Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka: sve

poruka: 22
|
čitano: 9.520
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka: sve".
4 godine
neaktivan
offline
Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka: sve

Koliko bi ta antena mogla koštati, slutim da će ameri biti jedini proizvođač pa će cijena biti veća da bi oni više zaradili. Najviše se zaradi prodajom strancima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka: sve

E sad kad se ekipa pocne buniti da sateliti zaprasuju, sire koronaviruse i slicna sranja :)

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
6 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka: sve

Nadam se kako će ovo biti povoljno i cijenom podjednako ADSLu i optičkoj mreži na zemlji. Hrvatskoj je ovo jako bitno jer u mnogim djelovima Hrvatske nema niti mreže za mobitel, a kamoli signala dovoljnog za internet. Planinari, ljudi iz sela i malih mjesta po brdima, pastiri, izviđači... Vlada RH bi trebala razmišljati da se skupa sa EU dogovori o subvencionirnju interneta ljudima koji žive trajno ili povremeno na djelovima u Hrvatskoj koja su slabo ili nikako pokrivena m obilnim signalom sa odašiljača na zemlji...

 

Sva sreće ovom projektu, ako internet pojeftini i bude dostupan svakome...

 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
MimiXXX kaže...

Hrvatskoj je ovo jako bitno jer u mnogim djelovima Hrvatske nema niti mreže za mobitel, a kamoli signala dovoljnog za internet. Planinari, ljudi iz sela i malih mjesta po brdima, pastiri, izviđači...

 Ma koja sela.. u gradovima su internet veze nikakve.. kamoli pak to sve sta si ti nabrojio.. imamo ovaj t-shit koji drzi monopol, krade i laze ljude te ima nikakav internet i to je to.. daj boze i vraze da starlink uspije i da dode i kod nas! Samo se nadam da nece ovi trenutni operateri traziti da ide na neki nacin preko njih.. bilo to na nacin nabave rutera preko njih, podrske ili bilo kako drugacije.. neka bude starlink samostalan i da se direkt nabavlja preko njih a ne t-shit posrednika ili bilo sta slicno i ja sretan.. pa ako treba i 1000kn misecno placat ali da se ima usluga koju placas, a ne ko danas da placas a nemas nista, i jos te zivkaju svako malo i nedaju ti mira pokusavajuci ti uvalit svoje dodatne ispodprosjecne precjenjene nikakve usluge..

I`m not Jesus, but He`s my son..
13 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
ludizao kaže...
Skidy kaže...
Ma koja sela.. u gradovima su internet veze nikakve.. kamoli pak to sve sta si ti nabrojio.. imamo ovaj t-shit koji drzi monopol, krade i laze ljude te ima nikakav internet i to je to..

 

Nemaš opciju kabela ili optike preko A1?

 Na mom podrucju, najbolju uslugu ima t-com, kao toboze imaju najbolju infrastrukturu.. mos si ga mislit.. probao sam zvati sve moguce operatere da li mi mogu pruziti bolje uvjete od t-coma.. al nazalost tako je kako je.. Nedavno sam dobio onaj famozni hibridbox za bolju internet brzinu, al to se stalno rusi(ne modem, nego brzina). Nadoplacivao stalno neke dodatne opcije, a jos onih njihovih 100GB pa onda dodatno i to nadoplati, a u racunu placas flat tj. neograniceno+puste opcije+hibridbox.. ma boze sacuvaj.. vise ih ni ne zovem jer nema smisla.. a kad oni mene zovu samo poklopim.. i eto ti naseg najjaceg operatera.. bolja bi bila usluga iz pakla nego ovo.. ugl. koristim kolko je moguce, s tim da ovako preko zime jos nekako, a ljeti imam turiste. E to je nemoguce za spojit se na internet.. imas jedan uredaj, to je ok, onda recimo ukljucis 2 uredaja i to jedva da upale google istovremeno, a 3 uredaj vec rusi sve i nema druge nego restartat modem.

e da, a signal na mobitelu.. joooj.. to je najjace.. moras stati na odredeno mjesto u kuci da bi mogao uopce pricati normalno, u protivnom smetnje, ne cuje te sugovornik, i jos 10 drugih stvari.. nebi da sam usred pustinje il cega vec.. katastrofa..

sve u svemu, nadam se da ce Starlink biti stabilan i na neki nacin "normalan" za danasnje doba sto se tice brzine.. netreba biti nista posebno brz, samo neka ne bude na kraju tresla se brda, rodio se mis..

EDIT: Zaboravio sam jos napisati i to da obicno ljudi koji placaju 300+kn racun imaju telefon, internet i tv.. ja koristim samo internet pa placam racun svaki mjesec preko 300kn+mobitel na bonove jer nedam vise nikome uopce mogucnost da me veze za ikakav ugovor ili preplatu..
Zato se toplo nadam da ce Starlink biti u stanju isporuciti ono sto treba, i neka bude ako treba i 1000kn mjesecno.. meni nece biti zao to platiti ako budem dobivao uslugu koju placam, za razliku od ovog svega sto danas postoji i placam.

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 2:47 (Skidy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
@ludizao, Zgb, Kustosija 300m od ilice, nemam ni kabel ni optiku.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
Preserverance kaže...

Koliko bi ta antena mogla koštati, slutim da će ameri biti jedini proizvođač pa će cijena biti veća da bi oni više zaradili. Najviše se zaradi prodajom strancima.

 Antena košta koliko vrijedi u željezu, vjerovatno bude u kompletu s modemom nekih cca. 300$ (odokativno), naravno uz mogućnost uzimanja na 24 mjeseci ili nekaj tak, premda ne znam kak budu to logistički izveli u cijelom svijetu.

 

Btw, u prijašnjim najavama su govorili da jedan satelit daje 10Gbps dodatnog bandwidtha, a sad odjednom 1 Tbps ???

Očito su ono bile prve verzije, promijenili valjda sustav.

Uz planiranih 30000 satelita, s 1 Tbps dodatnog bandwidtha po satelitu to je sasvim dovoljno i za pokriti sve svjetske potrebe.

Much approved !!!

 

Edit: malo sam se zeznuo, ni približno.

 Ukupni kapacitet je onda oko 3x10 na 16, a ljudi ima cca. 10 na 13, tak da je to u prosjeku 1 kbps kad bi svi koristili u isto vrijeme, u slučaju da je idealna situacija.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 9:33 (fer-de-lance).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
Nije Tbps po satelitu, već po paketu lansiranih satelita.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:

Joj fakat, svako lansiranje daje 1 Tbps dodatnog kapaciteta, onda vrijedi ono za 10 Gbps po satelitu.

Onda tek ništa, za globalni internet pristup normalne brzine bi trebalo bar par desetaka milijuna satelita, ništa od toga...

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
fer-de-lance kaže...
Preserverance kaže...

Koliko bi ta antena mogla koštati, slutim da će ameri biti jedini proizvođač pa će cijena biti veća da bi oni više zaradili. Najviše se zaradi prodajom strancima.

 Antena košta koliko vrijedi u željezu, vjerovatno bude u kompletu s modemom nekih cca. 300$ (odokativno), naravno uz mogućnost uzimanja na 24 mjeseci ili nekaj tak, premda ne znam kak budu to logistički izveli u cijelom svijetu.

 

Btw, u prijašnjim najavama su govorili da jedan satelit daje 10Gbps dodatnog bandwidtha, a sad odjednom 1 Tbps ???

Očito su ono bile prve verzije, promijenili valjda sustav.

Uz planiranih 30000 satelita, s 1 Tbps dodatnog bandwidtha po satelitu to je sasvim dovoljno i za pokriti sve svjetske potrebe.

Much approved !!!

 

Edit: malo sam se zeznuo, ni približno.

 Ukupni kapacitet je onda oko 3x10 na 16, a ljudi ima cca. 10 na 13, tak da je to u prosjeku 1 kbps kad bi svi koristili u isto vrijeme, u slučaju da je idealna situacija.

 

 

 Gdje si našao ljude cca 10 na 13? Znaš li ti uopće koliko je to. Ljudi momentalno ima oko 7,5 *10 na 8, što ti je 4 reda veličine (10 000) manje od tvog broja (7 500 000 000), a po tvom 10 000 000 000 000, što znači da si fulao oko 13 333 puta, znači nije 1 kbps nego 133 330kbps, ( ili 133 Mbps) što je već sasvim druga priča. Inače, ti starlinkovi sateliti će astronomima (i amaterima i profesionalcima) zajebati pogled na nebo, osim ako ih ne učine manje vidljivima, za što sam čuo da rade na tome, stavljaju neke štitove kako bi imali manji odbljesak. I ovo je uzračunato na brzinu, neka neki bolji matematičar od mene i Preserverance-a sredi ;) Osim toga, sada više ne znam je li 10GB po satelitu ili TB... Kada budemo točno znali, onda ćemo moći izračunati koliko tih Starlinkova treba za neku normalnu brzinu od recimo 20Mbps.

 

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 11:26 (učo).
15 godina
neaktivan
offline
Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka: sve

Ovih 8 ms, ako bude realno, će biti zanimljivo gamerima koji se spajaju na servere preko bare.

 

S druge strane, tko želi da mu sav promet ide preko autoritarne, agresivne, prati-sve-pa-uvedi-sankcije-ili-pošalji-raketu-ako-ti-se-ne-sviđa, države?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
učo kaže...

 Gdje si našao ljude cca 10 na 13? Znaš li ti uopće koliko je to. Ljudi momentalno ima oko 7,5 *10 na 8, što ti je 4 reda veličine (10 000) manje od tvog broja (7 500 000 000), a po tvom 10 000 000 000 000, što znači da si fulao oko 13 333 puta, znači nije 1 kbps nego 133 330kbps, ( ili 133 Mbps) što je već sasvim druga priča. Inače, ti starlinkovi sateliti će astronomima (i amaterima i profesionalcima) zajebati pogled na nebo, osim ako ih ne učine manje vidljivima, za što sam čuo da rade na tome, stavljaju neke štitove kako bi imali manji odbljesak. I ovo je uzračunato na brzinu, neka neki bolji matematičar od mene i Preserverance-a sredi ;) Osim toga, sada više ne znam je li 10GB po satelitu ili TB... Kada budemo točno znali, onda ćemo moći izračunati koliko tih Starlinkova treba za neku normalnu brzinu od recimo 20Mbps.

 

Ups... 

Pobrkao sam brojeve.

Btw, i ti, ljudi ima 7,5 x 10 na 9.

To onda ispadne 4x10 na 7  po korisniku, to je ok, teoretskih 40 Mbps, u prosjeku vjerovatno oko 5-10.

 

Edit: joj da, sad sam skužil zakaj sam pobrkal brojeve, 30000 satelita po 10 Gbps (to je bila službena brojka u prošlim člancima na Bugu), to je 3 x 10 na 14 bandwidtha, tak da je onda maksimum pri full loadu 0,4 Mbps po korisniku.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 12:23 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka: sve

Pa ko pomorca i osobu koja je dosta cesto na satelitskom internetu bas me zanima da li ce Starlink signalom pokrivati i oceane, posto sa ovim performansama koje promoviraju puno puno su brzi od postojecih rijesenja i za puno manje love.

Recimo trenutno godisnja pretplata na satelitski internet: 4Mbps/1Mbps i paket od 50GB je oko 50 000$.

 

Ako budu pokriveni i oceani vjerujem da ce im oko 1.8 milijuna pomoraca biti jako zahvalno :)

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
Visak kaže...

S druge strane, tko želi da mu sav promet ide preko autoritarne, agresivne, prati-sve-pa-uvedi-sankcije-ili-pošalji-raketu-ako-ti-se-ne-sviđa, države?

 Stvarno misliš da sad nemaju pristup svom tom prometu?

Svemir.
11 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
tom_bombadill kaže...

Recimo trenutno godisnja pretplata na satelitski internet: 4Mbps/1Mbps i paket od 50GB je oko 50 000$.

 

Ako budu pokriveni i oceani vjerujem da ce im oko 1.8 milijuna pomoraca biti jako zahvalno :)

 

 

Kikiriki Nemoj me drzati za lipu, ako se dobro sjecam, dok sam bio mladji potpisao sam ugovor od 35k E mjesecno na 36 mjeseci za 2/2mbit, 0,5/0,5Mbit i jedan link 0,5/0,5 Mbit u standbyu kao "cold backup" na ovom prvotnom 2/2; s time da je ovo bio satelitski na kopnu koji je nacelno nesto jeftiniji. Bogumi pojeftinilo :D

 

Bice pomorci zadovoljni, cim Kompanija kaze moze, vozarine su osle gore, dajmo ljudima interneta kad nas vec kostagodisnje kao jedan daily rate broda :D /s

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 14:50 (Jovanka).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
PaleRider kaže...
Visak kaže...

S druge strane, tko želi da mu sav promet ide preko autoritarne, agresivne, prati-sve-pa-uvedi-sankcije-ili-pošalji-raketu-ako-ti-se-ne-sviđa, države?

 Stvarno misliš da sad nemaju pristup svom tom prometu?

 Kojem 'tom' prometu? Ne vjerujem da su u stanju prikupiti i obraditi baš sav svjetski promet, a ovako im se još olakšava.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
Visak kaže...

Ovih 8 ms, ako bude realno, će biti zanimljivo gamerima koji se spajaju na servere preko bare.

 

 

8 ms moze biti latencija do satelita, ne do drugog kontinenta gdje signal mora proci i izmedju nekoliko satelita. Ogranicenje je udaljenost i brzina svjetlosti, pa osim ako ne izmisle FTL komunikaciju, ne mozes imati latenciju ispod 30ms izmedju USA i EU.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
Latencija do satelita je beskorisan podatak, a i ne može se poboljšavati vremenom, ali imaš pravo teško da će biti 8 ms od Evrope do Amerike. Vjerojatno su mislili unutar Amerike u idealnim uvjetima kad signal ide samo gore-dolje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
Ah vjerovatno dobiju kompanije popust na kolicinu, posto se potpisuju ugovori za opremanje cijele flote, dok sam bio na Shellu, to je znacilo 70-ak brodova...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
tom_bombadill kaže...

Pa ko pomorca i osobu koja je dosta cesto na satelitskom internetu bas me zanima da li ce Starlink signalom pokrivati i oceane

 

Ako budu pokriveni i oceani vjerujem da ce im oko 1.8 milijuna pomoraca biti jako zahvalno :)

 Da, u konačnici, kroz 4-6 god., pokrivati će baš svaki centimetar zemaljske kugle. Dok god se ima pristup otvorenom nebu, brzine će biti veće nego na zemaljskim trenutno najbržim vezama. Kroz nekih 10 god bi Starlink trebao spajati Mjesec i njegovu orbitu, a ubrzo poslije i Mars 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 16:12 (Džimba).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
SupremeCommander kaže...

 

 osim ako ne izmisle FTL komunikaciju

 

 Nade postoje u Quantum entanglement komunikaciji, no za sada ne možemo ostvariti FTL komunikaciju koristeći tu tehnologiju. Nažalost, za sada, iako možemo uspostaviti direktnu vezu QE tehnologijom na velikim udaljenostima, to ne znači da možemo komunicirati nadsvjetlosnim brzinama, jer pokušaj unosa bilo kakve poruke automatski raskida QE vezu. No, po meni, nada postoji, vjerujem da će inženjeri za 20-50 god. naći rješenje, to bi bio ogroman korak za naša nastojanja da koloniziramo Sunčev sustav i za čovječanstvo u cijelosti 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 16:11 (Džimba).
16 godina
online
Re: Pristup Internetu putem SpaceX-ovog Starlinka:
Visak kaže...

 Kojem 'tom' prometu? Ne vjerujem da su u stanju prikupiti i obraditi baš sav svjetski promet, a ovako im se još olakšava.

 

Pa čuo si valjda za Snowden-a i njegova svjedočanstva.

Naravno da su u stanju prikupiti, ne obrađuju ga u stvarnom vremenu (real-time) nego po potrebi.

Svemir.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice