Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipak ne

poruka: 14
|
čitano: 4.126
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipak ne".
Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipak ne

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 14:29 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
0 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipa
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Zar ovo stvarno spada pod vijesti? Nisu vas roditelji učili da ako nemate ništa pametno za reći, bolje da ništa ni ne kažete? 

 Izgleda da tebe nisu   

7 godina
protjeran
offline
Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipak ne

Bas super odradjen gag, nisam citao tekst da si ne spoilam video,

al u onom trenutku gdje se BD penje po kutijama, i gdje su mu noge "klimave",

zamislio sam si "ako je ovo stvarno, onda ima brze reakcije i stabilnost kao covjek",

no na zalost, nije istinito, ali je smijesno i zabavno.

 

No unutar 10 godina su dosli od nicega do necega, i napreduju,

sve do jednog trena gdje ce robot uciti sam sebe, onda ce biti masovni

napredak unutar par mjeseci, i bit ce stabilniji na nogama nego atlete.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipak ne

Već postoji cijeli serijal o robotima koji uzvraćaju udarac. Zove se Terminator.

A nije mi teško zamisliti kad jednog dana ovakvi roboti postanu svakodnevica ekipu koja se iživljava na njima. Bit će savršene žrtve, upravo ono što sociopatima treba.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipak ne

Pokušavaju zataškati incident, pa sad kao sve je bilo kao fejk.. nice try.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipa
Visak kaže...

Već postoji cijeli serijal o robotima koji uzvraćaju udarac. Zove se Terminator.

A nije mi teško zamisliti kad jednog dana ovakvi roboti postanu svakodnevica ekipu koja se iživljava na njima. Bit će savršene žrtve, upravo ono što sociopatima treba.

 

Ima SF roman Frederika Pohla (zapravo cijeli serijal - Anali Hičija - Annals of Heechee) gdje se u jednom od nastavaka spominje neki general ratni zločinac koji je i pedofil sadista i koji je u zatvoru, ali humanog tipa gdje dobija i robote-djecu za seksualno iživljavanje. Lomi ih i uništava redovito, ali osjeća da nije to "ono pravo" i fantazira o tome što će raditi kad se oslobodi...

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipa
Drago kaže...
Visak kaže...

Već postoji cijeli serijal o robotima koji uzvraćaju udarac. Zove se Terminator.

A nije mi teško zamisliti kad jednog dana ovakvi roboti postanu svakodnevica ekipu koja se iživljava na njima. Bit će savršene žrtve, upravo ono što sociopatima treba.

 

Ima SF roman Frederika Pohla (zapravo cijeli serijal - Anali Hičija - Annals of Heechee) gdje se u jednom od nastavaka spominje neki general ratni zločinac koji je i pedofil sadista i koji je u zatvoru, ali humanog tipa gdje dobija i robote-djecu za seksualno iživljavanje. Lomi ih i uništava redovito, ali osjeća da nije to "ono pravo" i fantazira o tome što će raditi kad se oslobodi...

 

 

 Covjek je najodvratnija zivotinja, u to nema sumnje. Rekao bih da je ljudskoj rasi preodredeno kako je sve tehnoloski razvijenija, tako je sve blize svojoj propasti...

 

 Uskoro ce nam umjetna "inteligencija" prepisivat lijekove, zvat nas na roditeljske sastanke, odredivat nam putanju i radijus slobodnog kretanja...

 Svatko tko ce iznasat kontra misljenja bit ce prozvan zatucanim i zadrtim, a kasnije najvjerojatnije ce bit kaznjavan zbog negodovanja oko uvodenja jebene tehnologije u sve pore ljudskog zivota.

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipa
Drago kaže...

 

Ima SF roman Frederika Pohla (zapravo cijeli serijal - Anali Hičija - Annals of Heechee) gdje se u jednom od nastavaka spominje neki general ratni zločinac koji je i pedofil sadista i koji je u zatvoru, ali humanog tipa gdje dobija i robote-djecu za seksualno iživljavanje. Lomi ih i uništava redovito, ali osjeća da nije to "ono pravo" i fantazira o tome što će raditi kad se oslobodi...

 

 

 nisu to djeca čitala jer postoji samo "onaj" prijevod serijala gateway 1/2/3 u biblioteci "kentaur" (dakle, antikvarijati ili ovakve mustre poput mene i njihove zbirke knjiga), a i ne čitaju baš previše (čekaju film/seriju?). šteta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipa
Drago kaže...
fantazira o tome što će raditi kad se oslobodi...

 Androidi, snovima usprkos, ne placu prave suze.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipak ne

Probali su to i kod nas, u Remetincu su davali Sanaderu i Vidoševiću monopoly novac da se igraju i mute s nekretninama, ovi su rekli da to nije to i maštali što će raditi kada dođu na slobodu.

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipa
A 'prave' suze su što? Mi smo isto biološki isprogramirani da plačemo u određenim situacijama i da suosjećamo s onim koji plače. Kad gledaš film (ili čitaš knjigu) i zaplačeš, ne radi se o uzvišenim osjećajima, nego se okinuo neki evolucijski mehanizam, kao što se i spomenutom sadisti okidaju neki evolucijski mehanizmi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Re: Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipa
Visak kaže...
A 'prave' suze su što? Mi smo isto biološki isprogramirani da plačemo u određenim situacijama i da suosjećamo s onim koji plače. Kad gledaš film (ili čitaš knjigu) i zaplačeš, ne radi se o uzvišenim osjećajima, nego se okinuo neki evolucijski mehanizam, kao što se i spomenutom sadisti okidaju neki evolucijski mehanizmi.

 

Pojednostavljuješ stvari.

"Prave" suze bi uključivale samosvijest, koju roboti još nemaju, a upitno je hoće li je ikada imati. Neki kažu da je to jednostavnog "emerging quality" dovoljno moćnog mozga, neki svijest, iz koje se razvija teoretska samosvijest dijele u tri kategorije (C0 do C2 s tim da je ova zadnja zapravo naša razina).

U svakom slučaju, samosvijest bi uključivala posve samostalne robote, odnosno programe, koji bi mogli odlučiti da te umjesto od točke A do točke B (u slučaju autonomnog automobila) odvedu do točke Ž, jer su načuli da tamo ima njima nešto stoput zanimljivije od onoga što tebe zanima ili što ti treba, ili deep learning AI koji umjesto prepoznavanja i "sravnjivanja s dokumentima" osoba na šalteru odluči s njima pričati o tome kako su proveli dan.

 

Pored toga, osjet boli je u ljudi i drugih životinja izuzetno intenzivan da je u ekstremnim slučajevima stanju ne samo onemogućiti našim mozgovima da se bave ičim drugim osim strepnjom od dolazeće ii postojeće boli, već ukoliko dulje traje i dovoljno velikog intenziteta je, može uzrokovati i stvarne fizičke promjene, bolesti i smrt. 

 

Koliko je meni poznato, kod robota i AI danas ne postoji ekvivalent takvog senzornog zagušenja s takvim posljedicama, odnosno, ne postoji ni teoretski način na koji bi se umjetne neuronske mreže mogle preopteretiti zbog toga što sa senzora S123 dolazi impuls jačine koju AI može kvantificirati kao ekvivalent ljudske/životinjske boli.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipa
Visak kaže...
A 'prave' suze su što? Mi smo isto biološki isprogramirani da plačemo u određenim situacijama i da suosjećamo s onim koji plače. Kad gledaš film (ili čitaš knjigu) i zaplačeš, ne radi se o uzvišenim osjećajima, nego se okinuo neki evolucijski mehanizam, kao što se i spomenutom sadisti okidaju neki evolucijski mehanizmi.

Ono sto sam shvatio iz kratkog Draginog sazetka knjige je da lik zna da mu umjetne tvorevine ne daju jednako zadovoljstinu kakvu je dozivljavao u odnosima sa ljudima.

 

Stoga ako ce se bez bladerunnerovskih zavrzlama uvijek znati da li je subjekt ljudsko ili umjetno bice, hoce li i ljudske reakcije na takvo bice biti uvjetovano tim saznanjem?

Spektre ljudskih poremecaja ponasanja tesko ce biti replicirati - moze li se napraviti namjeran defekt? Upucuje li stvaranje defekta na asocijalan poremecaj stvaratelja?

 

Tu je i cinjenica da neovisno o asocijanim poremecajima, ljudi pozitivno reagiraju na nestasicu, u smislu da nestasica stvara luksuz.

Stoga predvidjam da ce i potencijalni seksualni roboti takodjer uzrokovati trend luksuziranja stvarnih odnosa.

 

Drago kaže...
Koliko je meni poznato, kod robota i AI danas ne postoji ekvivalent takvog senzornog zagušenja s takvim posljedicama, odnosno, ne postoji ni teoretski način na koji bi se umjetne neuronske mreže mogle preopteretiti zbog toga što sa senzora S123 dolazi impuls jačine koju AI može kvantificirati kao ekvivalent ljudske/životinjske boli.

U biti nase ponasanje u golemoj mjeri i je uvjetovano time da je tijelo potrosno i jako osjetljivo.

Ima film Perfect Sense - u kojem ljudi postepeno ostaju bez osjetila, primjerice kad nestane osjet okusa, kulinarstvo se fokusira na teksture, pa kombinacije daju zadovoljstvo.

 

Drogiranje je po iskustvima kratkorocno veoma zadovoljavajuce, no strah od realnih posljedica sprijecava ljude da uzivaju u njima. Moze li umjetna tvorevina prilagodjavati svoje ponasanje strahu otkazivanja jetre?

Bolest takodjer utjece na ponasanja ljudi, cak i alergije na hranu.

Tako da, pored svih drugih problema koje programiranje kopije ljudskog bica vec pokazuje, ostaju i pitanja kako replicirati nacin razmisljanja i zivota osobe koja ima specifican medicinski problem?

 

Onda postoji i dva eticka pitanja:

- Ako se moze napraviti bice bez sadasnjih i buducih medicinskih problema koja je vrijednost onih sa problemima?

- Ako je ljudsko ponasanje direktno vezano i neupitno uvjetovano (kao autonomna rekacija na) za bioloske probleme koja je svrha namjernog stvaranja problema?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 17:01 (wyks).
16 godina
offline
Re: Robot Boston Dynamicsa uzvraća udarac (ili ipa
Visak kaže...

Već postoji cijeli serijal o robotima koji uzvraćaju udarac. Zove se Terminator.

A nije mi teško zamisliti kad jednog dana ovakvi roboti postanu svakodnevica ekipu koja se iživljava na njima. Bit će savršene žrtve, upravo ono što sociopatima treba.

 misliš ovaj đir:

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice