Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb

poruka: 36
|
čitano: 7.581
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb".
16 godina
offline
Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb

Doli BezOs izrabljivač radničke klase naroda njemačke 🙈 živia Verdi

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb

Radnici: 1600€ božićnice davaj Bezos!

Bezos: evo vam roboti, ćao drugari!

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Antropofob kaže...

Radnici: 1600€ božićnice davaj Bezos!

Bezos: evo vam roboti, ćao drugari!

 

 Germany: Amazon banned 

13 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
malak kaže...
Antropofob kaže...

Radnici: 1600€ božićnice davaj Bezos!

Bezos: evo vam roboti, ćao drugari!

 

 Germany: Amazon banned 

 Amazon relocates its warehouses from Germany to Poland, makes them robotised.

 

Uglavnom, ako ih ne zabranimo/reguliramo na GLOBALNOM nivou, jalov nam trud na lokalnoj razini.

 

 

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
16 godina
offline
Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb

Tako bi to bilo kad bi se gledalo na osnovnoj razini, gledajući širu sliku..."not gonna happen". Uostalom, ti Poljaci svakako plaču za sve živo, od jabuka do plina 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb

Svaka čast radnicima, tako se bori za svoja prava.  
"Ti imaš nešto što meni treba, ja imam nešto što tebi treba, hajdemo se sada naći na pola puta i dogovoriti."

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Ne valja im 400 eura bozicnice. U hr 400 eura maltene regularna placa haha
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Hostile kaže...
Ne valja im 400 eura bozicnice. U hr 400 eura maltene regularna placa haha

 
Zašto bi njima odgovaralo to što tebi odgovara? Imaju pravo pregovarati i tražiti milijun eura božićnice, a drugi je par rukava hoće li im poslodavac to pristati dati. Ako su mu vrijedni i nezamjenjivi, onda će im dati i više.
Samo u nas je regularno pljuvati po sindikatima i radnicima dok se bore i traže bolje uvijete i plaće. Odmah idu komentari tipa: a šta će oni, lijenčuge, bahati, nisu zadovoljni, pohlepni, šta tražite pokrijte se ušima...itd

Zato i jesmo ekonomski nepismen narod. Trebamo se više učiti pregovaračkoj vještini a ne potkopavati i sebe i druge.

5 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Ako im zagusti neka traže savjete od naših sindikalnih vođa...prosvjetari mogu ponovno pokrenuti štrajk solidarnosti.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Hostile kaže...
Ne valja im 400 eura bozicnice. U hr 400 eura maltene regularna placa haha

 Troškovi života, Troškovi života, Troškovi života

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
14 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Neuk kaže...

Svaka čast radnicima, tako se bori za svoja prava.  
"Ti imaš nešto što meni treba, ja imam nešto što tebi treba, hajdemo se sada naći na pola puta i dogovoriti."

 Netko nije pročitao članak :)) Radnici ne idu štrajkati nego ih sindikalisti pozivaju na štrajk koji se vjv. neće dogoditi. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 12:38 (loky4i4).
15 godina
offline
Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb

kakva je to država u kojoj zaposleni u privatnom sjektoru imaju sindikate i štrajk?! nama se to ne može dogodjeti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb

1. treba znati da sindikati u Njemačkoj sudjeluju u upravljanju i ne zahtijevaju ono što nije održivo i realno, čak je bilo slučajeva kad su sindikati ponudili smanjenje plaća kako bi firma opstala i zadržali poslove zaposlenicima. 
2. od frenda sestra radi u Amazonu u DE i kad sam čuo koliku ima plaću skoro sam se primio za glavu. Ne znam kako preživljava, ali plaća je nešto kao 1100 neto. Strašno. Ako je to istina ne znam zašto bi itko radio tamo.

3. da je robotizacija jeftinija od radnika koji rade za minimalac odavno bi u Amazonu radili roboti, to se neće dogoditi tako brzo. No mogli bi bar malo optimizirati skladišno poslovanje, koliko sam shvatio jednostavno nikog nije briga jer i ovako im dobro ide, a radnike tko j... 

4. jedino što bi Amazon pogodilo jest bojkot marketa, Primea, AWSa i ostalog. No kupci se neće odreći jeftinog niti će mijenjati navike ako ne moraju. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Neuk kaže...

Svaka čast radnicima, tako se bori za svoja prava.  
"Ti imaš nešto što meni treba, ja imam nešto što tebi treba, hajdemo se sada naći na pola puta i dogovoriti."

 Dogovarali su se kod potpisivanja ugovora, a sad bi radnici mijenjali nešto što su i sami potpisali. Neka sačekaju dok im ugovori ne isteknu pa onda neka traže bolje uvijete kod produžavanja ugovora, a ne ovako ucijenjivati poslodavca.

7 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
@dejo6
Ljudi bračne i međudržavne ugovore razvrgavaju a ne da ne bi poslovni ugovor revidirali...pusti dječije priče.
15 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
@jozef

A koliko bi trebala imati na niskorangiranom radnom mjestu koju s oprostenjem moze svatko raditi i bez ikakve škole? Sortitanje/razvoz paketa? Ima dovoljno firmi koji traze kvalificiranu radnu snago pa i sam amazon, tamo ce zaradjivat duplo, troduplo.. da borit se za vise treba svakako
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 8:28 (bik).
14 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
bik kaže...
@jozef

A koliko bi trebala imati na niskorangiranom radnom mjestu koju s oprostenjem moze svatko raditi i bez ikakve škole? Sortitanje/razvoz paketa? Ima dovoljno firmi koji traze kvalificiranu radnu snago pa i sam amazon, tamo ce zaradjivat duplo, troduplo.. da borit se za vise treba svakako

 ma slažem se. Meni zapravo nije jasno zašto bi itko (pa i potpuno nekvalificirana osoba, čak i oni imaju alternativu ako se malo proguraju) htio tamo raditi. OK, radiš ono što moraš,zapeo si u nekom mjestu, stranac si... ali iznos mi je bio jednostavno šokantan. Navodno postoji čak i gore od toga.

7 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p

Ali svejedno je to fascinantno, pa kak je to uopće moguće?

Kaj im nije minimalac 9€ po satu?

Znači oko 1500 mjesečno, neto mislim, ako sam ja to dobro shvatio.

 

Kruha i igala...
4 godine
protjeran
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Samo se kod nas pregovara netto plaća i priča o netto prosjeku. Na zapadu je sve isključivo brutto pa i tih 9€.
15 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
fer-de-lance kaže...

Ali svejedno je to fascinantno, pa kak je to uopće moguće?

Kaj im nije minimalac 9€ po satu?

Znači oko 1500 mjesečno, neto mislim, ako sam ja to dobro shvatio.

 

Mislim da im je to bruto cca 9,2€/h pa je onda i 1500€ bruto sto vjerujem da cak i je negdje oko 1100€ neto

4 godine
protjeran
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Otprilike od 875€ pa do najviše 1170€, ovisno o poreznoj klasi.
7 godina
offline
Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb

Aha, moja greška, mislio sam da je to kao zacementirani neto s fiksnim porezom onda.

Uglavnom, teža pušiona, pa socijala im je veća od toga...

 Edit: da, 1599 Brutto, netto je oko cca. 1155...

Jad i bijeda tko tam radi za te pare, jedva stanarinu s tim pokriju (premda isto vrijedi i za naš minimalac).

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 12:33 (fer-de-lance).
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Nije, socijala im je 432€.
8 godina
offline
Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti predb

U HR se u pravilu ugovara bruto plaća.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p

Ma, jasno mi je to, samo sam mislio da je to u Njemačkoj isto izraženo kao brutto, a da im onda riktaju porez tak da ne može pasti ispod minimalca, tj. da odrede netto s fiksnim porezom na taj netto, ali ipak nije tak.

 

Kruha i igala...
4 godine
protjeran
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Rekao sam pregovara se često neto plaća, a na kraju se u ugovoru naravno stavi preračunati bruto iznos. Sve statistike u medijima objavljuju neto prosjeke, sada dodaju ponekad i bruto.
15 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
fer-de-lance kaže...

Aha, moja greška, mislio sam da je to kao zacementirani neto s fiksnim porezom onda.

Uglavnom, teža pušiona, pa socijala im je veća od toga...

 Edit: da, 1599 Brutto, netto je oko cca. 1155...

Jad i bijeda tko tam radi za te pare, jedva stanarinu s tim pokriju (premda isto vrijedi i za naš minimalac).

 

 

 Jos jedan s krivim predođbama kako se vani živi, previse vjerujete novinarsko-drzavnoj propagandi u Hr.  Odakle info koliko je stanarina i koliko ti na kraju ostane od place?

7 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p

Ma, znam da se da bez problema tam živjet i sa 1500€ i manje plaćom, pogotovo ako nisi u centru nekog velikog grada, a ionak su stanarine iste ko u centru Zagreba, a režije i hrana itd. puno jeftinije, tak da da nije tam takva plaća crkavica ko tu kod nas.

Znam dvojicu (jedan u Stuttgartu, drugi u Balingenu?) i ovaj u Stuttgartu plaća osrednji stan oko 900€ mjesečno, a ovaj u Balingenu 1500€ za cijelu kuću katnicu (imaju petero djece), a obojici je to cca. pola plaće, tak da njima nije frka, ali ljudima koji su blizu minimalca, njima vjerovatno nije ugodno ni ako žive u malom gradiću ili selu.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
Radit samo za minimalac i zivit u centru europskih metropola je malo blesavo zar ne?
A ovaj drugi poznanik ti je presutio da mu ustvari djeca placaju tu kucu jer samo od d.doplatka ima 1100eur mjesecno..
14 godina
offline
Re: Sindikat radnika Amazona u Njemačkoj prijeti p
bik kaže...
Radit samo za minimalac i zivit u centru europskih metropola je malo blesavo zar ne?
A ovaj drugi poznanik ti je presutio da mu ustvari djeca placaju tu kucu jer samo od d.doplatka ima 1100eur mjesecno..

 zar nije dječiji 176€. Otkud sad 220?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice