Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

poruka: 157
|
čitano: 40.556
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da".
10 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...

 

Ja bih sad ovog trena otisao u Istru. Ali moja zena ne bi tamo ni da ju puskom tjeram. Ocajne plaze, a to joj je najbitnija stavka na moru

 Znaci vidimo se na makrskoj rivjeri negdi...cak ces mi i blizu bit...

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...
Ja bih sad ovog trena otisao u Istru. Ali moja zena ne bi tamo ni da ju puskom tjeram. Ocajne plaze, a to joj je najbitnija stavka na moru

 Isto smo razmišljali gospođa i ja, samo nas je odbilo često nevrijeme tamo. Stalno čitaš 1000 munja u jednom satu, poplave... A tu sam na pola sata od Zg i gotovo nikad sličnih stvari.

In vino veritas
16 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...
fredii kaže...
Friday kaže...

Meni je dugorocno plan remote rad za nekoga u irskoj a kupiti nekretninu negdje u HR na moru. Pa ako treba jednom-dvaput mjesecno do Dublina - nije greda...

 

Dođi u Istru. 

 

Ja bih sad ovog trena otisao u Istru. Ali moja zena ne bi tamo ni da ju puskom tjeram. Ocajne plaze, a to joj je najbitnija stavka na moru

moja ima iste 1st world problems..

da samo vidis oko cega ja gubim zivce svaki dan

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...
fredii kaže...
Friday kaže...

Meni je dugorocno plan remote rad za nekoga u irskoj a kupiti nekretninu negdje u HR na moru. Pa ako treba jednom-dvaput mjesecno do Dublina - nije greda...

 

Dođi u Istru. 

 

Ja bih sad ovog trena otisao u Istru. Ali moja zena ne bi tamo ni da ju puskom tjeram. Ocajne plaze, a to joj je najbitnija stavka na moru

 

Ovisi. Ovdje kod mene ima uredu plaža, ali ja nisam baš za kupanje. Jedanput, dvaput godišnje i to je to.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
GranDaddo kaže...
Friday kaže...
Ja bih sad ovog trena otisao u Istru. Ali moja zena ne bi tamo ni da ju puskom tjeram. Ocajne plaze, a to joj je najbitnija stavka na moru

 Isto smo razmišljali gospođa i ja, samo nas je odbilo često nevrijeme tamo. Stalno čitaš 1000 munja u jednom satu, poplave... A tu sam na pola sata od Zg i gotovo nikad sličnih stvari.

 

U minuti ti bljesne u svijetu, oko 6000 munja prosječno. Stvarno mi nije jasno, što se toliko paničari oko nebitnih stvari.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
7 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin

Meni se čini da kolega misli da je Istra u Venezueli 

 

Just kidding 

 

 

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
ParaNO1d kaže...

Svi govore o nekretninama kao da one jednako vrijede i kao da je svaki kvadrat isti. Dakle nemoguće je u Osijeku kupiti kuću od 200 m2 za 100K Eura. Tj. moguće je možda kuću staru 35-40 godina, što i nije neki zalog za budućnost. Novogradnja je puno skuplja i daleko je od tih priča. Ja sam platio stan u novogradnji od 85 m2 100K Eura. Tako da treba gledati i kakva nekretnina se kupuje, a ne samo koliko kvadrata ima. Ja sam htio kuću i htio sam novo, i eto to sam uspio dobiti za 100k Eura, to je bio ključ u ruke, dakle morao sam opremiti stan full. Kuća novija, ali ne u kojoj nitko nije živio od 120 m2 građena 2014 je bila 165K Eura pa sad ono...

Kažem nekretnina nije svaka isti i meni nije bitno da je samo XY kvadrata nego da to nije rupa i da to na nešto liči. 

 naravno, to je logicno, i onda ide ono sto govorim ; u zg samo dodas x2 ili x3 na te cijene

 

btw ti bi novu kucu od 200m2 za 100k e, eeee tesko, ali bez beda dobijes za tu lovu neku bez dodatnog ulaganja

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 12:12 (digitall).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
GranDaddo kaže...
Friday kaže...
Ja bih sad ovog trena otisao u Istru. Ali moja zena ne bi tamo ni da ju puskom tjeram. Ocajne plaze, a to joj je najbitnija stavka na moru

 Isto smo razmišljali gospođa i ja, samo nas je odbilo često nevrijeme tamo. Stalno čitaš 1000 munja u jednom satu, poplave... A tu sam na pola sata od Zg i gotovo nikad sličnih stvari.

 

Ne brini se, neće grom u koprive 😂

4 godine
protjeran
offline
Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

Ova tema se pretvorila u hvaljenje debelo iznadprosječnim plaćama u Irskoj i Njemačkoj o "rajevima na zemlji", pljuvanju po "Hrvatistanu", "first world problemima" i sličnim pre*eravanjima. Samo mi nije jasno zašto ekipa koja uživa u tim rajevima visi po Hrvatskim portalima na internetu...biće dosada u raju.

 
13 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...

 

Ja bih sad ovog trena otisao u Istru. Ali moja zena ne bi tamo ni da ju puskom tjeram. Ocajne plaze, a to joj je najbitnija stavka na moru

 Pametno ti je ženče...

Jedino Makarska rivijera.... i ende

 

U Istri na moru ne osjećam miris mora, loše vrijeme i tak to...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
bugovac222 kaže...

Ova tema se pretvorila u hvaljenje debelo iznadprosječnim plaćama u Irskoj i Njemačkoj o "rajevima na zemlji", pljuvanju po "Hrvatistanu", "first world problemima" i sličnim pre*eravanjima. Samo mi nije jasno zašto ekipa koja uživa u tim rajevima visi po Hrvatskim portalima na internetu...biće dosada u raju.

 Tako je.

 

Naše Vlade su im omogućile ulaskom u EU dobra radna mjesta pa mogu bauljati đe oće, a sad im ne valja Rvacka ni naše Vlade...

Ja bih njima lupio porez kada praznicima i G.O dolaze u ovaj raj na zemlji 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
bugovac222 kaže...

Ova tema se pretvorila u hvaljenje debelo iznadprosječnim plaćama u Irskoj i Njemačkoj o "rajevima na zemlji", pljuvanju po "Hrvatistanu", "first world problemima" i sličnim pre*eravanjima. Samo mi nije jasno zašto ekipa koja uživa u tim rajevima visi po Hrvatskim portalima na internetu...biće dosada u raju.

Dosada? Nikako. Samo puno više slobodnog vremena, nego što si naučen kada radiš u Hrvatistanu :P

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Pošaljite nam kruha ...
Mislim, dakle half adder
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
hrvooje kaže...
Pošaljite nam kruha ...

 I panameru ... 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
luka94 kaže...
hrvooje kaže...
Pošaljite nam kruha ...

 I panameru ... 

Ne može još je od banke.

 

Nikad neću razumjet pljuvanje po hrvatskoj i hrvatima koji se nisu odselili. Šta vam treba to kad imate tolike pare i tako dobar život, valjda mi budale koji smo ostali bi vam trebali bit zavidni na vašim "uspjesima" da budete potpuno zadovoljni ili šta?

15 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
crack kaže...
luka94 kaže...
hrvooje kaže...
Pošaljite nam kruha ...

 I panameru ... 

Ne može još je od banke.

 

Nikad neću razumjet pljuvanje po hrvatskoj i hrvatima koji se nisu odselili. Šta vam treba to kad imate tolike pare i tako dobar život, valjda mi budale koji smo ostali bi vam trebali bit zavidni na vašim "uspjesima" da budete potpuno zadovoljni ili šta?

 Kolege koji su odselili traže reafirmaciju svoje odluke o preseljenju. Pošto se u većini slučajeva radi o velikoj životnoj promjeni čovjek koji odseli nikad nije potpuno siguran u svoju odluku i uvijek u njemu stoji crv sumnje - "what if...". Zbog toga on dolazi na forume (a poneki u lokalne birtije svog rodnog mjesta) i priča pozitivno o novoj zemlji tražeći tako podsvjesno od okoline da reafirmira njegovu odluku o preseljenju.

 

Rijetki od nas su sposobni potpuno se asimilirati u tuđini (i zaboraviti na sve forume i birtije povijesti) jer nas rodna zemlja određuje u mnogim pogledima te nam usađuje određene dijelove karaktera, tako da bi potpuna asimilacija zapravo značila odbacivanje dijelova vlastitog Ega i Super-ega, što naravno Id ne dopušta.

 

Ili pojednostavljeno, neki ljudi su seratori.

15 godina
neaktivan
offline
Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

Ima itekako istine u tome sto ste oboje napisali. Takve postove je lako prepoznati, uglavnom se pisu brojke, auti i sl. Najbolje je ignorirati a ne poticati. Isto tako u jednakom broju ima i onih koji su ostali u RH i svoju odluku pokusavaju na sve nacine opravdati, i takve je najbolje ignorirati.

 

Ali vecina sto pise tu je pisala o svojim iskustvima koja vjerujem zanimaju mnoge. Bilo o iskustvima u RH bilo u inozemstvu.

 

Nije za svakoga ici raditi vani kao sto nije za svakoga ostati u svojoj zemlji i to ne pisem specificno za RH nego opcenito. Ima jako puno ljudi koji zive u najrazvijenijim i najbogatijim zemljama pa odluce otici. Sve je to individualno i samo budale mogu gledati da je jedno ili drugo bolje. Nikada ne treba biti iskljuciv, svatko ima svoj put i bira najbolje za sebe.

Ono na sto se ljudi u ovakvim temama trebaju fokusirati su iskustva drugih i ulaziti u rapsrave o specificnim stvarima koje ih zanimaju, kao sto su neki pitali za zdravstvene sustave, godisnji i sl.

 

Ja mogu napisati 10 negativnih i 10 pozitivnih stranica teksta o Irskoj, nekome ce prevagnuti jedno, nekome drugo. Ista stvar je sa RH. Oni koji su otisli vise pisu negativno jer je to kod njih prevagnulo i to je sasvim logicno. Ne znaci da je njima 100% RH negativna, da nista ne valja i da je tamo gdje jesu "med i mlijeko". Oni koji su ostali pisu vise pozitivno. To je sve normalno. Svatko individualno odluci o tome sto je njemu bolje.

 

 

 

 

 

http://www.rabbits-clan.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 11:58 (Andeo).
 
7 0 hvala 3
7 godina
protjeran
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
bugovac222 kaže...

Ova tema se pretvorila u hvaljenje debelo iznadprosječnim plaćama u Irskoj i Njemačkoj o "rajevima na zemlji", pljuvanju po "Hrvatistanu", "first world problemima" i sličnim pre*eravanjima. Samo mi nije jasno zašto ekipa koja uživa u tim rajevima visi po Hrvatskim portalima na internetu...biće dosada u raju.

 Kolega je ogorcen. Rasprava je potaknuta komentarima ljudi iz Hrvatske, i kolege van Hrvatske su odgovorile. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
bugovac222 kaže...

Ova tema se pretvorila u hvaljenje debelo iznadprosječnim plaćama u Irskoj i Njemačkoj o "rajevima na zemlji", pljuvanju po "Hrvatistanu", "first world problemima" i sličnim pre*eravanjima. Samo mi nije jasno zašto ekipa koja uživa u tim rajevima visi po Hrvatskim portalima na internetu...biće dosada u raju.

 

Vidi, ja pljujem i po stvarima koje ne valjaju u irskoj (pogledaj slobodno "moju" temu o irskoj) i koje ne valjaju u hrvatskoj. Realno - puno vise toga ne valja u hrvatskoj, govorim iz iskustva. A na ovom forumu visim vec 11 i pol godina, imam napisano 22+ tisuce postova pa nije bas sada da sam jedva docekao registrirati se iz daleke irske i pljuvati po majci domovini. Iz tvog komentara se da iscitati da ne mislis bas da je tako dobro ovdje gdje smo pa da moramo kenjati ovdje da bi sami sebe uvjerili u to. Mozda ima i takvih slucajeva ali budi uvjeren da nama koji smo u IT-u ne treba takvo "opravdanje". Ja se za cifru koja se proteze kroz temu (20 i par tisuca kn neto) svakako ne bih vratio u HR.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 18:32 (Friday).
9 godina
offline
Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godinu da

ne znam jel ekipa koja je odselila radi plaće zna da u zg možeš zarađivati 30 000 kn mjesečno bruto kao developer, a kao paušalac od tog daješ državi samo 2 ili 3%

za godinu dana imaš love da kupiš stan 

naravno radis za vanjsku firmu (švicarsku, američku, itd), a ured ti je u zg ili kod kuće 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2019 18:24 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
digitall kaže...

ne znam jel ekipa koja je odselila radi plaće zna da u zg možeš zarađivati 30 000 kn mjesečno bruto kao developer, a kao paušalac od tog daješ državi samo 2 ili 3%

za godinu dana imaš love da kupiš stan 

naravno radis za vanjsku firmu (švicarsku, američku, itd), a ured ti je u zg ili kod kuće 

 

 

Jel nije 25 mjesecni limit kad se 300k godisnje preraspodjeli na 12 mjeseci?

Kakav je to stan u ZG za 20-30k eura?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
digitall kaže...

ne znam jel ekipa koja je odselila radi plaće zna da u zg možeš zarađivati 30 000 kn mjesečno bruto kao developer, a kao paušalac od tog daješ državi samo 2 ili 3%

 

Takvi i bolje nek se isele.

 

Drzava od takvih ima vise stete nego koristi. Osim sto placaju mizeriju od poreza, dovoljno su obrazovani da robu kupuju iz inozemstva, sto u slucaju da se radi o zemljama EU drzava ne dobije apsolutno nista, niti carinu niti PDV. Ono malo sto kupuju neku hranu, kupuju od stranih trgovackih lanaca pa osim nesto malo kuna poreza opet drzava niti ostali drzavljani ne dobije nista. Da isele van ovdje bi barem dolazili na ljetovanje pa bi ubacili neku lovu u proracun, ali ako su tu na ljetovanje odlaze u neke druge zemlje i tamo bacaju lovu...

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
9 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Friday kaže...
digitall kaže...

ne znam jel ekipa koja je odselila radi plaće zna da u zg možeš zarađivati 30 000 kn mjesečno bruto kao developer, a kao paušalac od tog daješ državi samo 2 ili 3%

za godinu dana imaš love da kupiš stan 

naravno radis za vanjsku firmu (švicarsku, američku, itd), a ured ti je u zg ili kod kuće 

 

 

Jel nije 25 mjesecni limit kad se 300k godisnje preraspodjeli na 12 mjeseci?

Kakav je to stan u ZG za 20-30k eura?

 karikiram, poanta je da vjerojatno nigdje ne mozes kupiti nekretninu u tako kratko vrijeme rada kao developer

i btw ne mora biti stan bas u zg

8 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Ma sramota. Kako se samo usuđuju raditi i zarađivati za sebe. Ovakva država se dovoljno okoristila svima, a ništa zadovoljavajuće nitko nije dobio. Šta se tko ima okorištavati mojim ili bilo čijim tuđim radom?
Dosta više toga "on zarađuje, uzmimo mu novce".
16 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Antoniio22 kaže...
Ma sramota. Kako se samo usuđuju raditi i zarađivati za sebe. Ovakva država se dovoljno okoristila svima, a ništa zadovoljavajuće nitko nije dobio. Šta se tko ima okorištavati mojim ili bilo čijim tuđim radom?
Dosta više toga "on zarađuje, uzmimo mu novce".

Slazem se s tobom, ali drzava su ljudi. Izdvajanje za zdravstveno je nesto najtuznije u drzavi i da mogu to bi prvo prestao placat. Za nekakvu normalnu placu od 15k, godisnje odvojis gotovo 50k kuna. Kroz 20 godina ces dat milju kuna (130000 eura). A za sto? U 15 godina koliko radim sam dva puta bio kod doktorice da bi mi rekla da odem doma i pijem caj. A ako se jednom ozbiljno razbolim ionako cu krepat dok cu cekat dve godine da me posalju na pretrage.

 

Zapravo sad i mogu.  #odohupausalce

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
7 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin

@supremecomander

Kako bi ti riješio financiranje zdravstvenog sustava a da zdravstvene usluge imaju i oni koji svojim primanjima si nebi mogli priuštiti skuplje zahvate ( nezaposleni, djeca ( napustena, po domovima..) , umirovljenici, zatvorenici...)...? Ili bi njih pustio da pocrkaju ak nemaju para za magnetnu ili za transplantaciju organa i sl ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 15:09 (bunker).
16 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
bunker kaže...

@supremecomander

Kako bi ti riješio financiranje zdravstvenog sustava a da zdravstvene usluge imaju i oni koji svojim primanjima si nebi mogli priuštiti skuplje zahvate ( nezaposleni, djeca ( napustena, po domovima..) , umirovljenici, zatvorenici...)...? Ili bi njih pustio da pocrkaju ak nemaju para za magnetnu ili za transplantaciju organa i sl ?

Evo ti citata: "Nažalost, neki pacijenti moraju umrijeti" - Tonči Buble, Odjela za lijekove HZZOa, 2008. 

 

Uvijek ima jako skupih lijecenja za koje nema novaca. Pitanje je samo gdje je ta granica. Sto je postavljas vise, svi ostali vise pate i standard nam svima pada.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
8 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Za djecu i osobe nesposobne za rad bi bio poseban fond, izdvaja država iz poreza. Ostali (dio umirovljenika, nezaposleni, zatvorenici) neka se sami za sebe brinu. Nismo odgovorni plaćati tuđe loše odluke u životu.
7 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin

Nisi konkretno odgovorio. Da postoji neko univerzalno mudro općepravedno rješenje valjda bismo ga dosada uveli, kako mi tako i druge države.

Zgrade bolnica su skupe, rezije takodjer, plaće isto puno pojedu para, a cjene skupih uredjaja se mjere u milionima. Pa kad još ubrojiš trošak hitne pomoći ( ekipe, vozila, gorivo, registracije, sustav radio veze...) ,pa onda troskove lijecenja bolesnika smjestenih u bolnice.... Teško bi se taj sustav izgradio i odrzavao bez nekog vida nameta ( bilo solidarnog plaćanja, bilo nekog vida poreza ), a nevidim zasto onaj tko vise zaradjuje nebi vise i izdvajao za tu namjenu... Pa ljudi smo, a to valjda ukljucuje i empatiju , solidarnost, brigu i za one izvan tvog dvorišta... Svi milioni svijeta ti nebi pomogli spasiti tvoju noinu arku ako oko nje vlada kuga, kolera, ratovi, siromastvo... Cilj je iznaći rjesenje za opće dobro inace će nam se civilizacija svesti na par miliona milijardera koje će liječiti i čuvati i prehranjivati roboti i umjetna inteligencija... A medju tim "odabranima" tesko da bu ijedan član ovog foruma, jer bi ta mjesta popunili rokfeleri, gatesi, vlasnici banaka, trgovci oruzjem, bogati glumci i sportasi...dok plaće it zaposlenika nisu dovoljne niti za pribliziti se toj eliti....

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 15:55 (bunker).
8 godina
offline
Re: Prosječna plaća programera u Hrvatskoj u godin
Ne treba ti namet. Ili plaćaj osiguranje ili plati račun koji ti izda bolnica i budi siguran da ćeš uslugu dobiti isti dan, a ne za 12, 18, 24 mjeseca. Nećeš platit? Ovrha. Normalne zemlje i normalan svijet tako to rješavaju. Za one koji nisu u stanju za sebe zaraditi, poseban fond iz poreza
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice