Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

poruka: 72
|
čitano: 21.275
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l".
12 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo

14 godina
online
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Ako sam ja nešto shvatio s ovom RTX serijom... To je da je 2080 slabija od 1080ti ali da će jedino biti bolja u RTX naslovima... Super.

Baš me zanima hoće li oni njihovi AI-generated pixeli pomoći pri renderiranju videa. Pretpostavljam, RTX bi mogao pomoći pri renderiranju 3D animacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
Barracuda727 kaže...

Evo i prvih benchmarka,po ovome izgleda da vrti dobro igre u 4K...

 

http://www.vidi.hr/Racunala/Novosti/Prvi-4K-benchmarci-za-RTX-2080

 

To nisu nikakvi "benčmarovi", nego samo klasične marketinške mahajuče pod nos Nevidija tablice.

 

Čekaj nezavisne klasične testove, ili provjereni Jutuberi koji nisu na ničijoj platnoj listi recimo Tech Deals ili Hardware Unboxed itd.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=369&jumpto=5491993&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=14&jumpto=5379250&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
Chronosus kaže...

 

Pa dobro, u ovom slučaju mislim da to nije baš reprezentativno. Govorimo o igri koja još nije izašla i grafičkoj koja nije izašla i vrti novu tehnologiju... Dapače, ako već sad vrti najnoviju AAA igru s uključenim ray tracingom na oko 40fpsa u 1080p to je već više nego igrivo. Ako optimizacijom i igre i drivera još to povećaju, čini se impresivno za prvu verziju tehnologije.

 Tih izlika tipa alfa beta, testna faza, early build i sl. smo se naslusali vec hiljadu puta, ako si pratio "scenu" zadnjih par godina (jos prije izlaska konzola Wii U, Xbox One, PS4 i nadolazecih PC igara) onda bi shvatio da su ovo vise manje samo PR naklapanja.... vecinom ne bude nikakvih optimizacija ili vrlo slabo, da ne govorim o tome kako su pojedinci na kraju downgrade-ali grafiku pa se hvalisaju boljim frejmovima u igrama, a toliko su bili lijeni da sami kod (citaj: bolju grafiku koju su nam prezentirali u najavama za igru) s early buildova nisu niti uklonili s finalnog build-a vec samo iskljucili/sakrili iz ingame menija pa su to modderi pronasli negdje u game filesima, a kada su to ukljucili dobili su puno bolju grafiku ali naravno uz puno losije performanse i onda nek mi netko prica o "optimizacijama". Optimizacije vidis samo tu i tamo kod konzola pred penziju od big AAA developera.....

 

BTW kakve sluzbene usporedbe, ne budimo naivni......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 16:30 (lovac82).
12 godina
protjeran
offline
Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo na l

Ray tracing na djelu, tj na odojku(od 9:30)

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
Stjepanj kaže...

Ray tracing na djelu, tj na odojku(od 9:30)

 iz aviona se vidi da je janjac, bit će da ti monitor black-crusha pečenku pa ne vidiš dobro 

7 godina
online
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo

Sad tek vidim ovu temu - kolega, preduhitrio si me:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/hardverski-ray-tracing-iz-nvidije/262166.aspx?page=0&jumpto=5730416&sort=asc&view=flat

 

(od sad listam teme i dalje kronološki, ali odozada 😁).

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo

janje ne baca ovakav odsjaj dok se peče

kradem mine iz minskog polja
7 godina
online
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo

Ovisi čime ga mažeš.

So i voda, oldskul....

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo

Možeš ga mazat čim hoćeš ali žar ne može bacit odsjaj dok sunce obasjava pa čak i u hladu. Nemaju oni veze trebaju uzet mene kao savjetnika šta će bacit odsjaj pa bi ry trace procvjetao

kradem mine iz minskog polja
7 godina
online
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo

Da, istina, samo u mraku, i odsjaj nije baš takav, nego se više nepravilno raspršuje, i refrakcija od tekućina.

 

Ništa, kolega, daj im prijedloge za novi patch 👍

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 10:11 (fer-de-lance).
12 godina
protjeran
offline
Re: Revolucionarne Nvidijine kartice RTX? Stanimo
picajzla0707 kaže...
Stjepanj kaže...

Ray tracing na djelu, tj na odojku(od 9:30)

 iz aviona se vidi da je janjac, bit će da ti monitor black-crusha pečenku pa ne vidiš dobro 

 zasljepio me ray tracing srylp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice