SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold S31

poruka: 11
|
čitano: 2.325
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold S31".
13 godina
neaktivan
offline
SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold S31

600 TBW (terabytes written) nije loše

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2019 10:45 (qwe_3).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold S31

SATA je stvar prošlosti, u novim kompovima ne znam tko bi to kupovao pored NVMe M2 diskova koji su 6x brži (a od ljedeće godine 12x) uz istu cijenu i veći kapacitet. Njima je odzvonilo, osim ako jaaako pojeftine u odnosu na M2, a sada drže skoo istu cijenu pa ne znam tko bi ih kupovao. Čak i netko tko nema M2 utor, može kupiti PCIe adapter u koji stanu 4 M2 diska, a ima i za 2 diska, i 1.

Kod nas, 600 hrk: https://www.telebit.hr/adapter-pcie-x16-to-4x-m-2-asrock-ultra-quad-m-2-card-4x-ultra-m-2-90-cxg630-00uanz.html

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold
Keso kaže...

SATA je stvar prošlosti, u novim kompovima ne znam tko bi to kupovao pored NVMe M2 diskova koji su 6x brži (a od ljedeće godine 12x) uz istu cijenu i veći kapacitet. Njima je odzvonilo, osim ako jaaako pojeftine u odnosu na M2, a sada drže skoo istu cijenu pa ne znam tko bi ih kupovao. Čak i netko tko nema M2 utor, može kupiti PCIe adapter u koji stanu 4 M2 diska, a ima i za 2 diska, i 1.

Kod nas, 600 hrk: https://www.telebit.hr/adapter-pcie-x16-to-4x-m-2-asrock-ultra-quad-m-2-card-4x-ultra-m-2-90-cxg630-00uanz.html

 

 

SATA se još uvijek dobro drži. Nije stvar samo propusnosti kontrolera, ostatak računala nije dovoljno brz za brži transfer velike količine podataka, testovi izgledaju sjajno i bajno ali "real life" podaci su nešto sasvim drugo.

 

Vidi usporedbu SATA vs SSD vs M.2 NvME:

15 godina
offline
Re: SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold

"Real world" pa onda igrica :) Ja se bavim brzinom i diskovima, živim od toga, a workload naravno da nisu igrice. Ovisi što radiš na računalu. Ako imaš baze podataka onda ne da je razlika, nego je različetina, nebo i zemlja. Kao bicikl vs auto. Ili ako obrađuješ video a imaš dovoljno CPU. Za fejsbuk surfere i office korisnike i gejmere je SATA SSD dovoljan. Pa čak i taj "stara raga" SATA SSD se može dobro ubrzati ukoliko ih imaš nekoliko (čim čim više tim tim bolje) pa ih povežeš u niz sa Storage Spaces. Samo pazi da inicijalno kreiraš "simple" virtual disk preko svih diskova, jer to definira brzinu (odnosno broj diskova koje paralelno koristi) i ne može se mijenjati nakon kreiranja VD. Nego ako dodaš novi disk, a želiš više brzine, moraš kreirati novi virtualni disk i prebaciti podatke (obrišeš stari VD da oslobodiš prostor), da bi dobio veću brzinu.

5 godina
offline
Re: SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold
Keso kaže...

"Real world" pa onda igrica :)

 Jeste igrica, ali i ti si napisao da je sata proslost i ne znas tko bi kupovao te diskove pored "nvme m2" da bi nam sada dao odgovor tko bi ih ipak kupovao (surferi, gejmeri, oficijasi..., dakle velika vecina). Odluci se vec jednom, jesu li proslost ili nisu ? Svaka roba ima kupca. Da ih sata SSD diskovi nemaju sigurno ih vise ne bi proizvodili.

15 godina
offline
Re: SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold

Ok. Ja ne kupujem SATA ni za laptop ni za desktop. Ne znam razlog zašto bih kupio nešto što lošije, ako je cijena ista ili skoro ista? Jedino iz neznanja, ili ako nemaš M2 utor (starije računalo). Polako će SATA biti istisnuti skroz, ali slažem se s tobom, još "žive".

16 godina
offline
Re: SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold
Keso kaže...

Ok. Ja ne kupujem SATA ni za laptop ni za desktop. Ne znam razlog zašto bih kupio nešto što lošije, ako je cijena ista ili skoro ista? Jedino iz neznanja, ili ako nemaš M2 utor (starije računalo). Polako će SATA biti istisnuti skroz, ali slažem se s tobom, još "žive".

 Izdominiran si i na aparatima si...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
12 godina
offline
Re: SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold
Keso kaže...

SATA je stvar prošlosti, u novim kompovima ne znam tko bi to kupovao pored NVMe M2 diskova koji su 6x brži (a od ljedeće godine 12x) uz istu cijenu i veći kapacitet. Njima je odzvonilo, osim ako jaaako pojeftine u odnosu na M2, a sada drže skoo istu cijenu pa ne znam tko bi ih kupovao. Čak i netko tko nema M2 utor, može kupiti PCIe adapter u koji stanu 4 M2 diska, a ima i za 2 diska, i 1.

Kod nas, 600 hrk: https://www.telebit.hr/adapter-pcie-x16-to-4x-m-2-asrock-ultra-quad-m-2-card-4x-ultra-m-2-90-cxg630-00uanz.html

 

a šta s pločama koje nemaju uefi bios?

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2019 23:03 (Indestructible).
14 godina
offline
SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold S31

sata sdd znači povratnu kompatibilnost, mogućnost eksternog korištenja i uglavnom nižu cijenu. Razlika u brzini za većinu korisnika nije primjetna i zato ne opravdava razliku u cijeni. Ako netko slaže 100 uredskih računala za CS ili slično naravno da će koristiti jeftiniji SATA.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold

 LOL, pa istu stvar dobiješ za 50kn preko Aliexpressa, bez bespotrebnog ventilatora.

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
15 godina
offline
Re: SK Hynix pripremio potrošački SATA SSD - Gold

Daj link...

Čisto sumnjam da dobiješ "istu stvar" za tu cijenu. Možda marka "ASrook" i to za spore SATA, a ne NVME SSD. Zato ne treba ventilator.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 17:30 (Keso).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice