Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti

poruka: 16
|
čitano: 5.090
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti".
16 godina
odjavljen
offline
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti

Koliko je to upotrebljivo za neku masovno prociscavanje vode?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti

slutim napad iz dva pravca: biljojedi i peta

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti
Na Fidayevo pitanje ne mogu pecizno odgovoriti jer sve ovisi o konačnoj, tehničkoj izvedbi uređaja za pročišćavanje. U radu su naime navedene samo konstante brzina reakcije i sl. Tako primjerice se pri koncentraciji nanočestica od 0,16 % uklanja fluorescentna boja (kao modelni spoj) brzinom od 1,7 10-4 mol dm-3 s-1. Sve dakle ovisi koliko je voda nečista, koliko se zadržava na pročistaču i mnogim drugim faktorima. (Pročistač bi se na temelju ovih nanočestica napravio očito kao kontinuirani uređaj: voda bi prolazila kroz cijevi na koje su nanesene nanočestice).
 
0 0 hvala 5
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti
danen kaže...
Na Fidayevo pitanje ne mogu pecizno odgovoriti jer sve ovisi o konačnoj, tehničkoj izvedbi uređaja za pročišćavanje. U radu su naime navedene samo konstante brzina reakcije i sl. Tako primjerice se pri koncentraciji nanočestica od 0,16 % uklanja fluorescentna boja (kao modelni spoj) brzinom od 1,7 10-4 mol dm-3 s-1. Sve dakle ovisi koliko je voda nečista, koliko se zadržava na pročistaču i mnogim drugim faktorima. (Pročistač bi se na temelju ovih nanočestica napravio očito kao kontinuirani uređaj: voda bi prolazila kroz cijevi na koje su nanesene nanočestice).

 

A s obzirom na kompleksnost "sklopa" potrebnog za prociscavanje - bi li neki prijenosni procistac bio izvediv? Ono, nesto sto bi covjek mogao ponijeti sa sobom na kampiranje.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti
Friday kaže...
.

 

A s obzirom na kompleksnost "sklopa" potrebnog za prociscavanje - bi li neki prijenosni procistac bio izvediv? Ono, nesto sto bi covjek mogao ponijeti sa sobom na kampiranje.

 imaš tu, kad te napadne eksperimentiranje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Re: Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti
S obzirom da su počeli zujati okolo asteroidi...ja bih trebao njekolko ovih za svoju kolekciju....bolje je imati A ne trebati...nego trebati A ne imati
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti
Pokušat ću u odgovoru Fridayu biti malo konkretniji. U eksperimentima koji se opisuju u rečenom radu voda se pročisti za 2-3 sata. No to nisu bili eksperimenti s nečistom vodom niti su izvedeni s uređajem kakav bi se koristio u praksi. Voda (destlirana) je onečišćena primjerice s florescentnom bojom (da bi se lakše pratila njezina razgradnja), a od baktrerija su testirane samo dvije, E. coli (gram-negativna) i G. bacillis (gram-negativna). Mislio sam prenijeti koji dijagram iz rada, no oni su toliko tehnički da bi ih bilo teško razumjeti (pa onda od prenošenja nikakve koristi). Što se pak primjene tiče, mislim da je nova metoda namijenjena za velika postrojenja, a na za čišćenje vode u kampu. Sve u svemu, ovo je tek istraživanje nove metode, a ne razvijanje nove tehnologije. Da bi se iz ovih pokusa razvila tehnologija trebalo bi utrošiti još mnoge godine istraživanja.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti

Ovo je super zgodna stvar, sada treba nači načina da se to prenese u realan život. U kombinaciji sa filterima vode od grafena, ovo bi moglo spasiti svijet od nestašice pitke vode (ako je točno da kroz grafen prolazi jedino čista voda, bez ikakvih primjesa). A i ovo što Friday i Ajar kažu, bilo bi jako zgodno imati takvu spravicu za preživljavanje u prirodi.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti

Zar tijekom boravka u prirodi nije dovoljno prokuvat vodu? Potrebno je samo riješit se bakterija i parazita.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti
Ovo s prokuhavanjem vode u prirodi je OK, možda ni to nije potrebno ako se uzima voda s izvora. No ovdje je riječ o otpadnoj vodi koju treba očistiti i od organskih i anorganskih otrova (teških metala). Nije teško ukloniti jedan onečišćivač, problem je napraviti univerzalni pročišćivač koji će ukloniti sve čega ne treba biti u vodi.
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti
Znači, odprdili su i rakovi.
Idite i množite se...
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti

Razumin ja to, nego san se osvrnio na određene komentare di ljudi pišu kako bi ovakav uređaj nosili na kampiranje.

15 godina
online
Re: Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti
danen kaže...
Ovo s prokuhavanjem vode u prirodi je OK, možda ni to nije potrebno ako se uzima voda s izvora. No ovdje je riječ o otpadnoj vodi koju treba očistiti i od organskih i anorganskih otrova (teških metala). Nije teško ukloniti jedan onečišćivač, problem je napraviti univerzalni pročišćivač koji će ukloniti sve čega ne treba biti u vodi.

Može li pojašnjenje oko zagađenja vode sa (teškim) metalima: ako bi tako zagađena voda stajala neko vrijeme u nekom bazenu, da li bi čestice/molekule metala s vremenom potonule na dno bazena i ako da, zašto je onda problem zagađenje s metalima kada ih je tako jednostavno izdvojiti iz vode?

16 godina
offline
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti

Voda ? Prociscavanje ? Ajde molim vas... Kome je to jos bitno...

Ak mi se omiljena serija ne loada fluidno u 8K i ak buffer nije ispunjen za cca 3 min - drugi problemi nisu in.

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti

jer se, evo, reklamira kao sredstvo za mršavljenje: hitozan naime puni želudac, otklanja osjećaj gladi, no ne može se probaviti. (Ovdje treba reći da se hitozan lako i jednostavno priređuje. Prvo se iz rakovih krljušti razrijeđenom solnom kiselinom uklone mineralne tvari, a potom razrijeđenom natrijevom lužinom proteini kako bi se dobio čisti hitin. Hitin se potom prepusti djelovanju koncentrirane (70 %) natrijeve lužine koja skida acetilnu skupinu s amino skupina...

 

i onda imaš ovakve proizvode koji se reklamiraju kao "zdravlje iz prirode"

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Pročistač vode od srebra i rakovih krljušti

Ja sam uredno pio ovo...

 

 

 

i postao sam ovakav

 

 

 https://nccih.nih.gov/health/colloidalsilver

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 12:47 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice