Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša

poruka: 14
|
čitano: 5.432
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša".
16 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša

Mali enter, bljak

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Friday kaže...

Mali enter, bljak

Na drugoj slici nije.

Ali primjećujem trend izbacivanja velikih entera. :(

Na vrijeme sam kupio G810. Logitech više ni nema na tržištu mehaničku tipkovnicu s velikim enterom. U susjednoj vijesti Asus izbacio tipkovnicu, isto s malim enterom...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 13:42 (Kuv).
16 godina
offline
Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša

bez problema na Raspberry Pi radi LOGITECH MK240 bežična tipkovnica i miš a zauzima samo jedan usb port 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Dead kaže...
Zar nema više ni G413 Carbon? Ona je mehanička i ima veći enter.

Na slikama u našim dućanima ima mali enter. Ali guglanjem sam naišao na varijantu koja ima normalan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 11:00 (Kuv).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša

Super je šta s tipkovnicom dobiješ i hub pa se može nadoknadit izgubljeni port, al možda bi korisnije bilo da ima mogućnošću bežičnog spajanja kad već sve nove verzije imaju bt.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Dead kaže...
Kuv kaže...
Dead kaže...
Zar nema više ni G413 Carbon? Ona je mehanička i ima veći enter.

Na slikama u našim dućanima ima mali enter. Ali guglanjem sam naišao na varijantu koja ima normalan.

 Pa ja sam je kupio u Linksa s većim enterom iako je na slici s manjim. S tim da je u opisu naznačeno da ima HR layout.

 Isto kupio u Linksu, ali nije HR layout, nego US sa dopisanim nasim karakterima i ima veliki enter.

Htio sam zamijeniti svoj Model M, no nikako se nisam mogao naviknuti i na kraju G413 zavrsila kod klinaca, a ja i dalje u vecernjim satima izludjujem bolju polovicu kliktanjem.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Wolverine kaže...

bez problema na Raspberry Pi radi LOGITECH MK240 bežična tipkovnica i miš a zauzima samo jedan usb port 

Slažem se. Imam neki Geniusov komplet i isto radi. Samo ne znam sada kakav je enter.

15 godina
offline
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Dead kaže...

 Pa ja sam je kupio u Linksa s većim enterom iako je na slici s manjim. S tim da je u opisu naznačeno da ima HR layout.

 links ti je svojedobno imao oveću seriju maloprodajno pakiranih logitechovih tipkovnica (mislim 120 ili tako nešto) s malim eneterom i bez rvackog znakovlja odstoljećasedmog i uredno su to prodavali pod "domaće" (s placa?). kad sam tamo otvorio jednu od kutija na hrpi i suočio ih s činjenicama, pravili su se grbavi: gle! vidi vraga! pojma nismo imali! auuuuuu ... (itd.) ali, znate, ide vam to na vindovse. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 13:34 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Dead kaže...

 Možda se i nisu pravili grbavi. Ko zna šta su prije radili, prodavali... pinele u Brodomerkura pa sad došli prodavat tipkovnice.

 tu je i jedna zanimljiva slučajnost: netom poslije tog "incidenta" stara je ekipa (koja je znala i o robi i o hardveru i svaštanešto), a koja je obećala u upravi provjeriti što se zbilo s tim tipkovnicama, jednostavno nestala iz dućana i zamijenjena je "nekim novim klincima" koji se svemu čude k'o tuka dreku. hm ... eh, da: otad više ne kupujem tamo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša

Podsjeca me na one Cherry tipkovnice koje imaju samo do F10 - fala, ne fala. S tim se ne moze raditi kak spada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Dead kaže...

 A šta ću, moram. Kad nađem nešto povoljnije kod njih, uzmem, ali kod preuzimanja u dućanu provjerim. Šteta "stare ekipe". Da nije završila u Brodomerkura, odjel pitura?

 nije mi vrag bio dao mira pa sam pitao telefonom. paz' odgovor: "našli su nove izazove." vjerojatno je to prema onoj: nogom u gujcu je za te korak naprijed. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Wolverine kaže...

bez problema na Raspberry Pi radi LOGITECH MK240 bežična tipkovnica i miš a zauzima samo jedan usb port 

 -sve tipkovnice/miševi rade na svim kompatibilnim uređajima, win, macos, lin (+2.6 krenel).. tak da je to normalno-podrazumijevano, tj za svaki uređaj koji ima integriran-nativan usb support je to takorekoć obvezno (jer da ne radi, što bi tad radilo.. npr podrška biosa za usb miša do boota OSa.. je fičer u starim računalima u novijima podrazumijevano i više se ni ne nudi kao opcija). Sasvim nešto drugo je postoji li driver za neki konkretan OS, mada i bez specifičnog drivera uređaj mora raditi s generičkim tad se nude dodatni fičeri i sl. ..

 

someguy kaže...

Super je šta s tipkovnicom dobiješ i hub pa se može nadoknadit izgubljeni port, al možda bi korisnije bilo da ima mogućnošću bežičnog spajanja kad već sve nove verzije imaju bt.

 -BT nije usb i ''mada bi bilo (možda) zgodno'', poskupilo bi uređaj dok bi sama mogućnost bila zanimljiva samo za uređaje koji nemaju usb priključak a to nije raspb/pc (nego mobač-tablet.. na kojima mada ponekad postoji potreba ipak nitko ne koristi tipkovnicu/miša .. jer nosi u džepu, može docking itd..). Dok hub na tipkovnici.. čak se čudim da to već nije 'standardni' dio svih-većine (ali sad je rgb-led glavni fičer..) jer je vrlo poraktično, praktičnije i bolje nego na npr monitoru, pogotovo poželjno na radnom mjestu (kad se često koriste stikići npr banking i sl..) tj povezano s habanjem USB konektora na kućištu + dostupnost ako računalo nije na stolu kao što na monitoru često nije dostupno sa stražnje strane.. tipkvnca je idealna.. no, nešto krosno kao da nitko ne želi i tad u ovoj 'nevažnoj' tipkovnici to naprave, kao ekipa koja ipak ima i mozak, ne samo PR stručnjake/designere (koji bi im preporučili reg-led i win-macos-pingvin-android logo uz plaćanje koje bi pojelo svu zaradu na jeftikaner opremi..). Da je preko BTa tad ne bi bio usb hub tj ima smisla samo obrnuto.. a BT bi mogao biti dodatak-model, zgodno.

-često dodam usb-hub ili barem produžni kabel za takvo korištenje.. i ovo je odlična sitnica, praktički cijena usb-huba +malo više (mada cijenu ne znamo).. vjerojatno maloprodajno 10-20$.. prihvatljivo i isplativo.

 

logo maline umjesto winlogoa ili bilo kojeg drugog je logičan + cijena, jer logo se također plaća kao se misli na npr MSov.. + tad nužna certifikacija koja se opet plaća itd.. a pri tome uređaj uopće nije ciljano namjenjen za win juzere tak da mi ovo zvuči poslovno-logično. .. i prigovor, EFIGS!!! wtf im je sad ovo de-es.. (ok, german-span..) uobičajene oznake zemalja nisu FR nego F, G/D, E, S, I i stojlećima (od postanka PCja i nakon tog manuala) je to uobičajen način označavanja, prema međunarodnoj oznaci, ne neka ''nova'' dvoslovna..). :)) ma nevažno, ovo je ok.. tek malo njurganja.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 14:24 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Ha ha, rade sve tipkovnice ali samo ova ima malinu umjesto Windows loga
Voda tece a vrijeme prolazi ...
8 godina
offline
Re: Raspberry Pi dobio službenu tipkovnicu i miša
Ajar kaže...
Dead kaže...

 A šta ću, moram. Kad nađem nešto povoljnije kod njih, uzmem, ali kod preuzimanja u dućanu provjerim. Šteta "stare ekipe". Da nije završila u Brodomerkura, odjel pitura?

 nije mi vrag bio dao mira pa sam pitao telefonom. paz' odgovor: "našli su nove izazove." vjerojatno je to prema onoj: nogom u gujcu je za te korak naprijed. 

 

Ja sam čuo, iz više izvora, da ih je voditelj ili tako nešto maltretirao (nešto s plaćom) i da su dogovorno ali svi dali otkaz. Ali napominjem da je to rekla-kazala.

No, dobro se sjećam iznenadnog pogroma.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice