone SE, nešto idealno po vama je križanac nekoliko gadgeta što ja pak moj skromni subjektivan stav imenovati "Enormnim izborom"! 

I da, govorite o nekih 200.00$ , gdje "MORATE" potrošiti nekoliko puta veće novce za nešto što vama odgovara?!?! Za specifikacije koje vama NIŠTA NE ZNAČE?!?! 

 

A kamera i bakterija nisu iz segmenta SPECIFIKACIJA?!?! 

 

Apropos "FLEX" modela, meni osobno uopće ne miriši, više mi smrdi kao koncept uopće, tako da moje je do daljnjeg samo flat ravno! 

 

Na kraju balade, meni iPhone Xs Max svojim dimenzijama savršeno leži u ruci, ali ako bi totalno bezelless učinili display, utvaram si da bi i do 6.6 incha mogao proći sasvim normalno, SA SVIM SPECIFIKACIJAMA koje ima, počevši od bakterije do kamere, pozdrav! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao mobi

Ne pametnjakoviću, meni bi pasao mali smartphone s odličnom kamerom. Takav ne postoji.  Kratko jasno. Čemu ovaj proljev?

 

 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
BlueMax kaže...
Stjepanj kaže...

 cek osudio si nesto sto zapravo niti neznas kak izgleda i niti kako ce funkcionirati? i zasto nebi gurali bolje baterije i kamere u takav mob? mislis da ce radi toga patiti ostali modeli, pa barem u svijetu mobitela imas enorman izbor.lp

 Ti si onaj koji je jučer komentirao kako su novi Panasonicovi mirrorlessi promašaj? Taj zaključak si donio nakon podužeg druženja s tim modelima i uspoređivanjem foto i video sampleova s izravnom konkurencijom?

 

Ovdje je riječ o konceptu. Čak ni u vrijeme kad su preklopni mobiteli bili "in" meni nisu pasali i uvijek sam kupovao obične (osim Ericssona T29 na kojem sam i zaključio da mi taj koncept ne paše).

 

A sad ću ti objasniti dio u kojem govoriš o "enormnom izboru". Meni je kod mobitela bitna baterija i kamera te želim da je mobitel dimenzija da mi ne smeta u džepu. Snaga procesora, RAM, rezolucija.... apsolutno mi je nebitno. Problem je kamera pa umjesto da kupim nekim mali smartphone za 200$ prisiljen sam kupiti ogromni flagship za 800$-1500$. Nekakav kompromis bi mi bila Sony Compact linija no niti ima zadovoljavajuću kameru, niti je dimenzijama u skladu s veličinom ekrana. Jedini mobitel koji mi koliko toliko paše je iPhone SE no ne volim iOS i on u startu otpada.

Meni bi recimo idealan bio uređaj koji ima specifikacije kao Mi A2 Lite a kameru kao Pixel ili Mate 20 Pro. "Enormni izbor" mi ne nudi ništa takvo pa sam prisiljen davati brdo love za neke specifikacije koje mi ništa ne znače.

 

I sad će situacija postati još gora. Misliš li da će Samsung (ili bilo ko) svoju najbolju kameru staviti u nekakav A7, S10 ili će je ipak staviti u ovaj Flex? Tako ću ja biti prisiljen, ako želim dobru kameru, kupiti uređaj ne više za 800$ nego za sigurno 1000$+ koji ne samo da će biti nakrcan specifikacijama koje mi ne trebaju nego još skuplji nego što su bili flagship uređaji koje sam do sad kupovao.

 

Da ja sam taj, i druzim se s fotografijom od malih nogu pa neki k i znam. I da usporedujem sampleove s neta nisam ti bas "amater". Panasonic ga je predstavio i gle jos veceg cuda svi se posrali po njemu skupa samnomNema tu nista revolucionarno kamoli novo, precijenjeno do iznemoglosti, ima drasticno boljih i jeftinijih vec je zaboravljen a tek je izasao, Panasonic? daj molim te.

Vratimo se na temu ti kenjas po necemu sto zapravo niti neznas kako ce izgledati(nezna nitko) ni sto ce biti u njemu, baterija i dobra kamera? pa daj pogledaj ovo https://www.androidauthority.com/huawei-mate-20-pro-vs-nokia-1020-924642/

mobitel star 5g neznas jel fotka "gora" na staroj nokiji ili najnovijem mobu kako ljudi i recezenti kazu s "najboljom" kamerom(boze dragi sto je marketing uspio ljudima podvaliti pod najbolje).

Ako ti treba dobra kamera tebi onda ne treba mobitel vec posteni fotoaparat jer to nebus docekao na mobitelu s senzorcicem velicine oka malog mrava ti ocigledno trazis nesto tamo gdje mu uopce nije mjesto,   yebe mi se sta ce i koju kameru staviti u neki slabiji model jer su razlike zanemarive barem sto se tice onih iznad 5000+kn ja mobitel NE koristim za bilo kakve ozbiljne fotke(koristim ga za selfie i sl moderne drustvene kerefeke) meni se nemoze podvaliti tamo nekakav flagship za koji reklama kaze da ima nevidenu kameru, volim napredak no ako trazis napredak u fotografiji na mobitelu svatko normalan koji zna nesto o fotografiji shvaca da dobra kamera s takvim senzorom(citaj mrlja) neidu u istu recenicu.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
Stjepanj kaže...

 

Da ja sam taj, i druzim se s fotografijom od malih nogu pa neki k i znam. I da usporedujem sampleove s neta nisam ti bas "amater". Panasonic ga je predstavio i gle jos veceg cuda svi se posrali po njemu skupa samnomNema tu nista revolucionarno kamoli novo, precijenjeno do iznemoglosti, ima drasticno boljih i jeftinijih vec je zaboravljen a tek je izasao, Panasonic? daj molim te.

Vratimo se na temu ti kenjas po necemu sto zapravo niti neznas kako ce izgledati(nezna nitko) ni sto ce biti u njemu, baterija i dobra kamera? pa daj pogledaj ovo https://www.androidauthority.com/huawei-mate-20-pro-vs-nokia-1020-924642/

mobitel star 5g neznas jel fotka "gora" na staroj nokiji ili najnovijem mobu kako ljudi i recezenti kazu s "najboljom" kamerom(boze dragi sto je marketing uspio ljudima podvaliti pod najbolje).

Ako ti treba dobra kamera tebi onda ne treba mobitel vec posteni fotoaparat jer to nebus docekao na mobitelu s senzorcicem velicine oka malog mrava ti ocigledno trazis nesto tamo gdje mu uopce nije mjesto,   yebe mi se sta ce i koju kameru staviti u neki slabiji model jer su razlike zanemarive barem sto se tice onih iznad 5000+kn ja mobitel NE koristim za bilo kakve ozbiljne fotke(koristim ga za selfie i sl moderne drustvene kerefeke) meni se nemoze podvaliti tamo nekakav flagship za koji reklama kaze da ima nevidenu kameru, volim napredak no ako trazis napredak u fotografiji na mobitelu svatko normalan koji zna nesto o fotografiji shvaca da dobra kamera s takvim senzorom(citaj mrlja) neidu u istu recenicu.lp

 

Družiš se s fotografijom od malih nogu?

Istom analogijom bi ja mogao napisati kako se družim s mobitelima od kad su izmišljeni a fotografijom puno prije nego što si ti rođen. Još tamo iz tamne komore i filmova. Prvi digitalac kupio sam 1999.

Drugi problem je, kao što si mogao primijetiti, da imam dobro pamćenje.

Pa se tako dobro sjećam tvog lutanja i neznanja, potrage za superzumovima iako su ti svi govorili da ne kupuješ to smeće...itd.

 

Recimo tvoja dva posta sa sredine 2017:

 

citiram:

mene zanima taj fotic (D3200), jel moze preporuka nekog objektiva(takoder na njusci, ili ako ima novi da mu je cijena ok) da dobijem donekle solidan zoom(barem 40x), jel ima kaj takvo?!lp

 

ili citiram(18.06.2017):

nekuzim se u objektive i te mjere zato pitam jel ima nekaj solidno a da ne kosta ko kuca!

 

 Hoćeš još?

 

 

Zanimljivo je kako već pola godine nakon ovakvog pisanja postaješ "stručnjak" spremam posvaditi se s drugima oko stvari o kojima nemaš blage veze. Po principu "svaki cigo svog konja hvali" upireš u Nikona koji odavno već nema smisla nikome osim onima koji imaju gomilu stakala pa im je prelazak preskup. Možda o tvojoj stručnosti najbolje govore fotografije koje stavljaš u temu s kritikama istih.

 

Godinu kasnije već si takav stručnjak da tek predstavljene fotoaparate, koje nisi niti ćeš ikad imati u ruci, nazivaš promašajem.

 

No problem je kad ja kažem kako mi koncept preklopnog telefona nikad nije pasao??

 

Družiš se s fotografijom od malih nogu? A koliko ti je sad godina? Pet? 

Jebi ga, internet ne prašta.

13 godina
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
BlueMax kaže...

Ne pametnjakoviću, meni bi pasao mali smartphone s odličnom kamerom. Takav ne postoji.  Kratko jasno. Čemu ovaj proljev?

 

Ako je netko proljevčina, onda ste to vi kolega sa željama gorim od malog djeteta križano sa željnom želja trudnicom  !!

ATJ Lučko
6 godina
neaktivan
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
Sta ce ti smartfon? Kupis manji tablet sa 4G konekcijom, dumb phone kojem baKterija traje tjedan dana i fini mirorless aparatic. Najbolje uz svih dimenzija postojanja.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
Ne sekirajte se kolega, uvijek ima nekulturnih divljaka koje covjek ne moze izbjeci.
9 godina
neaktivan
offline
Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao mobi

Vise nisi normalan ni kad pozelis nesto?

 

 
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
Pa gospom blue max mogli ste tako i izvuci 50 banalnih pitanja gdje pitam za procesor, napajanje i sl koja zvuce kao da ih pita 10 godisnjak, sve je to bilo s razlogom na forumu u odredenom trenutku ili za mene ili nekog drugog, treceg nije ni bitno. Sto se tice mojih fotki osjecaj se slobodnim kritizirati u odgovarajucu temu(nisam te vidio tamo), inace volio bih tvoje vidjeti kad vec velis da s mojima nesto ne stima mozda nesto i naucim.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Počelo je - Samsung u službenom videu pokazao
Kolacic kaže...

Vise nisi normalan ni kad pozelis nesto?

 

 Problem je sto neki zele u mobitel utrpati nesto sto po svim zakonima fizike i geometrijske optike nemoze stati u njega, da maksimalno pojednostavim bolja tj ostrija slika s vise detalja trazi veci senzor, da bi taj senzor dao svoj maksimum trazi i odredenu velicinu stakla tj objektiva koji ce to moci prenijeti na njega...ostalo je sve lako jer nanometrija je sve manja, baterije takoder tako da cemo vjerovatno jos sljedecih 1000+g biti osudeni na drek kamere u 4mm mobitelima.lp

Intel Core™ i7 Forever
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice