Sapphire RX 5600 XT Pulse 6 GB - Najbolja kartica

poruka: 32
|
čitano: 8.834
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sapphire RX 5600 XT Pulse 6 GB - Najbolja kartica ".
10 godina
offline
Re: Sapphire RX 5600 XT Pulse 6 GB - Najbolja kart

Tu smo negdje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kolko se sjecam ekipa iz AMDa je crtala usporedne grafove s 1660 Ti pa im je ocito ta bila target za pokorit s 5600 XT. 1660 Super je super za novce u Njemackoj, drugdje i ne tolko. U Alzi ide od 260 eura, kod nas modeli s 2 venta i 3g jamstva od 2030kn..

 

Mogu se brojke i preokrenut pa mos rec da 1660 Super s 2 ventilatora, da nije s ebaya, kosta od 230 eura u .de: https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=1660+Super i da je to 23% jeftinije od Pulse za 300 eura, a za tolko negdje i slabije, ak pogledas usporedbe s flashanom 5600 XT. Zavisi kako gledas.

 

Clockovi memorije nisu sigurni s novim vBIOSom, ali core clockovi su sigurno dosta bolji od AMDovih stock. U jedno 10 recenzija/usporedbi nisam vidio da je core/gpu/boost clock, kako to vec zovu ispod 1750Mhz.

 

Malo je bedara kupit 1660 Super koja na Ultra u 1080p daje ispod 60, 50fps u hrpi naslova dok 5600XT gura na 60+fps iste naslove. Realno obje su best buy za 1080p ak se gledaju najnize cijene, ali je razlika sto 5600XT drzi ultra detalje gdje 1660 Super/Ti drzi isti fps na high/very high. Tolka je razlika i u parama pa sad kako tko zeli..

13 godina
offline
Re: Sapphire RX 5600 XT Pulse 6 GB - Najbolja kart
ansha kaže...

Znaci kad je AMD malo brzi onda je brzi, al kad je nvidija malo brza, onda su iste? Isto sam vidio da sad pisete da 5600 i malo manje trosi od 2060, a u pitanju je oko 5W. Znaci razlika od 5W je argument malo manje potrosnje a 40W je beskoristan i glup argument. Ja cu se ranit koje budale radite od sebe 

 

 

 Rani se, tko ti brani . AMD je malo brži u spomenutom primjeru a koštaju jako slično, RTX 2060S je osjetno skuplja s druge strane od RX 5600XT a nebitno brža. Sad, ako tebe tu nešto buni, onda je to do tebe i dobro . Jedna stvar su li - la prednost RX 5700 XT vs RTX 2060S a cijena im je vrlo blizu Druga stvar su RX 5600 XT vs RTX 2060S, a potonja je skuplja sada jedno 750kn. Apropo potrošnje, ja nisam nigdje uspoređivao potrošnju prema Nvidi i trubio da je to veliki plus, tako da citiraj točno citate. Inače, znaš ti dobro da to nije ni vamo ni tamo 40W potrošnje u peak loadu ako daješ za komp 10 000kn radi igranja i kupuješ napajanje od 550W i slično. Trošio ti gaming sustav 325W iz zida ili 360W, to nikog ne zanima tko troši toliko novaca da uopće i dođe do te potrošnje. Naravno da je zdravorazumski bolje trošiti manje električne energije, ali to je u ovakvim scenarijima sekundarna stvar. Onaj tko igra 24/7, ok, nek računa uštede. Ja se ranit neću radi tvojih budalaština, ipak je ovo samo forum na kojem nekad dođem malo i komentirati, bude mi na momente zanimljivo, ali ne kod nekad dok sam bio mlađi i ovdje mi bilo špica. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice