Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prekršaj

poruka: 15
|
čitano: 6.399
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prekršaj".
10 godina
offline
Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prekršaj

A sto sa onima koji nemaju e-gradjani pristup (starije osobe prije svega), tj. nije objasnjenjo hoce li na adresu doci i uplatnica ili bas moras ici na e-gradani da bi mogao platiti kaznu?!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prekršaj

Mene zanima jel se u zg-u kazne za parkiranje dobivaju još uvijek ispod brisača ili direkt na adresu ide?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prekršaj

Pero Perić

Izmjerena brzina 85 kmh

Utvrđena brzina 75 kmh.

Šta je ovo?Zbuni protivnika?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prekršaj

Što ako nemaš kompjuter?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek
danko99 kaže...

Pero Perić

Izmjerena brzina 85 kmh

Utvrđena brzina 75 kmh.

Šta je ovo?Zbuni protivnika?

 

To će biti onih 10km/h (10% iznad 100 km/h) mjerne nesigurnosti ili kako se već zove.

15 godina
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek
danko99 kaže...

Pero Perić

Izmjerena brzina 85 kmh

Utvrđena brzina 75 kmh.

Šta je ovo?Zbuni protivnika?

- do stotke ti skidaju -10, iznad stotke (na autoputu) -10%.. nešto više, tj izmjereno možeš osporavati kao atest-grešku itd i picajzlasto bi na sudu bio problem točno utvrditi činjenice tj imati dokaz da je dokaz točan.. pa ta recimo poklon granica koja funkcionira kao nepisano pravilo (a možda i pisano..).

-važan kriterj je koliko iznad ograničenja uz taj popust.. pa ako je 30-grdo..

-kako god se postavi svaki sustav ima prednosti-mane, ja bi strože tamo gdje su ograničenja s razlogom niža, npr pješačka zona 10-20, pređi za 10 i rezanje ruke-noge.. :) no ima i besmislenih mjesta, ponekad načičkano znak do znaka s razlikom od recimo 20 što je blesavo.. tj zakon i kazne moraju imati smisla, mjere, dok često služe samo punjenju kasice, tj zg je uložio 1mil kn zaradio 8.. i to se gradu sviđa, dok automatika radi svoje neovisno jesi li ugrožavao ostale ili nisi npr škola po noći ne radi i tad je besmisleno 40 ograničenje tj ne ugoržavaš nikog na pustoj cesti ali plaćaš jednako kao onaj koji pokupi pješake kao čunjeve.. nema idealnog, ali poželjno je s nekim smislom-mjerom, lakše se ljude natjera kad postoji smisao + kad svi plaćaju kazne a ne odokativno ovisno o kumstvu i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prekršaj

Jedan simptom koji vidim od ovog: Znat cemo tocno na koliko su kamere nastelane. Npr., ona na tunelu na Savskoj u Zagrebu sumnjam da je ispod 85, a ogranicenje je 70.

 

ihush 

Na autoputu je zakonski 156km/h ograničenje (za do 10km/h iznad izvan naseljenog mjesta nema propisane kazne + -10% na izmjerenu brzinu), a ne zaustavlja se ispod cca. 160km/h, dakle oko 170 na brzinomjeru, ovisno od auta do auta.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 3:49 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek

Zakonski je ograničenje 130, a do 140 km/h si u prekršaju bez kazne. Ovih -10% na izmjerenu brzinu pokriva:

- male varijacije u brzini vožnje jer čovjek ipak nije savršeni tempomat

- mogućnost odstupanja tvog brzinomjera

- par posto pogreške mjernog uređaja

 

Tako da ako voziš maksimalnom brzinom i sva tri parametra se poklope, tipa, prešao si nakratko preko ograničenja, baš u trenutku mjerenja, kilometar sat ti pokazuje 2-3% manje, a radar je pokazao 2% više, da ipak ne dobiješ kaznu. Glupo se pouzdati u to da možeš voziti brže zbog toga, osim ako ti brzinomjer ionako pokazuje malo više, pa će to pokriti ostale stavke (ali tad ionako voziš sporije nego piše).

 

Ispod 160 te vjerojatno neće presretač zaustaviti, ali njegova svrha bi ionako trebal biti zaustavljati one koji neposredno ugrožavaju promet u tolikoj mjeri da će zaustavljanje značajno umanjiti rizik (bez obzira da li voze brzo ili općenito divljaju), dok ćeš u slučaju postavljene kamere uredno kaznu dobiti.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek
MrBlc kaže...

Zakonski je ograničenje 130, a do 140 km/h si u prekršaju bez kazne. Ovih -10% na izmjerenu brzinu pokriva:

- male varijacije u brzini vožnje jer čovjek ipak nije savršeni tempomat

- mogućnost odstupanja tvog brzinomjera

- par posto pogreške mjernog uređaja

 

Tako da ako voziš maksimalnom brzinom i sva tri parametra se poklope, tipa, prešao si nakratko preko ograničenja, baš u trenutku mjerenja, kilometar sat ti pokazuje 2-3% manje, a radar je pokazao 2% više, da ipak ne dobiješ kaznu. Glupo se pouzdati u to da možeš voziti brže zbog toga, osim ako ti brzinomjer ionako pokazuje malo više, pa će to pokriti ostale stavke (ali tad ionako voziš sporije nego piše).

 

Ispod 160 te vjerojatno neće presretač zaustaviti, ali njegova svrha bi ionako trebal biti zaustavljati one koji neposredno ugrožavaju promet u tolikoj mjeri da će zaustavljanje značajno umanjiti rizik (bez obzira da li voze brzo ili općenito divljaju), dok ćeš u slučaju postavljene kamere uredno kaznu dobiti.

 

 Slažem se, ali nema kamera na hrvatskim autocestama osim one na zagrebačkoj obilaznici.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek

Nema fiksnih, ali često stane policija na nadvožnjak iznad autoceste i snima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek
MrBlc kaže...

Nema fiksnih, ali često stane policija na nadvožnjak iznad autoceste i snima.

 Još nikad te koji samo slikavaju nisam vidio (recimo A1 od ZG do ST i natrag sam vidio 3 puta presretače ali ne te "mobilne jedinice") ali opet, ne vozim previše po autoputu, a i obično refleksivno malo usporim kad vidim svjetla i petlju, gdje obično i ima nadvožnjaka s kojih mogu snimat.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek

Na dionici Split - Šibenik ih viđam par puta godišnje, ali ni ja ne vozim pretjerano, u prosjeku 2 puta mjesečno prođem u svakom smjeru. Jednom su čak imali neku raciju - ograničenje je bilo 60, radar, pa kompletni promet preusmjeren na odmorište.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek
MrBlc kaže...

Na dionici Split - Šibenik ih viđam par puta godišnje, ali ni ja ne vozim pretjerano, u prosjeku 2 puta mjesečno prođem u svakom smjeru. Jednom su čak imali neku raciju - ograničenje je bilo 60, radar, pa kompletni promet preusmjeren na odmorište.

 Moj stari je zapel u identičnoj situaciji, e pa ti vozi kombi, pa otvori pa raskopaj... 

Ja kad idem dole ako znam da sam imalo ilegalan pokušavam izbjeć ikakva stajanja na odmorištima i slično, samo cola, cigare, razgovor, i suvozač koji zna prepoznat Audija.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
6 godina
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek

Autocesta Zg-Ri, znaju stajat u sezoni na nizbrdici prema Rijeki, kakvih 20km prije izlaza za Rijeku na nadvožnjaku. Išao sam jedno ljeto svaki dan KA-RI, užas. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek

Tad nije bilo izbjegavanja, prvu u jednu traku, pa ta traka na odmorište, pa samo snimljene i sumnjive izdvajaju...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice