Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

poruka: 62
|
čitano: 16.633
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima".
7 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
AFARON kaže...

Po svim trenutnim saznanjima koje imamo, informacija se NE MOŽE prenositi brže od brzine svjetlosti. Čak ni pomoću entaglement-a.

 

A ne znam za taj warp pogon (osim iz Star Treka). Ako sam dobro razumio, brod stoji ali se prostor ispred njega "savija" i pomiče ga naprijed? Pa to ti nije ništa drugo nego umjetna gravitacija. Ali znamo da samo masa/materija vrši gravitaciju/iskrivljenje prostora, tako da bi morao imati dobar komad neutronske zvijezde ili slične guste materije ispred sebe da bi te to vuklo. A šta će onda pogoniti tu materiju prema naprijed? 

 Čekaj, kaj na kraju nije bilo ništa od ovoga:

https://www.nature.com/news/2008/080813/full/news.2008.1038.html

Šteta, ponadao sam se još tad dok je bilo aktualno...

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

Sve je to pitanje vremena. Za stotinu godina poslali smo, koliko znam, samo dvije poruke u svemir. Ako su i svemirci tako revni, onda se možemo nadati. Tih 36 civilizacija pošljaju goišnje samo jedan signal. No kako signal nije usmjeren na cijelu galaksiju, nego se može čuti samo u 1 %, a ako se pritom sluša i analizira na izvanzemaljske signale samo  1 % neba, nije teško izračunati da ćemo prvi signal čuti tek za 10.000 godina. Ove sam podatke naveo više-manje napamet, no dalo bi se i točnije (egzaktnije) izračunati kolika je vjerojatnost da naše signale netko primi ili ih mi primimo - ako se svemirci ponašaju poput nas. 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda

Sve te brojke koje se ovdje spominju su bazirane na svemu onome što dosada znamo. Neznamo do kakvih ćemo spoznaja tek doći, pa prema tome neznamo niti da li će te nove spoznaje omogućiti putovanja danas nezamislivim načinima i brzinama.

Ne izgleda mi toliko nevjerojatno da se u sljedećih par stotina godina pronađu novi ogromni izvori energije u nečemu o čemu danas možda niti ne razmišljamo. To će možda biti neka tvar, energija, čestica ili pojava rasprostranjena diljem svemira pa energija višestruko veća od energije sunca možda postane dostupna.

Možda dođemo i do novih spoznaja o prostoru ili vremenu pa nam te spoznaje omoguće nekaj kaj je danas nezamislivo.

Čak sam i optimista kada sagledamo naš razvoj zadnjih par sto godina.

A možda nam dođe u posjet netko tko je svoj razvoj počeo koji milion godina prije nas pa samo usvojimo njihovo znanje i tehnologiju...

Kada bismo se držali poznatih činjenica bez vjere da ih možemo promijeniti, to nebi bilo dobro za budućnost čovječanstva. Znamo da sunce ima svoj vijek trajanja, znamo kaj bu tada sa okolnim planetima, znamo da nam današnjom tehnologijom nije dokučiv novi životni prostor kada sunce nestane....što znači da neminovno znamo način našeg završetka ?? Nekako ipak mislim da ćemo dotada naći rješenje za sve to...

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

nije mi jasno otkud smo mi to "tehnološki napredna" (u odnosu na koga?) i "civilizacija" (vojske i ostalih uniformi na sve strane). kao osmo, uzalud im biti tehniološki napredan, ako su moralno i kulturno nazadni. kao devetnaesto, sama pomisao da nema života posvuda po svemirima (osim na zemlji) je ... ne znam. teško mi je (ustvari, nemoguće) išta jezivije zamisliti. to bi značilo potpuno promašen i besmislen svemir i sve u njemu. užas! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 13:25 (Ajar).
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

Malo razmišljanja na ovu temu 

 i ovaj 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 9:42 (mladen-p).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
bnaci kaže...

Mi smo kao "napredni". I što bi vanzemaljci pričali s nama i s kim? Trumpom možda. Bilo koji bi prvo pokušao iskamčiti neku tehnologiju koju bi prvo iskoristio u vojne svrhe protiv ostalih zemljana koji nisu "njegovi". A vanzemaljci čim mogu doći do nas nisu debili pa vide s kim imaju posla. Doći će opet za 500 godina da vide jel šta ostalo od ovog planeta. A možda neko bude i vrijedan komunikacije.

 ovo. mi smo njima zanimljivi kao što je nama zanimljiv sukob dva mravinjaka negdje u srcu amazone a još da se idu petljat u motive koji se šatro temelje na plemenitim pobudama očuvanja civilizacijskih vrijenosti i dostignuća a u stvari su temeljeni na običnoj pohlepi i megalomanstvu, ma taman posla za elijene na tipu 2 ili tipu 3 civilizacijskog razvoja da idu s nama komunicirati

AFARON kaže...

 

Actually...(xD).. zakoni fizike nas ne sprječavaju da dođemo čak i do drugih galaksija za par sati...pod uvjetom da vozilo kojim putujemo ima dovoljno energije da ubrza do nekih 99.9999999999% brzine svjetlosti, i da se ne raspadne pri tome. Ali postoji drugi problem. Za vrijeme tog našeg putovanja (od nekoliko sati), na zemlji će proći nekih par miliona godina, tako da onaj ko se odluči na takvo putovanje, mora biti spreman da se trajno pozdravi od ostatka naše civilizacije.

 

Nadalje, jedini način da se dvije civilizacije sretnu i eventualno surađuju u stvarnom vremenu jeste da bar jedna civilizacija svo svoje stanovništo preseli na neki super ogromni spaceship koji je sposoban putovati brzinama približnim brzini svjetlosti, te da putuje po svemiru dok ne naiđe na drugu civilizaciju i onda se parkira kod njih.

 i to dovodi do zaključka da se možemo susresti ili sa toliko naprednom civilizacijom koja se izdigla iznad upotrebe tehnologije za putovanje brzinom svjetlosti i mogu putovati kroz crvotočine i sl. preskakanje kroz prostor a da to ne utječe na vrijeme, a takvima smo najvnerojatnije potpuno nezanimljivi iz gore rečenog razloga ili da ćemo se susresti sa civilizacijom koja može putovati brzinom svjetlosti no zbog toga jer su svjesni da se više nikad neće vratiti u vrijeme civilizacije svojeg planeta s kojeg su otišli, su odlučili preživljavati u svemiru obzirom na što tamo naiđu što će ga reći da su velike šanse da budu agresivni obzirom na oportunistički pristup preživljavanja

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 9:55 (Ges).
14 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
HCMAA kaže...

 

 

i za kraj najbolji video...kad bi ovaj video postao obvezatan...nešto kao 3xtablete dnevno...onda možemo razmišljati o kolonizaciji izvan zemlje...a do tada sa suzom u oku kad gledam svaki put...live long and prosper

 

 

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.

 

 

 Ovaj video je jedna od obaveznih stvari koje pustim mojim malim astronomima (u školi imam astronomsku grupu, vjerovatno jedini u Osječko-Baranjskoj županiji i možda jedan od dvadesetak ukupno u RH). Čudesno je ponekad vidjeti kako se neke od tih malih glavica znaju zamisliti nakon toga. I naravno, obavezno pitanje - jesmo li sami u svemiru ili ima još razvijenih civilizacija. Često puta diskusije znaju biti fenomenalne, ne bi čovjek vjerovao što sve neopterećenim mladim mozgovima pada na pamet.

dolazim odmah - Godot
6 godina
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

#učo

 

hdz(kaptol) je prije 30 godina odlučio da je u hrvatskim školama važnija astrologija nego astronomija:(

 

Tabula rasa:

Ferrum cudendum est, dum candet in igne

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
danen kaže...

Sve je to pitanje vremena. Za stotinu godina poslali smo, koliko znam, samo dvije poruke u svemir. Ako su i svemirci tako revni, onda se možemo nadati. Tih 36 civilizacija pošljaju goišnje samo jedan signal. No kako signal nije usmjeren na cijelu galaksiju, nego se može čuti samo u 1 %, a ako se pritom sluša i analizira na izvanzemaljske signale samo  1 % neba, nije teško izračunati da ćemo prvi signal čuti tek za 10.000 godina. Ove sam podatke naveo više-manje napamet, no dalo bi se i točnije (egzaktnije) izračunati kolika je vjerojatnost da naše signale netko primi ili ih mi primimo - ako se svemirci ponašaju poput nas. 

 Ako se točno sjećam, jedna poruka je slana sa radioteleskopa Arecibo i usmjerena je prema jatu M13 u  Herkulu, a druga je slana preko Palomarskog teleskopa kao modulirana laserska zraka, zaboravio sam kamo. Šansa da netko u pravom trenutku sa pravom opremom gleda u pravom smjeru i uhvati poruku je vrlo mala ali ne i nepostojeća, ali s obzirom da signal putuje oko 25 000 godina u jednom smjeru, teško da možemo očekivati odgovor, ali opet, tko zna.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 21:52 (učo).
10 godina
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

Sav skepticizam oko postojanja vanzemaljaca ili priče kako je sve jako udaljeno pa se nećemo sresti su gluposti. Pa naravno da postoje vanzemaljci. Pa naravno da je putovanje svemirom moguće kao i instantna komunikacija na velike udaljenosti.

 

Greška je što mi polazimo od svog vrlo ograničenog shvaćanja fizike. Budimo realni i recimo da mi o fizici, a još manje o funkcioniranju svemira nemamo pojma! Također je greška da se mi kao civilizacija uzimamo kao template razvoja vanzemaljski civilizacije! To je vrlo arogantno i mogu reći bezobrazno! Zašto bi druga civilizacija trebala imati razvojni put kao i mi! Pa mi u vlastitom dvorištu planetu Zemlji imamo civilizacije i narode koji nisu svi imali isti razvojni put (narodi pretkolumbovske Amerike nisu nikad razvili kotač, Australci nisu znali obrađivati metal, itd...), a očekujemo da ima civilizacija na drugom planetu??? Smiješno!

 

To što mi koristimo fosilna goriva kao izvor energije ne znači da isti izvor energije koristi netko drugi! Motori na izgaranje goriva koje mi koristimo su odavno zastarjeli i izuzetno energetski neučinkoviti. I odavno ih ne bismo koristili da nema naftnih lobija i par ultra super bogatih pohlepnih kriminalaca kojima tisuće milijardi dolara nisu dovoljne nego žele još koju. Bez toga naftno doba bi odavno vrlo brzo prošlo.

 

Teleportacija je u laboratoriju na kvantnoj razini napravljena.

U laboratoriju su čestice ubrzane iznad brzine svjetlosti te ona više kao fizikalna granica ne postoji. Kao ni Einsteinova formula koja je u međuvremenu proširena.

U Njemačkoj je u začecima napravljen magnetni štit koji bi štitio svemirske letjelice.

 

Da bismo putovali svemirom brze od svjetlosti ne bismo putovali kroz normalan svemir jer je to nemoguće zbog svemirske prašine, mikro i ostalih meteorita itd. Ne postoji oklop ili zaštita koja se ne bi razletjela pri susretu s komadićem svemirske prašine pri brzini od 300 000 km/s. Svemirom ćemo putovati na način viđen u serijama i filmovima. Dakle WARP ili subspace ili što već. Da da bismo to postigli potrebno nam je izuzetno shvaćanje minimalno 3 stvari: gravitacije, magnetizma i električne energije. O prva dva praktički ne znamo ništa.

 

Samo pa godina prije nego što su Sovjeti lansirali Sputnjik ondašnji ugledni znanstvenik (zaboravio ime) je tvrdio kako čovjek nikad ništa neće lansirati ni u orbitu a kamoli u svemir "jer tamo nema zraka pa nema ničega što može održavati predmet tamo gore". Toliko o znanstveniku i znanosti.

 

Priznajmo da nemamo pojma i da je APSOLUTNO SVE moguće samo mi još ne znamo kako. Ali znat ćemo. We are getting there. Ako netko prije toga ne stisne crveni gumb.

Moj PC  
7 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
overhaul kaže...

 Nije baš umjetna gravitacija jer ona savija prostor u svim smjerovima. Warpanje prostora bi bilo samo u jednom smjeru, stiskao i privlačio bi prostor ispred sebe, ali bi ga morao rastezati iza sebe.

 

 

Ok onda se može reći usmjerena umjetna gravitacija?

 

 

Objektivno svemir se širi brže od brzine svjetlosti. dakle mogli bi i mi. https://www.sciencealert.com/how-feasible-is-a-warp-drive-here-s-the-science Vidimo galaksije koje nebi nikad uspjeli stići ni da se krećemo brzinom svjetlosti, jer se udaljavaju brže od toga, jer se sam prostor ekspandira brže. iako je star kažu 13,8 milijardi godina, svemir se, procjenjuju već samo nama vidljiv dio, proširio na 92 milijarde svjetlosnih godina. A koliko se doista proširio, nemoguće je znati jer dalje od 13,8 milijardi (svjetlosnih) godina, naravno ne vidimo, jer naše gledanje je u biti vraćanje u prošlost, pa neide dalje od početka svemira. Ono što bi meni za komunikaciju padalo napamet bilo bi samo da postoji višedimenzionalna membrana preko koje se možda može instantno spajati. 


 

Lokalno se ne širi tako brzo, zapravo širi se neprimjetno sporo. Ali akumulacijom ubrzanja kroz ogromne udaljenosti ispadne da se širi brže od svjetlosti (ali samo između dvije referentne ogromne udaljenosti). I ne znam da li je ispravnije reći širenje svemira ili stvaranje novog prostora.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 12:23 (AFARON).
7 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
učo kaže...
danen kaže...

Sve je to pitanje vremena. Za stotinu godina poslali smo, koliko znam, samo dvije poruke u svemir. Ako su i svemirci tako revni, onda se možemo nadati. Tih 36 civilizacija pošljaju goišnje samo jedan signal. No kako signal nije usmjeren na cijelu galaksiju, nego se može čuti samo u 1 %, a ako se pritom sluša i analizira na izvanzemaljske signale samo  1 % neba, nije teško izračunati da ćemo prvi signal čuti tek za 10.000 godina. Ove sam podatke naveo više-manje napamet, no dalo bi se i točnije (egzaktnije) izračunati kolika je vjerojatnost da naše signale netko primi ili ih mi primimo - ako se svemirci ponašaju poput nas. 

 Ako se točno sjećam, jedna poruka je slana sa radioteleskopa Arecibo i usmjerena je prema jatu M13 u  Herkulu, a druga je slana preko Palomarskog teleskopa kao modulirana laserska zraka, zaboravio sam kamo. Šansa da netko u pravom trenutku sa pravom opremom gleda u pravom smjeru i uhvati poruku je vrlo mala ali ne i nepostojeća, ali s obzirom da signal putuje oko 20 000 godina u jednom smjeru, teško da možemo očekivati odgovor, ali opet, tko zna.

 taman dovoljno vremena da za desetak tisuća godina berači bobica u tom sistemu stignu izmisliti točak... i treću industrijsku revoluciju... ok, mi smisleno elektromagnetsko zračenje odašiljemo uokolo već sto i kusur godina... nekako se ne slažem s tim da je distribucija civilizacija po galaksiji ravnomjerna, ona priča da u galaktičkim krakovima, područjima u kojima ima najviše zvijezda i s time najviše zračenja i po život smrtonosnih događanja daje naslutiti da u mirnijim područjima s manje smrtonosnih zbivanja postoje veće šanse za klastere civilizacija koje bi samim time bile bliže jedna drugoj... imo, držim palčeve da je tako

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
14 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
Ajar kaže...

nije mi jasno otkud smo mi to "tehnološki napredna" (u odnosu na koga?) i "civilizacija" (vojske i ostalih uniformi na sve strane). kao osmo, uzalud im biti tehniološki napredan, ako su moralno i kulturno nazadni.

 Napredni u odnosu na ranije ljude xD

 

 

"kao devetnaesto, sama pomisao da nema života posvuda po svemirima (osim na zemlji) je ... ne znam. teško mi je (ustvari, nemoguće) išta jezivije zamisliti. to bi značilo potpuno promašen i besmislen svemir i sve u njemu. užas! "

 

Mislim da prvo moramo znati cijeniti činjenicu da postoji IŠTA umjesto NIŠTA. Sve ostalo je bonus :D

8 godina
online
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

Barem smo do sad skužili (otprilike) jedan parametar Drakeove jednadžbe, planeta po zvijezdi ima barem jedan, prema dosadašnjim otkrićima Keplera, TESS-a i sa Zemlje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
=XFX=PlayHard kaže...

Meni najbolji film ikad na temu vanzemaljaca je Arrival (2016). Prvi film u kojem vanzemaljci nisu imali ruke, noge, oci, usi, nego su kao i pravi nadnadravno inteligentni, vanzemaljski oblik, bili u misterioznoj, cudnoj formi. Za mene je taj film remek-djelo! 

 

 Meni je taj film samo još jedan plitki holivudski trash. Baš se osjeti ta šminka i ispraznost kao i u velikoj većini holivudskih filmova, posebno unazad 10 godina. Jedino je eto zanimljivo to šta kažeš, da se radi o potpuno različitom obliku života, iako je meni inače interesantnije vidit humanoide, bilo da su oblikom i izgledom velikim dijelom ipak različiti od ljudi, ili da su gotovo jednaki. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
Festus kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Meni najbolji film ikad na temu vanzemaljaca je Arrival (2016). Prvi film u kojem vanzemaljci nisu imali ruke, noge, oci, usi, nego su kao i pravi nadnadravno inteligentni, vanzemaljski oblik, bili u misterioznoj, cudnoj formi. Za mene je taj film remek-djelo! 

 

 Meni je taj film samo još jedan plitki holivudski trash. Baš se osjeti ta šminka i ispraznost kao i u velikoj većini holivudskih filmova, posebno unazad 10 godina. Jedino je eto zanimljivo to šta kažeš, da se radi o potpuno različitom obliku života, iako je meni inače interesantnije vidit humanoide, bilo da su oblikom i izgledom velikim dijelom ipak različiti od ljudi, ili da su gotovo jednaki. 

 Taj film se dodirnuo fizike, i filozofije o putovanju kroz vrijeme/prostor više i bolje od bilo kojeg dosad (uključujući i serije).

11 godina
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

Netočno. Ima ih 129!

42
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

Ne želim razmišljati o astronomiji...od svih znanosti astronomija najlakše te baci u depresiju i egzistencijalnu krizu.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
markoBT kaže...

Netočno. Ima ih 129!

 Pa MarkoBT,  sunce mu žarko, vidiš li ti da imaš kraj svog imena broj vanzemaljskih civilizacija, (BT= broj je točan), a ti pišeš da ih je 129! ccccc.....

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 21:57 (učo).
14 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
HCMAA kaže...

Ne želim razmišljati o astronomiji...od svih znanosti astronomija najlakše te baci u depresiju i egzistencijalnu krizu.

 Je, kad pomisliš koliko smo mi sitni, kratkoživući i ništavni u ovom golemom univerzumu.

dolazim odmah - Godot
6 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
učo kaže...
HCMAA kaže...

Ne želim razmišljati o astronomiji...od svih znanosti astronomija najlakše te baci u depresiju i egzistencijalnu krizu.

 Je, kad pomisliš koliko smo mi sitni, kratkoživući i ništavni u ovom golemom univerzumu.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
JohnnyBGood V kaže...
A gdje je nestala Mary Sue?
Niste ju valjda stvarno trajno otjerali?

Vanzemaljci? Ne, nego izvanzemaljci!
Vidi: http://matura.ihjj.hr/leksik.html

 Heh i to je istina. "Vanzemaljci" bi značilo da smo mi, zemaljci, malo izašli van na provod :)
btw. moj filmski favorit je i dalje zemeckisov contact po romanu carla sagana. Samo je mrvu iritantan onaj uguran dio sa teroristima.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
protjeran
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

Nije problem u nagadjanju koliko ima razvijenih civilizacija u galaksiji-ono 36 ni manje ni vise. A sta ako je 35, jel ce onda predvidjanje biti netocno?

Problem je sto tako nagadjaju ljudi koji se zovu znanstvenici-pa tako moze svatko. Znanost dozivljava veliki pad u kvaliteti, kao i civilizacija zapada- stoga nije cudno da propada.

Svi ti znanstvenici koji puko nagadjaju koliko ima izvanzemaljaca su zapravo religiozne osobe, jer oni vjeruju da vanzemaljci postoje iako za to nikakvih dokaza nemaju. Prava je istina da o vanzemaljcima ne znamo nista i zasto je problem biti realan i to reci

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

iako, malo jest blesavo da baš svi stanovnici svih milijuna svjetova po galaksiji misle kako su oni jedini i sami a nadaju se kako ipak nisu. jedno je sigurno: budala ima po čitavom svemiru za izvoz i u ostale svemire (koji, pak, raspolažu vlastitim viškovima). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
Ajar kaže...

iako, malo jest blesavo da baš svi stanovnici svih milijuna svjetova po galaksiji misle kako su oni jedini i sami a nadaju se kako ipak nisu. jedno je sigurno: budala ima po čitavom svemiru za izvoz i u ostale svemire (koji, pak, raspolažu vlastitim viškovima). 

 Pa bi najbolje bilo sve te budale našeg i ostalih svemira skupiti na jedno mjesto i njima napraviti neki njihov uvrnuti svemir. (samo, taj svemir bi morao biti toliko velik zbog mase budala koje egzistiraju, da je pitanje bi li stao u multiverzum)

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 9:13 (učo).
15 godina
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

Totalno krivi podatak ima ih tocno 27

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda ima

U Svemiru nema źivota osim ovdje na Zemlji. Te sve matematičke ne/vjerovatnosti možete objesit mačku o rep.

 
0 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
neoavc kaže...

U Svemiru nema źivota osim ovdje na Zemlji. Te sve matematičke ne/vjerovatnosti možete objesit mačku o rep.

 Dragi Bog je svemir napravio samo za svoja voljena bica,ljude.

6 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
GSP kaže...
neoavc kaže...

U Svemiru nema źivota osim ovdje na Zemlji. Te sve matematičke ne/vjerovatnosti možete objesit mačku o rep.

 Dragi Bog je svemir napravio samo za svoja voljena bica,ljude.

 Šališ se? Mora bit sarkazam.

11 godina
offline
Re: Procjena znanstvenika: u našoj galaksiji možda
cvaja997 kaže...
GSP kaže...
neoavc kaže...

U Svemiru nema źivota osim ovdje na Zemlji. Te sve matematičke ne/vjerovatnosti možete objesit mačku o rep.

 Dragi Bog je svemir napravio samo za svoja voljena bica,ljude.

 Šališ se? Mora bit sarkazam.

 Zapravo to moras pitat ovog kojeg sam kvoto hehe

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice