Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem obliku

poruka: 14
|
čitano: 4.490
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem obliku".
9 godina
offline
Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem obliku

Volio bih da nastave u ovom smjeru, nek izbace 3.i 4. dio s istom kamerom i istim gameplayem. Ovo je po meni pravi put RE igara.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem obliku

Stvoreno za VR. Bilo bi porazbijanog namještaja i počupanih kablova

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem obliku

ima i oprečnih stavova: meni je igra 1, kompletan, živi + užas. ako se već rade "strahopreživljavanja", onda se (sa statičnom pozadinom) valja ugledati na dead space, a inače na alien resurrection. ovo nema veze s mozgom (osim, možda, japanskim) i opako bazdi na izmuzivanje dodatne love iz (ne)mrtve "igre". 

 

- tehnički: likovi se kreću poput artritičnih baba (dakle, za njih prirodno) i povremeni zombiji su jedino što se zbiva pa je valjalo ubaciti:

 

- sadržajno: tiranina - bezvezan (namjerno hipertrofiran) antropomorfni lik kojega ne možeš utamaniti ali zato se petlja pod nogama poput špekinezera i nikne neposijan. apsurd čitavog koncepta podcrtava spremanje na pisaći stroj (ajde, bar je izostala potraga za vrpcom), sulude prostorije u policijskoj stanici (koje su tu samo radi "igre", iako nemaju veze ni sa čime) tipa "art room", ključevi označeni kao kartaške boje (u policiji?!), blesavo traganje za još blesavijim dijelovima nečega (posebno biljke), a bez čega nema "napretka" i sumanuti razmaci između nekog kakvo-takvog zbivanja (zombiji ostaju mrtvi ili ne, kad ih upucaš, nema pravila) i besciljnog bauljanja hodnicima;

 

- likovi: možda je zbilja do kulturoloških razlika no ne kužim da glavni lik izgleda poput balavog srednjoškolca a glavna likinja poput "profesionalne obrtnice za odnose s javnošću", dok je tiranin arhetip školskog ravnatelja postavljenog po političkoj pripadnosti (krkan). ostali likovi ionak nisu vrijedni spomena: djelomično su i povremeno mrtvi i samo dosadni k'o muhe.

 

- zagonetke: e, ovo je grožđica za se. nema apsolutno nikakve logike ni smisla u tim zagonetkama i njihovu rješavanju (sadržajno ili tehnički) te povezanosti s ukupnim sadžajem. i slijepac vidi da su u "igru" postavljene kao same sebi svrha i, možda, da ti produlje zajebavanje s "igrom" (tipa - pronađeš neku bilješku sa šifrom za neki sef koji je bio satima (kilometrima hodanja?) prije aktualan i njegov sadržaj potreban, a povratak znači ponavljanje artritičnog bauljanja a konačna nagrada nije vrijedna truda.

 

igra je očajno loše programirana jer grafički ne daje niš posebno no ždere hardverske resurse nemilice (primjerice, alien resurrection je dijametralno suprotan; slično i dead space).

 

sažeto: 56 EUR?! ni u ludilu. vrijedi jedva 1, a i to iz samilosti. nejestiv čušpajz od gume, mrkve, kamenja, krumpira, vode, akumulatorske kiseline i oblaka. drek kao začin. i nimalo strašno. ustvari, strašno je to što već nakon par sati zažališ lovu (ako si kupio) i kletvama ispratiš dan kad si očekivao nešto, a dobio ništa, osim planine loših (u zamisli i provedbi) klišeja. zombiji igraju zombi igru sa zombijima.

 

- ocjena: 10% + pdv + prirez

 

paleface had spoken. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 15:33 (Ajar).
Moj PC  
7 6 hvala 0
14 godina
offline
Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem obliku

Meni je igra super ali brate pre pre kratko

odigrao sam sa zenskim likom i poslje mi se po istome nije dalo sa muskim

zavrsio je za 5-6 sati

 

Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem oblik
Ajar kaže...

 Ja se toplo nadam da se ovdje radi o neuspješnom pokušaju da ispadneš humorističan.

 

U protivnom - ostavi se igara općenito.

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
offline
Re: Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem oblik
Dodinho kaže...

 Ja se toplo nadam da se ovdje radi o neuspješnom pokušaju da ispadneš humorističan.

 

U protivnom - ostavi se igara općenito.

 paz vamo, milenijalac: mogao si (a nisi, jer si milenijalac i tek si prešao dvadesetu) primijetiti i percipirati kako se do tebe u postovima nitko nikome nije sudio zbog stava/ukusa/čega već. kao osmo, napisao sam recenziju (s argumentima). kao dvajspeto, šmrkavci mi ne mogu dijeliti savjete i očekivati da ću ih poslušati. još puno žganaca, mladiću. i te kako ću se nastaviti igrati ali dobrih igara (u postu navedenih + tomb raider + sniper slite + half life + ... sve ono što je iole kvalitetno načinjeno, neovisno o grafici, neke dok se ti još nisi ni rodio - znaš, život je postojao i prije). ovakav trash ću isprobati, jasno no nisam shvatio da je protiv forumskih pravila napisati osobnu (takve su, naime, sve - i Mateina) recenziju. i da - igrao sam na ps-u stare RE i bili su bolji (sadržajniji i smisleniji). daleko od izvrsnih ali ok. s mojeg motrišta (više nego dvostruko starijega, iskusnijega i hm ... mudrijega) preporučujem da sam napišeš recenziju i učiniš tako velik korak prema odrastanju. "savjeti" tipa: ako ne voliš fileke, ostavi se hrane su ..? (odgovori si sam) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 20:25 (Ajar).
16 godina
offline
Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem obliku

Igra izašla na Plejki davne 1996. i može uzbuditi samo konzolaše. Meni je onda bila bezveze, a danas još i više.

Zapravo čim je vidim ponovo mi se javi kronični konzolitis, počnem dobivati čudne tikove i povraća mi se.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem oblik
Ajar kaže...

 paz vamo, milenijalac: mogao si (a nisi, jer si milenijalac i tek si prešao dvadesetu) primijetiti i percipirati kako se do tebe u postovima nitko nikome nije sudio zbog stava/ukusa/čega već. kao osmo, napisao sam recenziju (s argumentima). kao dvajspeto, šmrkavci mi ne mogu dijeliti savjete i očekivati da ću ih poslušati. još puno žganaca, mladiću. i te kako ću se nastaviti igrati ali dobrih igara (u postu navedenih + tomb raider + sniper slite + half life + ... sve ono što je iole kvalitetno načinjeno, neovisno o grafici, neke dok se ti još nisi ni rodio - znaš, život je postojao i prije). ovakav trash ću isprobati, jasno no nisam shvatio da je protiv forumskih pravila napisati osobnu (takve su, naime, sve - i Mateina) recenziju. i da - igrao sam na ps-u stare RE i bili su bolji (sadržajniji i smisleniji). daleko od izvrsnih ali ok. s mojeg motrišta (više nego dvostruko starijega, iskusnijega i hm ... mudrijega) preporučujem da sam napišeš recenziju i učiniš tako velik korak prema odrastanju. "savjeti" tipa: ako ne voliš fileke, ostavi se hrane su ..? (odgovori si sam) 

Kamo sreće pa mi na profilu piše godina rođenja jer kako bi inače sastavio ovako inteligentan post... Baš se vidi da si duplo stariji.

 

RE ima šlampave kontrole i likovi se kreću poput artritičnih baba, a stari Tomb Raider sa PS-a je imao sjajne kontrole i Lara je bila agilna poput Filipa Ude?

 

Osim igara mogao bi se ostaviti i fileka i slične hrane, ipak si duplo stariji i sada ulaziš pomalo u te godine kada treba pripaziti malo. Pozdrav

Koristite blage riječi i jake argumente
6 godina
protjeran
offline
Re: Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem oblik
Dodinho kaže...

 

RE ima šlampave kontrole i likovi se kreću poput artritičnih baba, a stari Tomb Raider sa PS-a je imao sjajne kontrole i Lara je bila agilna poput Filipa Ude?

 U tom i je čar klasičnih Resija. Inače bi postao bezumna pucačina poput šestog dijela i djelomično petog dijela.

16 godina
offline
Re: Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem oblik
Paolo Maldini kaže...
Dodinho kaže...

 

RE ima šlampave kontrole i likovi se kreću poput artritičnih baba, a stari Tomb Raider sa PS-a je imao sjajne kontrole i Lara je bila agilna poput Filipa Ude?

 U tom i je čar klasičnih Resija. Inače bi postao bezumna pucačina poput šestog dijela i djelomično petog dijela.

 To se moraš Ajaru obratiti, ja nemam problema sa kretanjima i kontrolom likova :)

Koristite blage riječi i jake argumente
14 godina
offline
Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem obliku

Ponajbolje je tako glupa riječ.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem oblik
Gogy7 kaže...

Volio bih da nastave u ovom smjeru, nek izbace 3.i 4. dio s istom kamerom i istim gameplayem. Ovo je po meni pravi put RE igara.

RE 4. je bio 1.pravi 3D RE. Radio je na kanti za od kompa, jer nije bilo dynamic-lights, shaders, procedural textures, itd. Za razliku od ovog *remake-a. Kontrole su bile vrlo teske, (PC) sve tipke, nema misa, ima par zakrpi'al ne pomazu skoro nista, osim za bolju grafiku (staticna svjetla/sjene).

 

*Bas me zanima koji je minimum za igrati RE2 remake? Jer osim youtube, nemam pojma.

14 godina
offline
Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem obliku

91%. Pa ne bi to nkada dao barem zbog neodostaka inovativnosti. Igra je bila bas fora prije dvaeedet godina ali danas je jednsotavno clunky, vise sam se borio s kontrolama nego sa zombijima, obrisao nakon benzinske

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Resident Evil 2 - Zlo u svom ponajboljem oblik
Meni je re4 bio prvi RE i igrao sam ga na pcu s nekim fixom i meni je bio super. Kasnije je izasao Dead Space koji je kopija RE4 koji je puno utjecao na razvoj Dead Spacea. Obozavam takav tip igara. Daj mi 1st/3rd person igru u kojoj ubijam, skupljam i nadogradujem stvari i ja sam sretan. Igre tipa RE, Dead Space, Bioshock. FarCry, Tomb Raider.

Mislim da cemo dobiti RE3 i RE4 na ps5.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice