Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

poruka: 26
|
čitano: 7.416
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s".
7 godina
protjeran
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

Narasti ce populacija na 10 miljuna. To je puno novih glasaca za ZNA SE koga.

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
ludizao kaže...

.. treba isprintati, ispuniti plavom kemijskom i (Insert/) skenirati (/)poslati poštom u poštambiljanoj kuverti ili se nekim čudom ..

- srećom tad nema sječe šuma u tropima, samo u lokalnoj trgovini za papir.. (koji dolazi iz skladišta, ne od drveta.. zar ne?) :) i Grete tad mogu mirno spavati...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

ovo će funkcionirati poput bandićeva ljeta na savi  eeeeee, građani. nemamo mi toga na brdovitom balkanu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

Cemu uopce to "popisivanje"? kao da se nezna koliko se djece rodilo, koliko ih se odselilo i sl...danas nema gdje nisi upisan cim saznas da ti je zena trudnazz

 
5 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put

Ni meni nije jasno čemu popisivanje. Može se uvesti registar stanovništva kao što to rade i neke druge zemlje, bez hodanja od kuće do kuće. Kao što kažeš oni zaista najbitniji podaci za budućnost koliko se djece rodi i koliko ih pohađa školu se znaju i na žalost nisu ohrabrujući. Takođe se znaju podaci o radno aktivnom stanovništvu. A sad jel neki stariji tip živi tu ili u nekoj drugoj zemlji pa se zaboravio odjaviti nije uopće relevantno za budućnost Hrvatske.

4 godine
protjeran
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

od 2012g do danas "samo" u "Njemačku" je odselilo cca 170 000 hrvata(po njihovom popisu), samo u zadnje dvije godine preko 60 000, kako smo krenuli jos malo i zaista nevidim razloga za bacanje novaca tim brojanjem kad za nas to rade drugi

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 18:48 (IvanBrekalo).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
bugovac222 kaže...

Ni meni nije jasno čemu popisivanje. ..

 da.. 'ali' popis je nešto kao inventura :) tj ekšli broj a ne 'statiskička formula' (plus-minus..) npr mrtve babe koje godinama dobijaju mirovinu (za film kao psiho..)

+ tad se razne dodatne statističke izmišljotine zapišu, npr broj marsovaca ili vjeroispovijest, homo-hetero ili koliko auta-mobača i sl gađeta posjeduješ, dok razne ankete koje mogu isto ipak nisu službeni podatak (a mora biti službeno..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

Krivi thread...

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 20:44 (Misko01).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put

-nije ni tebi lako? :) ili vots up doc? bottomline? netko nešto krade, .. ima što novo? :)

 

(drugim riječima, da nekog to zanima, ne bi bio na bug-BoFu u ovoj temi.. tj ako nekog zanima ovo što pišeš, potraži drugu temu (otvori i sl .. ah, već otvoreno, trollanje?) a sam bugić je ipak derivat novca, ne neki javni glasnik ili narodne novine.. pa bug ne mora ništa..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 19:42 (ihush).
14 godina
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

Imamo jedan takav servis koji nije u postpunosti iskorišten. Odavno smo trebalo imati sve digitalizirano ako popis stanovništva glasanje i sl.

To i tome služi a ne da građani troše svoje vrijeme na takve stvari a država dodatno troši na angažmanu dijelatnika.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
bugovac222 kaže...

Ni meni nije jasno čemu popisivanje. Može se uvesti registar stanovništva kao što to rade i neke druge zemlje, bez hodanja od kuće do kuće. Kao što kažeš oni zaista najbitniji podaci za budućnost koliko se djece rodi i koliko ih pohađa školu se znaju i na žalost nisu ohrabrujući. Takođe se znaju podaci o radno aktivnom stanovništvu. A sad jel neki stariji tip živi tu ili u nekoj drugoj zemlji pa se zaboravio odjaviti nije uopće relevantno za budućnost Hrvatske.

 što ovaj tekst ne navodi je da bi ovo trebao biti zadnji takav popis stanovništva, nakon toga bi se koristili razni postojeći registri za praćenje broja stanovništva na godišnjoj razini zbog obveze slanja tih podataka u Eurostat

16 godina
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
ludizao kaže...

Upitnik u elektroničkom obliku je nešto što treba isprintati, ispuniti plavom kemijskom i poslati poštom u poštambiljanoj kuverti ili se nekim čudom radi o interaktivnom upitniku, koji se ispuni online te istim medijem pošalje (križam se u nevjerici)?

 nema više korištenja papira ni u prvoj fazi kroz e-građanin ni u drugoj fazi kad će popisivači ići po kućama

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

Konacno cu se moci izjasniti kao ateist, a ne da me doma odmah zalijepe pod katolika

 
8 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

Možda se netko opameti pa se napravi i e-glasanje. Tada bi izlaznost možda bila mrvicu veća 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
ratm00 kaže...

Možda se netko opameti pa se napravi i e-glasanje. Tada bi izlaznost možda bila mrvicu veća 

 I kako regulirati ispravnost glasova tada? 
Pa cak u jako "razvijenoj" usa ne postoji takvo glasanje. 
da se mene pita glasanje bi bilo obavezno i kaznjavalo se sa sto kuna ako ne izades na glasanje. Glavno da svi nesto seru a niko ne glasa. 

15 godina
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
mar123 kaže...

 I kako regulirati ispravnost glasova tada? 
Pa cak u jako "razvijenoj" usa ne postoji takvo glasanje. 
da se mene pita glasanje bi bilo obavezno i kaznjavalo se sa sto kuna ako ne izades na glasanje. Glavno da svi nesto seru a niko ne glasa. 

 osnovni problem "demokracije" u nas nije samo u tome što se zbiva samo tijekom izbora (pa onda više ne do sljedećih), nego u frustraciji. znaš kako će većina glasati jer su budale. ako i ja dam glas nekome, ta(j) će biti gubitnik a ja frustriran. dakle, nema glasanja i mir u kući. u osnovi, ionako je svejedno: u nas s u političari samo oni koji zapravo nisu u stanju igdje drugdje učiniti išta dobro, suvislo i korisno, tako da onda u politici to čine za sebe (+ familiju i svojtu). i odmah dam stotku za kaznu. unutarnji mir nema cijenu. 100 bi bilo iznimno povoljno. 

 

ili: crtati pimpeke po listićima i dopisati kakvu doskočicu za svakog "kandidata". osim u jednom slučaju: moja favoritkuša je ava voljela bih da mogu da imam više samopouzdanja u druge ljude i svakako ja se prema svom psu ponašam kao da je živo biće batakarić. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 9:59 (Ajar).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
ludizao kaže...

Upitnik u elektroničkom obliku je nešto što treba isprintati, ispuniti plavom kemijskom i poslati poštom u poštambiljanoj kuverti ili se nekim čudom radi o interaktivnom upitniku, koji se ispuni online te istim medijem pošalje (križam se u nevjerici)?

 Premalo novaca poreznih obveznika se troši na taj način, treba se još malo više legalno oteti porezom pa "pravedno rasporediti", kako bi rekli naši socijalisti

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

dajte upravo su se Bandinho i Plenky dogovorili, ApiS IT će da bidne 'rvacki...

 

sad će se sve znati elefutrički...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 15:22 (Stric_Jura).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
Sad kad ima APIS Plenky će dobiti na izborima 200% glasova.
Rezultate popisa ćemo čekati 6 godina, a ne dvije kao kod prošlog. Treba prvo sve podatke Centralni komitet provjeriti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put

Ali ti ne kuzis jednu jako bitnu stvar. Da skupis sve glasove ljudi koji ne izlaze na izbore na jednu hrpu, i da svi ti ljudi odluce glasat za nekog za kog svi kazu ma nema sanse da ce taj dobit, premali je itd. Ti glasovi bi bili dovoljni da ta opcija ne samo pobiedi nego pobjedi s tolkom vecinom da nikakve koalicije nebi bile potrebne nakon izbora. 
Ovako cemo do vijeka imat duopol sdp-hdz jer samo njihovi biraci izlaze na glasanje i jos mali broj ljudi koji glasaju za 3. Najjacu opciju(nekad most, nekad zivi zid, obicno svake izbore bude nova opcija). I to politicarima pase, oni su sretni sto ti i hrpa ljudi ne zeli izac na izbore, jer znaju da ce njihovi biraci sigurno izac. 
al kaj sad, budimo i dalje ovce i nek nam je ovako, ja prizeljkujem da bude i gore, mozda onda oducimo nesto poduzet. 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
mar123 kaže...

Ali ti ne kuzis jednu jako bitnu stvar. Da skupis sve glasove ljudi koji ne izlaze na izbore na jednu hrpu, i da svi ti ljudi odluce glasat za nekog za kog svi kazu ma nema sanse da ce taj dobit, premali je itd. Ti glasovi bi bili dovoljni da ta opcija ne samo pobiedi nego pobjedi s tolkom vecinom da nikakve koalicije nebi bile potrebne nakon izbora. 
Ovako cemo do vijeka imat duopol sdp-hdz jer samo njihovi biraci izlaze na glasanje i jos mali broj ljudi koji glasaju za 3. Najjacu opciju(nekad most, nekad zivi zid, obicno svake izbore bude nova opcija). I to politicarima pase, oni su sretni sto ti i hrpa ljudi ne zeli izac na izbore, jer znaju da ce njihovi biraci sigurno izac. 
al kaj sad, budimo i dalje ovce i nek nam je ovako, ja prizeljkujem da bude i gore, mozda onda oducimo nesto poduzet. 

 

Nije kod nas problem koja stranka je na vlasti, nego to da se politika upliće u ono što treba (2-3 stvari realno gledano) i ono što ne treba (sve ostalo). 

5 godina
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
na prošlom nismo bili u kući pa nismo popisani...sve dok je država nekom mater a nekom maćeha...mene na popisu nema

ovce se broje a ne ljudi...ili smo ipak stoka sitnog i krupnog zuba kako je rekao otac ovog cirkusa F.T
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 22:29 (HCMAA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. putem s

Hrvatskoj trebaju eUhljebi..

A ne eGrađani..

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
bugovac222 kaže...

Ni meni nije jasno čemu popisivanje. Može se uvesti registar stanovništva kao što to rade i neke druge zemlje, bez hodanja od kuće do kuće. Kao što kažeš oni zaista najbitniji podaci za budućnost koliko se djece rodi i koliko ih pohađa školu se znaju i na žalost nisu ohrabrujući. Takođe se znaju podaci o radno aktivnom stanovništvu. A sad jel neki stariji tip živi tu ili u nekoj drugoj zemlji pa se zaboravio odjaviti nije uopće relevantno za budućnost Hrvatske.

 

 Ne moze zbog zakona o pravima nacionalnih manjina.

https://www.zakon.hr/z/295/Ustavni-zakon-o-pravima-nacionalnih-manjina

S obzirom da se stupanj prava veze uz udio u stanovnistvu.

Ako je manjine preko 15% mora  biti dogradonacelnik, donacelnik, dozupan, iz te manjine. Kao sto moraju biti manjinska vijeca. Manjinska vijeca se mogu osnovat vec na 1.5%

A gdje god u opcini ili gradu imas preko 30% neke nacionalne manjine mora biti sve dvojezicno, uz zastave te manjine, visejezicne natpise, posebno zaposljavanje pripadnika te manjine u gradskim ili opcinskim sluzbama...

To je ogromna moc, kad kontroliras tko ce se i gdje od te manjine zaposlit, gdje ce biti postavljen kao predstavnik te manjine, koliko ce novca biti izdovjeno iz proracuna grada ili opcine za programe i udruge te manjine, kao i koje ce udruge dobit taj novac, a tu moc ima manjinska stranka koja pobijedi na izborima. Kod nas se vecina price svodi na srpsku manjinu, jer su ostale premale da bi igdje dosegle 15 ili 30% udjela u stanovnistvu. Mozda u nekom selu ima mađara ili ceha...

 

Sto mislis zasto Pupovac tako zestoko trazi da ima svoje popisivace? Previse se tu utjecaja i novca vrti.

Među popisivačima će biti i predstavnici nacionalnih manjina

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/hdz-popustio-koalicijskim-partnerima-medu-popisivacima-ce-biti-i-predstavnici-nacionalnih-manjina-20200228

 

Ako nemas popisa kako ce se znati koliko je pojedine manjine u pojedinoj jedinici lokalne uprave? A srecom imamo 420 opcina i 128 gradova. I gdje god manjina prijeđe 15% vec ima prava na zaposlavanje, predstavljanje u tijelima vlasti, manjinska vijeca, novac za svoje programe, a pogotovo ako prijeđe 30% udjela, onda ide jos i dvojezicnost, cjelokupna sluzbena dokumentacija mora ima mogucnost prevođenja...

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
texas.bug kaže...

To je ogromna moc, kad kontroliras tko ce se i gdje od te manjine zaposlit, gdje ce biti postavljen kao predstavnik te manjine, koliko ce novca biti izdovjeno iz proracuna grada ili opcine za programe i udruge te manjine, kao i koje ce udruge dobit taj novac, a tu moc ima manjinska stranka koja pobijedi na izborima. 

 Istu moć ima apsolutno svaka stranka koja pobijedi i svi to rade, zašto se to ističe kao problem samo kod manjina?

 

texas.bug kaže...

Kod nas se vecina price svodi na srpsku manjinu, jer su ostale premale da bi igdje dosegle 15 ili 30% udjela u stanovnistvu.

 Čuo si za Istru?

 

texas.bug kaže...

 a pogotovo ako prijeđe 30% udjela, onda ide jos i dvojezicnost, cjelokupna sluzbena dokumentacija mora ima mogucnost prevođenja...

 Osim ako se to lokalnim Rvatinama ne svidi, onda ništa od toga, iako je propisano zakonom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prijedlog zakona: popis stanovništva 2021. put
Visak kaže...
texas.bug kaže...

To je ogromna moc, kad kontroliras tko ce se i gdje od te manjine zaposlit, gdje ce biti postavljen kao predstavnik te manjine, koliko ce novca biti izdovjeno iz proracuna grada ili opcine za programe i udruge te manjine, kao i koje ce udruge dobit taj novac, a tu moc ima manjinska stranka koja pobijedi na izborima. 

 Istu moć ima apsolutno svaka stranka koja pobijedi i svi to rade, zašto se to ističe kao problem samo kod manjina?

Istice se uvijek. Ono sto je sumnjivo da manjine zele imati svoje popisivace.

 

 

Visak kaže...
texas.bug kaže...

Kod nas se vecina price svodi na srpsku manjinu, jer su ostale premale da bi igdje dosegle 15 ili 30% udjela u stanovnistvu.

 Čuo si za Istru?

 

 

U istarskoj zupaniji najbrojnija nacionalna manjina su talijani sa 7% udjela. Srbi imaju udjele oko 10% u nekoliko zupanija, te su po tome najbrojnija nacionalna manjina.

 

 

 

Visak kaže...

 

texas.bug kaže...

 a pogotovo ako prijeđe 30% udjela, onda ide jos i dvojezicnost, cjelokupna sluzbena dokumentacija mora ima mogucnost prevođenja...

 Osim ako se to lokalnim Rvatinama ne svidi, onda ništa od toga, iako je propisano zakonom.

 Problem je ako se popis lazira, odnosno ako se popisu osobe kao da tu borave, iako imaju drugo prebivaliste godinama. To je krsenje zakona da bi se navukao postotak i na taj nacin zloupotrijebila prava iz zakona o nacionalnim manjinama.

Primjer je opcina Udbina, u kojoj su po popisu Srbi vecina. Nakon sto je MUP napravio provjere prebivalista u skladu sa zakonom, broj se prepolovio. A primjera ima niz, samo kad bi MUP svugdje provodio zakone kao sto je provodio u vrijeme ministra Orepica.

Treba napravit istinit i posten popis. I neka svatko uziva sva prava na temelju takvog tocnog popisa i svih zakona. Drugacije ne moze.

 

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice