Postoji li opasnost od virusa za korisnike Windows

poruka: 16
|
čitano: 7.645
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postoji li opasnost od virusa za korisnike Windows".
13 godina
offline
Postoji li opasnost od virusa za korisnike Windows

https://www.oo-software.com/en/shutup10 - ShutUp10, vrlo dobar program za gasenje "spijunaze" na Windows 10.

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Postoji li opasnost od virusa za korisnike Windows

koliko imam iskustva (a bogami nakupilo se), windows - bilo koji - sam po sebi nije nikakav problem, dočim korisnici jesu: 95% (dakle, svi prosječni) kliknu na bilo što, ne nužno trijezni, nemaju pojma o os-u, upikavaju sve i svašta u usb, instaliraju sve (samo znaju kaj znači "yes" pa na to kliknu) i tak. baš za njih je av neophodan. no kako ne postoji savršen, eo nas papaka za spašavanje kaj se spasit da, kad se šteta već dogodi. foolproof sustav ne postoji (ne, čak ni žlice nisu). fun fact: stariji su poslovično oprezniji. najgori su šmrkavci od okolo 20 i nešto. misle da sve znaju a nemaju pojma ni o čemu i - eto vraga, skok na skok. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Postoji li opasnost od virusa za korisnike Windows
Neče Win 10 u moj komp.Šansa da uđe u moj komp bit če jedino kad idem u kupnju novog kompa,pošto više ne podržavaju baš sve ploče Win 7.
Uglavnom,več 6 mjeseci imam instaliran Ubuntu Linux na virtual box-u i lagano se privikavam na novo okruženje.
Vjerovatno ču priječ na Linux i po potrebi instalirat windowse u virtual box,ako ču neš trebat kaj nemogu napravit na Linuxu.
 
1 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postoji li opasnost od virusa za korisnike Win
Nixii kaže...

https://www.oo-software.com/en/shutup10 - ShutUp10, vrlo dobar program za gasenje "spijunaze" na Windows 10.

Da, ali kada se koriste takvi programi treba imati na umu da oni ne djeluju baš previše. Može ti pomoći donekle namjestiti neke postavke u par klikova, ali telemetrija se ne može kompletno ugasiti. Microsoft je to rekao jasno i glasno kada su se takvi proizvodi pojavili na tržištu. Što god onemogućio i isključio, Windows 10 će i dalje slati informacije Microsoftu.

 

Jedina verzija Windowsa 10 u kojoj se kompletno može isključiti telemetrija bez takvih alata je Windows 10 Enterprise LTSC.

danko99 kaže...
Neče Win 10 u moj komp.Šansa da uđe u moj komp bit če jedino kad idem u kupnju novog kompa,pošto više ne podržavaju baš sve ploče Win 7.
Uglavnom,več 6 mjeseci imam instaliran Ubuntu Linux na virtual box-u i lagano se privikavam na novo okruženje.
Vjerovatno ču priječ na Linux i po potrebi instalirat windowse u virtual box,ako ču neš trebat kaj nemogu napravit na Linuxu.

Ok.

14 godina
offline
Postoji li opasnost od virusa za korisnike Windows

Prošao sve Microsoftove OS-ove, od DOS-a 3.1. pa do win 10. Ni sa jednim nisam imao problema jer sam pazio što radim. Slažem se da su nadogradnje često puta iritantne, a ne možeš ih zaustaviti, ali sustav fercera bez greške. I koliko god netko ne volio Win 10, meni se čine stvarno dobri, mada sam volio i sedmicu. Osmica mi nije legla, bila je jako kratko na kompu, mada u vrijeme kada sam je zamijenio, već sam se bio navikao i na njega, ali odluku sam već bio donesao i nisam htio odustati od nje. Prije neki dan me malo raspizdila Kortana koju su windowsi instalirali, a kod nas od nje nikakva korist, a uredno uzima memoriju i kreće u startu. Isključio sam ju i zaboravio na nju dok možda jednog dana postane funkcionalna i kod nas. Što se tiče antivirusa, standardni windows defender za mene radi sasvim solidan posao i nemam ništa drugo osim njega na kompu, a komp mi je ipak čist.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2020 17:06 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postoji li opasnost od virusa za korisnike Win
učo kaže...

Prošao sve Microsoftove OS-ove, od DOS-a 3.1. pa do win 10. Ni sa jednim nisam imao problema jer sam pazio što radim. Slažem se da su nadogradnje često puta iritantne, a ne možeš ih zaustaviti, ali sustav fercera bez greške. I koliko god netko ne volio Win 10, meni se čine stvarno dobri, mada sam volio i sedmicu. Osmica mi nije legla, bila je jako kratko na kompu, mada u vrijeme kada sam je zamijenio, već sam se bio navikao i na njega, ali odluku sam već bio donesao i nisam htio odustati od nje. Prije neki dan me malo raspizdila Kortana koju su windowsi instalirali, a kod nas od nje nikakva korist, a uredno uzima memoriju i kreće u startu. Isključio sam ju i zaboravio na nju dok možda jednog dana postane funkcionalna i kod nas. Što se tiče antivirusa, standardni windows defender za mene radi sasvim solidan posao i nemam ništa drugo osim njega na kompu, a komp mi je ipak čist.

Budimo iskreni, Windows 10 je u početku bio smeće. Ali kako su nadogradnje stizale, tako se i sam OS popravljao. Ja, konkretno, s Windows 10 nisam imao nekih ozbiljnijih problema još od verzije 1703. Od svih mogućih problema mogu se sjetiti samo onog fijaska s AMD driverom i njihovim kašnjenjem. Na kraju taj driver, koji smo svi čekali ko ozebli sunce, ni ne koristim. 

 

Što se Cortane tiče, ova komanda je iskorijenjuje iz sustava u 2004. 

 

Get-AppxPackage -allusers Microsoft.549981C3F5F10 | Remove-AppxPackage

 

Nakon deinstaliranja, u tražilici se više ne pojavljuju ni rezultati s Binga.

16 godina
offline
Re: Postoji li opasnost od virusa za korisnike Win
danko99 kaže...
Neče Win 10 u moj komp.Šansa da uđe u moj komp bit če jedino kad idem u kupnju novog kompa,pošto više ne podržavaju baš sve ploče Win 7.
Uglavnom,več 6 mjeseci imam instaliran Ubuntu Linux na virtual box-u i lagano se privikavam na novo okruženje.
Vjerovatno ču priječ na Linux i po potrebi instalirat windowse u virtual box,ako ču neš trebat kaj nemogu napravit na Linuxu.

 Možda u međuvremenu naučiš razliku između Č i Ć?

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
15 godina
offline
Re: Postoji li opasnost od virusa za korisnike Win
Neče ići! :)
15 godina
offline
Re: Postoji li opasnost od virusa za korisnike Win
Nepostoji program za gašenje špijunaže.
Na špijunažu smo pristali pri instalaciji windofsa 10,tamo di klikneš da prihvačaš uvjete korištenja.
13 godina
offline
Postoji li opasnost od virusa za korisnike Windows

Ma treba živjeti opasno, neka špijunaža i svi virusi samo napadaju, ne mogu mi ništa. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
3 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Postoji li opasnost od virusa za korisnike Windows

Zakljucak je da u desetki ima manje virusa, a vise spijuniranja?

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postoji li opasnost od virusa za korisnike Win
texas.bug kaže...

Zakljucak je da u desetki ima manje virusa, a vise spijuniranja?

Promjena strategije samo takva. 

Sad te napadaju iznutra, do sada su napadali izvana. 

Instaliraš OS i odmah uz njega dobiješ kojega crva koji šalje podatke Microsoftu. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 20:04 (Valentin17).
5 godina
offline
Re: Postoji li opasnost od virusa za korisnike Win
učo kaže...

Prošao sve Microsoftove OS-ove, od DOS-a 3.1. pa do win 10. Ni sa jednim nisam imao problema jer sam pazio što radim. Slažem se da su nadogradnje često puta iritantne, a ne možeš ih zaustaviti, ali sustav fercera bez greške. I koliko god netko ne volio Win 10, meni se čine stvarno dobri, mada sam volio i sedmicu. Osmica mi nije legla, bila je jako kratko na kompu, mada u vrijeme kada sam je zamijenio, već sam se bio navikao i na njega, ali odluku sam već bio donesao i nisam htio odustati od nje. Prije neki dan me malo raspizdila Kortana koju su windowsi instalirali, a kod nas od nje nikakva korist, a uredno uzima memoriju i kreće u startu. Isključio sam ju i zaboravio na nju dok možda jednog dana postane funkcionalna i kod nas. Što se tiče antivirusa, standardni windows defender za mene radi sasvim solidan posao i nemam ništa drugo osim njega na kompu, a komp mi je ipak čist.

 Ja na dva lapa i desktopu nikad nikakvih problema.... Nikad.... Doduse sve troje je high end ili je bilo kada je kupovano pa mozda i to ima uticaja ali svejedno. Na desktopu se izivljavaju dva klinca od 10 i 12 godina i nisu uspjeli srusiti win 10... Ja zadovoljan....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li opasnost od virusa za korisnike Win
Valentin17 kaže...
texas.bug kaže...

Zakljucak je da u desetki ima manje virusa, a vise spijuniranja?

Promjena strategije samo takva. 

Sad te napadaju iznutra, do sada su napadali izvana. 

Instaliraš OS i odmah uz njega dobiješ kojega crva koji šalje podatke Microsoftu. 

 Znaci unutarnji neprijatelj 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
13 godina
offline
Re: Postoji li opasnost od virusa za korisnike Win
texas.bug kaže...

 Znaci unutarnji neprijatelj 

Tako je, prije si se još mogao i izvući, danas se možeš izvući samo ako prijeđeš na Linux, jebga, to je budućnost.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
online
Postoji li opasnost od virusa za korisnike Windows

Opasnost uvijek postoji. Najsigurnije je ugasiti računalo i nikad ga više upaliti.

Dok god funkcija računala zadovoljava potrebe nije nužno i potrebno nadograditi sustav na novu verzije. 

Novo ne znači sigurnije (trebalo bi biti, ali ne mora biti ... može biti i obratno da novo ima više ranjivosti od starijeg).

 

Ako na računalu ne instaliramo ništa novo, ne koristimo neprovjerene vanjske medije, limitiramo prava korisnika, limitiramo mrežu, možemo umanjiti rizike.

 

Zanimljivo je da s Win10 recimo dolazi mogućnost instalacije linux core-a (nisam probao), tako da za 10+ godina u verziji Windows XX to zapravo bude Linuxiod kako bi to i trebalo biti :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice