Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

poruka: 27
|
čitano: 8.668
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar".
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Zadnji Galaxy mi je bio osmica, i apsolutno ničim se nije pokazao bolji od konkurencije, a bogami ni bolji od entry level mobitela. Bio je samo solidan, i ništa više, a koštao 3 put više nego što bi "solidan" mobitel trebao.

 

Po svemu sudeći, koliko se može iščitati od pristranih recenzenata da ili apsolutno je smeće, ili je najbolje što svijet nam trenutno nudi, što me dovodi do zaključka da je istina negdje između, da je i dalje samo "solidan" mobitel, sa malo boljom kamerom. Probao sam mu kameru, fine su slikice, al samo MRVICU bolje od 3 put jeftinijih lanjskih mobitela ... doduše probao sam samo po danu.

 

I dalje čekam "ono nešto" na tržištu, sve kaj vidim zadnjih par godina je samo konzumerski hype, ništa konkretno za prosječnog čovjeka i korisnika.

I dalje ću koristit staru kršinu NOA N8, koja u godinu i kusur nijednom nije imala drhtavicu, slika čisto solidno i bateriju se sjetim napunit svaki treći dan.

I dalje ću čuvati zvjerske kune za neki zvjerski mobitel, koji možda nikad ni ne izađe. Samo da mi u međuvremenu ne pozli od ovih "inoviteta" koji su samo varijacija na temu.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 13:12 (Jarvan).
Moj PC  
7 14 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Kupio ga prije mjesec dana i mislio da sam se konačno riješio problema sa kašnjenjem push notifikacija, kad ono

još gore nego na prijašnjim modelima, napravio sve moguće radnje (podešavanje baterije, data savera i još 100 stvari),

a i dalje nema pomoći i riješenja. Ne znam je li do Samsunga ili do Androida samo znam da ne radi dobro.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Isprobao sam mob neki dan i odusevljen sam ekranom, ne znam kako, ali iz godine u godinu ekran sve bolji i bolji, vise ne znam di im je granica. 

Ono sto me opcenito odbija od Samsunga je da mi na sadasnjem S9 ili Note-u 4 kojeg sam imao pred par mjeseci uvijek nesto nije kako treba. Uvijek neki sitan bug koji me izludi.

Za mene bi savrsen telefon bio onaj koji bi izradio Samsung, a da mi je Google tim zaduzen za software, ekipa koja software zna napravit. E to bi onda bilo to, ovako imam izbor izmedju Pixela, koji je odlican softwerski i sve radi kako treba, ali otuzno izgleda, ili Samsung koji po meni uz Huawei radi najljepse i najkvalitetnije telefone, ali nikad do kraja ispeglan software da covjek kaze, evo sve radi savrseno... 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

"koji ga čine jednim od najpouzdanijih telefona uopće…"

 

Ovo mi nije baš jasno, autor ga koristi 30 dana i proglašava najpouzdanijim na osnovu čega ?

(Ili sam ja neš krivo shvatio)

 

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Ja sam konačno razbio staklo na svom SGS4 nakon 6 godina i kupio https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2_lite_(redmi_6_pro)-9247.php za 1200kn sa dostavom. Zašto davat više za mobitel.

 
6 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
KIKI3ooo kaže...

Ja sam konačno razbio staklo na svom SGS4 nakon 6 godina i kupio https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2_lite_(redmi_6_pro)-9247.php za 1200kn sa dostavom. Zašto davat više za mobitel.

 Razbacujes se. Mogao si uzeti zamjensko staklo za 100 kuna.

15 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Jel ovaj članak copy paste sa samsung.hr?

 
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
=XFX=PlayHard kaže...

Isprobao sam mob neki dan i odusevljen sam ekranom, ne znam kako, ali iz godine u godinu ekran sve bolji i bolji, vise ne znam di im je granica. 

Ono sto me opcenito odbija od Samsunga je da mi na sadasnjem S9 ili Note-u 4 kojeg sam imao pred par mjeseci uvijek nesto nije kako treba. Uvijek neki sitan bug koji me izludi.

Za mene bi savrsen telefon bio onaj koji bi izradio Samsung, a da mi je Google tim zaduzen za software, ekipa koja software zna napravit. E to bi onda bilo to, ovako imam izbor izmedju Pixela, koji je odlican softwerski i sve radi kako treba, ali otuzno izgleda, ili Samsung koji po meni uz Huawei radi najljepse i najkvalitetnije telefone, ali nikad do kraja ispeglan software da covjek kaze, evo sve radi savrseno... 

 

 

 Sva sreca po xda-developers postoji

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Najsigurniji? Ispod članka stoji link za hakiran čitač otiska prsta na S10 https://mreza.bug.hr/hakiran-citac-otisaka-prsta-samsunga-galaxy-s10/?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Razmjena%2bInHouse i to na Mreži?

 

Ko tu koga? Oni nas..

 

 
5 2 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Iskreno gledao sam mob nije mi ništa poseban,prije bih uzeo huawe P30 pro,bez obzira na cijenu,ali oba su mi mala pa ostajem na svom zasada notu 9. i čekam Nota 10 jeste skup ali možeš s njim svašta i savršen je mob.....👌

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

"nećete vjerovati! urednik bug-a izdržao sam s novim samsungovim telefonom čak 30 dana!" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
Nisam ostao zadivljen Galaxyjem S10. Bit ću slobodan citirati samog sebe. Oprostite na slobodnijem izražavanju, radi se o postu s mojeg Fejsa, kojeg sam pisao za prijatelje i rodbinu :)

Znam da mi frendači na Fejsiću većinom sjede na grdoj lovi i rado kupuju skupe mobitele, pa da napišem par riječi o Samsung Galaxyju S10, kojeg sam zadnja dva tjedna koristio kao jedini mobitel.

Što valja:
- ekran
- form factor (puno mi je draži S10 nego S10 Plus u tom smislu)
- bežično punjenje
- prima dva SIM-a
- ima puno memorije
- dobri zvučnici (za mobitel)
- Samsungovi zahvati na dizajnu i funkcionalnosti Androida su uglavnom razumni

Što ne valja:
- baterija (morao sam ga dopunjavati kroz dan ako bih ga jače nagazio, što mi se nije dogodilo od OnePlusa 2)
- položaj tipke Power (nepraktično je visoko postavljena, neshvatljiv propust)
- volume rocker je na krivoj strani
- pretanak za moj ukus
- palm rejection ne radi baš savršeno, povremeno bi zakrivljeni rubovi ekrana detektirali pritisak kojeg nije bilo
- prednji punch hole ne smeta, ali prednja kamera je toliko loša da mi je bizarno radi toga žrtvovati makar jedan nanometar prostora na ekranu
- GPS mi se, ničim izazvan, par puta zblesirao i počeo pogrešno pokazivati smjer kretanja (rotirano za 180°), restart nije pomogao

Kamera:
- super za Instač i sve druge nikad-nitko-neće-povećati-fotku primjene, ali prebačaj na PC i zumiranje otkriva da je to zapravo i dalje kita; detalji na fotkama imaju efekt "ulja na platnu". Nažalost, preveliki sam tutlek za fotografiju da bih ovo znao stručnije opisati

Random strahovi:
- ekran 99% odlazi u tri kurca ako mobitel padne iz stajaćeg položaja
- dugačko čekanje na updateove Androida

Razmišljao sam da ovim mobitelom zamijenim Essential Phone, koji upravo navršava dvije godine, ali neću. To bi u najbolju ruku bio sidegrade - i to masno skupi sidegrade. Essential ima kvalitetniju konstrukciju, još bolji form factor, bolju ergonomiju, bolje postavljene tipke i bolju bateriju. Performanse su im u praksi iste; onako kako ja koristim mobitel, Snapdragon 835 i 855 ponašaju se identično. Sve u svemu, hard pass - čekaju se novi Pixel i OnePlus 7.
Never put Dolby on snake detectors.
Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Kakav netačan balans bijele boje kod noćne fotografije!!! Ne mogu da vjerujem da se ovo Samsungu provuklo!

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
"sidegrade" wtf? Explain please...
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
Kak senzor radi samo sa samsungovom folijom, a ebay je pun folija za par dolara na kojima pise da imaju fp support..
I prodaju se super.. nego je li autor uopce probao neku 3rd party foliju ili je ostavio onu tvornicku i drzi se onoga rekla kazala?
Samsung Galaxy S9
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
Brk kaže...
"sidegrade" wtf? Explain please...

 

Stara spika iz MMORPG-ova (originalno iz svijeta softvera): upgrade = izravna, velika nadogradnja, sidegrade = mala, relativno nebitna nadogradnja.

Never put Dolby on snake detectors.
6 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Kmečanje i kmečanje.... pa krvi ti ko vas sili ga kupovat ako vam je skup, imate od Huaweia y5 za 700 kn i uživajte. Ima ekran kao i S10, ima i kameru, ima i aplikacije, znači sve isto za 10 puta manje para, ajmo navali ruljo....

Krajem godine kad mu se prepolovi cijena ja ću sa njim najvjerovatnije zamjenit svoju S7-icu samo ne sa plus verzijom nego "srednjom" tako da me boli čuna iskreno....

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

 

Zvjerka mobitel. Zvjerka recennzija sa strane našeg Dragana. Hvala i Šuštinju kaj se uključio u raspravu sa svojim komenitarma.

Dragan je dao ovoj zvjerki samo dvije devetke, a sve ostalo deset. Ug, nema šta ovo je najbolji mobitele trenutno na tržištu. Samsung je još jednom pokaao tko je baja na tržištu mobitela.

Al' da to imade svoju cijenu.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

devetka za dizajn? pa ovo je dno od dizajna, maksimalno dvojka

Tomislav Knežević
 
0 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
Reklama čini čuda i od sasvim prosječnog uređaja stvori se status najpoželjnijeg i najboljeg. Trenutno imam S9 i to samo zato jer sam ga dobio od firme. I to je moj prvi i zadnji Samsung. Nikad više, ni kao poklon. Uvjerljivo najlošiji mobitel koji sam imao do sad. Jedino što valja je zaslon i kamera. Ima hrpu iritantnih sitnih bugova. Baterija uz štednju jedva izdrži do večeri. Pozivi pucaju (nije do mreže)... itd.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
b4bug23 kaže...
Reklama čini čuda i od sasvim prosječnog uređaja stvori se status najpoželjnijeg i najboljeg. Trenutno imam S9 i to samo zato jer sam ga dobio od firme. I to je moj prvi i zadnji Samsung. Nikad više, ni kao poklon. Uvjerljivo najlošiji mobitel koji sam imao do sad. Jedino što valja je zaslon i kamera. Ima hrpu iritantnih sitnih bugova. Baterija uz štednju jedva izdrži do večeri. Pozivi pucaju (nije do mreže)... itd.

 I meni to nije jasno, kolega ima S9+ i uvijek na poslu dopunjava mob.

ja imam A6+ i baterija drži cca 2 dana

 

 

7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
b4bug23 kaže...
Reklama čini čuda i od sasvim prosječnog uređaja stvori se status najpoželjnijeg i najboljeg. Trenutno imam S9 i to samo zato jer sam ga dobio od firme. I to je moj prvi i zadnji Samsung. Nikad više, ni kao poklon. Uvjerljivo najlošiji mobitel koji sam imao do sad. Jedino što valja je zaslon i kamera. Ima hrpu iritantnih sitnih bugova. Baterija uz štednju jedva izdrži do večeri. Pozivi pucaju (nije do mreže)... itd.

Da, istina sve što si napisao.

Dosta se kod njih plaća ime.

Recimo,meni osobno su odlični ovi Zenfonovi od Asusa.

Sa poprilično manjom cijenom,po performansmama su kao najnoviji poznatiji modeli.

Trenutno koristim model Asus zenfone 3 deluxe koji je star 3 godine i uspješno i sada konkurira nekim skupljim modelima.

Gledao sam njihov Zenfone 5Z koji u dost stvari i dere Samsung S9.

I to mob za 2900 kn.

Sljedeći mjesec prestavljaju i Zenfone 6,pa ću pričekat da vidim tu zvjerku.

 

Ali situacija kod naših ljudi je ta da ne vole uzimat neki mob s kojim se neće isticat.

Rađe će dat duplo više za Samsung ili Apple samo da se vidi marka,iako iste ili jače performasne bi imali s daleko jeftinijim mobovima.

Mene osobno su znali pitat šta mi je to za mob,nitko nije čuo za Zenfone,a dok im kažem specifikacije uređaja i koliko sam ga platio,onda me samo gledaju u čuđenju.

15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Sve je to divno-krasno ali konkurencija je počela ozbiljno napadati tako da danas samo nijanse dijele flagship Samsunga i Huawei-a. Nekima te nijanse čak nisu ni bitne. Bojim se da će Samsung izgubiti dosta kupaca baš radi toga što konkurencija nudi isto za 20% nižu cijenu.

Inače, kupovao sam S seriju svake godine (S3 ,S4, S5, S6) čim je izašla a onda sam prešao na manje para isto muzike (Huawei).

 

 

 

http://deridownload.comze.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
Davor kaže...
Nisam ostao zadivljen Galaxyjem S10. Bit ću slobodan citirati samog sebe. Oprostite na slobodnijem izražavanju, radi se o postu s mojeg Fejsa, kojeg sam pisao za prijatelje i rodbinu :)

Znam da mi frendači na Fejsiću većinom sjede na grdoj lovi i rado kupuju skupe mobitele, pa da napišem par riječi o Samsung Galaxyju S10, kojeg sam zadnja dva tjedna koristio kao jedini mobitel.

Što valja:
- ekran
- form factor (puno mi je draži S10 nego S10 Plus u tom smislu)
- bežično punjenje
- prima dva SIM-a
- ima puno memorije
- dobri zvučnici (za mobitel)
- Samsungovi zahvati na dizajnu i funkcionalnosti Androida su uglavnom razumni

Što ne valja:
- baterija (morao sam ga dopunjavati kroz dan ako bih ga jače nagazio, što mi se nije dogodilo od OnePlusa 2)
- položaj tipke Power (nepraktično je visoko postavljena, neshvatljiv propust)
- volume rocker je na krivoj strani
- pretanak za moj ukus
- palm rejection ne radi baš savršeno, povremeno bi zakrivljeni rubovi ekrana detektirali pritisak kojeg nije bilo
- prednji punch hole ne smeta, ali prednja kamera je toliko loša da mi je bizarno radi toga žrtvovati makar jedan nanometar prostora na ekranu
- GPS mi se, ničim izazvan, par puta zblesirao i počeo pogrešno pokazivati smjer kretanja (rotirano za 180°), restart nije pomogao

Kamera:
- super za Instač i sve druge nikad-nitko-neće-povećati-fotku primjene, ali prebačaj na PC i zumiranje otkriva da je to zapravo i dalje kita; detalji na fotkama imaju efekt "ulja na platnu". Nažalost, preveliki sam tutlek za fotografiju da bih ovo znao stručnije opisati

Random strahovi:
- ekran 99% odlazi u tri kurca ako mobitel padne iz stajaćeg položaja
- dugačko čekanje na updateove Androida

Razmišljao sam da ovim mobitelom zamijenim Essential Phone, koji upravo navršava dvije godine, ali neću. To bi u najbolju ruku bio sidegrade - i to masno skupi sidegrade. Essential ima kvalitetniju konstrukciju, još bolji form factor, bolju ergonomiju, bolje postavljene tipke i bolju bateriju. Performanse su im u praksi iste; onako kako ja koristim mobitel, Snapdragon 835 i 855 ponašaju se identično. Sve u svemu, hard pass - čekaju se novi Pixel i OnePlus 7.

 Okreci mobitel u obliku osmice da kalibriras kompas tj da ti pokazuje ispravan smjer kretanja. Meni to zna napravit na S9. dva puta okrenem na taj nacin, kalibriram i sve super radi... 

11 godina
offline
Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jubilar

Trenutno imam Asusov Zenfone 5 . Šuti i radi.

Zadnji koji mi je ostao u super sjećanju je S4. Isto, šutio i radio godinama + 10 sekundi za zamjenu baterije. I opet godinu dana mira. Vrijeme ga je pregazilo, ali super mob.

Šteta što je napuštena zadnja maska i dalo se ljudima da mijenjaju bateriju. 

S10+ je sigurno OK, pitanje samo kome treba takav mob po toj cijeni!?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
=XFX=PlayHard kaže...

 Okreci mobitel u obliku osmice da kalibriras kompas tj da ti pokazuje ispravan smjer kretanja. Meni to zna napravit na S9. dva puta okrenem na taj nacin, kalibriram i sve super radi... 

 

Nije li suludo da platim mobitel 1000 eura i onda ga svako malo okrećem k'o debil, da bi radio kako spada? Pa to nisam doživio na Xiaomiju za 1500 kuna 

Never put Dolby on snake detectors.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10+ - Prvih mjesec dana uz jub
Davor kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

 Okreci mobitel u obliku osmice da kalibriras kompas tj da ti pokazuje ispravan smjer kretanja. Meni to zna napravit na S9. dva puta okrenem na taj nacin, kalibriram i sve super radi... 

 

Nije li suludo da platim mobitel 1000 eura i onda ga svako malo okrećem k'o debil, da bi radio kako spada? Pa to nisam doživio na Xiaomiju za 1500 kuna 

 Jbg druze to ti je Samsung! Jako puno toga dobrog i kvalitetnog, i kako sam gore napisao, jako puno toga loseg sto me pocinje udaljavati od njih... Iphone mi ne pase, Pixeli nisu na nivou Samsunga (hardverski kasne), vise ne znam sto uzeti... puno platis za poluproizvod kako god da okrenes

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice