Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

poruka: 36
|
čitano: 9.325
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?".
12 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Ja sam spreman, al nažalost moj nofčanik nije 

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

nisam, kao ni tv-program, izvod s tekućeg ili mentalni sklop (susjedi neka nađu drugi razlog da crknu; ne moraju od zavisti - može i bubonska kuga). no sale. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Još me nitko nije ubijedio da mi nešto takvo treba. Iskreno nadam se da slijedeci uređaj za reprodukciju slike neće biti TV nego short range laser projector poput onog što ga proizvodi Xiaomi. Nisam siguran da mogu razlikovati 4K i 8K sliku. Jednostavno nema smisla. Rečeni SRLP i dobar soundbar je nešto sto mi treba. Idem u godine i sve više uživam u dobrom filmu kod kuće. Nadam se da će cijena takvih uredjaja u naredne dvije tri godine pasti u meni dopstupan rang. 4k HDR je sasvim dovoljno.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Znači ako hoćemo barem kakav-takav benefit koji donosi 8K rezolucija na veličini dijagonale ovog modela možemo sjesti maksimalno 1.2 metra od ekrana. Sve dalje od toga na toj dijagonali i savim nam je svejedno gledamo li 4K ili 8K. 

 

Idealno bi bilo doći još bliže na nekih 60-70 cm udaljenosti. Probajte to. Probajte i uvjerite se kakve je notorne gluposti danas moguće kupiti. Ako idemo realno i ako je u pitanju nativni 8K sadržaj sve ispod 90" je besmisleno.

 

Jedino žalosnije od ovoga gore je što nema HDMI 2.1.

 

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 1
6 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Taj graf isplativosti nema vise nikakvog smisla. Danas i da hoces ne mozes kupit 1080p tv. (Barem ne preko 3 tisuce kuna). 

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Da 8K televizor košta kao 4K, za recimo 65" istih performansi, naravno da bih uzeo 8K, pa da je i mrvu skuplji, nema veze kaj ga ne bih gledao sa preporučenih 1m udaljenosti već sa 3m ali ak na gubitku ne bih bio.

 

 

Previsoka cijena je jedini argument protiv kupnje takve telke. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Spreman da ali mi takvo šta nije potrebno niti će vjerovatno ikad i bit.

Know your world.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

36k kn i 2 godine garancije lol

 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Da ugrađuju najnoviju elektr., odn cpu, memoriju itd u današnje full Hd televizore ne bi kod mene u kuću ušao ni 4 K što sam ga kupio prošle godine.

Ima manijaka u Hrvatskoj koji će ga kupiti zato jer "mogu" a ne zato jer im treba..

za tim tevejima će prvi čekati u kolonama Amerikanci i Japanci.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Moze meni odmah barem jedan primjerak na kucnu adresu jos sam na 720p@40"..hvala.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Arai kaže...

Znači ako hoćemo bar

 Graf je žešća glupost ja na svom tv-u od 123cm sa 3m primjetim razliku između 1080p, 1440p, 4k, i to se jebeno vidi pogotovo sa 1080p na 1440p i onda malo manje kad prebaci na 4k (Netflix)

a ovo za 8k, po meni glupost jer nema nikakvog sadržaja niti će skoro biti

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 0:39 (loky4i4).
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
loky4i4 kaže...
Arai kaže...

Znači ako hoćemo bar

 Graf je žešća glupost ja na svom tv-u od 123cm sa 3m primjetim razliku između 1080p, 1440p, 4k, i to se jebeno vidi pogotovo sa 1080p na 1440p i onda malo manje kad prebaci na 4k (Netflix)

a ovo za 8k, po meni glupost jer nema nikakvog sadržaja niti će skoro biti

 kako ne, mozes igrati igre u 8k, gledati fotke s dslr-a, ima hrpa demo videalol-lp

Intel Core™ i7 Forever
7 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Vjerovao ili ne, Ameri nece, ali zato hoce Korejanci.
U Japanu je NHK pustio produkcijsko 8K emitiranje prosle godine. U Koreji ga isto sad relativno brzo misle pustiti. U SAD-u je HD jos uvijek standard.
12 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

8K TV sa vidljivim blomingom i ne podrzavanje Dolby Visiona za 35K kn,uzmes LG OLEG B,C 8 i ostane ti za jos jednu.

AUDIOFIL
Moj PC  
8 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Stjepanj kaže...
loky4i4 kaže...
Arai kaže...

 kako ne, mozes igrati igre u 8k, gledati fotke s dslr-a, ima hrpa demo videalol-lp

 Koje igre, tetris @8K.

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Za 36 k Kn nema dolby visiona 

Ok preko toga ću još prijeći za 36k Km, nije to puno, ali ako nema podršku za DTS , e to je previše i odustajem od kupnje 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 9:10 (Pixel).
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Onaj tko ga kupi ce morat ime modela telke imat u podsjetniku da bi se mogao qurchit ...

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Arai:

Krivo čitaš graf. Tamo su prikazane minimalne udaljenosti gdje PROSJEČAN čovjek neće moći vidjeti razdvojene linije širine jednog piksela. I dalje ostaje nazubljenost kosih kontura i jako velik broj ljudi koji vidi bolje od prosjeka. Jer se prosjek zove prosjek zato što dio ljudi vidi bolje, a dio slabije. Kompresija, bez koje ne bi ni bilo nikakvog prikaza povišene razlučivosti uvodi svoje smetnje koje su manje vidljive što je viša razlučivost. Uostalom, većina ljudi na bugovom forumu se kune da im je slika na 720 ili 1080p mobitelu zrnata, a da je 1440p ili 4k tek prava stvar. Kako sad to?

Devetnaesto, TV bi se prema standardima filmske industrije, za optimalan doživljaj, trebao gledati s takve udaljenosti da ekran zauzima 30 stupnjeva vidnog polja. Po tome je ispravno kako recimo, evo baš sad, sjedim na 2,3 metra od 55 inčnog 4K-era i vidim nazubljenost na 4k logou, crvenim slovima i tako redom. Mislim, nije nikakav problem i definitivno nije vrijedno dodatnih 15000 kuna, ali da može vidljivo bolje - o da, može.
Ja rekoh
5 godina
protjeran
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Evo ga, krenuo je prekenj (kao i u audio industriji: HiRes, Ultra HiRes, Turbo-Ultra HiRes ... ), a razliku će vidjeti orlovi (i čuti šišmiši).

Sve ovo ima smisla samo ako su telke dijagonalom veće od 2m te ako sjedite na 2-3 metra od njih. Podsjeća li nekoga ovo na prvi red u kinu?! Mmmm, kakvo zadovoljstvo

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 11:41 (Antiseptik).
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Arai kaže...

... Jedino žalosnije od ovoga gore je što nema HDMI 2.1.

 

 

 

Meni je još žalosnije što i nadalje delju po mrtvoj kravi imena LCD. 

OLED, djeco, OLED ... u bilo kakvoj rezoluciji. 

Pis on ju, tu :P
5 godina
protjeran
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Feudalac kaže...
Arai:

Krivo čitaš graf. Tamo su prikazane minimalne udaljenosti gdje PROSJEČAN čovjek neće moći vidjeti razdvojene linije širine jednog piksela. I dalje ostaje nazubljenost kosih kontura i jako velik broj ljudi koji vidi bolje od prosjeka. Jer se prosjek zove prosjek zato što dio ljudi vidi bolje, a dio slabije. Kompresija, bez koje ne bi ni bilo nikakvog prikaza povišene razlučivosti uvodi svoje smetnje koje su manje vidljive što je viša razlučivost. Uostalom, većina ljudi na bugovom forumu se kune da im je slika na 720 ili 1080p mobitelu zrnata, a da je 1440p ili 4k tek prava stvar. Kako sad to? 

Nema ljudi koji vide bolje - postoje samo dalekovidni i kratkovidni (i, naravno, oni koji imaju normalan 1/1 vid).  

Dakle, ako netko/neka misli da vidi bolje i da mu/joj je 4K super oštar s 3 metra onda mu/joj nešto s vidom nije ok. K okulistu, molim!

 

Ono gdje je 4K (a 8K još i više) imalo smisla ubili su prije cca godinu-dvije. Da, na 3D mislim. A kad sam već spomenuo 3D - onaj tko ga nije pogledao preko LG OLED-a nema pojma što je propustio!

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 11:53 (Antiseptik).
8 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

kada bi po nekim ljudima svijet se razvijao..ostali bi na full HDu  jer realno..kaj ce ti više jel .... . Uopće nije bit da li je 8k potreban ....Također su srali i da 4k nije potreban pa eto sada je dostupan normalnom korisniku ...tako ce i 8k za xy godina biti dostupan prosjecnom korisniku a 4k će biti novi standard  kao što je sad 1080p.. Samo neka rokaju ako treba i 32k jer će i tad biti rasprava i reći će se...kaj će nam 32k dosta je i 24k..

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

"JESTE LI SPREMNI ZA 8K?" --- definitivno smo spremni, samo se bojim da 8k još nije spreman za nas :) 

 
2 0 hvala 0
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

 

A hoće li dobro upscaleirati na 8K Nintendo NES i njegovu 256x240 rezoluciju??? To niste pokušali provjeriti, jel tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
sseennoonn kaže...

kada bi po nekim ljudima svijet se razvijao..ostali bi na full HDu  jer realno..kaj ce ti više jel .... . Uopće nije bit da li je 8k potreban ....Također su srali i da 4k nije potreban pa eto sada je dostupan normalnom korisniku ...tako ce i 8k za xy godina biti dostupan prosjecnom korisniku a 4k će biti novi standard  kao što je sad 1080p.. Samo neka rokaju ako treba i 32k jer će i tad biti rasprava i reći će se...kaj će nam 32k dosta je i 24k..

 

Imamo 4K i mogu osobno reći da je potpuno nepotreban, jer razlike između FHD i 4K su tako malene da su vidljive doslovce ako sjediš 30cm pred TVom (odnosno, da ju koristiš kao monitor).

14 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Imamo 4K i mogu osobno reći da je potpuno nepotreban, jer razlike između FHD i 4K su tako malene da su vidljive doslovce ako sjediš 30cm pred TVom (odnosno, da ju koristiš kao monitor).

 možda bi trebao provjeriti vid ? ne šalim se 

8 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Antiseptik:

Prije nego se više osramotiš, svrati barem do wikipedie. Pojmovi su visual i acuity.

Uglavnom, kako nitko nema dva jednaka prsta, tako ne postoje ni dva čovjeka s identičnim vidom. Uzgred, 6/6 ili 20/20’vid znači da osoba može prepoznati slova veličine pet lučnih minuta a sastoje se od tri linije i dvije praznine, dakle pet elemenata svaki veličine jedne lučne minute na udaljenosti od 6 metara. U prijevodu, 55 inčni tv je širok 1210 milimetara, jedan piksel je 0,315 mm, s preporučene udaljenonosti od 2,3 metra jedna lučna minuta je široka 2,3x2x Pi/21600= 14.451,3 mm / 21600 = 0,66 mm. Dijagonalno, pikseli su na razmaku od sqrt (2x a2) = 0,445 mm i kako mnogi ljudi imaju vid koji ide do 6/4, to je na granici. Međutim, kada su u pitanju paralelne linije, ljudski vid ima razlučivost koja je dva puta pa i više bolja od toga, iz raznih razloga, i eto tek 8k pokriva sve slučajeve s preporučene udaljenosti gledanja koja je takva da ekran zauzima 30 stupnjeva vidnog polja ili 2,3 metra od 55 inčera, a što je primjetio i autor članka, iako je, budimo realni, to već u graničnim slučajevima. Gledali smo i filmove u rezoluciji 320x240, ali ako može bolje i ne košta bubreg - zašto ne

Pusa. Nadam se da sam pomogao
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 14:53 (Feudalac).
14 godina
offline
Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8K?

Imam 65 inča 4k tv. Kvalitetan fullHD izgleda odlično, a 4k još bolje, ali ne 4 puta bolje, nego 30-40% bolje. (Govorim isključivo o tome kako ja vidim). 8K zvuči odlično, ali kraj 4k na nekakvoj normalnoj veličini (60 - 100 inča) ne vidim da bi bila neka jako uočljiva razlika. Dajte vi nama dobar 4k, a za ovo još ima vremena. Ionako i ja razmišljam o laserskom projektoru do oko 120 inča, 4k bi bilo vrlo dobro, a i full HD na dobrom projektoru izgleda prilično impresivno. (Xiaomi Wemax ili slično). Ovo ne znači da sam protiv 8k, naprotiv, napredak je uvijek poželjan, ali mislim da ja ne bih vidio neku naročitu razliku, osim ako se ne bi radilo o jako velikoj površini slike.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 16:16 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Antiseptik kaže...
 

Ono gdje je 4K (a 8K još i više) imalo smisla ubili su prije cca godinu-dvije. Da, na 3D mislim. A kad sam već spomenuo 3D - onaj tko ga nije pogledao preko LG OLED-a nema pojma što je propustio!

 Tu se potpuno slažem s tobom. Imam 55" LG (lcd, nije oled, nije ih onda bilo) i na njemu je 3d odličan, tako da ako tražim film gledam da je u 3D. Nažalost, više nema televizora u 3d, ali na sreću projektori (pa i Xiaomi Wemax, kojeg se nadam kupiti) ima 3d. A još bi bio bolji 3d laserski projektor na 4k. S obzirom na razvoj laserskih projektora, čini mi se da bi za 2-3 godine mogli pasti sa cijenama na neki prihvatljiv nivo, još ako zadrže 3D super.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 16:05 (učo).
5 godina
protjeran
offline
Re: Samsung QLED QE65Q900R - Jeste li spremni za 8
Feudalac kaže...
Antiseptik:

Prije nego se više osramotiš, svrati barem do wikipedie. Pojmovi su visual i acuity.

Uglavnom, kako nitko nema dva jednaka prsta, tako ne postoje ni dva čovjeka s identičnim vidom. Uzgred, 6/6 ili 20/20’vid ...
 
Pusa. Nadam se da sam pomogao

Klasična audiofilska preseravanja (u ovom slučaju videofilska).

Da, da, znam o lučnim minutama i nazivlju 6/6 (m) i 20/20 (stopa) ... iako se danas u EU koristi ili linearno decimalni način označavanja oštrine vida (1,0) ili logaritamski način. Znam i da poneki ljudi vide bolje / oštrije (najčešće u ranoj mladosti, ali s godinama dramatično gube tu sposobnost i od 45-e nadalje počinje ih mučiti "kokošje sljepilo") no to je rijetko i nije predmet / razlog povečavanja rezolucije na teveima. Razlog je, naravno, marketinški. Živo me zanima što je slijedeće, gdje će sve to skupa stati i hoće li ikada?!

 

No nema veze, samo si ti kupi 8K LCD TV pa kenjkaj o oštrini. U međuvremenu ja uživam na svojem 4K OLED-u (skoro isto kao i na prijašnjem 2K - što bi se ono narodski reklo 1080p) i više ni u kino ne volim zalutati jer je slika inferiornija (čak je i razvikani IMAX za kua).

 

Pusa i tebi.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 21:45 (Antiseptik).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice