Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi grafe

poruka: 16
|
čitano: 6.453
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi grafe".
6 godina
offline
Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi grafe

Eto grafen postaje nova marketing fora...

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g
HCMAA kaže...

Eto grafen postaje nova marketing fora...

 Znaš nešto što ne znamo? Ako je suditi po najavama, grafenske baterije su odlična stvar za mobilne uređaje. Veći kapacitet, brže punjenje, sporija degradacija...

6 godina
offline
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g
Ožujak (2019) je blizu...pa budem vidili.. onaj tko to napravi...pokorava tržište...to znači da S10 bude imao minimalno 6000mA bateriju...sve manje od toga znači da su lagali...i još kad bi dodali 1mm na debljini....imali bi 10000mA
16 godina
offline
Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi grafe

već vidim da će S10 koštat cca 10 000kn minimalno

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g
HCMAA kaže...
Ožujak (2019) je blizu...pa budem vidili.. onaj tko to napravi...pokorava tržište...to znači da S10 bude imao minimalno 6000mA bateriju...sve manje od toga znači da su lagali...i još kad bi dodali 1mm na debljini....imali bi 10000mA

 Ako S9 ima 3000 mAh, onda bi valjda S10 mogao imati (ako uzmemo da će biti sličnih dimenzija, milimetre teško da će dodavati) cca. 4250 mAh... Što je opet odlično, a i ako bi se mobitel napunio za 15tak minuta, to bi bilo fenomenalno.

6 godina
offline
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g
Moj s7edge ima 3600mA...50% je 5400mA...već sad bez grafena mogu staviti veće baterije....tako ako ne bude minimalno 6000mA to je demagogija
16 godina
offline
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g
HCMAA kaže...
Moj s7edge ima 3600mA...50% je 5400mA...već sad bez grafena mogu staviti veće baterije....tako ako ne bude minimalno 6000mA to je demagogija

 A bilo bi lijepo... ali eto, S9 ima 3000, S9+ ima 3500... Teško da možeš sa S7 uspoređivati, to je mobitel 3 generacije star. Stanjili su ih i nagurali još stvari unutra i jbg.

 

eto, mate 20 pro ima 4200... a samsung da stavi 5000 u S10 bilo bi fenomenalno. S10+ 6000 recimo, note 10 8000mAh... 2 dana bez problema bi držali i najzahtjevnijim korisnicima

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 14:58 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi grafe

bateeeerijeeee! jupi! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g
Bolje baterije su najveća revolucija. Ne samo u svijetu mobitela nego i električnih automobila. Grafen je čudo od materijala. Ugljika ima na pretek za razliku od Litija.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi grafe

Budem ostao na S7 edge dok god radi, a kad mi se pokvari, onda idem na S10 kad već izađe S12 :-)

 

EDIT: Tako uvijek imam flagship kvalitetu za normalne novce...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 18:20 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g
diskDEfragmenter kaže...

Budem ostao na S7 edge dok god radi, a kad mi se pokvari, onda idem na S10 kad već izađe S12 :-)

 

* * *

Tako je.. Samsung poprilično reciklira svoje prizvode. Od S7 pa trebalo im je sve do S9 da se vidi neki veoma vidljiv napredak u dizajnu.
Još kada se sjećam vremena iz S4, pa tada je HTC One (M7) izgledao kao sveirski brod naspram S4 koji je izgleda kao dječija plastična igračka.

 

Tako da i u S10 ne očekujem nešto tipa Senzor otiska prsta preko cijelog ekrana + zvučnik ispod ekrana a o kameri isod ekrana da i ne govorim. Možda u S13 ali za sada, glavna zviejzda (kao i uvijek) biti će novi Snapdragon (Exynos) čip.

BTW: ovi koji zagovaraju 1mm deblji uređaj imajte na umu da se baterija ne prostire preko cijelog telefona. Ok, povećate dizajn za 1mm ali šta će te na gapu koji se nađe van prostora za bateriju? Treba i o tome razmisliti.

6 godina
online
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g

Pa za revolucije je ostalo poprilično malo mjesta i zato ni jabukica ni androidi nemaju ništa posebno novo več 2-3 godine nego samo poboljšavaju ovo što več imaju, više rama, bolja kamerica, bolji procesor....... ako S10 uspije ubacit čitanje otisaka prstiju na ekranu (bilo gdje na ekranu) i grafensku bateriju to se može onda smatrat revolucijom i ne evolucijom, i iskreno bili bi ludi ne opalit ludu cijenu za to. Uz to, ovo je 10 i jubilarna verzija S serije tako da i oni znaju da moraju pokazat nešto novo, a to sigurno nije novi procesor i više ram-a a i neki novi dizajn jer ni tu nije ostalo mjesta pošto su ekrani več od ruba do ruba, a zadnju stranu telefona ionako nitko ne gleda pošto večina ugura telefon u neki bumper/futrolicu i slično.

Za cca 4 mjeseca ćemo vidjet !

15 godina
offline
Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi grafe

Slabo gore, razočaran sam.

morrisoN
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g
Keso:

Grafenske baterije su i dalje litijske. Grafen im poboljšava karakteristike. A litija ima više nego dovoljno, toliko da se ne isplati reciklirati ga iz starih baterija, još.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi g
Nije Samsung jedini koji radi na ovakvom poboljšanju baterija (fine čestice silicijevog dioksida obložene ugljikom u nekoj formi).

Kažu da mogu dobiti 25% više kapaciteta iz iste zapremine. Tko god misli da će time automatski dobiti kapacitetniju bateriju u svom mobitelu je sišao s uma ili nosi pelene, biznis ne funkcionira tako da svoje benefite pokloni kupcu.

S druge strane, koliko god veliku bateriju stavio, netko će htjeti veću pa se kupci ne mogu usrećiti na taj način. Obzirom da ova tehnologija omogućava ekstremno brzo punjenje, problem kapaciteta više ne postoji pa bi mobiteli mogli imati i manju bateriju koja se nadopuni za par minuta. Još zanimljiviji proizvod za el. automobile.

Naravno, sve pod uvjetom da je SDI uspio prebaciti proizvodnju iz laboratorija u tvornicu.


Ja rekoh
13 godina
offline
Samsung bi u Galaxy S10 možda mogao ugraditi grafe

Iskreno Na prvu sam se ponada da su samo grafenske ili neka druga tehnologija, ali ako su litijske poboljšane grafenom kao kod Honor Magic 2, onda je razumljivo povečanje kapaciteta 50%. Međutim nedavno je BUG pisao o cink ugljik (klasične stare nealkalne AA i AAA baterije) grafenom poboljšanim baterijama koje ne samo da postaju punjive već imaju i višestruko veći kapacitet i manju cijenu... E to bi bila revolucija...

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice