Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

poruka: 62
|
čitano: 16.652
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć".
15 godina
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

I tko ne kupi prijemnik ne mora više plaćati pretplatu jer stariji televizori više neće zadovoljavati definiciju prijemnika. Odlično za ljude sa satelitskim antenama (preko satelita se HTV može gledati samo uz karticu, pa opet onaj tko je nema ne mora plaćati pretplatu).

Moj PC  
2 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Jel' odašilju testnu sliku na DVB-T2? Ne mogu ništa naći. Odašiljač Sljeme je u pitanju.
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
BMT kaže...

I tko ne kupi prijemnik ne mora više plaćati pretplatu jer stariji televizori više neće zadovoljavati definiciju prijemnika. Odlično za ljude sa satelitskim antenama (preko satelita se HTV može gledati samo uz karticu, pa opet onaj tko je nema ne mora plaćati pretplatu).

 MA moraš plaćati pretplatu ako imaš bilo kakav uređaj koji može hvatati TV ili radijski signal.

Twitch-WTFrack
13 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Prije je bilo da bilo sta sto ima ekran...
16 godina
online
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
najdix kaže...
Jel' odašilju testnu sliku na DVB-T2? Ne mogu ništa naći. Odašiljač Sljeme je u pitanju.

 Završio je testni signal.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
15 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
DuxCro kaže...
BMT kaže...

I tko ne kupi prijemnik ne mora više plaćati pretplatu jer stariji televizori više neće zadovoljavati definiciju prijemnika. Odlično za ljude sa satelitskim antenama (preko satelita se HTV može gledati samo uz karticu, pa opet onaj tko je nema ne mora plaćati pretplatu).

 MA moraš plaćati pretplatu ako imaš bilo kakav uređaj koji može hvatati TV ili radijski signal.

 Upravo to i kažem. Stari televizori neće moći hvatati TV signal, a satelitski ga prijemnik neće moći dekodirati bez kartice.

6 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
@Elles D.
Znači ništa do 15.09.? Pa kako ćemo znati da nam prijamnici podržavaju HEVC?
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 9:37 (najdix).
16 godina
odjavljen
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

Recite sta hocete ali otkako nam je pitarovicke - sve je nesto otislo na bolje

Freak Show Inc.
 
6 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj

Moraš vjerovati proizvođaču što uvijek i nije baš najbolja opcija. Recimo, imam doma televizor na čijoj kutiji i naljepnici piše da je 1366x768, a u uputama i svim dokumentima piše da je 1920x1080, pa ti sad znaj.

 

Ne znam zašto jednostavno ne pokrenu testni signal, pa makar i statičnu sliku, tek toliko da si ljudi već sada mogu provjeriti svoje prijamnike.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Recimo, imam doma televizor na čijoj kutiji i naljepnici piše da je 1366x768, a u uputama i svim dokumentima piše da je 1920x1080, pa ti sad znaj.

 Vjerojatno je fizička rezolucija panela HD, a u stanju je primiti FHD signal i skalirati ga na HD.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Nije bas tako. Bilo kakav audiovizualni signal ako imas prijamnik placas pretplatu. Nema veze jel taj signal HRTov.
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Friday kaže...

Recite sta hocete ali otkako nam je pitarovicke - sve je nesto otislo na bolje

 

Naravno! Mislim da sve više i više postajemo Švicarska. Baš kako je rekla zaljubljenica u pite.

 

Evo baš sam si gledao neki dan nekretnine u Rijeci, rekoh muškaracv od skoro 40 godina i 15 godina radnog iskustva kao developer, pa još uvijek živi doma s mamom, možda bi bio red da si uzmem nešto na kredu.

 

Kad ono, "luksuzna garsonjera, 23 kvadrata, cijena snižena na 75,000 EUR. Prilika koja se ne propušta!" ... no da, ipak je mamin ručak najbolji i biti će još dugo tako.

 

 

U svakom slučaju sve više i više idemo k švicarskoj. To nije pogriješila.

 

 

Ontopic,

imam Iskon IPTV, gledajući kvalitetu streama, približih se TVu i odokativno brojim piksele i mrlje na ekranu, ja sam i više nego uvjeren da je originalni stream 240p koji oni upscaleaju na 360i te ga kasnije uređaj razlije po ekranu koliko god je širok i visok. Meni ovaj HD signal nažalost ne igra neku ulogu. A i mislim duhovni izazovi, braniteljske emisije te pojavljivanje željke markić u eteru u HD signalu izazvalo bi mi HD proljev. No thanks.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 10:37 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
13 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Visak kaže...
Marko :D kaže...

Recimo, imam doma televizor na čijoj kutiji i naljepnici piše da je 1366x768, a u uputama i svim dokumentima piše da je 1920x1080, pa ti sad znaj.

 Vjerojatno je fizička rezolucija panela HD, a u stanju je primiti FHD signal i skalirati ga na HD.

Chromecast se uredno prikazuje u 1080p bez ikakvog namještanja. Televizor imam već sigurno negdje 5 godina i još uvijek ne znam koja je nativna rezolucija. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Evo baš sam si gledao neki dan nekretnine u Rijeci, rekoh muškaracv od skoro 40 godina i 15 godina radnog iskustva kao developer, pa još uvijek živi doma s mamom, možda bi bio red da si uzmem nešto na kredu.

 

Sa 15 godina iskustva u irskoj bi se dobro osjecao

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
"...a moći će se odašiljati u HD ili SD rezoluciji, ovisno o izboru nakladnika..." Ahahahaha i dalje cemo gledati isto sranje, samo cemo Msanu platiti za novi prijemnik. Bando!
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
BMT kaže...
DuxCro kaže...
BMT kaže...

I tko ne kupi prijemnik ne mora više plaćati pretplatu jer stariji televizori više neće zadovoljavati definiciju prijemnika. Odlično za ljude sa satelitskim antenama (preko satelita se HTV može gledati samo uz karticu, pa opet onaj tko je nema ne mora plaćati pretplatu).

 MA moraš plaćati pretplatu ako imaš bilo kakav uređaj koji može hvatati TV ili radijski signal.

 Upravo to i kažem. Stari televizori neće moći hvatati TV signal, a satelitski ga prijemnik neće moći dekodirati bez kartice.

 to nema veze, cim imas u posjedu auto, mobitel , obicni radio, moras placati hrt...neovisno o tv uređaju

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Moram qrc. Ne placam!
12 godina
online
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

"Gašenje analognog signala" Jel ovi u BUGU bar znaju nesto o DVB-T?? jer kaze "DVB-T" ZNAČI DIGITALNO...Znači kaze POSTOJECU PRVU GENERACIJU DIGITALNE TELEVIZIJE...a ne analognu...

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
online
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

Hrt Ide u FHD i Nova..Oni ce doma vjv ic u FHD..ali RTl msm da ce oni ic 100g jos u SD...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Marko :D kaže...
Visak kaže...
Marko :D kaže...

Recimo, imam doma televizor na čijoj kutiji i naljepnici piše da je 1366x768, a u uputama i svim dokumentima piše da je 1920x1080, pa ti sad znaj.

 Vjerojatno je fizička rezolucija panela HD, a u stanju je primiti FHD signal i skalirati ga na HD.

Chromecast se uredno prikazuje u 1080p bez ikakvog namještanja. Televizor imam već sigurno negdje 5 godina i još uvijek ne znam koja je nativna rezolucija. 

 Imam takav prijemnik i na ekranu prikazuje ulaznu rezoluciju, koja može biti 1080p, ali matrica je HD. To je feature HD prijemnika, da su kompatibilni s FHD.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
F10EXX kaže...
Nije bas tako. Bilo kakav audiovizualni signal ako imas prijamnik placas pretplatu. Nema veze jel taj signal HRTov.

 Cak i ako ne gledas HRT. Sto ako TV monitor nema mogucnost hvatanja signala? 

15 godina
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

a niš onda. ak je obavezno, onda to mora pokriti socijalno. nek starci traže uputnicu (dopunsko imaju) pa nek im država kupi televizor/prilagodnik. ionak plaćaju pretplatu od stoljeća sedmoga. ja ne (čita se "džejn"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Brk kaže...
Moram qrc. Ne placam!

 slazen se ni ja ne placam ali to je njihova filozofija haha

battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
neaktivan
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

Trenutno nemam televiziju nikakvu ( ne placam hrt pa nemam ni programe ) . Planirao sam uzeti neku iptv ili neke programe, problem sto se u to nikako nerazumijem. Imate li sta za preporuciti? Imam smart tv.

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
online
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
najdix kaže...
@Elles D.
Znači ništa do 15.09.? Pa kako ćemo znati da nam prijamnici podržavaju HEVC?

Trebali su ostaviti taj TEST međutim mislim da će prije samog puštanja kanala do 15.9. krenuti i neki PROMO spot ili slično pa da ljudi testiraju televizore. Možda već i za nekoliko dana, sve ovisi o OiV-u.

Filip100able kaže...

Hrt Ide u FHD i Nova..Oni ce doma vjv ic u FHD..ali RTl msm da ce oni ic 100g jos u SD...

 Svi iz sadašnjih multiplexa A i B će ići u 1080p, vjerojatno i još neki iz multiplexa D- vidjet ćemo uskoro.

dado16 kaže...
Brk kaže...
Moram qrc. Ne placam!

 slazen se ni ja ne placam ali to je njihova filozofija haha

I to se može promjeniti, dosta država u EU nema pretplatu nego se financira iz proračuna direktno. Nema muljanja, povlaštenih tzv "pristojbi" i sličnih s..nja. Ako mogu Nizozemska, Danska, Španjolska, Mađarska itd ne vidim zašto ne bi i mi to uveli.

 

 

5 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Iz htv.a su mi javili....da će svaki misec pomalo dizati rezoluciju na 720p...ne žele da ih tuže gledatelji radi zdravstvenih razloga....A svi koji žele gledati htv u 1080p moraju od liječnika dobiti potvrdu da su sposobni...s tim da se potpisiva papir...u slučaju problema s očima da ste sami krivi...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 4 hvala 0
9 godina
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

Dobra vijest za korisnike 4k telki jer 576i izgleda jako loše. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
Dead kaže...
Flagship kaže...

I to se može promjeniti, dosta država u EU nema pretplatu nego se financira iz proračuna direktno. Nema muljanja, povlaštenih tzv "pristojbi" i sličnih s..nja. Ako mogu Nizozemska, Danska, Španjolska, Mađarska itd ne vidim zašto ne bi i mi to uveli.

 

 

 Mi se držimo Italije, Velike Britanije i Njemačke.

Nitko osim hrt uhljeba se ne bi bunio ako bi se ukinulo sadašnje stanje i uvelo financiranje iz proračuna. Sasvim sigurno bi onome tko to obeća i provede donijelo dosta u izborima jer kod nas je sve uvijek politika.

 

Čak i nepopularni Škegro u potpunosti je u pravu kad je prije skoro 3 godine rekao da treba odmah ukinut tu nakaradnu pretplatu.

 

https://www.vecernji.hr/premium/tv-pretplatu-treba-potpuno-i-trajno-ukinuti-trebalo-je-to-jos-prije-15-godina-nisam-stigao-1125887

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 17:21 (Flagship).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj kreć

Nakon sto sam procitao ovaj naslov, mojoj sreci nema kraja. Ne znam kako bi opisao ovu neopisivu srecu. Sprajc kako moci dlakave noge u moru u HD-u ? Neprocjenjivo

OK razumijem ja to. HD, teh. djidje-midje, ali program je toliko ocajan da 'ladno mogu da sve ugase. Zasigurno necu gledati neku glupost zbog toga sto sada bolje izgleda, a jos manje filmove koje svako malo prekidaju reklamno-propagadnim programom koji zna potrajati i 15ak minuta u nizu. No, ajde da ne budem bas do kraja "grintav" cisto me zanima koje ce to "dodatne usluge" kao i "novi sadrzaj" doci. Vjerojatno jedno veliko nista. Kao i sva obecanja u ovoj drzavi.

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sada je i službeno: HD televizija u Hrvatskoj
dva_ujutro kaže...
F10EXX kaže...
Nije bas tako. Bilo kakav audiovizualni signal ako imas prijamnik placas pretplatu. Nema veze jel taj signal HRTov.

 Cak i ako ne gledas HRT. Sto ako TV monitor nema mogucnost hvatanja signala? 

 Zato su se oni ogradili općenitom i mutnom definicijom. Brkate pojmove. Ne plaćate "htv pretplatu" nego RTV pristojbu. 
pristojba znači da plaćate luksuz da vam je područje pokriveno radijskim i televizijskim signalom. Ne samo HTV i ne samo preko odašiljača; 
nekoć je za neplaćanje bio alibi da se ne prima tv signal, ali sada je dovoljno da imate smartphone, auto s radiom, ili naravno tablet, laptop, kompjuter spojen na internet. 
To što se neki hvale da na plaćaju - u biti se hvale da su mimo zakona, tj. izbjegavaju obveze prema uhljebima lijepe naše. Kažnjivo. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 22:29 (overhaul).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice