Roccat Horde i Horde Aimo - Naoko plitke

poruka: 6
|
čitano: 3.099
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Roccat Horde i Horde Aimo - Naoko plitke".
9 godina
online
Roccat Horde i Horde Aimo - Naoko plitke

Ja bih zabranio korištenje oznake "RGB" kod tipkovnica koje nemaju mogućnost podešavanja boje osvjetljenja svake pojedine tipke (per key). Ovo je višebojna rasvjeta i trebala bi biti oznaka "Multicolour" jer pojedina tipka nikako ne može svijetliti bilo kojom bojom RGB spektra ako je unaprijed predefinirano da se tipka osvjetljava onom bojom u ovisnosti o zoni osvjetljenja kojoj pripada. Marketing na kvadrat koji samo izaziva zabunu kod neupućenih korisnika.

Za one kojima nije jasno, svaka boja koju vidimo dolazi iz RGB spektra i jednako tako bismo i jednobojno osvjetljene tipkovnice mogli zvati RGB jer recimo bijelo osvjetljena tipkovnica može imati vrijednosti RGB-a definiranu kao R=220, B=220, G=220 čime dobijemo bijelu zagasitu boju ili recimo R=0, B=220, G=0 čime dobijemo svijetloplavo osvjetljenje (vrijednost ide inače do 255, imamo 256 jedinica vrijednosti od 0 do 255, tipkovnice nikad ne svijetle punom vrijednošću kroz tipke jer tipke priguše svjetlost). Isto tako je i kvazi-"RGB" i ona tipkovnica koja ima 4 zone osvjetljenja i ona sa 7 i ona sa 12.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 11:06 (Thinker).
 
6 0 hvala 1
10 godina
offline
Roccat Horde i Horde Aimo - Naoko plitke

ja bih zabranio RGB feature kao takav

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Roccat Horde i Horde Aimo - Naoko plitke

Ja ne bih

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Roccat Horde i Horde Aimo - Naoko plitke
trolaslavonska kaže...

ja bih zabranio RGB feature kao takav

 

RGB tipkovnice s mogućnošću podešavanja osvjetljenja svake pojedine tipke imaju svojih prednosti, ne samo kod igranja nego korisniku omogućuju da si osvijetle pojedine grupe tipki prema komandama unutar pojedinog programa i pri tome imaju punu slobodu, Logitech ima na primjer mogućnost pridjeljivanja određenog profila osvjetljenja za svaki pojedini program i može se automatski aktivirati sa startanjem programa. Primjer: Word ima svoje osvjetljenje, Photoshop svoje itd. i to sve funkcionira po automatici.

15 godina
offline
Roccat Horde i Horde Aimo - Naoko plitke

Zasto vam tipkovnice koje recenzirate ne prolaze takozvani: "Rollover" test?

 

Po meni neozbiljno.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Roccat Horde i Horde Aimo - Naoko plitke

R=ružno, G=glupo, B=beskorisno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice