Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD-OLE

poruka: 16
|
čitano: 2.450
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD-OLE".
16 godina
offline
Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD-OLE

nek je Samsung napokon priznao da treba napustiti zastarjelu energetski neučinkovitu tehnologiju koju forsira godinama u premium segmentu.

ako se OLEDima napravi bolji kontrast koji je Samsung razvio za svoj LCD bit će to evolucijski korak.

elem kako samo LG pravi OLED ekrane tržište će nakon ulaska Samsunga i TCLa biti meka jeftinih OLEDova..

 

OLE!d 

 
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD-OLE
“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD-OLE

znači li to konačno pojeftinjenje OLED TVa? Mislim ove cijene su apsurdne po 16 000 kn za telku!

 

I kako bi bilo dobro napokon vidjeti OLED monitore 

be Cool
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 9:16 (Horned Reaer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Haha ako OLEDima naprave bolji kontrast. Da, to je zaista najveci problem sa OLED panelima.
5 godina
protjeran
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
16.000 kn za LG OLED, a 15.999 kn za Samsung LCD (u istoj dijagonali) pa ti vidi tko tu (koga) dere.
Pis on ju, tu :P
10 godina
online
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Xidrus kaže...

nek je Samsung napokon priznao da treba napustiti zastarjelu energetski neučinkovitu tehnologiju koju forsira godinama u premium segmentu.

ako se OLEDima napravi bolji kontrast koji je Samsung razvio za svoj LCD bit će to evolucijski korak.

elem kako samo LG pravi OLED ekrane tržište će nakon ulaska Samsunga i TCLa biti meka jeftinih OLEDova..

 

OLE!d 

 Moram priznat da mi uopće nije jasno kakve koristi može imat OLED od tehnologije koja se trenutno koristi kod pozadinskog osvjetljenja.

 

Šta se tiče kontrasta na OLED-u nadam se da se zajebaješ.....

 

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Taman sam to htio prokomentirati. Znalac očito ne zna da je kontrast kod OLED-a beskonačan.
Jedino vam oči ne mogu otpasti od svjetline jer Samsung kaže da ima malo NITS-a ;)

Koji marketing je Samsung proljevao da to nije normalno. Sad ćemo vidjeti kako će se ploča promijeniti. Odjednom će nestati svi "nedostatci".
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 11:19 (Antiseptik).
4 godine
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Xidrus kaže...

nek je Samsung napokon priznao da treba napustiti zastarjelu energetski neučinkovitu tehnologiju koju forsira godinama u premium segmentu.

 

OLED trosi vise od LCDa: LINK

5 godina
protjeran
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Ovisno što se gleda.
Ali, jbmti teve (tehnologiju) gdje je utrošak energije najvažnija stavka.
Pis on ju, tu :P
7 godina
protjeran
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Antiseptik kaže...
Taman sam to htio prokomentirati. Znalac očito ne zna da je kontrast kod OLED-a beskonačan.
Jedino vam oči ne mogu otpasti od svjetline jer Samsung kaže da ima malo NITS-a ;)

Koji marketing je Samsung proljevao da to nije normalno. Sad ćemo vidjeti kako će se ploča promijeniti. Odjednom će nestati svi "nedostatci".

Sad ce svi Samsungljupci da dizu OLED u nebesa, ali naravno samo kad Samsung popravi kontrast OLEDu. Jer to je najveca mana OLEDu hehe
To je tako kad prodavaci kupusa komentiraju tehnologiju

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Samsung je pizdunski reklamirao QLED tako da su mnogi vjerovali da se radi o njihovoj verziji OLEDa. Sad su izgleda ipak odlučili napraviti pravu stvar.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD-OLE

mene više brine to što su me na trešnjevačkom placu (!) neki dan pokušale zbariti dvije korejke (komadi za popapat i dobro šprehaju engleski; jezivo) - jehovine svjedokinje s kulom stražarom na samsugovom tabletu (!), koji su mi gurale pod surlu. pa ti ostani ateist, kad neprijatelj više ne bira sredstva te se služi podlim trikovima i tehnologijom s kojom muda zbilja izgledaju kao bubrezi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Khm, gdje točno na placu?
Čisto da testiram svoj ateizam. ;-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 15:55 (Visak).
15 godina
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Visak kaže...
Khm, gdje točno na placu?
Čisto da testiram svoj ateizam. ;-)

 blizu tramvajske i apoteke. tam se motaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Mogao si ih malo po GUZICI....i onda...the lord works in mysterious ways....im kažeš
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung smanjuje proizvodnju LCD-a u korist QD
Visak kaže...
Khm, gdje točno na placu?
Čisto da testiram svoj ateizam. ;-)

blizu tramvajske i apoteke. tam se motaju.

Uh, ovo jako podsjeca na slucaj u Puli.
Neki lik je dao upozorenje :

"Upozorenje za muskarce iz osobnog iskustva!!!
Na parkiralistu Lidla operiraju dvije djevojke, vrlo privlacne.
Prilaze usamljenom muskarcu i mole za prijevoz do centra grada.
Kada zrtva navino pristane da ih preveze, jedna sjedne na suvozacko mjesto a druga iza i krene vrlo zavodljivi razgovor. Ova ispred pocinje dodirivati, maziti, otkopca slic zrtvi i .... dok druga iza krade stvari iz torbe, jakne, ...
Evo, mene su vec tri puta tako pokrale u dva dana. Jucer jedanput a danas dvaput a sutra ce me opet..."

to pisem da se pripazite ako se takav nemili slucaj ponovi u vasem gradu!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice