Ponovno se govori o povratku iPhonea SE

poruka: 20
|
čitano: 4.577
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ponovno se govori o povratku iPhonea SE".
15 godina
neaktivan
offline
Ponovno se govori o povratku iPhonea SE

Mislim da im je kasno za takvo što pogotovo ako nešto tako košta 399 $. Mislim da će na njihovom nadgrobnom spomeniku pisati RIP killed by Xiaomi.

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
10 4 hvala 0
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
ned kaže...

Mislim da im je kasno za takvo što pogotovo ako nešto tako košta 399 $. Mislim da će na njihovom nadgrobnom spomeniku pisati RIP killed by Xiaomi.

 

a možeš li na šaomi uređaju pokretati aplikacije iz Apple ekosustava? Netko želi Apple upravo radi apple storea.

15 godina
offline
Ponovno se govori o povratku iPhonea SE

Korisnik sam oba sustava , iOS i Android, svaki od njih mi je super na svoj način i jedan sam od onih koji priželjkuje iOS smartphone manjih dimenzija no da bude all-screen naravno.

iPhone X/Xs ima dobre dimenzije, no cijena je ono get the fuck outta here....

Kad sam nedavno njuškao po GSM areni i filterima, skuzio sam da su jedino iPhone 8, Samsung Galaxy A40 i Samsung Galaxy S10e tih dimenzija koje mi se sviđaju.

 

Da barem Xiaomi izda neki uređaj ~145x68x7.5mm i da bude Android One.... pihhh...

 

Sad imam iPhone 8 i privatno Xiaomi A2... meni super combo...

 

Kada bi izašao novi SE sa Iphone 8 dimenzijama i da bude do 3000kn(što znam da je nemoguće) , ozbiljno bih razmislio o kupnji, iako sam uvjerenja da bi 90% HR populacije 

bilo sigurno zadovoljno sa uređajima do 1500,2000kn max kada bi se mindset ljudi promjenio i da prostudiraju što kupuju... Pomalo kao da već idemo u tome smjeru jer ipak su

brandovi kao Xiaomi i takvi slični dofurali super mobove (specs, build quality, iskustvo korištenja) za prihvatljive cijene. 

MuWu
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
Pored silnih mobitela i verzija tih istih...da nitko ne želi izbaciti flagship...recimo 4.5"... Samsung može izbaciti 100 različitih podvrsta....ali ne i mini flagship
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
12 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
ned kaže...

Mislim da im je kasno za takvo što pogotovo ako nešto tako košta 399 $. Mislim da će na njihovom nadgrobnom spomeniku pisati RIP killed by Xiaomi.

Mislim da nije kasno, nego štoviše da je sad pravo vrijeme. Cijenom su otjerali jedan dio kupaca koji želi iOS i prešao je na Android silom prilika, a takvim uređajem (ako bi bio u iPhone 8 form factoru) bi svakako privukli puno korisnika kojima je XS i XR preskup. iPhone 6/7/8 je meni definitivno najprihvatljiviji uređaj što se dimenzija tiče i vizualno je vrlo atraktivan.

 

Slična stvar se desila i sa iPadom prije godinu i pol - izdali su jeftini iPad za 320$ i ubili cijelu četu "kineza" koji su prolazili na račun cijene. Uopće ne sumnjam da će se to desiti i sa iPhoneom jer 11-ica se sigurno neće prodavati ko vruća kifla.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
9 godina
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
HCMAA kaže...
Pored silnih mobitela i verzija tih istih...da nitko ne želi izbaciti flagship...recimo 4.5"... Samsung može izbaciti 100 različitih podvrsta....ali ne i mini flagship

bas to, izbacuju 100 modela ali ne mogu napraviti verziju sa ravnim ekranom, 3.5mm utorom, bez rupetina i zubova po ekranu i vecom baterijom, nije da su korisnici trazili to prvi puta

6 godina
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
HCMAA kaže...
Pored silnih mobitela i verzija tih istih...da nitko ne želi izbaciti flagship...recimo 4.5"... Samsung može izbaciti 100 različitih podvrsta....ali ne i mini flagship

S10e, je upravo to, flagship u malom pakovanju, AMOLED, ravan ekran, 3.5mm, sd card, odlicne kamere itd itd

 

stvarno nema potrebe za manjim uredajem, ovaj je prakticki istih dimenzija kao iPhone 8 sa puno vecim ekranom

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 15:54 (3dfx).
7 godina
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
HCMAA kaže...
Pored silnih mobitela i verzija tih istih...da nitko ne želi izbaciti flagship...recimo 4.5"... Samsung može izbaciti 100 različitih podvrsta....ali ne i mini flagship

 Da, žalosno...

To je jedino Sony imao, i na kraju propali, tak da očito tržište ne trza na to.

Ili je bilo ono: nema veze kaj je mobitel baš kakav trebam, zato jer je Sony,  a ne Samsung ili Apple...

Premda, Sony si je sam kriv, da su pratili kaj im kupci sugeriraju, imali bi danas blizu 100% tržišta jer su im trebale samo minimalne izmjene da stvore savršeni mobitel, dok su drugi bili miljama daleko, a danas su svi (i Sony, pogotovo) miljama daleko, tak da nema više nade.

Šteta, jer bio je to jedini unikatni proizvođač mobitela (BB nije bio unikatan, samo su se držali propalog starog recepta).

Ispada da se totalno usrana konfekcija jedina prodaje, i da detalji poput veličine mobitela i takvih stvari nikoga ne zanimaju, glavno da su in...

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
3dfx kaže...

S10e, je upravo to, flagship u malom pakovanju, AMOLED, ravan ekran, 3.5mm, sd card, odlicne kamere itd itd

 

stvarno nema potrebe za manjim uredajem, ovaj je prakticki istih dimenzija kao iPhone 8 sa puno vecim ekranom

 

 

 5.8" je "malo pakovanje"? Teško da nema potrebe za manjim uređajima - samo se osvrni na komentare unutar ove teme. Ako su nekad mobiteli bili cigle, sve ovo danas su najobičniji crijepovi...

15 godina
offline
Ponovno se govori o povratku iPhonea SE

ne volim nositi televizor u džepu pa bi 5 cola (pribl. 13 cm ukupno, zajedno s kućištem) bilo sasvim dovoljno (gornja granica). i u to fino stane baterija od najmanje 4000 mAh.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
kipo kaže...
3dfx kaže...

S10e, je upravo to, flagship u malom pakovanju, AMOLED, ravan ekran, 3.5mm, sd card, odlicne kamere itd itd

 

stvarno nema potrebe za manjim uredajem, ovaj je prakticki istih dimenzija kao iPhone 8 sa puno vecim ekranom

 

 

 5.8" je "malo pakovanje"? Teško da nema potrebe za manjim uređajima - samo se osvrni na komentare unutar ove teme. Ako su nekad mobiteli bili cigle, sve ovo danas su najobičniji crijepovi...

 kakve veze velicina ekrana ima sa dimenzijama uredaja?

 

S10e - 5.8" 142.2 x 69.9 x 7.9 mm

 

iPhone 8 - 4.7" 138.4 x 67.3 x 7.3 mm

 

ako te stvarno jebe tih 4mm onda ste stvarno pacijenti , pa nije to pimpek da ti je svaki milimetar bitan

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
3dfx kaže...
kipo kaže...
3dfx kaže...

S10e, je upravo to, flagship u malom pakovanju, AMOLED, ravan ekran, 3.5mm, sd card, odlicne kamere itd itd

 

stvarno nema potrebe za manjim uredajem, ovaj je prakticki istih dimenzija kao iPhone 8 sa puno vecim ekranom

 

 

 5.8" je "malo pakovanje"? Teško da nema potrebe za manjim uređajima - samo se osvrni na komentare unutar ove teme. Ako su nekad mobiteli bili cigle, sve ovo danas su najobičniji crijepovi...

 kakve veze velicina ekrana ima sa dimenzijama uredaja?

 

S10e - 5.8" 142.2 x 69.9 x 7.9 mm

 

iPhone 8 - 4.7" 138.4 x 67.3 x 7.3 mm

 

ako te stvarno jebe tih 4mm onda ste stvarno pacijenti , pa nije to pimpek da ti je svaki milimetar bitan

Baš sam to krenuo napisati. 

Zanemaruje se površina koju ekran zauzima, nekada je to bilo 60%, a danas ide preko 85%.

13 godina
neaktivan
offline
Ponovno se govori o povratku iPhonea SE

Evo moj komadić gluposti vezano na S10e vs iphone 8 dimenzije

 

Neki dan baš vrtio u rukama istovremeno s10e i iphone8, uspoređivao,

Meni je dojam kako je Samsung deblji i nespretniji nego to izgleda na papiru/dimenzijama.

A iPhone 8 već smatram granično velikim uređajem.

Ja bi rado jaki android/ios veličine starog iphone 5s/se kućišta. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
southy kaže...
* * * iPhone 6/7/8 je meni definitivno najprihvatljiviji uređaj što se dimenzija tiče i vizualno je vrlo atraktivan.

 

* * *

Ma sve je samo ne vizualno atraktivan. Najatraktivniji iPhone je ikada je 5, jedini koji je bio u crnoj boji (ne Space Gray), ali znamo i probleme sa tom (ili bilo kojom) bojom na 5/5s/SE i to je da se gulila čak i na tek otpakovanim uređajima.

 

Obična 6-ca je onako fin telefon, naravno govorim o Space Gray varijanti.. svi ostali roze/zlatni sa bijelom pozadinom su mi veliko no-no.

 

Ovi sad X su mi veliko fuj... kada uzmem u ruke Mate 20 izgledao kao da je sa druge planete naspram iPhonea.

Naravno i 4/4s treba odati pohvale. Mali telefončić težak kao givit. Ehh to je bila kvaliteta.

Ali generalno: vijek trajanja telefona će se produljiti (htjeli to mi ili ne) nešto što se deslilo sa PC-em tako da neminovno netko će tu poprilično nadrljati.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
Daj, kakve su ti to dimenzije??? Prvi put to vidim.
13 godina
neaktivan
offline
Ponovno se govori o povratku iPhonea SE

Za moju ruku "idealna"  je veličina mobitela 125 x 65 mm. tj veličina koju je imao galaxy S2. Eventualno može biti i mrvicu većih dimenzija, ali ne više od onih koje je imao galaxy alpha(132.4 x 65.5 mm).
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=6573

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
3dfx kaže...

 kakve veze velicina ekrana ima sa dimenzijama uredaja?

 

S10e - 5.8" 142.2 x 69.9 x 7.9 mm

 

iPhone 8 - 4.7" 138.4 x 67.3 x 7.3 mm

 

ako te stvarno jebe tih 4mm onda ste stvarno pacijenti , pa nije to pimpek da ti je svaki milimetar bitan

Ajmo krenuti ispočetka - ovdje se radi o usporedbi iPhone SE i Samsung S10e uređaja (zašto si u cijelu priču ubacio i iPhone 8, poznato je valjda samo tebi). Dakle:

iPhone SE 123.8 x 58.6 x 7.6 mm

Samsung Galaxy S10 142.2 x 69.9 x 7.9 mm

Kako je vidljivo, ovdje se ne radi o 4mm "koji mene jebu" već o skoro 2cm što čini drastičnu razliku.

I, upravo zato što to nije pimpek, važno mi je da bude što manji... 

6 godina
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
MujagaWudakhi kaže...

Korisnik sam oba sustava , iOS i Android, svaki od njih mi je super na svoj način i jedan sam od onih koji priželjkuje iOS smartphone manjih dimenzija no da bude all-screen naravno.

iPhone X/Xs ima dobre dimenzije, no cijena je ono get the fuck outta here....

Kad sam nedavno njuškao po GSM areni i filterima, skuzio sam da su jedino iPhone 8, Samsung Galaxy A40 i Samsung Galaxy S10e tih dimenzija koje mi se sviđaju.

 

Da barem Xiaomi izda neki uređaj ~145x68x7.5mm i da bude Android One.... pihhh...

 

Sad imam iPhone 8 i privatno Xiaomi A2... meni super combo...

 

Kada bi izašao novi SE sa Iphone 8 dimenzijama i da bude do 3000kn(što znam da je nemoguće) , ozbiljno bih razmislio o kupnji, iako sam uvjerenja da bi 90% HR populacije 

bilo sigurno zadovoljno sa uređajima do 1500,2000kn max kada bi se mindset ljudi promjenio i da prostudiraju što kupuju... Pomalo kao da već idemo u tome smjeru jer ipak su

brandovi kao Xiaomi i takvi slični dofurali super mobove (specs, build quality, iskustvo korištenja) za prihvatljive cijene. 

 U potpunosti se slažem, nadam se da će Xiaomi izdati neki manji mobitel u bliskoj budućnosti. Koristim smrskani Mi A1, još uvijek je dobar, osim što pola displaya ne radi . Razmišljam o kupnji Mi A2 lite.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 10:19 (Juksi).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE
ako bude ispod 3000 kn (što vjerojatno neće) mogli bi ozbiljno ugroziti Xiaomi i ostalu ekipu u tom segmentu
Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovno se govori o povratku iPhonea SE

Ako će biti 399$ to ti je kod nas cca 4000 kn (možda malo manje). No, cijene kod nas su irelevantne jer smo kao tržište beznačajni i vjerojatno će u dijelu EU polučiti uspjeha, isto kao u SAD-u te Aziji.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice