Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na mjest

poruka: 60
|
čitano: 11.492
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na mjest".
10 godina
offline
Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na mjest

prvo se linus okliznuo a sad i rms... hm potrebno je jos podataka, za sad mi je i dalje simpa :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na mjest

Znači, još samo ovaj čiko se makne. i kompletna Linux scena ide pod Microsoft/Google kontrolu.

 

I to zbog komentara.

 

Horor.

 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
rashomon kaže...

Znači, još samo ovaj čiko se makne. i kompletna Linux scena ide pod Microsoft/Google kontrolu.

 

I to zbog komentara.

 

Horor.

 

A inace samo sto nisu osvojili svijet

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Friday kaže...

 

A inace samo sto nisu osvojili svijet

 

Nešto si pobrkao, Linux je Android a ne Windows Phone ;)

Glede RMS-a, svaka mu dala za puno dobra što je učinio, no realno postao je smetnja više nego li korist.

RMSu mrski open source je realnost (kao poslovni model), a gnu komponenta je ono što je udaljavalo open source od poslovnosti.

Poštujem oboje, ali... ostanimo na tome.

16 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Friday kaže...
rashomon kaže...

Znači, još samo ovaj čiko se makne. i kompletna Linux scena ide pod Microsoft/Google kontrolu.

 

I to zbog komentara.

 

Horor.

 

A inace samo sto nisu osvojili svijet

 

Nemam pojma šta ti je motivacija za toksičnu nelogičnost u odgovoru.

 

Moje žaljenje se više odnosi na gubitak bilo kakve alternative u odnosu na ove koji su već osvojili svijet.

 

Samo nemoj molim te sad nekakvih natezanja i filozofiranja. Niti ću ja promijeniti tvoje mišljenje (i ne želim), a nećeš ni ti moje.

 

Uzdravlje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 0:32 (rashomon).
15 godina
offline
Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na mjest

gnu? 

nu+g! nu+g!
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 9:28 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
rashomon kaže...

Nemam pojma šta ti je motivacija za toksičnu nelogičnost u odgovoru.

 

Moje žaljenje se više odnosi na gubitak bilo kakve alternative u odnosu na ove koji su već osvojili svijet.

 

Zasto bi se izgubila alternativa? Pa postoji valjda 5.000 verzija linuxa i gro open source alata. Lik je ispao totalni dilkos i seljacina a sada se ploca okrece kako neke tamne sile pokusavaju srusti open source world. Podsjeca na ono kad se neki HDZ-ovac nadje sa prstima u pekmezu odmah krenu price kako mu to udba smjesta i komunisti koji mrze hrvatsku. Ili ako kazes nesto protiv Mamica onda mrzis Dinamo

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Ako netko zeli pozvati Stallmana da mu prica na konferenciji, evo sto mu je ciniti:
https://github.com/ddol/rre-rms/blob/master/rider.txt
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na mjest

Nisam nešto posebno vezan za Stallmana, ni FOSS. Ovaj lov na veštice je potpuno izmakao kontroli. Reći (parafraziram suštinu) "Ne verujem da je osoba koju poznajem sklona seksualnoj eksploataciji maloletnih osoba i pri tom mislim da kada je u pitanju psihofizička zrelost između 17 i 18 godina nema suštinske razlike zbog koje bi jedno bilo ok, a drugo automatski silovanje." je mišljenje koje može (i ne mora) biti pogrešno usled nedovoljne informisanosti, ali nije takvo da bi na moralnom nivou diskvalifikovalo osobu kao eksperta u svom polju podobnog da obavlja funkciju za koju je kvalifikovan.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
rashomon kaže...

Znači, još samo ovaj čiko se makne. i kompletna Linux scena ide pod Microsoft/Google kontrolu.

 

I to zbog komentara.

 

Horor.

 Kakve veze ima gdje ide Linux, a gdje Microsoft a gdje Google scena? Mogu ići u 3pm a mogu i u svemir što se mene tiče.

15 godina
offline
Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na mjest

gnu??!! 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Friday kaže...

 

A inace samo sto nisu osvojili svijet

To što Linux nije previše raširen na desktopu ne znači previše, udio koji ima na serverima, a da ne spominjemo da se koristi kao core Androida čine tvoj komentar malo... neupućenim

 

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
southy kaže...

To što Linux nije previše raširen na desktopu ne znači previše, udio koji ima na serverima, a da ne spominjemo da se koristi kao core Androida čine tvoj komentar malo... neupućenim

 

 

 

I to je super - tamo i treba ostati. Daleko od normalnih ljudi. Prije kojih mjesec dana sam kupio RPi4 i onda nakon par dana USB stick. Ubodem ga a on read only. Otisao malo progulati kako da ne bude viseread only. Zavrsilo tako da sam pisao kobasicetine koda u konzolu, instalirao neke dodatne ntfs pakete i picke strinine. Super, cas posla za "otkljucati" usb stick.

Da, linux je nezamjenjiv na serverima i opcenito kao core "stvar". Nemojmo ga dovoditi pred ljude, nije ugodno ni njemu ni ljudima...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Friday kaže...
rashomon kaže...

Znači, još samo ovaj čiko se makne. i kompletna Linux scena ide pod Microsoft/Google kontrolu.

 

I to zbog komentara.

 

Horor.

 

A inace samo sto nisu osvojili svijet

 Beštijo, ulogiro sam se samo da lajkam ovaj tvoj post :D 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Friday kaže...
southy kaže...

To što Linux nije previše raširen na desktopu ne znači previše, udio koji ima na serverima, a da ne spominjemo da se koristi kao core Androida čine tvoj komentar malo... neupućenim

 

 

 

I to je super - tamo i treba ostati. Daleko od normalnih ljudi. Prije kojih mjesec dana sam kupio RPi4 i onda nakon par dana USB stick. Ubodem ga a on read only. Otisao malo progulati kako da ne bude viseread only. Zavrsilo tako da sam pisao kobasicetine koda u konzolu, instalirao neke dodatne ntfs pakete i picke strinine. Super, cas posla za "otkljucati" usb stick.

Da, linux je nezamjenjiv na serverima i opcenito kao core "stvar". Nemojmo ga dovoditi pred ljude, nije ugodno ni njemu ni ljudima...

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Colossus7 kaže...
Friday kaže...
rashomon kaže...

Znači, još samo ovaj čiko se makne. i kompletna Linux scena ide pod Microsoft/Google kontrolu.

 

I to zbog komentara.

 

Horor.

 

A inace samo sto nisu osvojili svijet

 Beštijo, ulogiro sam se samo da lajkam ovaj tvoj post :D 

 

 

 

Bolje da si poslao bocu rakije i paket mljevenog mesa. Znas da ni na zapadu ne cvjetaju ruze...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Friday kaže...

I to je super - tamo i treba ostati. Daleko od normalnih ljudi. Prije kojih mjesec dana sam kupio RPi4 i onda nakon par dana USB stick. Ubodem ga a on read only. Otisao malo progulati kako da ne bude viseread only. Zavrsilo tako da sam pisao kobasicetine koda u konzolu, instalirao neke dodatne ntfs pakete i picke strinine. Super, cas posla za "otkljucati" usb stick.

Da, linux je nezamjenjiv na serverima i opcenito kao core "stvar". Nemojmo ga dovoditi pred ljude, nije ugodno ni njemu ni ljudima...

Hm, ne znam što ti konkrento znači "normalnih ljudi", nadam se da ne misliš pod time Windows korisnike jer čak je i tvoj voljeni Windows uključio Linux u Windowse 

 

Što se tiče RPi radi se i specifičnom uređaju i specifičnoj distribuciji. Uopće nije usporedivo i nije nikakav argument.

 

S druge strane Linux, iako nije uhvatio veću zastupljenost na desktopu (izuzev Chromebooka) ne znači da je loš i nije user friendly. Meni osobno su Mint (posebno Cinnamon) pa i Ubuntu sasvim ok distre i jedini razlog zašto ih ne koristim više je zapravo nedostatak aplikacija koje koristim na Linuxu, a neke koje i jesu možda bolje da nisu jer imaju velikih problema - očito se developeri povode statistikama i smatraju da iako izdaju verziju za Linux (i stave check uz to da imaju aplikaciju za sve platforme) nitko to ne testira ozbiljno pa radu takvim aplikacijama bude bolan. Kad bi postojao MS Office na Linuxu mislim da bi zastupljenost porasla poprilično, naravno ne da bi ugrozila MS.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Možda je do mene, al ne mogu reći da sam protiv rms-ovog razmišljanja. Sjw hype i ostali jednorozi napadaju. Hdz, desktop i Microsoft spominjanje je čisto trolanje u ovoj priči.
Mislim, dakle half adder
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Friday kaže...
southy kaže...

To što Linux nije previše raširen na desktopu ne znači previše, udio koji ima na serverima, a da ne spominjemo da se koristi kao core Androida čine tvoj komentar malo... neupućenim

I to je super - tamo i treba ostati. Daleko od normalnih ljudi. Prije kojih mjesec dana sam kupio RPi4 i onda nakon par dana USB stick. Ubodem ga a on read only. Otisao malo progulati kako da ne bude viseread only. Zavrsilo tako da sam pisao kobasicetine koda u konzolu, instalirao neke dodatne ntfs pakete i picke strinine. Super, cas posla za "otkljucati" usb stick.

Da, linux je nezamjenjiv na serverima i opcenito kao core "stvar". Nemojmo ga dovoditi pred ljude, nije ugodno ni njemu ni ljudima...

 

OK da iz nekog razloga prezireš Linux, ima nas svakakvih.
Ali da trolaš ko govedo i to ovako priglupo ne služi ti na čast.

 

1) "pisao kobasicetine koda u konzolu" - jesi'l neuk ili ne znaš koristiti copy&paste??? 

"dodatni ntfs paketi" omfg - ma bravo. Kao da ja sad istom logikom na Windowsima idem instalirati EXT3 - jer ga koristim na Linuxu. Vidi dole pod GParted.

 

2) "read only stick" - kladim se da stick naprosto uopće nije imao MBR odnosno da je bio GPT preformatiran (ntfs ali raw - "hvala" Microsoftu).

I sad ti, koji ne ideš na zahod bez Windowsa, nisi imao priručne da - zamislli kvantnofizikalnoneuralne operacije - preformatiraš stick!

Drugi put:

- za Windowse (jerbo tek tu ljudi zazuje kad koriste win sys utils) iskoristi SD Memory Card Formatter - službeni alat SD Association (SD card je isto flash memorija kao i na USB sticku - nema razlike)

https://www.sdcard.org/downloads/formatter/index.html

 

Samo si nemoj preformatirati sys disk  - koliko šeprtljaš, ne bih se čudio :D

 

- za Linux / pa i RPi (Raspbian) - GParted - sve radiš mišem u grafičkom okruženju, nikakva prtljanja "po konzoli". Ako ti nije predinstaliran, instaliraj ga iz soft managera (apt-get nije za tebe).

https://en.wikipedia.org/wiki/GParted

 

Ako baš želiš tipkati po konzoli, sve što trebaš je kopipejstati

sudo apt install gparted

i to ne moraš tipkati već copy pejstaš isto kao i na Windowsima. Hint: za copy/cut/paste u terminalu dodaš SHIFT - npr ctrl+v (paste) je ctrl+shift+v

3) "I to je super - tamo i treba ostati. Daleko od normalnih ljudi." - Ti si dinosaur, a ne normalan ljud.

(edit:typos)
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 17:21 (Zechina).
14 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Zechina kaže...
Friday kaže...
southy kaže...

To što Linux nije previše raširen na desktopu ne znači previše, udio koji ima na serverima, a da ne spominjemo da se koristi kao core Androida čine tvoj komentar malo... neupućenim

I to je super - tamo i treba ostati. Daleko od normalnih ljudi. Prije kojih mjesec dana sam kupio RPi4 i onda nakon par dana USB stick. Ubodem ga a on read only. Otisao malo progulati kako da ne bude viseread only. Zavrsilo tako da sam pisao kobasicetine koda u konzolu, instalirao neke dodatne ntfs pakete i picke strinine. Super, cas posla za "otkljucati" usb stick.

Da, linux je nezamjenjiv na serverima i opcenito kao core "stvar". Nemojmo ga dovoditi pred ljude, nije ugodno ni njemu ni ljudima...

 

OK da iz nekog razloga prezireš Linux, ima nas svakakvih.
Ali da trolaš ko govedo i to ovako priglupo ne služi ti na čast.

 

 

1) "pisao kobasicetine koda u konzolu" - jesi'l neuk ili ne znaš koristiti copy&paste??? 

"dodatni ntfs paketi" omfg - ma bravo. Kao da ja sad istom logikom na windowsima idem instalirati EXT3 - jer ga koristim na Linuxu. Vidi dole pod GParted.

 

2) "read only stick" - kladim se da stick  naprosto uopće nije imao MBR odnosno da je bio GPT preformatiran (ntfs ali raw - "hvala" Microsoftu).

I sad ti, koji ne ideš na zahod bez Windowsa, nisi imao priručne - da zamislli kvantnofizikalnoneuralne operacije - preformatiraš stick!

Drugi put:

- za Windowse (jerbo tek tu ljudi zazuje kad koriste win sys utils) iskoristi SD Memory Card Formatter- službeni alat SD Association (SD card je isto flash memorija kao i na USB sticku - nema razlike)

https://www.sdcard.org/downloads/formatter/index.html

 

Samo si nemoj preformatirati sys disk  - koliko šeprtljaš, ne bih se čudio :D

 

- za Linux / pa i RPi  (Raspbian) - GParted - sve radiš mišem u grafičkom okruženju, nikakva prtljanja "po konzoli". Ako ti nije predinstaliran, instaliraj ga iz soft managera (aptl-get nije za tebe).

https://en.wikipedia.org/wiki/GParted

 

Ako baš želiš tipkati po konzoli, sve što trebaš je kopipejstati

sudo apt install gparted

i to ne moraš tipkati već copy pejstaš isto kao i na Winowsima. Hint: za copy/paste u terminalu dodaš SHIFT - npr ctrl+p (paste) je ctrl+shift+p
3) "I to je super - tamo i treba ostati. Daleko od normalnih ljudi." - Ti si dinosaur, a ne normalan ljud.

 https://itvision.altervista.org/why.linux.is.not.ready.for.the.desktop.current.html

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
8 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m

 

https://www.itpro.co.uk/operating-systems/25802/17-windows-10-problems-and-how-to-fix-them

OK,  i sad ja stavim ovaj link i dokazao sam što? Moj tata je jači od tvog? Tražiš orden za oftopic megatrolling? :D

Stavio si "samo jedan link", ja ti odgovorim sa xx linija, pa si me "strolao" ... prešo si me ko papir gujcu... jesil' i ti iz Pogane Vlake maybe?

 

Ni te sram ovakav link prenositi?

Ja se nadam da je ovo obično trolanje teme; ne mogu vjerovati da je netko ovo ozbiljno napisao (kamo li da to netko linka/prenosi)... jbt u nekim stvarima (po gluposti) kao da je uradak sam Ballmer naručio.

Btw, čak i uz ogromni disclaimer na početku, taj "tvoj" amaterski uradak jedva da može služiti i u neke ofrlje informativne svrhe.

Školski primjer trolanja - neke spomenute stvari su itekako bitne i relevantne, kako bi se provuklo npr:

 

Naslov je "Major Linux Problems on the Desktop" - ali već točka 5. je o serverima (ad acta što je mašio ceo fuzbal):

5. Linux servers might be a lot less secure than ... Windows servers  

btw daj to javi u Microsoft, pa da prestanu koristiti Linux u Azureu ;)

...

General Linux problems: ...

5. Linux developers have a tendency to suppress news of security holes

(...za razliku od samo ovogodišnje sramota skrivanja rupa u Windows & iOS-u? Ono kad ti Google’s Project Zero spašava proizvod

 

A OVO:

28. All native Linux filesystems (except ext4) are case sensitive about filenames which utterly confuses most users. 

OK, i sad ako je nekima problem razlikovati VELIKA I MALA SLOVA, trebali bi se ravnati prema najsporijima u krdu? Inače Linux nemere u širu uporabu?

A da izbacimo tipkovnicu jer su neki nepismeni? 

Veli "to je potrebno za samo 0,01% posto Linux korisnika"; no zato, malo ranije ("26."), zamjera da - "ime fajla/foldera na Linuxu sadrži samo 255 byta (64-255 znakova)" - očito grozno jer "copying or using files or directories with long names from your Windows PC can become a serious challenge". 

Želi li to netko reći da su Windows juzeri "challenged"? 

...

32. "There's a lot of hostility in the open source community."

Hebeni argument, živozidaški znanstveno "potkrijepljen" ko i Pernarovi. Mda, za razliku od ^ "normalnih ljudi" :D

 

Baš me zanima je li se Taškinov ovime doista uspio zaposliti u Australiji i tko ga je zaposlio...

Collosus, sjedi 1.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 16:48 (Zechina).
14 godina
offline
Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na mjest

sine, nemoj ubuduće propuštati redovnu propisanu dozu i miligramažu lijekova :D 

 

https://giphy.com/gifs/ethan-f7QiQL3FmI4wg

 

Izgorio si ko prskalica na proslavi nove godine.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Zechina kaže...

...

32. "There's a lot of hostility in the open source community."

Hebeni argument, živozidaški znanstveno "potkrijepljen" ko i Pernarovi. Mda, za razliku od ^ "normalnih ljudi" :D

 

Baš me zanima je li se Taškinov ovime doista uspio zaposliti u Australiji i tko ga je zaposlio...

Collosus, sjedi 1.

 Ako tvoj celokupni post (a posebno odgovor na tačku 28) nije primer ovoga...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
8 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m

Komu, čega, što, zašto? :D

Misliš na hostility prema trolovima? Uvijek.

"Tačka 28" je glede razlikovanja velikih i malih slova. Koliko vidim, i ti to koristiš. Možda si i ti u tih 0,001% korisnika kojima je to bitno?

 

 

on topic:

RMS je malo spizdhen u glavu, valjda oduvijek. Neki to pravdaju Aspergerom (blagim oblikom autizma, sort of), dok su se sami "aspergerijanci" sad našli uvrijeđeni tom usporedbom.

Kako bilo, ono što je on doista napisao logički je ispravno: da je blesavo zvati silovanjem to kad ti neka mlada 17godišnja "profesionalka" ponudi seks (a za 18 godišnjakinju je to kao ok)... Vjerojatno je teško uživaocima tih usluga odrediti je li ispod par milimetara sloja šminke, lipsticka, umjetnih trepavica pa i obrva, vlasulje... znati imaš li posla sa 17 ili 20 godišnjakinjom (btw "age of consent" je u USA već sa 16-17 godina). Tim više da je RMS nedvosmisleno kazao da je Apstein serial rapist i da ga je trebalo procesuirati i kazniti.

 

S druge strane, RMS ima povijest mizoginije i zloporabe profesorskog statusa na faksu, plus povijest (doduše davnu) vrlo slobodnog tumačenja seksualnih sloboda između maloljetnika i punoljetnika. Kasnije je taj stav ispravio, no ostao je weirdo u mnogim stvarima. Naprosto, nikad nije postao ono što bi konsenzusom rekli socijalno zrela osoba. Ali je razvio vrlo neugodne osobine i dijelove karaktera (tvrdoglavost do boli). Glede njegovog principijelizma, ostao sam razočaran kad sam proučio povijest Emacsa - lik je ne samo zadrt već toliko zadrt da čini apsurdne, nelogične "političke" poteze. Njeov uobičajeni "fanatizam" neću spominjati.

 

Još jednom, hvala mu na svemu (da nije njega, ne samo da ne bi bilo open sourcea već ni Linuxa, Androida...), no bilo mu je vrijeme da se umirovi.  Samo je šteta da je to bilo pod prisilom ovog neo-hypea.

16 godina
offline
Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na mjest

Svi mi razlikujemo velika i mala slova, tako da nije u tome problem. Pitanje je koliko često će korisnik zaista poželeti da ima nazivfajla.ext, Nazivfajla.ext, nazivFajla.ext, NazivFajla.ext i NAzivFajla.ext kao različite fajlove. Odgovor je najverovatnije nikad, jer, dok mašina savršeno razlikuje ove varijante i bez greške pamti šta je šta, čovek bi pre ili kasnije pobrkao šta je šta (a i ako ima različite stvari u dva dokumenta, onda će ih različito nazvati, neće im dati ista imena sa različitim caseom). S obzirom na to, case sensitivity tu nema nikakvu praktičnu svrhu i ostaje jedino kao izvor povremenih manje ili više teško uočljivih grešaka i još jedna mala gnjavaža o kojoj se mora voditi računa, pa je to IMO legitimna primedba. Nije to neki veliki problem, ali mi je zamislivo da će većina korisnika barem nekad doći u situaciju da pomisli "Ko je mislio da je ovo dobra ideja?!".

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 8:49 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Ivan(4) kaže...

Svi mi razlikujemo velika i mala slova, tako da nije u tome problem. Pitanje je koliko često će korisnik zaista poželeti da ima nazivfajla.ext, Nazivfajla.ext, nazivFajla.ext, NazivFajla.ext i NAzivFajla.ext kao različite fajlove. Odgovor je najverovatnije nikad

 

Evo ti odma praktična stalna primjena: password. Nerazlikovanje "casea" vodi do drastično manje kombinacija.

 

Gle, i ja sam "dijete DOSa" tako da mi je prelazak na *nix (POSIX) sintaksu isprva zadavao glavobolje.

A onda shvatiš da je to prirodno i da ima smisla, oduvijek. DOS je po mnogočemu tek okljaštrena kopija Unixa. DOS je zbog vlastitih ograničenja (ponešto i Gatesove površnosti) imao limit 8+3 za fajlove, nepodržavanje "spaceova"  i nerazlikovanje "case"a. Da bi od win95 sve u đuture dozvolio (vidljivo za klorisnika, a po defaultu sve snimao lowercase iirc).

Uzmi u obzir da je još C64 programski razlikovao velika i mala slova, kod fajlova/naredbi/operacija; ili:

C++ standard kaže da funkcije+varijable započinju malim slovom ("myShit"), kako bi se razlikovale od npr klasa ("MyClass")

ili: "Camel Case" primjeri za klase/libs u Javi, C#: java.util.ArrayList, java.io.ByteArrayOutputStream; Microsoft.AspNetCore.Diagnostics.HealthChecks ili AspNetCore.AutoHealthCheck....

ByteArrayOutputStream, AspNetCore.AutoHealthCheck je sigurno čitljivije od bytearrayoutputstream, aspnetcore.autohealthcheck.

 

Meni osobno je uvijek čitljivije npr FileMan ili SysUtils od file mananger, system utilities (vidi: "camelCase" - wiki).

Također: iPhone, eReader, uTorrent itd.

 

Jedini je problem što u praksi, Linux desktop sučelja "vole" imenovati sys mape kao "Desktop", "Videos" itd - dok je neka uobičajena praksa da to ide malim slovom.

15 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
Zechina kaže...
..

 

Evo ti odma praktična stalna primjena: password. Nerazlikovanje "casea" vodi do drastično manje kombinacija.

 

..

 -daš primjer koji je točan, no upravo to je jednako na svim osevima, tj passovi su casesensitive pa tak primjer ti je kao pucanje u nogu :) dok npr naslov nekog wrod dokumenta može biti problem daleko veći nego to prosječan guru misli, jer kad štefica ne može pronaći 'neštosamnapisala' dok fileman pronalazi 'Neštosamnapisala'.. i tad je case osjetljivost problem koji je ekšli prednost na win nego na naekom *nixu .. tj upravo tako dolazimo do razlike, namjene, korisnika-usera-juzera koji koristi neki soft-app-os.. desktop averagejoe ili neka radna stanica, server i sl. ili kutija koja može biti bilo što, konzola za igre, tv prijemnik, vešmašina ili router.. zatvoreni i guru sustavi mogu biti case dok juzerski samo nepotrebno 'kompliciraju' case .. tj -u čemu je zapravo problem, prednost-razlika? Case je argument? :)) LOL koji svi znamo nije lol .. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
ihush kaže...
Zechina kaže...
..

 

Evo ti odma praktična stalna primjena: password. Nerazlikovanje "casea" vodi do drastično manje kombinacija.

 

..

 -daš primjer koji je točan, no upravo to je jednako na svim osevima, tj passovi su casesensitive pa tak primjer ti je kao pucanje u nogu :) dok npr naslov nekog wrod dokumenta može biti problem daleko veći nego to prosječan guru misli, jer kad štefica ne može pronaći 'neštosamnapisala' dok fileman pronalazi 'Neštosamnapisala'.. i tad je case osjetljivost problem koji je ekšli prednost na win nego na naekom *nixu .. tj upravo tako dolazimo do razlike, namjene, korisnika-usera-juzera koji koristi neki soft-app-os.. desktop averagejoe ili neka radna stanica, server i sl. ili kutija koja može biti bilo što, konzola za igre, tv prijemnik, vešmašina ili router.. zatvoreni i guru sustavi mogu biti case dok juzerski samo nepotrebno 'kompliciraju' case .. tj -u čemu je zapravo problem, prednost-razlika? Case je argument? :)) LOL koji svi znamo nije lol .. :))

 

3 dana i 3 noci cekam tvoj komentar i ti napises jedva dvije recenice???

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m

-pa 'ubiše mi Stallmana' .. -nema više smisla. :)))

-za utjehu, bar nisu proste, nego proširene....

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Richard Stallman podnio ostavku u MIT-u i na m
ihush kaže...

-pa 'ubiše mi Stallmana' .. -nema više smisla. :)))

-za utjehu, bar nisu proste, nego proširene....

 

Ubili su ga, ciglama: crvenim, ciglama
pod zidom, pod zidom, pod zidom,
Zute mu, kosi: hlape u, iglama,
a bio je, pitom, i pitom.

 

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice