Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

poruka: 55
|
čitano: 10.826
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:".
5 godina
neaktivan
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
syncmaster245b kaže...
Alpa Chino kaže...

Jos vazija je cinjenica da je Trump zamijenio ratovanje sankcijama.

 

A to je kao to losa stvar?

 

 

 

Dok si drzava koja je pokrenula svjetski poredak baziran na pravilima i zakonima, onda da. Debelo gore nego ratovi. Sankcije na Iran nakon sto se Iran otvorio poslije JCPOA pri cemu su europske kompanije investirale i poslije izgubile milijarde. Koji je bio razlog toga? Najvjerovatnije jer su izraelci naredili tako. Sankcije na Nord Stream 2 da bi mi u europi kupili skuplji ukapljeni americki plin. Sankcije na hrpu Kineskih kompanija jer Amerikanci vide kineze kao najvecu prijetnju pa zasto ne. Ruska kompanija prva izasla sa "lijekom" protiv korone i amerikanci brze bolje stavili sankcije na tu kompaniju da bi valjda sebi ostavili prostora za prodaju ako se ruski lijek dokaze ucinkovitim.

 

Ja se slazem s tobom i manje ratovanja naravno smatram pozitivnim ishodom. Ali moras sagledati siru sliku. Pod Trumpom su amerikanci napali veliku vecinu stvari koje su tu istu ameriku i ucinile velikom. Steta koju su amerikanci napravili svjetskom porretku pod trumpom je daleko veca nego koristi od ne-ratovanja. Pri cemu naravno moras uzeti u obzir da nisu prestali po svijetu prodavati oruzje. Da su pomagali Saudiskoj Arabiji bombandirati Jemen, da sad i dalje raspiruju situaciju izmedu Kine i Taiwana.

15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Alpa Chino kaže...
syncmaster245b kaže...
Alpa Chino kaže...

Jos vazija je cinjenica da je Trump zamijenio ratovanje sankcijama.

 

A to je kao to losa stvar?

 

 

 

Dok si drzava koja je pokrenula svjetski poredak baziran na pravilima i zakonima, onda da. Debelo gore nego ratovi. Sankcije na Iran nakon sto se Iran otvorio poslije JCPOA pri cemu su europske kompanije investirale i poslije izgubile milijarde. Koji je bio razlog toga? Najvjerovatnije jer su izraelci naredili tako. Sankcije na Nord Stream 2 da bi mi u europi kupili skuplji ukapljeni americki plin. Sankcije na hrpu Kineskih kompanija jer Amerikanci vide kineze kao najvecu prijetnju pa zasto ne. Ruska kompanija prva izasla sa "lijekom" protiv korone i amerikanci brze bolje stavili sankcije na tu kompaniju da bi valjda sebi ostavili prostora za prodaju ako se ruski lijek dokaze ucinkovitim.

 

Ja se slazem s tobom i manje ratovanja naravno smatram pozitivnim ishodom. Ali moras sagledati siru sliku. Pod Trumpom su amerikanci napali veliku vecinu stvari koje su tu istu ameriku i ucinile velikom. Steta koju su amerikanci napravili svjetskom porretku pod trumpom je daleko veca nego koristi od ne-ratovanja. Pri cemu naravno moras uzeti u obzir da nisu prestali po svijetu prodavati oruzje. Da su pomagali Saudiskoj Arabiji bombandirati Jemen, da sad i dalje raspiruju situaciju izmedu Kine i Taiwana

Ne slazam se sa tobom niti malo.

 

Sankcije cu uvijek prije odabrati nego bombe.

 

Teorije urote, tipa zidovske lobije, sorose i tako to ostavi sa strane.

 

Amerika svoju velicanstvenost moze zahvaliti samo 2. svj ratu, nakon kojega je kompletna konkurencija bila unistena.

Cim se Europa oporavila, pocela je padati i njihova velicina.

Pridodaj tome i surovi kapitalizam, gdje su zbog par dolara vise, sve sto se nalazi izmedju istocne i zapadne obale pretvorili u zemlju treceg svijeta seleci tvornice u Kinu, nije niti cudo da tipovi poput Trumpa dobijaju izbore.

Imam osjecaj da bi nakon ovih izbora ovo mogla biti najveca landslide pobjeda ikada.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
syncmaster245b kaže...
Alpa Chino kaže...
syncmaster245b kaže...
Alpa Chino kaže...

Jos vazija je cinjenica da je Trump zamijenio ratovanje sankcijama.

 

A to je kao to losa stvar?

 

 

 

Dok si drzava koja je pokrenula svjetski poredak baziran na pravilima i zakonima, onda da. Debelo gore nego ratovi. Sankcije na Iran nakon sto se Iran otvorio poslije JCPOA pri cemu su europske kompanije investirale i poslije izgubile milijarde. Koji je bio razlog toga? Najvjerovatnije jer su izraelci naredili tako. Sankcije na Nord Stream 2 da bi mi u europi kupili skuplji ukapljeni americki plin. Sankcije na hrpu Kineskih kompanija jer Amerikanci vide kineze kao najvecu prijetnju pa zasto ne. Ruska kompanija prva izasla sa "lijekom" protiv korone i amerikanci brze bolje stavili sankcije na tu kompaniju da bi valjda sebi ostavili prostora za prodaju ako se ruski lijek dokaze ucinkovitim.

 

Ja se slazem s tobom i manje ratovanja naravno smatram pozitivnim ishodom. Ali moras sagledati siru sliku. Pod Trumpom su amerikanci napali veliku vecinu stvari koje su tu istu ameriku i ucinile velikom. Steta koju su amerikanci napravili svjetskom porretku pod trumpom je daleko veca nego koristi od ne-ratovanja. Pri cemu naravno moras uzeti u obzir da nisu prestali po svijetu prodavati oruzje. Da su pomagali Saudiskoj Arabiji bombandirati Jemen, da sad i dalje raspiruju situaciju izmedu Kine i Taiwana

Ne slazam se sa tobom niti malo.

 

Sankcije cu uvijek prije odabrati nego bombe.

 

Teorije urote, tipa zidovske lobije, sorose i tako to ostavi sa strane.

 

Amerika svoju velicanstvenost moze zahvaliti samo 2. svj ratu, nakon kojega je kompletna konkurencija bila unistena.

Cim se Europa oporavila, pocela je padati i njihova velicina.

Pridodaj tome i surovi kapitalizam, gdje su zbog par dolara vise, sve sto se nalazi izmedju istocne i zapadne obale pretvorili u zemlju treceg svijeta seleci tvornice u Kinu, nije niti cudo da tipovi poput Trumpa dobijaju izbore.

Imam osjecaj da bi nakon ovih izbora ovo mogla biti najveca landslide pobjeda ikada.

 

 

Ne shvacas ti sto ja govorim. Trumpove sankcije su isle jednostrano. Trump je krsio ustaljena pravila izmedu zemalja potpisnica takvog poretka da stavlja sankcije na koga mu se prohtje. I najgore, a to se najbolje vidi kod Kine, sve sankcije su mu s ciljem da samo amerikancima i američkim kompanijama osigura ili olaksa poslovanje, cesto put kontra interesa saveznika. U slucaju Kine i europa se nadala ce amerikanci uspjeti natjerati kinu da se drzi pravila pa da mogu i europske kompanije posteno nastupati u kini. Ili nisu htjeli ili nisu uspjeli jedino sto su dogovorili je bila veca kineska kupnja samo americkih poljoprivrednih proizvoda. 

 

Cak i ako ne vjerujes u pax americanu, moras vjerovati da ova pravila svjetskog poretka kojih se sada drzi moderan, zapadni svijet su donjela blagostanje i mir kojeg nije bilo do prije 2 svj. rata. Amerikanci su naravno bili najveca ekonomija i naravno najveci zamasnjak takvog poretka. I sad dodje Trump i pocinje rastavljati takav poredak. Amerikanci recimo pod trumpom blokiraju postavljanje sudaca u sudu WTO-a cime gotovo onemogucavaju rjesavanje razmirica izmedu zemalja.

 

I moja tvrdnja je da je trumpova steta daleko veca nego da baca bombe negdje po pustinji. Ako se urusi ovaj poredak baziran na pravilima i institucijama koje ih odrzavaju vratiti cemo se u vrijeme pred 2 svjetski rat. U vrijeme imperijalnih sila, drzanje teritorija i ratovanje za njega. Nisam 100% da je trump jedini krivac, kina recimo nikada nece prihvatiti poredak u kojem kina mora odrzavati amerikance na vrhu, ali trump svakako ne pridonosi odrzavanju pravila na zivotu.

15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
kingofthenight kaže...
Lik koji citav dan provede po bug forumu kaze liku koji je milijarder, hodao sa najboljim zenama svijeta, sam protiv svih postao presjednik USA iz prvog pokusaja da je idiot.

Pokri se necim po glavi i suti.

Tipican leftard...

Lol. Neupitno je da Trump ima karizmu, ali on zasigurno nije najbistriji. Ego mu je najbitnija stvar na svijetu i imidz/legacy koji ostavlja iza sebe. Njemu je od kad se rodio sve podredeno da postane predsjednik SADa, jer je u tim krugovima to najbitnija stvar koju mozes ostvarit u zivotu. Nije bitno kako postane niti kakav posao napravi, njemu je iz kompleksa prema ocu i obitelji do bio najveci cilj.

 

Covjek je zavrsio Wharton - pojma nema o poslovnoj ekonomiji danas. Prica o trickle down ekonomiji koja je debunkirana prije 20 godina - u 78 od 79 empirickih primjera (zemalja, godina itd. gdje se to primjenilo) je teski neuspjeh. Zeli preferencijalni status bogatima jer ce se to propagirat na najsiromasnije - apsolutno netocno. Bogati imaju bitno veci marginalni propenzitet za stednju, najvise zaraduju od imovine i dividendi koje potom reinvestiraju. Spustio je poreze - vecina je otislo nazad u firme, median income stoji na mjestu, a nezaposlenost i SP500 samo prate isti nagib/slope nakon Obamine ekonomije. (kao netko tko se bavi ekonomijom i financijama, POTUS uopce nema bitnog utjecaja na to, vec ako vrsi presing na FED moze biti iznimno opasno - kao sto Trump radi, najbitnija je tehnoloska inovacija, a ona je zapravo i patila zadnjih 4-5 godina u odnosu na sto je mogla biti).

 

Naslijedio je $413 milijuna dolara plus neizmjeriv iznos u nekretninama do 1980. godine. Danas je on tezak $2.1 milijarde, od cega je $1B u povlastenim kreditima i hipotekama, dakle cca $1.1B je njegov pravi net worth. 

 

Cak i da uzmes da je pola svog net wortha tada ($200 milijuna dolara), stavio na SP500 1980. godine umjesto bavio se biznisom, danas bi bio tezak $8B. Da je stavio $40 mil, bio bi tezak $3B.

 

Ali on se bavio biznisom, i $400 mil pretvorio u $1.1B, a tih godina jos gubio novaca i prilika na sve strane. 

Od 1985. do 1995. je u prosjeku gubio $400 milijuna po godini u svojem holdingu, dok je SP500 imao jedan od najvecih boomova u povijesti. Nitko pametan nije investirao u Trumpa tada, a prakticki ni danas (kao sto donacije njegovoj kampanji pokazuju).

I apsolutno je nebitno tko pobjedi 3.11, jer ce izuzev pobjede Bidena ili Trumpa, Republikanci radi njega izgubiti i Senat i Kongres. Zato je i vrsio takav pritisak na Supreme Court.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 21:40 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
syncmaster245b kaže...
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...
Trump u 4 godine je ucinio vise za svjetski mir nego bilo koji drugi predsjednik nakon FDR-a.

A to je ono sto mene interesira. Unutarnja americka politika je njihova stvar.

 Prema podacima US vojske, 2018. i 2019. biljeze najjace ofenzive na Bliskom istoku od 2001.sa napomenom da je rekord drzao Obama izmedju 2009-2014.

 Natezes mak na konac.

 

Koliko novih sukoba je otvorio Trump?

 

U novijoj americkoj povijesti, jedini koji nije imao svoj rat je bio Jimmy Carter i trenutno Trump

 

Ako Trump uspije zavrsiti mandat bez otvorenja novog sukoba, a sad je vec ocito da je (pod uslovom da ne pobijedi na ovim izborima), to je skoro nepojmljivo za debellu vecinu americkih predsjednika.

 

 

Jos jednom, odvojite njegovu iritantnu pojavu od njegovih djela. U svjetsko politickim okvirima, bolji americki predsjednik se nije mogao pojaviti.

Ne razmisljas kriticki uopce. Iranska diplomacija smatra da su pobjedili s izlaskom Amerike iz nuklearnog sporazuma. Sjeverna Koreja smatra da su pobjedili. Kosovo i Srbija apsolutno nikakvo rjesenje, cisti PR. Erdogan jaci nego ikad. UK u rasulu nakon brexita, jos ce ispast i no-deal.

 

Mozda nije imao sukoba u protekle dvije godine, ali ono sto ostavlja iza sebe ja apsolutno rasulo i bas bi moglo prouzrociti iznimne probleme. Niti jedan ekspertni diplomat nije ocjenio njegov mandat uspjesnim s vanjskopoliticke strane. A okolnosti su druga prica. Vecini pokretaca sukoba izvan SADa je zapravo i pasao njegov izbor upravo zbog nerazumijevanja sto se dogada na tim podrucjima. Zar si zaboravio da je u 1. mjesecu ove godine ubio jednog od najbitnijih Iranskih generala? S idejom da je taj general htio napast americki korpus? Brojka vojnika u Afganistanu i Iraku je i dalje jednaka kao i pod Obamom btw.

 

Tarife na Kinu - najveci gubitnici su Americki potrosaci. Pogledaj trgovinsku bilancu Amerike 2016. i 2020. i sto su njegovi porezi na uvoze iz Kine donijeli. Katastrofu.

 

Trump je uzeo office 2017., a vanjske duznosti sredinom te godine. On tek do 2018. nije uopce znao kako da pristupi tome, i upravo ta njegova manja aktivnost je razlog nedesavanja. Sve diplomatski u zadnje 3 godine se na kraju islo rjesavati cak i preko Kongresa, a ne White Housea, bas zato sto su shvatili da nema pojma. To uopce nije niti politika izolacionizma, vec neaktivnost i neznanje.

 

Radio je pritisak da izadu iz Nuclear deala s Iranom - ok. Fast forward do 6. mjeseca 2020., on zeli aktivirati SVE ONO (embargo) sto je bilo u tom nuklearnom sporazumu i sada ne moze bas zato sto su izasli. Apsolutna glupost.

 

Covjek nista ne razumije sto se tice vanjskih poslova, a okolnosti ga cine iznimno sretnijim nego sto bi trebao biti.

 

I P.S. mislim da sam jedina osoba na forumu koja moze (i je) glasati na ovim izborima.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 21:30 (Mitch).
11 godina
protjeran
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

Evo samo da nadodam nesto za ove ratnike, da vidite kako visoko pozicionirani i bogati amer razmislja :D znaci moj sef u jednoj od najvecih svjetskih IT firmi cijelo vrijeme javno podupire Bidena i sve, jer jbg tako CEO radi pa moraju slijediti primjer, ali izmedju njih on i svi koje on zna glasat ce za Trumpa, jer kako on kaze Biden odmah prvu vecer ce mu izbiti oko milijon eura iz dzepa ako ga izaberu, te je cak otisao tolko daleko da anonimno donira skoro tjedno novce u Trumpovu kampanju. Eto tako razmislja veliki broj tih bogatih, a za ove druge vrijedi ona kao i kod nas "NACIONALIZAM JE ZA SIROTINJU" :D

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Gadgeti kaže...

Evo samo da nadodam nesto za ove ratnike, da vidite kako visoko pozicionirani i bogati amer razmislja :D znaci moj sef u jednoj od najvecih svjetskih IT firmi cijelo vrijeme javno podupire Bidena i sve, jer jbg tako CEO radi pa moraju slijediti primjer, ali izmedju njih on i svi koje on zna glasat ce za Trumpa, jer kako on kaze Biden odmah prvu vecer ce mu izbiti oko milijon eura iz dzepa ako ga izaberu, te je cak otisao tolko daleko da anonimno donira skoro tjedno novce u Trumpovu kampanju. Eto tako razmislja veliki broj tih bogatih, a za ove druge vrijedi ona kao i kod nas "NACIONALIZAM JE ZA SIROTINJU" :D

Jedan primjer ne cini nesto istinom. Najbogatiji stateovi su uvijek blue/Demokratski u SADu. Tako da je tvrdnja u globalu netocna, pogledaj demografiju glasova.

Od top 1% najbogatijih Amerikanaca, od 2000. godine samo u jednim izborima nisu glasali za Demokrate (vecinski). Ove godine su zapravo i enormno donirali Bidenu, uglavnom motivirano cinjenicom oko izlaska iz klimatskih dogovora.

Onaj bracket izmedu $400k - 800k godisnje glasa za Trumpa, a taj bracket zatvara top 5%, ne 1%; te jos glasa i onaj ispod <50k. Upravo zato sto su najvise pogodeni porezima Bidena. Sve ostalo (i bitno vise i izmedu) glasa za Demokrate statisticki zadnjih 20 godina.

 

Ja sam bas na toj granici, i nakon neglasanja 2016., ove godine jesam, kao i vecina kolega itd. Ako Trump dobije, dobit ce kao i 2016. Tome dajem sansu od nekih 30%. Meni to osobno ne pase. Medutim, Kongres i Senat mislim da ce sigurno biti Demokratski ove godine kako god predsjednicki/popularni izbori otisli. Trump jednostavno nije podrzao Republikance, nisu ni oni njega (Lincoln project)

 

Najveca ironija u cijeloj prici je sto Trump zeli radnicki glas, a prica o trzistima, DOW Jonesu i SP500 od cega oni ne profitiraju. S druge strane, svi hedge fund menadzeri koji bas profitiraju od trzista ove godine doniraju Bidenu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 22:21 (Mitch).
11 godina
protjeran
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Mitch kaže...
Gadgeti kaže...

Evo samo da nadodam nesto za ove ratnike, da vidite kako visoko pozicionirani i bogati amer razmislja :D znaci moj sef u jednoj od najvecih svjetskih IT firmi cijelo vrijeme javno podupire Bidena i sve, jer jbg tako CEO radi pa moraju slijediti primjer, ali izmedju njih on i svi koje on zna glasat ce za Trumpa, jer kako on kaze Biden odmah prvu vecer ce mu izbiti oko milijon eura iz dzepa ako ga izaberu, te je cak otisao tolko daleko da anonimno donira skoro tjedno novce u Trumpovu kampanju. Eto tako razmislja veliki broj tih bogatih, a za ove druge vrijedi ona kao i kod nas "NACIONALIZAM JE ZA SIROTINJU" :D

Jedan primjer ne cini nesto istinom. Najbogatiji stateovi su uvijek blue/Demokratski u SADu. Tako da je tvrdnja u globalu netocna, pogledaj demografiju glasova.

Od top 1% najbogatijih Amerikanaca, od 2000. godine samo u jednim izborima nisu glasali za Demokrate (vecinski). Ove godine su zapravo i enormno donirali Bidenu, uglavnom motivirano cinjenicom oko izlaska iz klimatskih dogovora.

Onaj bracket izmedu $400k - 800k godisnje glasa za Trumpa, a taj bracket zatvara top 5%, ne 1%; te jos glasa i onaj ispod <50k. Upravo zato sto su najvise pogodeni porezima Bidena. Sve ostalo (i bitno vise i izmedu) glasa za Demokrate statisticki zadnjih 20 godina.

 

Ja sam bas na toj granici, i nakon neglasanja 2016., ove godine jesam, kao i vecina kolega itd. Ako Trump dobije, dobit ce kao i 2016. Tome dajem sansu od nekih 30%. Meni to osobno ne pase. Medutim, Kongres i Senat mislim da ce sigurno biti Demokratski ove godine kako god predsjednicki/popularni izbori otisli. Trump jednostavno nije podrzao Republikance, nisu ni oni njega (Lincoln project)

 

Najveca ironija u cijeloj prici je sto Trump zeli radnicki glas, a prica o trzistima, DOW Jonesu i SP500 od cega oni ne profitiraju. S druge strane, svi hedge fund menadzeri koji bas profitiraju od trzista ove godine doniraju Bidenu...

 Mozemo se kladiti da ce Trump dobiti ove izbore 100% :D samo pogledaj primjer 2016, pa ovi su mu puno laksi nego prijasnji. Ja sam samo prenio sto se prica u mojim krugovima izmedju Amera, i vjerujem da ce dobiti izbore 100% a i svi oni to isto govore :D

15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Mitch kaže...
syncmaster245b kaže...
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...
Trump u 4 godine je ucinio vise za svjetski mir nego bilo koji drugi predsjednik nakon FDR-a.

A to je ono sto mene interesira. Unutarnja americka politika je njihova stvar.

 Prema podacima US vojske, 2018. i 2019. biljeze najjace ofenzive na Bliskom istoku od 2001.sa napomenom da je rekord drzao Obama izmedju 2009-2014.

 Natezes mak na konac.

 

Koliko novih sukoba je otvorio Trump?

 

U novijoj americkoj povijesti, jedini koji nije imao svoj rat je bio Jimmy Carter i trenutno Trump

 

Ako Trump uspije zavrsiti mandat bez otvorenja novog sukoba, a sad je vec ocito da je (pod uslovom da ne pobijedi na ovim izborima), to je skoro nepojmljivo za debellu vecinu americkih predsjednika.

 

 

Jos jednom, odvojite njegovu iritantnu pojavu od njegovih djela. U svjetsko politickim okvirima, bolji americki predsjednik se nije mogao pojaviti.

Ne razmisljas kriticki uopce. Iranska diplomacija smatra da su pobjedili s izlaskom Amerike iz nuklearnog sporazuma. Sjeverna Koreja smatra da su pobjedili. Kosovo i Srbija apsolutno nikakvo rjesenje, cisti PR. Erdogan jaci nego ikad. UK u rasulu nakon brexita, jos ce ispast i no-deal.

 

Mozda nije imao sukoba u protekle dvije godine, ali ono sto ostavlja iza sebe ja apsolutno rasulo i bas bi moglo prouzrociti iznimne probleme. Niti jedan ekspertni diplomat nije ocjenio njegov mandat uspjesnim s vanjskopoliticke strane. A okolnosti su druga prica. Vecini pokretaca sukoba izvan SADa je zapravo i pasao njegov izbor upravo zbog nerazumijevanja sto se dogada na tim podrucjima. Zar si zaboravio da je u 1. mjesecu ove godine ubio jednog od najbitnijih Iranskih generala? S idejom da je taj general htio napast americki korpus? Brojka vojnika u Afganistanu i Iraku je i dalje jednaka kao i pod Obamom btw.

 

Tarife na Kinu - najveci gubitnici su Americki potrosaci. Pogledaj trgovinsku bilancu Amerike 2016. i 2020. i sto su njegovi porezi na uvoze iz Kine donijeli. Katastrofu.

 

Trump je uzeo office 2017., a vanjske duznosti sredinom te godine. On tek do 2018. nije uopce znao kako da pristupi tome, i upravo ta njegova manja aktivnost je razlog nedesavanja. Sve diplomatski u zadnje 3 godine se na kraju islo rjesavati cak i preko Kongresa, a ne White Housea, bas zato sto su shvatili da nema pojma. To uopce nije niti politika izolacionizma, vec neaktivnost i neznanje.

 

Radio je pritisak da izadu iz Nuclear deala s Iranom - ok. Fast forward do 6. mjeseca 2020., on zeli aktivirati SVE ONO (embargo) sto je bilo u tom nuklearnom sporazumu i sada ne moze bas zato sto su izasli. Apsolutna glupost.

 

Covjek nista ne razumije sto se tice vanjskih poslova, a okolnosti ga cine iznimno sretnijim nego sto bi trebao biti.

 

I P.S. mislim da sam jedina osoba na forumu koja moze (i je) glasati na ovim izborima.

 

 

 

Posve je nevazno tko misli da je pobijedio, kada je rezultat mir bez prolivene krvi ili  oduzetog teritorija.

 

Takvo, da se vulgarno izrazim, mjerenje duzine penisa nas je dovelo do nekoliko kriznih situacija, koje bi zasigurno eskalirale da je Hilary bila izabrana.

 

Uostalom, jel se sjecas predvidjanja tih svih velikih znalaca u vanjskim poslovima kad je preselio ambasadu iz Tel Aviva u Jeruzalem?

Predvidjali su terorizam, tisuce mrtvih pa cak i otvoreni rat....a na kraju bliski istok nikada nije bio blizi da konacnom miru.

 

Ja ne vidim rasulo nigdje nakon Trumpa, bar ne onakvo kakvo je ostalo iza Obame, ili jos prije Busha.

 

Plitko gledate, cak bih se usudio reci jednostrano.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
syncmaster245b kaže...
Mitch kaže...
syncmaster245b kaže...
wyks kaže...
syncmaster245b kaže...
Trump u 4 godine je ucinio vise za svjetski mir nego bilo koji drugi predsjednik nakon FDR-a.

A to je ono sto mene interesira. Unutarnja americka politika je njihova stvar.

 Prema podacima US vojske, 2018. i 2019. biljeze najjace ofenzive na Bliskom istoku od 2001.sa napomenom da je rekord drzao Obama izmedju 2009-2014.

 Natezes mak na konac.

 

Koliko novih sukoba je otvorio Trump?

 

U novijoj americkoj povijesti, jedini koji nije imao svoj rat je bio Jimmy Carter i trenutno Trump

 

Ako Trump uspije zavrsiti mandat bez otvorenja novog sukoba, a sad je vec ocito da je (pod uslovom da ne pobijedi na ovim izborima), to je skoro nepojmljivo za debellu vecinu americkih predsjednika.

 

 

Jos jednom, odvojite njegovu iritantnu pojavu od njegovih djela. U svjetsko politickim okvirima, bolji americki predsjednik se nije mogao pojaviti.

Ne razmisljas kriticki uopce. Iranska diplomacija smatra da su pobjedili s izlaskom Amerike iz nuklearnog sporazuma. Sjeverna Koreja smatra da su pobjedili. Kosovo i Srbija apsolutno nikakvo rjesenje, cisti PR. Erdogan jaci nego ikad. UK u rasulu nakon brexita, jos ce ispast i no-deal.

 

Mozda nije imao sukoba u protekle dvije godine, ali ono sto ostavlja iza sebe ja apsolutno rasulo i bas bi moglo prouzrociti iznimne probleme. Niti jedan ekspertni diplomat nije ocjenio njegov mandat uspjesnim s vanjskopoliticke strane. A okolnosti su druga prica. Vecini pokretaca sukoba izvan SADa je zapravo i pasao njegov izbor upravo zbog nerazumijevanja sto se dogada na tim podrucjima. Zar si zaboravio da je u 1. mjesecu ove godine ubio jednog od najbitnijih Iranskih generala? S idejom da je taj general htio napast americki korpus? Brojka vojnika u Afganistanu i Iraku je i dalje jednaka kao i pod Obamom btw.

 

Tarife na Kinu - najveci gubitnici su Americki potrosaci. Pogledaj trgovinsku bilancu Amerike 2016. i 2020. i sto su njegovi porezi na uvoze iz Kine donijeli. Katastrofu.

 

Trump je uzeo office 2017., a vanjske duznosti sredinom te godine. On tek do 2018. nije uopce znao kako da pristupi tome, i upravo ta njegova manja aktivnost je razlog nedesavanja. Sve diplomatski u zadnje 3 godine se na kraju islo rjesavati cak i preko Kongresa, a ne White Housea, bas zato sto su shvatili da nema pojma. To uopce nije niti politika izolacionizma, vec neaktivnost i neznanje.

 

Radio je pritisak da izadu iz Nuclear deala s Iranom - ok. Fast forward do 6. mjeseca 2020., on zeli aktivirati SVE ONO (embargo) sto je bilo u tom nuklearnom sporazumu i sada ne moze bas zato sto su izasli. Apsolutna glupost.

 

Covjek nista ne razumije sto se tice vanjskih poslova, a okolnosti ga cine iznimno sretnijim nego sto bi trebao biti.

 

I P.S. mislim da sam jedina osoba na forumu koja moze (i je) glasati na ovim izborima.

 

 

 

Posve je nevazno tko misli da je pobijedio, kada je rezultat mir bez prolivene krvi ili  oduzetog teritorija.

 

Takvo, da se vulgarno izrazim, mjerenje duzine penisa nas je dovelo do nekoliko kriznih situacija, koje bi zasigurno eskalirale da je Hilary bila izabrana.

 

Uostalom, jel se sjecas predvidjanja tih svih velikih znalaca u vanjskim poslovima kad je preselio ambasadu iz Tel Aviva u Jeruzalem?

Predvidjali su terorizam, tisuce mrtvih pa cak i otvoreni rat....a na kraju bliski istok nikada nije bio blizi da konacnom miru.

 

Ja ne vidim rasulo nigdje nakon Trumpa, bar ne onakvo kakvo je ostalo iza Obame, ili jos prije Busha.

 

Plitko gledate, cak bih se usudio reci jednostrano.

 Ok. Jucer, pred Francuskom ambasadom u UK prosvjedi muslimana, koji su gotovo eskalirali. Niti jedan mainstream medij to nije prenio - jel to znaci da se nista nije dogodilo?

 

Ja nisam citao nikoga tko je predvidao tisuce mrtvih, niti citam senzionaliste. Problem je s ambasadom bio - problem traje - diplomatskog je tipa.

 

Ne mozes nereakciju (i propuste) ocijenit pozitivnom vec u najbolju ruku neutralnim. A sve ostalo sto je cinio, je jednostavno bilo lose, i za Ameriku i za regiju koje se ticalo. Zasto je uopce radio taj kontroverzan potez? Kad ga vec spominjes? Ne vidim situaciju gdje je to dobro. Pa makar nije eskaliralo nicim? (sto je opet kontradiktorno tebi - jer je moglo)?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 22:35 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Gadgeti kaže...
Mitch kaže...
Gadgeti kaže...

Evo samo da nadodam nesto za ove ratnike, da vidite kako visoko pozicionirani i bogati amer razmislja :D znaci moj sef u jednoj od najvecih svjetskih IT firmi cijelo vrijeme javno podupire Bidena i sve, jer jbg tako CEO radi pa moraju slijediti primjer, ali izmedju njih on i svi koje on zna glasat ce za Trumpa, jer kako on kaze Biden odmah prvu vecer ce mu izbiti oko milijon eura iz dzepa ako ga izaberu, te je cak otisao tolko daleko da anonimno donira skoro tjedno novce u Trumpovu kampanju. Eto tako razmislja veliki broj tih bogatih, a za ove druge vrijedi ona kao i kod nas "NACIONALIZAM JE ZA SIROTINJU" :D

Jedan primjer ne cini nesto istinom. Najbogatiji stateovi su uvijek blue/Demokratski u SADu. Tako da je tvrdnja u globalu netocna, pogledaj demografiju glasova.

Od top 1% najbogatijih Amerikanaca, od 2000. godine samo u jednim izborima nisu glasali za Demokrate (vecinski). Ove godine su zapravo i enormno donirali Bidenu, uglavnom motivirano cinjenicom oko izlaska iz klimatskih dogovora.

Onaj bracket izmedu $400k - 800k godisnje glasa za Trumpa, a taj bracket zatvara top 5%, ne 1%; te jos glasa i onaj ispod <50k. Upravo zato sto su najvise pogodeni porezima Bidena. Sve ostalo (i bitno vise i izmedu) glasa za Demokrate statisticki zadnjih 20 godina.

 

Ja sam bas na toj granici, i nakon neglasanja 2016., ove godine jesam, kao i vecina kolega itd. Ako Trump dobije, dobit ce kao i 2016. Tome dajem sansu od nekih 30%. Meni to osobno ne pase. Medutim, Kongres i Senat mislim da ce sigurno biti Demokratski ove godine kako god predsjednicki/popularni izbori otisli. Trump jednostavno nije podrzao Republikance, nisu ni oni njega (Lincoln project)

 

Najveca ironija u cijeloj prici je sto Trump zeli radnicki glas, a prica o trzistima, DOW Jonesu i SP500 od cega oni ne profitiraju. S druge strane, svi hedge fund menadzeri koji bas profitiraju od trzista ove godine doniraju Bidenu...

 Mozemo se kladiti da ce Trump dobiti ove izbore 100% :D samo pogledaj primjer 2016, pa ovi su mu puno laksi nego prijasnji. Ja sam samo prenio sto se prica u mojim krugovima izmedju Amera, i vjerujem da ce dobiti izbore 100% a i svi oni to isto govore :D

 Njemu dobitak ovih izbora ne znaci apsolutno nista ako nema kontrolu Senata i Kongresa. Ne razumijem kako ti to nije jasno?

 

Prica se jako o silent majorityu, a ne prica se o tome da ce izlaznost na izbore biti rekordna? 2016. jako velik broj Amera nije izasao na izbore bas u stateovima koje je Trump uzeo.

 

I molim te objasni kako je puno laksi nego prijasnji. Uzeo je Michigan, PA i Wisconsin 2016., svaki od tih stateova bi ove god mogao biti plav. Dao sam 30% tome da se ponovi 2016., mozda malo prekonzervativno jer i dalje se ne bih cudio da pobjedi. Medutim, Trump ako dobije PA, ima sanse dobiti izbore. Biden ako dobije PA - dobiva izbore 100%.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 22:49 (Mitch).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Mitch kaže...

 

I molim te objasni kako je puno laksi nego prijasnji. Uzeo je Michigan, PA i Wisconsin 2016., svaki od tih stateova bi ove god mogao biti plav.

Nemoj zaboraviti Texas. :)

15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Alpa Chino kaže...
Mitch kaže...

 

I molim te objasni kako je puno laksi nego prijasnji. Uzeo je Michigan, PA i Wisconsin 2016., svaki od tih stateova bi ove god mogao biti plav.

Nemoj zaboraviti Texas. :)

 Mislim da ce Texas ipak ostati red, prema svemu i prijateljima sto slusam. Tamo je oduvijek income tax glavna shema razmisljanja i dolaska/selidbe uopce u taj state. To je Trumpu za pobjedu must, kao i PA^ sto sam gore naveo.

 

P.S. Pollovi su ove godine slicni kao 2016., ali mislim da su ipak ukomponirali scenarij i malo naucili na greskama. Zivi bili pa vidjeli, nadam se da politika (kao sto nije do sada) nece utjecat na moj zivot.

15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Mitch kaže...
 Ok. Jucer, pred Francuskom ambasadom u UK prosvjedi muslimana, koji su gotovo eskalirali. Niti jedan mainstream medij to nije prenio - jel to znaci da se nista nije dogodilo?

 

Ja nisam citao nikoga tko je predvidao tisuce mrtvih, niti citam senzionaliste. Problem je s ambasadom bio - problem traje - diplomatskog je tipa.

 

Ne mozes nereakciju (i propuste) ocijenit pozitivnom vec u najbolju ruku neutralnim. A sve ostalo sto je cinio, je jednostavno bilo lose, i za Ameriku i za regiju koje se ticalo. Zasto je uopce radio taj kontroverzan potez? Kad ga vec spominjes? Ne vidim situaciju gdje je to dobro. Pa makar nije eskaliralo nicim? (sto je opet kontradiktorno tebi - jer je moglo)?

 

Ne da nije eskaliralo, nego je smirio situaciju.

Dao je nesto Izraelu, objektivno nebitno, s obzirom da izraelski premijer i sam Knesset ionako u Jeruzalemu, kao i vecina ambasada drugih drzava i time smeksao tvrdi stav Izraela.

 

UAE i Izrael su uspostavili diplomatske odnose prvi puta  povijesti.

 

Uostalom procitaj sam sto je jedan, kako sam vec rekao, objektivno nevazan potez prouzrocio.

 

https://www.cnbc.com/2020/10/12/saudi-arabia-is-the-white-whale-of-israels-middle-east-peace-deals-jerusalem-official-says.html

 

Kada je najgora situacija sa Sjevernom Korejom bila, Trump je otisao i nasao se sa Kim Jong Unom i pritom postao prvi americki predsjednik na duznosti koji stupio na sjeverno korejsko tlo.

 

Ne mogu se oteti dojmu da ljudi samo zbog njegove pojave ( a stvarno je iritantan kad progovori) toliko oslijepe da ne vide stvarno neke fantasticne poteze koje je napravio u vanjskoj politici u tako kratkom vremenu.

 

To se nemoze nazvati nereakcijom po niti jednoj stavci.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 0:34 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
syncmaster245b kaže...
Mitch kaže...
 Ok. Jucer, pred Francuskom ambasadom u UK prosvjedi muslimana, koji su gotovo eskalirali. Niti jedan mainstream medij to nije prenio - jel to znaci da se nista nije dogodilo?

 

Ja nisam citao nikoga tko je predvidao tisuce mrtvih, niti citam senzionaliste. Problem je s ambasadom bio - problem traje - diplomatskog je tipa.

 

Ne mozes nereakciju (i propuste) ocijenit pozitivnom vec u najbolju ruku neutralnim. A sve ostalo sto je cinio, je jednostavno bilo lose, i za Ameriku i za regiju koje se ticalo. Zasto je uopce radio taj kontroverzan potez? Kad ga vec spominjes? Ne vidim situaciju gdje je to dobro. Pa makar nije eskaliralo nicim? (sto je opet kontradiktorno tebi - jer je moglo)?

 

Ne da nije eskaliralo, nego je smirio situaciju.

Dao je nesto Izraelu, objektivno nebitno, s obzirom da izraelski premijer i sam Knesset ionako u Jeruzalemu, kao i vecina ambasada drugih drzava i time smeksao tvrdi stav Izraela.

 

UAE i Izrael su uspostavili diplomatske odnose prvi puta  povijesti.

 

Uostalom procitaj sam sto je jedan, kako sam vec rekao, objektivno nevazan potez prouzrocio.

 

https://www.cnbc.com/2020/10/12/saudi-arabia-is-the-white-whale-of-israels-middle-east-peace-deals-jerusalem-official-says.html

 

Kada je najgora situacija sa Sjevernom Korejom bila, Trump je otisao i nasao se sa Kim Jong Unom i pritom postao prvi americki predsjednik na duznosti koji stupio na sjeverno korejsko tlo.

 

Ne mogu se oteti dojmu da ljudi samo zbog njegove pojave ( a stvarno je iritantan kad progovori) toliko oslijepe da ne vide stvarno neke fantasticne poteze koje je napravio u vanjskoj politici u tako kratkom vremenu.

 

To se nemoze nazvati nereakcijom po niti jednoj stavci.

Razumijem sto pricas - meni je npr. Trump prilicno zabavan za poslusat, iako sipa lazi nevideno. Vuce me jako na Sanadera, koliko i Obama na Plenkovica npr.

 

Medutim, po svemu sto malo detaljnije citam, meni je Saudi Arabija, kao i UAE i Izrael prakticki izvor svog zla u zadnjih 20 godina. Njihova moc je neupitna, a prakticki zastupaju iste stavove. Vise je tu ekonomska snaga u igri nego religija, i socioekonomska politika. Upravo iz tog razloga mislim da tamo uopce ni nema nekog napretka zadnjih 5-10 godina, vec se smislja sljedeci potez. 

 

Situaciju za Sj. Koreju necu komentirat, zapravo ti ne pomaze argumentu pa cu lagano ignorirat. Vjerojatno najveci potez iz tastine Trumpa. Dosao tamo da bi se upoznao, izbacio sliku kao prvi tamo a prakticki rekao i napravio nista. Tesko dodvoravanje KJU i velika steta za SAD (po meni).

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 0:56 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Mitch kaže...

Situaciju za Sj. Koreju necu komentirat, zapravo ti ne pomaze argumentu pa cu lagano ignorirat. Vjerojatno najveci potez iz tastine Trumpa. Dosao tamo da bi se upoznao, izbacio sliku kao prvi tamo a prakticki rekao i napravio nista. Tesko dodvoravanje KJU i velika steta za SAD (po meni).

 Ma Sjeverna Koreja ti je zapravo odlican primjer koliko je Trump drugaciji od svih drugih predsjednika. Mozes li Obamu ili Busha zamisliti kako odlaze Kim Jong Unu pod noge, a jasno je kao dan da ce taj isti Kim Jong Un to predstaviti svoj jadnom narodu kao jos jedan argument da je on bozanstvo i kako ga americki predsjednik moli za mir

 

Trumpa to ocito nije smetalo, a nakon njegovog posjeta, sva ona halabuka oko nuklearnog oruzja je zamrla. Cak ni Juzna Koreja vise ne prigovara.

 

Mislim, nije li totalno oksimoronski, da valjda najveci egoista i narcis na ovom svijetu, svjesno dopusti takvo "ponizenje", dok veliki mirotvorci i dobitnici nobelove nagrade za mir radili upravo suprotno, drzali cvrsti stav i slali flotu pred Sjevernu Koreju i odrzavali vjezbe pod nosem, da ne kazem provocirali.

 

Kazem ti dugo sam imao problema odvojiti njegovu pojavu od njegovih djela, i prvi cu priznati da sam pogrijesio sto sam ga 2016 godine smatrao narancastim klaunom. Daleko od toga da mislim da je savrsen, ali po pitanju svjetske politike, neosporno je ucinio dosta.

 

Unutarnju politiku ne bih kometirao, jer prilicno kompleksna i vjerojatno bi se thread pretvorio u "korona thread", dakle beskrajan.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
syncmaster245b kaže...
Mitch kaže...

Situaciju za Sj. Koreju necu komentirat, zapravo ti ne pomaze argumentu pa cu lagano ignorirat. Vjerojatno najveci potez iz tastine Trumpa. Dosao tamo da bi se upoznao, izbacio sliku kao prvi tamo a prakticki rekao i napravio nista. Tesko dodvoravanje KJU i velika steta za SAD (po meni).

 Ma Sjeverna Koreja ti je zapravo odlican primjer koliko je Trump drugaciji od svih drugih predsjednika. Mozes li Obamu ili Busha zamisliti kako odlaze Kim Jong Unu pod noge, a jasno je kao dan da ce taj isti Kim Jong Un to predstaviti svoj jadnom narodu kao jos jedan argument da je on bozanstvo i kako ga americki predsjednik moli za mir

 

Trumpa to ocito nije smetalo, a nakon njegovog posjeta, sva ona halabuka oko nuklearnog oruzja je zamrla. Cak ni Juzna Koreja vise ne prigovara.

 

Mislim, nije li totalno oksimoronski, da valjda najveci egoista i narcis na ovom svijetu, svjesno dopusti takvo "ponizenje", dok veliki mirotvorci i dobitnici nobelove nagrade za mir radili upravo suprotno, drzali cvrsti stav i slali flotu pred Sjevernu Koreju i odrzavali vjezbe pod nosem, da ne kazem provocirali.

 

Kazem ti dugo sam imao problema odvojiti njegovu pojavu od njegovih djela, i prvi cu priznati da sam pogrijesio sto sam ga 2016 godine smatrao narancastim klaunom. Daleko od toga da mislim da je savrsen, ali po pitanju svjetske politike, neosporno je ucinio dosta.

 

Unutarnju politiku ne bih kometirao, jer prilicno kompleksna i vjerojatno bi se thread pretvorio u "korona thread", dakle beskrajan.

 Pa upravo je problem sto je otisao, jer je dao Kim Jong Unu, neosporivom bolesniku, na vaznosti koju do tad jos nije imao, a pokusavao je steci pokazivanjem zuba. Tog klauna nitko ne treba dirati ni stapom, a kad napadne zakopati ga u jamu. Ne kuzim kako bi taj sastanak bio ponizenje za Trumpa? Bio je vjerojatno na svakoj naslovici tih tjedan dana. Pricamo o liku koji je 2017 otvoreno rekao "fire and fury" prema Sj. Koreji. Njemu je to idealan potez - cisti PR, nista se ne postize, samo fotke. Putin i Erdogan su ga de facto ponizili na svakom skupu i napravili potrckom, zasto tamo nije malo glasnije progovorio?

 

Takoder ne znam sto si citao o Juznoj Koreji, ali njihova politicka vecina nije voljela taj sastanak. Pazi sto je sam Kim rekao - https://www.reuters.com/article/us-northkorea-envoy-russia-idUSKBN1XS0HN

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 2:09 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Mitch kaže...

 Pa upravo je problem sto je otisao, jer je dao Kim Jong Unu, neosporivom bolesniku, na vaznosti koju do tad jos nije imao, a pokusavao je steci pokazivanjem zuba. Tog klauna nitko ne treba dirati ni stapom, a kad napadne zakopati ga u jamu. Ne kuzim kako bi taj sastanak bio ponizenje za Trumpa? Bio je vjerojatno na svakoj naslovici tih tjedan dana. Pricamo o liku koji je 2017 otvoreno rekao "fire and fury" prema Sj. Koreji. Njemu je to idealan potez - cisti PR, nista se ne postize, samo fotke. Putin i Erdogan su ga de facto ponizili na svakom skupu i napravili potrckom, zasto tamo nije malo glasnije progovorio?

 

Takoder ne znam sto si citao o Juznoj Koreji, ali njihova politicka vecina nije voljela taj sastanak.

 Ma nebih se slozio.

 

Kim Jong Un 2 godine nije silazio sa naslovnica, a kad si vidio zadnji clanak o njemu nakon Trumpovog posjeta.

 

Gledaj, nemoj me krivo shvatiti. Rado bih vidio nekog"normalnog" u Bijeloj kuci umjesto Trumpa, ali kad pogledas koga su demokrati izabrali za kandidata, posve je jasno da ili nema normalnih vise ili su totalno izgubljeni.

I opet ce se demokrati cuditi zasto su izgubili izbore, a njihov kandidat Biden usred ekonomske krize i povecanju nezaposlenosti izazvanom pandemijom, ladno kaze u debati kako ce ukinuti fosilna goriva i poslove koji se vezu sa njima.

 

Samo u toj recenici je izgubio Texas i Pennsylvaniu u sekundi.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
9 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Stric_Jura kaže...

a koji klinac uopće zagađujete tim cirkusom ovaj forum...

 

jaka stvar, amr'čanski precjednik...

 

 primjetio sam od proljeća još da su počeli neke medicinske članke oko korone, pa onda par članaka oko 5G mreže i slično, pa se onda skupljaju "stručnjaci" u kojima makar po jedna osoba dobije ban ili netko bude otjeran.

Ukratko, valjda nemaju dovoljno prometa i tema, pa onda pokreću flame war i žutilo sa drugih portala, a i samim time.

15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
kingofthenight kaže...
Lik koji citav dan provede po bug forumu kaze liku koji je milijarder, hodao sa najboljim zenama svijeta, sam protiv svih postao presjednik USA iz prvog pokusaja da je idiot.

Pokri se necim po glavi i suti.

Tipican leftard...

imaš prekrasna mjerila ljudske vrijednosti i uspjeha (lova, žene ...). eto ti sad tvoj orangutan. nosi si ga doma. skupa s onom njegovom slovenskom kokoši. primite se za rukice pa u zalazak sunca pjevajući:

 

 

IT-u je ionako svejedno, jer se zemlja vrti i bez nas. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Gadgeti kaže...
Mitch kaže...
Gadgeti kaže...

Evo samo da nadodam nesto za ove ratnike, da vidite kako visoko pozicionirani i bogati amer razmislja :D znaci moj sef u jednoj od najvecih svjetskih IT firmi cijelo vrijeme javno podupire Bidena i sve, jer jbg tako CEO radi pa moraju slijediti primjer, ali izmedju njih on i svi koje on zna glasat ce za Trumpa, jer kako on kaze Biden odmah prvu vecer ce mu izbiti oko milijon eura iz dzepa ako ga izaberu, te je cak otisao tolko daleko da anonimno donira skoro tjedno novce u Trumpovu kampanju. Eto tako razmislja veliki broj tih bogatih, a za ove druge vrijedi ona kao i kod nas "NACIONALIZAM JE ZA SIROTINJU" :D

Jedan primjer ne cini nesto istinom. Najbogatiji stateovi su uvijek blue/Demokratski u SADu. Tako da je tvrdnja u globalu netocna, pogledaj demografiju glasova.

Od top 1% najbogatijih Amerikanaca, od 2000. godine samo u jednim izborima nisu glasali za Demokrate (vecinski). Ove godine su zapravo i enormno donirali Bidenu, uglavnom motivirano cinjenicom oko izlaska iz klimatskih dogovora.

Onaj bracket izmedu $400k - 800k godisnje glasa za Trumpa, a taj bracket zatvara top 5%, ne 1%; te jos glasa i onaj ispod <50k. Upravo zato sto su najvise pogodeni porezima Bidena. Sve ostalo (i bitno vise i izmedu) glasa za Demokrate statisticki zadnjih 20 godina.

 

Ja sam bas na toj granici, i nakon neglasanja 2016., ove godine jesam, kao i vecina kolega itd. Ako Trump dobije, dobit ce kao i 2016. Tome dajem sansu od nekih 30%. Meni to osobno ne pase. Medutim, Kongres i Senat mislim da ce sigurno biti Demokratski ove godine kako god predsjednicki/popularni izbori otisli. Trump jednostavno nije podrzao Republikance, nisu ni oni njega (Lincoln project)

 

Najveca ironija u cijeloj prici je sto Trump zeli radnicki glas, a prica o trzistima, DOW Jonesu i SP500 od cega oni ne profitiraju. S druge strane, svi hedge fund menadzeri koji bas profitiraju od trzista ove godine doniraju Bidenu...

 Mozemo se kladiti da ce Trump dobiti ove izbore 100% :D samo pogledaj primjer 2016, pa ovi su mu puno laksi nego prijasnji. Ja sam samo prenio sto se prica u mojim krugovima izmedju Amera, i vjerujem da ce dobiti izbore 100% a i svi oni to isto govore :D

 100% kazes? 

14 godina
protjeran
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Gadgeti kaže...
Mitch kaže...
Gadgeti kaže...

Evo samo da nadodam nesto za ove ratnike, da vidite kako visoko pozicionirani i bogati amer razmislja :D znaci moj sef u jednoj od najvecih svjetskih IT firmi cijelo vrijeme javno podupire Bidena i sve, jer jbg tako CEO radi pa moraju slijediti primjer, ali izmedju njih on i svi koje on zna glasat ce za Trumpa, jer kako on kaze Biden odmah prvu vecer ce mu izbiti oko milijon eura iz dzepa ako ga izaberu, te je cak otisao tolko daleko da anonimno donira skoro tjedno novce u Trumpovu kampanju. Eto tako razmislja veliki broj tih bogatih, a za ove druge vrijedi ona kao i kod nas "NACIONALIZAM JE ZA SIROTINJU" :D

Jedan primjer ne cini nesto istinom. Najbogatiji stateovi su uvijek blue/Demokratski u SADu. Tako da je tvrdnja u globalu netocna, pogledaj demografiju glasova.

Od top 1% najbogatijih Amerikanaca, od 2000. godine samo u jednim izborima nisu glasali za Demokrate (vecinski). Ove godine su zapravo i enormno donirali Bidenu, uglavnom motivirano cinjenicom oko izlaska iz klimatskih dogovora.

Onaj bracket izmedu $400k - 800k godisnje glasa za Trumpa, a taj bracket zatvara top 5%, ne 1%; te jos glasa i onaj ispod <50k. Upravo zato sto su najvise pogodeni porezima Bidena. Sve ostalo (i bitno vise i izmedu) glasa za Demokrate statisticki zadnjih 20 godina.

 

Ja sam bas na toj granici, i nakon neglasanja 2016., ove godine jesam, kao i vecina kolega itd. Ako Trump dobije, dobit ce kao i 2016. Tome dajem sansu od nekih 30%. Meni to osobno ne pase. Medutim, Kongres i Senat mislim da ce sigurno biti Demokratski ove godine kako god predsjednicki/popularni izbori otisli. Trump jednostavno nije podrzao Republikance, nisu ni oni njega (Lincoln project)

 

Najveca ironija u cijeloj prici je sto Trump zeli radnicki glas, a prica o trzistima, DOW Jonesu i SP500 od cega oni ne profitiraju. S druge strane, svi hedge fund menadzeri koji bas profitiraju od trzista ove godine doniraju Bidenu...

 Mozemo se kladiti da ce Trump dobiti ove izbore 100% :D samo pogledaj primjer 2016, pa ovi su mu puno laksi nego prijasnji. Ja sam samo prenio sto se prica u mojim krugovima izmedju Amera, i vjerujem da ce dobiti izbore 100% a i svi oni to isto govore :D

Svaka ćas na prognozi!

3 godine
protjeran
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
Mitch kaže...
Gadgeti kaže...
Mitch kaže...
Gadgeti kaže...

Evo samo da nadodam nesto za ove ratnike, da vidite kako visoko pozicionirani i bogati amer razmislja :D znaci moj sef u jednoj od najvecih svjetskih IT firmi cijelo vrijeme javno podupire Bidena i sve, jer jbg tako CEO radi pa moraju slijediti primjer, ali izmedju njih on i svi koje on zna glasat ce za Trumpa, jer kako on kaze Biden odmah prvu vecer ce mu izbiti oko milijon eura iz dzepa ako ga izaberu, te je cak otisao tolko daleko da anonimno donira skoro tjedno novce u Trumpovu kampanju. Eto tako razmislja veliki broj tih bogatih, a za ove druge vrijedi ona kao i kod nas "NACIONALIZAM JE ZA SIROTINJU" :D

Jedan primjer ne cini nesto istinom. Najbogatiji stateovi su uvijek blue/Demokratski u SADu. Tako da je tvrdnja u globalu netocna, pogledaj demografiju glasova.

Od top 1% najbogatijih Amerikanaca, od 2000. godine samo u jednim izborima nisu glasali za Demokrate (vecinski). Ove godine su zapravo i enormno donirali Bidenu, uglavnom motivirano cinjenicom oko izlaska iz klimatskih dogovora.

Onaj bracket izmedu $400k - 800k godisnje glasa za Trumpa, a taj bracket zatvara top 5%, ne 1%; te jos glasa i onaj ispod <50k. Upravo zato sto su najvise pogodeni porezima Bidena. Sve ostalo (i bitno vise i izmedu) glasa za Demokrate statisticki zadnjih 20 godina.

 

Ja sam bas na toj granici, i nakon neglasanja 2016., ove godine jesam, kao i vecina kolega itd. Ako Trump dobije, dobit ce kao i 2016. Tome dajem sansu od nekih 30%. Meni to osobno ne pase. Medutim, Kongres i Senat mislim da ce sigurno biti Demokratski ove godine kako god predsjednicki/popularni izbori otisli. Trump jednostavno nije podrzao Republikance, nisu ni oni njega (Lincoln project)

 

Najveca ironija u cijeloj prici je sto Trump zeli radnicki glas, a prica o trzistima, DOW Jonesu i SP500 od cega oni ne profitiraju. S druge strane, svi hedge fund menadzeri koji bas profitiraju od trzista ove godine doniraju Bidenu...

 Mozemo se kladiti da ce Trump dobiti ove izbore 100% :D samo pogledaj primjer 2016, pa ovi su mu puno laksi nego prijasnji. Ja sam samo prenio sto se prica u mojim krugovima izmedju Amera, i vjerujem da ce dobiti izbore 100% a i svi oni to isto govore :D

 100% kazes? 

zdravlje gospodina trumpa je narušeno konstantnim ruganjem i naglašavanjem koliki je luzer...

4 godine
offline
Predizborni specijal Tech Radara s Markom Rakarom:

Dajte nam postizborni specijal.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predizborni specijal Tech Radara s Markom Raka
zelenapaprika kaže...

Dajte nam postizborni specijal.

Evo moj attempt - Iako sam mislio da ce Demsi uzet NC, preko nje Republikanci uzimaju Senat u 1. mj nakon Georgia Special Electionsa, 51/49 vecina (ili 52). Od njih 52 - Mitt Romney i Pat Toomey ce s Demokratima se slozit oko svega osim poreza i time ce proci neki zakoni s vecinom, ostali Republikanci vjerojatno i ne.

 

Znaci healthcare prolazi, Bidenovi porezi vjerojatno ne, a na Tech se napada sigurno. Twitter i FB dobivaju Supreme Court tuzbe o jednostranosti - vidjet cemo hoce li Trumpovi suci biti nezavisni i okrenut mu leda. Twitter misli da ce dobit sta god se baci na njih, jer ce se pozivat na privatna prava, jako dekoriran Terms of Service i vjerojatno iznimno visoku statistiku o Trumpovim twittovima koji su debunkani ili lazni.

 

U svakom slucaju mislim da ce FANG dosta velik broj ovih pravnih bitaka dobiti, jer na kraju krajeva okruzit ce se evidentnim materijalima o sudjelovanju u izgradnji social justice i sl. stvarima, a Qanon ce prikazat u najgorem mogucem svjetlu i vecoj opasnosti nego FANG (jer imaju pristup svemu, a u ovakvoj jakoj pravnoj bitci nece biti puno pitanja o porijeklu tih objava/poruka). Tada stroga odluka protiv njih bi onda bila los PR za Republikance koji ce na koncu popustit.

 

Vidjet cemo nekakvu regulaciju tih drustvenih mreza, na njihov rast vjerojatno nece puno utjecat osim ako drastican broj korisnika ne napusti platforme (u sto sumnjam). Dakle rastu birokratski troskovi ali trziste utjecaja se ne smanjuje i rast se ne mijenja. Mozda ce jedino dobivati losiji talent radi inzinjera koji ne zele radit za politicki aktivne tvrtke.

 

Trumpove gluposti oko tarifa iz Kine se micu, trade war se smanjuje, potencijalno dovodi do vece konkuretnosti i nesto nizih cijena. EU ce naucit iz toga pa opet prekasno promijenit zakone o carini/PDVu koji krece od 1.1.2021.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 0:07 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice