Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

poruka: 112
|
čitano: 19.799
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d".
14 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

ne vidim bas nikakav problem sa eventualnim mijenjanjem sata na svakoj granici - mobitel ce pokupiti vrijeme sa mreze na koju je spojen i sve je rijeseno.

 

ono sto je problem su beskorisni, a preplaceni govnari kojima trebaju godine da pretvore jednostavnu zelju naroda u praksu.

 

 
18 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Meni je svejedno kako cemo racunati vrijeme,ionako uvijek kasnim.
Moj PC  
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
otkad se to cijela Hrvatska bavi turizmom? Posebno onaj dio Hrvatske koji je odselio u druge vremenska zone...
 
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

isplati se biti bezvremenski evergreen. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Ne znam kakav to problem autor članka stvara s mijenjanjem sata na granici. Kao da treba podesiti sat u katedrali, a ne da će mobitel automatski pokupiti vrijeme kad se prijeđe granica.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Najbolja opcija je sadašnje stanje, ljetno i zimsko vrijeme. Na taj način izbjegavamo sve u članku spomenute komplikacije.

 
14 2 hvala 0
10 godina
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Kakvo ljetno računanje vremena. Pa usred zime bi mrak bio do skoro 9 sati ujutro. To bi bila katastrofa za školarce, radnike, ma sve. Mada koga briga za to, glavno da turisti uživaju i troše.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
10 2 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Evo su se Rusi vratili na standardno vrijeme. Izgleda da ljetno računanje radi veću štetu tijekom zime od koristi za vrijeme ljeta.

 
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Entry Point kaže...

Kakvo ljetno računanje vremena. Pa usred zime bi mrak bio do skoro 9 sati ujutro. To bi bila katastrofa za školarce, radnike, ma sve. Mada koga briga za to, glavno da turisti uživaju i troše.

 zasto bi mrak bila katastrofa za ikoga?

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
gmit kaže...
Entry Point kaže...

Kakvo ljetno računanje vremena. Pa usred zime bi mrak bio do skoro 9 sati ujutro. To bi bila katastrofa za školarce, radnike, ma sve. Mada koga briga za to, glavno da turisti uživaju i troše.

 zasto bi mrak bila katastrofa za ikoga?

 

 Pa meni je malo "umorno" otici na posao po mraku i vratiti se po mraku. Smor mi je uopce otici na posao. 

14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Kolacic kaže...
gmit kaže...
Entry Point kaže...

Kakvo ljetno računanje vremena. Pa usred zime bi mrak bio do skoro 9 sati ujutro. To bi bila katastrofa za školarce, radnike, ma sve. Mada koga briga za to, glavno da turisti uživaju i troše.

 zasto bi mrak bila katastrofa za ikoga?

 

 Pa meni je malo "umorno" otici na posao po mraku i vratiti se po mraku. Smor mi je uopce otici na posao. 

sve je to stvar navike

6 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
leon17zg kaže...

Najbolja opcija je sadašnje stanje, ljetno i zimsko vrijeme. Na taj način izbjegavamo sve u članku spomenute komplikacije.

 

Ali danas je popularno mjenjati stvari samo zato da se promjene bez obzira i ako je ta promjena na gore.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Propustili ste ovaj put spomenuti koliko mrtvih bude kod svakog pomicanja sata. Ja cijelu nedjelju provedem zovući obitelj i prijatelje, da vidim tko nije preživio.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
27 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
gmit kaže...

ne vidim bas nikakav problem sa eventualnim mijenjanjem sata na svakoj granici - mobitel ce pokupiti vrijeme sa mreze na koju je spojen i sve je rijeseno.

 

ono sto je problem su beskorisni, a preplaceni govnari kojima trebaju godine da pretvore jednostavnu zelju naroda u praksu.

 

 Mnogi ljudi (kao i ja) nose sat na ruci, a mnogi od tih satova (kao i moj) su radio kontrolirani s najbližeg odašiljača (atomskog sata), pa će onda vrijeme na satu uvijek biti ono koje je u zemlji gdje se nalazi odašiljač - nama je najbliži odašiljač u Njemačkoj. Osim toga, postoje i satovi u autima i ostalim vozilima.

11 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
gmit kaže...
Kolacic kaže...
gmit kaže...
Entry Point kaže...

Kakvo ljetno računanje vremena. Pa usred zime bi mrak bio do skoro 9 sati ujutro. To bi bila katastrofa za školarce, radnike, ma sve. Mada koga briga za to, glavno da turisti uživaju i troše.

 zasto bi mrak bila katastrofa za ikoga?

 

 Pa meni je malo "umorno" otici na posao po mraku i vratiti se po mraku. Smor mi je uopce otici na posao. 

sve je to stvar navike

 Cijeli život sam pola godine ustajao i išao po mraku na posao i nikad se na to nisam navikao. Puno ljepše je ustati po danu i počinjati posao po danu. A što se tiče turista, pa i njima bi više odgovaralo normalno, prirodno vrijeme, tako da poslije podne mogu što duže ostati na plaži, a ne da po suncu moraju trčati u hotel da bi stigli na večeru u 7 sati.

11 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Pancho2012 kaže...

 Cijeli život sam pola godine ustajao i išao po mraku na posao i nikad se na to nisam navikao. Puno ljepše je ustati po danu i počinjati posao po danu. A što se tiče turista, pa i njima bi više odgovaralo normalno, prirodno vrijeme, tako da poslije podne mogu što duže ostati na plaži, a ne da po suncu moraju trčati u hotel da bi stigli na večeru u 7 sati.

 

Ja ne vidim nikakvog problema ici na posao po mraku ako je nagrada vratiti se doma po danu i imati sat dva za prosetati i uzivati u prirodi... Nemoj zaboraviti da je zimi jako hladno cim sunce zadje, sto ne ostavlja prostora za obiteljski zivot u prirodi nego tjera ljude biti doma, zatvoreni u svoja 4 zida...

 

Posao je vako i onako nebitna stavka u nasim zivotima, bitna je samo sa ekonomskog aspekta a sve ostalo je nebitno. Imati zivot van svoja 4 zida je itekako bitno.

 

A sto se tice turista, samo neka ostanu doma, ja od njih koristi nemam... ne proizvodim proracunski minus :P

11 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Pancho2012 kaže...
gmit kaže...

ne vidim bas nikakav problem sa eventualnim mijenjanjem sata na svakoj granici - mobitel ce pokupiti vrijeme sa mreze na koju je spojen i sve je rijeseno.

 

ono sto je problem su beskorisni, a preplaceni govnari kojima trebaju godine da pretvore jednostavnu zelju naroda u praksu.

 

 Mnogi ljudi (kao i ja) nose sat na ruci, a mnogi od tih satova (kao i moj) su radio kontrolirani s najbližeg odašiljača (atomskog sata), pa će onda vrijeme na satu uvijek biti ono koje je u zemlji gdje se nalazi odašiljač - nama je najbliži odašiljač u Njemačkoj. Osim toga, postoje i satovi u autima i ostalim vozilima.

 satovi vise nisu u modi, a oni koji jesu sigurno nemaju radio vezu :P

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Pancho2012 kaže...

 Cijeli život sam pola godine ustajao i išao po mraku na posao i nikad se na to nisam navikao. Puno ljepše je ustati po danu i počinjati posao po danu. 

 I što bi bio tvoj prijedlog? Da ispravimo Zemljinu os?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Pancho2012 kaže...
... što duže ostati na plaži, a ne da po suncu moraju trčati u hotel da bi stigli na večeru u 7 sati.

 -tipična zabluda. Sve je pogrešno od starta nadalje..

-nasuprot mipljenju da je dan duži, jednako traje, 24 sata, kako god postavili cagere na satu, priroda tj fizika kaže svoje.

-pri tome je apsolutno nebitno piše li na satu 7 ili 17 ili 21 ili 10.. tj ako je hotel za goste, tad će većera biti u vrijeme kad gosti žele večerati, ne u podne neovisno o tome što kaže sat-gmt ili neka deklaracija.

-turist se može ustati ujutro ili u podne, može spavati čitav dan, može jesti čitav dan.. a djelatnici se prilagode željama ako žele privući turistu, ne obrnuto, kao i obrnuto.. može restoran nuditi ribu ali ako turisti žele pizzu&ćevape propast će.

-tako jedna obližnja pečenjara, fastfood.. plan radno vrijeme do 2.. ubrzo promjenjeno do 22, jer vlasniku jednostavno nije isplativo za par napušenik klinaca koji ga u 1-2 ujutro maltretiraju trošiti sturju, rad.. odnosno, da je tad zarada odgovarajuća radio bi do 5 ujutro.. tj radi se kad se zarađuje, na zrču možda u 6 kad krenu nazad na spavanje, u staračkom domu možda večera mora biti u 18, u kockarnici-noćnom klubu možda u ponoć.. to je stvar gosta, ciljane publike, ne položaja sunca

 

+ ako niste primijetili, imamo struju, žarulje, maglenke itd.. pa dan-noć već odavno nisu prirodne pojave koje određuju ritam života moderne civilizacije. Vrijeme je prestati s nepotrebnjim izmišljanjem tople vode tj pomicanjem cagera +- koji baš ničemu ne služi i zato se ukida.

+ HR je točno u sredini +1 zone, sve ostalo je bezvezarija za izbor, dok npr španjolska ima razloga biti u našoj zoni zbog kontinenta-eu, mi nemamo razloga biti u londonskoj ili moskovskoj zoni.

-zato je jedino normalno vrijeme upravo +1, dok ljetno ne postoji tj to je dodatno kemijanje koje se sad s pravom ukida.

 

-navodi se 'ako slovenci uzmu zimsko, mi ljetno..' -a tad pitanje, zašto bi mi uzeli ljetno vrijeme? Pametniji od slovenaca? Dobili bi neki sat više pa bi dan imao 25h? .. ili bi turisti više trošili na pizzu, sunčanje ili kavu?

-ne, ako će večera biti za turiste-ljude, tad će biti kad ljudi žele jesti, kad su gladni, kad to ima smisla npr u 20h ili 19h ili kad već.. a cageri s tim nemaju prevelike veze kao ni položaj sunca, kao što to nema ni na polarnom krugu kad je noć-dan pola godine..

 

-promjena je kemijanje koje je nekad bilo opravdano tj smanjenje troška industrije za rasvjetu (prebaćeno na domaćinstvo) ali tad su radnici radili od 6-14-22 smjene danas upravo zbog pomicanja rade npr od 9-17 rade 8h, ali tri sata kasnije. Da rade kao nekad od 6-14 tad bi imali dovoljno dana i po zimi ako je to razlog, a taj razlog je vjerojatno najblesaviji mogući razlog, jer kako god postavimo cager dan ima 24 sata, možemo 'prevariti' jedan dan (kao danas) no već idući dan je sve to nevažno, isto. Ako večeru treba pomaknuti, tad treba pomaknuti večeru, ne sat. Ne satom pomicati večeru...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
ihush kaže...
Pancho2012 kaže...
... što duže ostati na plaži, a ne da po suncu moraju trčati u hotel da bi stigli na večeru u 7 sati.

 -tipična zabluda. Sve je pogrešno od starta nadalje..

-nasuprot mipljenju da je dan duži, jednako traje, 24 sata, kako god postavili cagere na satu, priroda tj fizika kaže svoje.

-pri tome je apsolutno nebitno piše li na satu 7 ili 17 ili 21 ili 10.. tj ako je hotel za goste, tad će većera biti u vrijeme kad gosti žele večerati, ne u podne neovisno o tome što kaže sat-gmt ili neka deklaracija.

-turist se može ustati ujutro ili u podne, može spavati čitav dan, može jesti čitav dan.. a djelatnici se prilagode željama ako žele privući turistu, ne obrnuto, kao i obrnuto.. može restoran nuditi ribu ali ako turisti žele pizzu&ćevape propast će.

-tako jedna obližnja pečenjara, fastfood.. plan radno vrijeme do 2.. ubrzo promjenjeno do 22, jer vlasniku jednostavno nije isplativo za par napušenik klinaca koji ga u 1-2 ujutro maltretiraju trošiti sturju, rad.. odnosno, da je tad zarada odgovarajuća radio bi do 5 ujutro.. tj radi se kad se zarađuje, na zrču možda u 6 kad krenu nazad na spavanje, u staračkom domu možda večera mora biti u 18, u kockarnici-noćnom klubu možda u ponoć.. to je stvar gosta, ciljane publike, ne položaja sunca

 

+ ako niste primijetili, imamo struju, žarulje, maglenke itd.. pa dan-noć već odavno nisu prirodne pojave koje određuju ritam života moderne civilizacije. Vrijeme je prestati s nepotrebnjim izmišljanjem tople vode tj pomicanjem cagera +- koji baš ničemu ne služi i zato se ukida.

+ HR je točno u sredini +1 zone, sve ostalo je bezvezarija za izbor, dok npr španjolska ima razloga biti u našoj zoni zbog kontinenta-eu, mi nemamo razloga biti u londonskoj ili moskovskoj zoni.

-zato je jedino normalno vrijeme upravo +1, dok ljetno ne postoji tj to je dodatno kemijanje koje se sad s pravom ukida.

 

-navodi se 'ako slovenci uzmu zimsko, mi ljetno..' -a tad pitanje, zašto bi mi uzeli ljetno vrijeme? Pametniji od slovenaca? Dobili bi neki sat više pa bi dan imao 25h? .. ili bi turisti više trošili na pizzu, sunčanje ili kavu?

-ne, ako će večera biti za turiste-ljude, tad će biti kad ljudi žele jesti, kad su gladni, kad to ima smisla npr u 20h ili 19h ili kad već.. a cageri s tim nemaju prevelike veze kao ni položaj sunca, kao što to nema ni na polarnom krugu kad je noć-dan pola godine..

 

-promjena je kemijanje koje je nekad bilo opravdano tj smanjenje troška industrije za rasvjetu (prebaćeno na domaćinstvo) ali tad su radnici radili od 6-14-22 smjene danas upravo zbog pomicanja rade npr od 9-17 rade 8h, ali tri sata kasnije. Da rade kao nekad od 6-14 tad bi imali dovoljno dana i po zimi ako je to razlog, a taj razlog je vjerojatno najblesaviji mogući razlog, jer kako god postavimo cager dan ima 24 sata, možemo 'prevariti' jedan dan (kao danas) no već idući dan je sve to nevažno, isto. Ako večeru treba pomaknuti, tad treba pomaknuti večeru, ne sat. Ne satom pomicati večeru...

 Ukratko, slažemo se da je jedino ispravno, normalno i prirodno vrijeme za cijelu godinu tzv. zimsko vrijeme. Sve ostalo je samo natezanje s jedne na drugu stranu.

6 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
s obzirom da ovisimo o turizmu...i kao jednu od mogućnosti proširenja turističke ponude,ja bi u hrvatskoj ukinuo mjerenje vremena...ono sat ne postoji...hrvatska...zemlja gdje vam sat nije potreban

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
LudaRajcica kaže...
Pancho2012 kaže...
gmit kaže...

ne vidim bas nikakav problem sa eventualnim mijenjanjem sata na svakoj granici - mobitel ce pokupiti vrijeme sa mreze na koju je spojen i sve je rijeseno.

 

ono sto je problem su beskorisni, a preplaceni govnari kojima trebaju godine da pretvore jednostavnu zelju naroda u praksu.

 

 Mnogi ljudi (kao i ja) nose sat na ruci, a mnogi od tih satova (kao i moj) su radio kontrolirani s najbližeg odašiljača (atomskog sata), pa će onda vrijeme na satu uvijek biti ono koje je u zemlji gdje se nalazi odašiljač - nama je najbliži odašiljač u Njemačkoj. Osim toga, postoje i satovi u autima i ostalim vozilima.

 satovi vise nisu u modi, a oni koji jesu sigurno nemaju radio vezu :P

 Satovi su potreba, a ne moda. Puno praktičnije i jednostavnije je pogledati koliko je sati na satu na ruci, nego vaditi mobitel iz džepa ili torbice. Radio kontrolirani satovi normalno postoje i danas, nema nikakvog razloga zašto ih ne bi bilo (ne samo ručnih, nego i zidnih, budilica, stolnih i slično).

15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se

(da) + nastavak :))

 

-to nije tzv zimsko vrijeme, nego je to normalna vremenska zona, dok je tzv nastao tek izmišljanjem ljetnog, pa time i pandana zimskog, tj ljetno je stvoreno tako da se cager pomaknuo dok ga zimsko vraća, ništa više.

-ne postoji zimsko ili neko vrijeme, postoji zenit, sunce, os zemlje, pozicija sjeverno-južno i fizika koja formula-alogritmom može opsiati ogib i vidljivu svjetlost Sunca na Zemlji.

-pošto je GMT = grinič, nulti.. tad smo mi +1 tj 15 stupnjeva = jedan sat, dok je 360 stupnjeva 24 sata. (360/24=15..). To je matematika. Ostalo je kemijanje koje ne može stvoriti 25ti sat, a kao karikiran primjer možemo sad izmisliti i neki 'manji sat' s npr 40 minuta i tako dobiti više sati u danu, tj 36 satni dan. Bi li time nešto dobili ili bi samo zamjenjili postojeću mjeru drugom mjerom? cm-inč? Time ne dobijamo sate u danu, to je ono što tumpleki koji to misle moraju razumjeti, jer imaju pravo glasa i mogu ga (zlo)upotrijebiti i naravno da je tad bolje da i tumplek bude informiran, pa glas da za ono što ima smisla, ne za ono što smisla nema pa i kad zvuči dobro kao PR turizma i večere koju neki hotel servira u 17h dok se gosti još brčkaju na suncu..

-ako netko želi večeru uz zalazak sunca, tad je nevažno što je na cageru, 17.18.19.20.. ili ''50 sati''.. dok prirodnu posljedicu-pojavu priduljenje-skraćenje dana-noći ne možemo prevariti pomicanjem cagera, tj irelevantno i tad (pravilo) KISS kaže da treba izvaciti nepotreban višak, koji je nekad možda bio opravdan ali su ta vremena i razlozi odavno nestali. Kao što ljudi od izuzma žarulje imaju svjetlo u domovima tako imamo i sve ostalo a radno vrijeme ne ovisi o izlasku-zalasku sunca nego o interesu biznisa tj ponuda-potražnja jer smo istovremeno svi konzumenti-kupci u npr shoping centrima koji rade nedjeljom, vikendima, noću.. itd..

-daleko lakše je ukinuti rad nedjeljom pa to ne rade.. zbog biznisa, a ovo kao da će im stvarno stvoriti sat viška u danu, neće.

-veliki gradovi kao newyork 'nikad ne spavaju'.. to je omogućila npr rasvjeta-struja.. ne pomicanje cagera i uvjek će se sat ravnati prema tim centrima tj koliko je sati u newyorku može biti važno, dok koliko je u letovaniću ne zanima nikog, pa ni zvonara koji bi trebao zvoniti ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se i d

Evo tek sad jesam, morao rucno pomjeriti kazaljke na rucnom satu. 

Nije nitko umro,jeo sam jer sam bio gladan,popio tri kave,jedino mi mobitel javlja da ce u 18:00 padati kisa,bez obzira na vrijeme vremenska promjena ce se dogodit. 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Pancho2012 kaže...
 Cijeli život sam pola godine ustajao i išao po mraku na posao i nikad se na to nisam navikao. Puno ljepše je ustati po danu i počinjati posao po danu. A što se tiče turista, pa i njima bi više odgovaralo normalno, prirodno vrijeme, tako da poslije podne mogu što duže ostati na plaži, a ne da po suncu moraju trčati u hotel da bi stigli na večeru u 7 sati.

 

na tajlandu sunce zalazi od cca 16h, pa nemaju nikakvih problema s turizmom, dapace

 

Pancho2012 kaže...
 Satovi su potreba, a ne moda. Puno praktičnije i jednostavnije je pogledati koliko je sati na satu na ruci, nego vaditi mobitel iz džepa ili torbice. Radio kontrolirani satovi normalno postoje i danas, nema nikakvog razloga zašto ih ne bi bilo (ne samo ručnih, nego i zidnih, budilica, stolnih i slično).

 

satovi su pojavom mobitela postali potpuno obsolete

 

12 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Nažalost, u pravu si. Za ovu odluku je glasalo 5-6 milijuna ljudi koji su sudjelovali u anketi. Koliko građana ima u EU?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
gmit kaže...

 

satovi su pojavom mobitela postali potpuno obsolete

 

 

Znači ti kažeš da je jednako praktično pogledati na ruku koliko je sati ili vaditi mobitel iz džepa, ako sjediš onda se moraš nagnuti da izvadiš današnje bašćanske ploče od mobitela, onda ga otključati i pogledat kolko je sati pa ga onda vratiti u džep?

14 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
GhostLoveScore kaže...
gmit kaže...

 

satovi su pojavom mobitela postali potpuno obsolete

 

 

Znači ti kažeš da je jednako praktično pogledati na ruku koliko je sati ili vaditi mobitel iz džepa, ako sjediš onda se moraš nagnuti da izvadiš današnje bašćanske ploče od mobitela, onda ga otključati i pogledat kolko je sati pa ga onda vratiti u džep?

 

tako je.

 

s tim da niti mi je u dzepu kad sjedim, niti ga moram otkljucati da bih vidio koliko je sati, niti moram gledati koliko je sati svaku minutu

 

7 godina
online
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Kolacic kaže...

Evo tek sad jesam, morao rucno pomjeriti kazaljke na rucnom satu. 

Nije nitko umro,jeo sam jer sam bio gladan,popio tri kave,jedino mi mobitel javlja da ce u 18:00 padati kisa,bez obzira na vrijeme vremenska promjena ce se dogodit. 

 A ja tek sad 

Po noći mi se odspoji s bluetootha, a nema opciju da se automatski bluetooth upali u jutro, i još i cajgere sam morao ručno nariktat, jer nisu osmislili sistem da se cajgeri sami namještaju ovisno o digitalnom satu.

Ali dobro, to je samo jednom godišnje...

 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Prelazimo na zimsko računanje vremena, a EU se
Bobobo-bo Bo-bobo kaže...

Evo su se Rusi vratili na standardno vrijeme. Izgleda da ljetno računanje radi veću štetu tijekom zime od koristi za vrijeme ljeta.

Rusija je, kao prvo, puno sjevernije, a kao drugo, oni su na papiru uveli zimsko računanje vremena, a u realnosti 80% države pomakli u krivu vremensku zonu (pa efektivno imaju ljetno vrijeme).

 

Ova karta zapravo otkriva stvarno stanje stvari s time da uvijek treba uzeti u obzir da što je neko mjesto bliže ekvatoru ili polu ljetno-zimski režim ima manje smisla. Ako je nešto blizu ekvatora, oscilacije u trajanju dana i noći su mizerne tijekom godine, a ako je nešto blizu pola, onda su oscilacije tolike da nema toga "micanja kazaljki" koje to može kompenzirati. Efektivno se baš Hrvatska nalazi na mjestu gdje ljetno-zimski režim, ako igdje, ima nekog smisla.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice