Sklapanjem stanica do postanka života

poruka: 71
|
čitano: 11.425
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sklapanjem stanica do postanka života".
15 godina
offline
Sklapanjem stanica do postanka života

pokušavati kreacionista dozvati k pameti je jednako dobar primjer za navedeno. ne ide ni s argumentima i kad se uvjeri na vlastite oči, a (bogami; sic!) niti entropijom (taman da je i izazvana višom silom i nepravdom). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
offline
Sklapanjem stanica do postanka života

LOL, koji promašeni experiment... pa caka je u ovoj rečenici: "Pokus o kojem je riječ sasvim je jednostavan. Znanstvenici su uzeli kulturu ekstremofilne bakterijeDeinococcus radiodurans, odvojili njezine sastojke u četiri frakcije – DNA, RNA, proteine i lipide – a  zatim frakcije pomiješali". Svi ti dijelovi su sastavni dio nečeg višeg (bakterije) i u sebi nose zakonitosti i pravila po kojima teže popravku odnosno spajanju nazad u to nešto više.

 
6 1 hvala 4
15 godina
offline
Sklapanjem stanica do postanka života

život je čudo. po mome u cijelome svemiru postoji jedna klica života odnosno univerzalna stanica koja se zatim prilagođavala uvjetima života i okoliša u kojem se razvijala. Tako postoje razni oblici života što na našem planetu tako i na ostalima. A odakle i kako je ta klica života nastala iz neživog za to necemo naci odgovora. Isto kao i veliki prasak opet nije mogao nastati iz nicega. 

be Cool
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Sklapanjem stanica do postanka života
Nemojte zagovarati teoriju o vječnosti života! Ta je teorija bila aktualna u 19. stoljeću, no mnogo je vode otada proteklo. I opet, sve te teorije pretpostavljaju prvi uzrok, a prvog uzroka nema niti ga može biti. Ako je u početku postojala klica života koja se širila svemirom, postavlja se logično pitanje: "A kako je nastala ta prva klica?" Stoga ta teorija ne daje nikakvo rješenje, a problem komplicira. No osnovna je teškoća što se život smatra naivno, kao nešto što se suštinski razlikuje od mrtvog. A što se tiče ovog eksperimenta? Nije on ključni dokaz ali je kamenčić u mozaiku koji vodi do odgovora na pitanje kako je nastao život na našem planetu. Znanstveni se problemi ne rješavaju metodom profesora Baltazara - puh, pa gotovo! - nego strpljivim i dugotrajnim istraživanjem.
 
20 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
danen kaže...
Nemojte zagovarati teoriju o vječnosti života! Ta je teorija bila aktualna u 19. stoljeću, no mnogo je vode otada proteklo. I opet, sve te teorije pretpostavljaju prvi uzrok, a prvog uzroka nema niti ga može biti. Ako je u početku postojala klica života koja se širila svemirom, postavlja se logično pitanje: "A kako je nastala ta prva klica?" Stoga ta teorija ne daje nikakvo rješenje, a problem komplicira. No osnovna je teškoća što se život smatra naivno, kao nešto što se suštinski razlikuje od mrtvog. A što se tiče ovog eksperimenta? Nije on ključni dokaz ali je kamenčić u mozaiku koji vodi do odgovora na pitanje kako je nastao život na našem planetu. Znanstveni se problemi ne rješavaju metodom profesora Baltazara - puh, pa gotovo! - nego strpljivim i dugotrajnim istraživanjem.

 Jednako tako možeš postaviti pitanje kako je uopće nastao Svemir. Po kreacionistima, on je djelo Boga, po znanstvenicima Velikog praska. Svaka od teorija ima svoje prednosti i mane, ali nije do kraja odgovorila na pitanje postanka svega, pa tako ni života. Izgleda da je istina jako teško dohvatljiva i pitanje je kada i dali će biti pronađen konačni odgovor. Meni se čini da je ovo sklapanje stanica iz odvojenih djelova moguće i da je to vjerovatan put nastanka života. Na kraju krajeva jedan od zakona kvantne fizike kaže da svaki događaj za kojeg postoji i najmanja vjerovatnost da se dogodi, da će se i dogoditi.

dolazim odmah - Godot
4 godine
protjeran
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
I tako... trla baba dlan da joj prođe dan... i dalje ne znamo kako je život nastao, a niti znamo što je zapravo život... naša svijest, smisao... ali, trudimo se. Bezuspješno. Bez Boga ne ide, ma koliko se mi trudili ubiti ga.
 
1 24 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
Krenuli su od bakterije, pa su dobili bakteriju.

Nema šta, sada je sve jasno.
Moj PC  
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
Definicija spontanog... Definicija života...zar to nije iz ljudske perspektive...inače bit ovog našeg svemira je da KOMPLICIRA...bez toga nebi ni bilo Bing Bang...zaboravlja se da gledajući ljudskim očima postoje tri evolucije
Fizička evolucija:sve sub atomske čestice
Kemijska evolucija:započinje atomom vodika
Biološka evolucija:živa stanica

Sve te evolucije u ovom trenutku postoje zajedno...A ova priča o boingu 747...postoji stvar koja je milijun puta KOMPLICIRANIJA...recimo obični KOMARAC....u odnosu na komarac...taj 747 je teška primitivan.

Inače na koji način se može objasniti da SLOŽENA stvar može sama od sebe nastati,a JEDNOSTAVNA ne može...onom kreacionisti koji mi to objasni,dajem 10000€

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 11:48 (HCMAA).
Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
Koji zakon kvantne fizike to kaže učo? Ne bih ja baš mješao kvantnu fiziku tu, inače ćemo "daleko" dogurati...možda i do vortexa pa ćemo početi vibrirati na visokim frekvencijama kako veli Ana Bučević.
5 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
#Kokobil50
"Bez Boga ne ide, ma koliko se mi trudili ubiti ga"

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
bugovac222 kaže...
Koji zakon kvantne fizike to kaže učo? Ne bih ja baš mješao kvantnu fiziku tu, inače ćemo "daleko" dogurati...možda i do vortexa pa ćemo početi vibrirati na visokim frekvencijama kako veli Ana Bučević.

 Zakon vjerojatnosti.

dolazim odmah - Godot
4 godine
protjeran
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života

Pa baš ni nije poznato da taj zakon kaže da sve što se može dogoditi u makro svijetu, da će se i dogoditi. Ipak ja to ne bih mješao.

16 godina
neaktivan
offline
Sklapanjem stanica do postanka života

kugla prepuštena sama sebi, tu i tamo btw ostavljani uzorci da sami gmižu i evoluiraju. opet btw kad se stigne vremena rade se modifikacije i unapređenja na pojedinim "vrstama".  malo kodiranja , implementacije,a i po potrebi eliminiranje neuspješnih projekata (zašto je nužno da su dinosaurusi pobrisani vulkanom ili meteorom).

sami skoko beznačajnog erectusa u naprednog lika sa inteligencijom? isto malo "pisanja linija koda" i implementacija.

 

sve ovo gore navedeno i mi bi radili. sve. samo smo za sada ograničeni na domet, kako na marsu uzgojit salatu i gljive za prve pitomce. u beskraju beskraja,ako imaš malo bolji pogon...ovuda si samo proletio...malo "posadio salate i gljiva", vraćao se u par navrata i PREPUSTIO sve slučaju...i vrti se tako naša kuglica.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Sklapanjem stanica do postanka života

tema za razmišljanje: vrijeme (protok vremena od a do b) je konstrukt. kozmologija nas (posve logično; nema tu puno znanosti; mućni ludarom) uči kako vrijeme nije uvijek postojalo pa i sad imamo zgodne okolnosti kad ne samo da usporava, nego može i stati (na pr. u crnoj rupčagi). to je stanje stazisa. jednostavno vremena nema. vječno je sad. obratno u odnosu na računovodstvo (gdje nema "sad": ili je već prošlost ili će biti budućnost). nešto poput nastanka svemira (ili njegova dolaska iz usporednog, kroz još crniju rupčagetinu, pa širenja amo). zanimljivo, čak i biblija neposredno potojanja nekakvog boga prikazuje kao apsurd tvrdeći da je "vječan", što je upravo bezvremensko (stazis) stanje. konstrukt bog(ov)a je posljedica konstruiranja vremena, kao posljedice širenja (i time nastanka) prostora. zapravo odvratno jednostavno ali valjda je lakše sve svaljivati na nekakvog boga nego razumjeti "relativnost" okolnosti, cikličnost u (zbilja) ogromnim omjerima ili potpun prestanak "zbivanja" (tj. vremena). jednako, "bog" je izvrsna zamjenica za sve što ne razumijemo. prema onoj: "čovjek je stvorio boga, a ne bog čovjeka" (i jasno da je u patrijarhalnom svijetu muško i - pukni puško! - ima izvanbračnog sina

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 9:56 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
bugovac222 kaže...

Pa baš ni nije poznato da taj zakon kaže da sve što se može dogoditi u makro svijetu, da će se i dogoditi. Ipak ja to ne bih mješao.

 ako imaš dovoljno vremena i špil karata koji miješaš dobit ćeš sve moguće kombinacije od uzastopnih pokera do potpuno složenog špila od 1 do 14 raspoređenog po bojama... pa će se tako i oni dijelovi sata u vreći nakon dovoljnog tresanja sastaviti u sat, doći do spontanog nastanka boltzmannovog mozga skupa sa sjećanjima slavnog fizičara negdje u bespućima svemira i na kraju potpuno novog svemira u novom big bangu... čak ti ni ne treba beskonačan svemir samo dovoljno dugo vremena, uz beskonačan svemir i vrijeme dobit ćeš beskonačno mnogo ovakvih nemogućih i iznimno rijetkih primjera

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 13:35 (Louis Pluto).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
Louis Pluto kaže...
bugovac222 kaže...

Pa baš ni nije poznato da taj zakon kaže da sve što se može dogoditi u makro svijetu, da će se i dogoditi. Ipak ja to ne bih mješao.

 ako imaš dovoljno vremena i špil karata koji miješaš dobit ćeš sve moguće kombinacije od uzastopnih pokera do potpuno složenog špila od 1 do 14 raspoređenog po bojama... pa će se tako i oni dijelovi sata u vreći nakon dovoljnog tresanja sastaviti u sat, doći do spontanog nastanka boltzmannovog mozga skupa sa sjećanjima slavnog fizičara negdje u bespućima svemira i na kraju potpuno novog svemira u novom big bangu... čak ti ni ne treba beskonačan svemir samo dovoljno dugo vremena, uz beskonačan svemir i vrijeme dobit ćeš beskonačno mnogo ovakvih nemogućih i iznimno rijetkih primjera

  If you truly randomise the deck, the chances of the cards ending up in perfect order – spades, then hearts, diamonds and clubs – are around 1 in 10 to the power 68 (or 1 followed by 68 zeros). That’s a huge number, roughly equal to the number of atoms in our galaxy.

 

A to je samo 52 karte koje trebaju se poredati kako treba, a one su vec sve tu. 
kolika bi bila sansa da se poredaju a da nisu tu, nego da su nosene vjetrom. hmmm

7 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
.jpg kaže...

  If you truly randomise the deck, the chances of the cards ending up in perfect order – spades, then hearts, diamonds and clubs – are around 1 in 10 to the power 68 (or 1 followed by 68 zeros). That’s a huge number, roughly equal to the number of atoms in our galaxy.

 

A to je samo 52 karte koje trebaju se poredati kako treba, a one su vec sve tu. 
kolika bi bila sansa da se poredaju a da nisu tu, nego da su nosene vjetrom. hmmm

a kolika je tek beskonačnost? ona je beskonačno puta veća od bilo kojeg iznimno velikog broja vremena koje je potrebno da se takvo što dogodi...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 14:55 (Louis Pluto).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
danen kaže...
No osnovna je teškoća što se život smatra naivno, kao nešto što se suštinski razlikuje od mrtvog. 

 Ovo je ključno za cijelu priču. Život je kategorija koju su ljudi izmislili, kao i recimo inertni plinovi. Ne postoji suštinska razlika između žive i mrtve materije, kao što ne postoji između kisika i helija. Da, kisik će reagirati sa svim i svačim, a helij neće, ali ta razlika je samo nama zanimljiva i zato smo ih kategorizirali prema našim praktičnim potrebama. Objektivno to su dva potpuno ravnopravna elementa i ni jedan nije po nečemu vredniji ili korisniji, niti zahtijeva tvorca koji će ga takvim učiniti (vanjske elektronske ljuske to odrade same). Tako ni život nema objektivno neku posebnu vrijednost u odnosu na mrtvu materiju osim nama. I tako su ljudi iz svoje subjektivne 'žive' antropocentrične perspektive izmislili podjelu materije na živu i neživu (čak i kemije na organsku i anorgansku), a onda i pripadajućeg boga koji 'objašnjava' razliku između njih. Kada shvatimo da razlike nema, nema ni potrebe za njime.

 

Kao što se kisik i helij ponašaju prema univerzalnim fizikalnim zakonima, tako se i svi atomi i sve molekule u našem tijelu ponašaju. Ne postoji nekakva prirodna barijera koju bi molekule trebale preskočiti, a za što bi im trebala stvoriteljeva intervencija, da bi se organizirale u nešto 'živo'. Sve živo što postoji moglo je nastati prirodnim mehanizmima. Uvođenje bezvremenskog stvoritelja imalo je nekog smisla u doba kada se o prirodi ništa nije znalo, no sada samo nepotrebno komplicira cijelu priču. Pitanje je samo zašto danas i dalje vjerovati da je gromove stvara sveti Ilija, da se poluraspadnuti mrtvaci mogu oživjeti ili da je život nastao od boga? Ipak smo neke stvari u međuvremenu naučili.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života

To nema baš veze s vjerojatnošću iz kvantne fizike tj. Heisenbergovom relacijom neodređenosti. Mi smo svi u makro svijetu prilično određeni u našoj poziciji zbog velike mase pa čak i mikrobe imaju u tom pogledu ogromnu masu te su valna svojstva zanemariva. Nekritičko prenošenje tih kvantnih ideja u naš makro svijet vodi u kvantno šarlatanstvo gdje je sve moguće i objašnjivo. Ako pak misliš na na many world interpretaciju kvantne fizike, to je samo puka špekulacija.

16 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
Visak kaže...
danen kaže...
No osnovna je teškoća što se život smatra naivno, kao nešto što se suštinski razlikuje od mrtvog. 

 Tako ni život nema objektivno neku posebnu vrijednost u odnosu na mrtvu materiju osim nama. 

 sherlock je riješio dilemu, može lock teme!

7 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
bugovac222 kaže...

To nema baš veze s vjerojatnošću iz kvantne fizike tj. Heisenbergovom relacijom neodređenosti. Mi smo svi u makro svijetu prilično određeni u našoj poziciji zbog velike mase pa čak i mikrobe imaju u tom pogledu ogromnu masu te su valna svojstva zanemariva. Nekritičko prenošenje tih kvantnih ideja u naš makro svijet vodi u kvantno šarlatanstvo gdje je sve moguće i objašnjivo. Ako pak misliš na na many world interpretaciju kvantne fizike, to je samo puka špekulacija.

 gledaj, iznimno je teško odnosno malo vjerojatno glavom probiti zid ali je moguće dapače ukoliko probaš dovoljan broj puta (pod uslovom da dovoljno dugo živiš i sve ostalo...) uspjet ćeš glavom proći kroz zid tako da se sve čestice od kojih je sastavljena glava tuneliraju kroz njega, to je moguće, subatomske čestice to stalno rade (svi smo sastavljeni od njih), ali je iznimno malo vjerojatno... ovakve pričice su već postale opće mjesto po znanstveno popularnim emisijama, čudi me da nisi gledao... za to nije potreban multisvemir ni u kojem obliku pa ni many worlds već vrijeme, za sve moguće je potrebno vrijeme ili dovoljno prostora za dovoljan broj pokušaja

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 17:05 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
sina-k kaže...

LOL, koji promašeni experiment... pa caka je u ovoj rečenici: "Pokus o kojem je riječ sasvim je jednostavan. Znanstvenici su uzeli kulturu ekstremofilne bakterijeDeinococcus radiodurans, odvojili njezine sastojke u četiri frakcije – DNA, RNA, proteine i lipide – a  zatim frakcije pomiješali". Svi ti dijelovi su sastavni dio nečeg višeg (bakterije) i u sebi nose zakonitosti i pravila po kojima teže popravku odnosno spajanju nazad u to nešto više.

 točno to, poprilično promašeni i retardirani eksperiment s totalno očekivanim ishodom...

4 godine
protjeran
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života

Eto baš o tom šarlatanstvu i govorim, pa makar bila i BBC emisija. Ne, nećeš nikada tunelirati kroz zid pa makar čekao vječno. To što smo mi sastavljeni od čestica koje to mogu, ne znači da možemo i mi. Naša lokacija je određena i valna funkcija vjerojatnosti da smo iza zida je nula. Ne mala, nego nula. Eto do čega dovode takve emisije da naša vlast jedina ne pravi zid ni ogradu, misleći valjda da će migranti ako dovoljno dugo čekaju protunelirati te da ionako nema koristi od toga. Ne lupaj glavom, nećeš nikada protunelirati. Sigurno! Ali bez obzira na te duboke teoretske posljedice "repa" valne funkcije i jel postoji iza zida neka vjerojatnost koja je za sve praktične svrhe nula, to nije ni tako ni tako nikakvo objašnjenje postanka života jer je otprilike 14 milijardi godina premalo za takve vrste kombinacija na što insinuiraš. Ne bi uspio probiti ni glavom kroz zid za tako kratko vrijeme :-). Ostavi kvantne teorije, ne objašnjavaju ništa tu. Many worlds špekulacija možda jer možeš reći ima beskonačno puno svjetova pa ne trebaš beskonačno vrijeme, ali to je špekulacija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 17:59 (bugovac222).
7 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
bugovac222 kaže...

Eto baš o tom šarlatanstvu i govorim, pa makar bila i BBC emisija. Ne, nećeš nikada tunelirati kroz zid pa makar čekao vječno. To što smo mi sastavljeni od čestica koje to mogu, ne znači da možemo i mi. Naša lokacija je određena i valna funkcija vjerojatnosti da smo iza zida je nula. Ne mala, nego nula. Eto do čega dovode takve emisije da naša vlast jedina ne pravi zid ni ogradu, misleći valjda da će migranti ako dovoljno dugo čekaju protunelirati te da ionako nema koristi od toga. Ne lupaj glavom, nećeš nikada protunelirati. Sigurno! Ali bez obzira na te duboke teoretske posljedice "repa" valne funkcije i jel postoji iza zida neka vjerojatnost koja je za sve praktične svrhe nula, to nije ni tako ni tako nikakvo objašnjenje postanka života jer je otprilike 14 milijardi godina premalo za takve vrste kombinacija na što insinuiraš. Ne bi uspio probiti ni glavom kroz zid za tako kratko vrijeme :-). Ostavi kvantne teorije, ne objašnjavaju ništa tu. Many world špekulacija možda jer možeš reći ima beskonačno puno svjetova pa ne trebaš beskonačno vrijeme, ali to je špekulacija.

molim proračune i argumente za svoje tvrdnje koje su po tebi sigurne i to ne moraš dostaviti meni već fizičarima, kozmolozima etc. poput sean carrolla, max tegmarka između ostalih pa s njima raspravi svoju interpretaciju kvantne mehanike... btw. moj odgovor tebi ticao se povezanosti makro i mikro svijeta i vjerojatnosti a ne nastanka života za koji su očigledno potrebni vrlo specifični uvjeti u kojima će se razviti u puno manjem vremenskom periodu od onoga potrebnog za ono o čemu ovdje govorim i a za što ne kontaš koncept i pokušavaš se praviti pametnim

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 18:43 (Louis Pluto).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
Louis Pluto kaže...
bugovac222 kaže...

Eto baš o tom šarlatanstvu i govorim, pa makar bila i BBC emisija. Ne, nećeš nikada tunelirati kroz zid pa makar čekao vječno. To što smo mi sastavljeni od čestica koje to mogu, ne znači da možemo i mi. Naša lokacija je određena i valna funkcija vjerojatnosti da smo iza zida je nula. Ne mala, nego nula. Eto do čega dovode takve emisije da naša vlast jedina ne pravi zid ni ogradu, misleći valjda da će migranti ako dovoljno dugo čekaju protunelirati te da ionako nema koristi od toga. Ne lupaj glavom, nećeš nikada protunelirati. Sigurno! Ali bez obzira na te duboke teoretske posljedice "repa" valne funkcije i jel postoji iza zida neka vjerojatnost koja je za sve praktične svrhe nula, to nije ni tako ni tako nikakvo objašnjenje postanka života jer je otprilike 14 milijardi godina premalo za takve vrste kombinacija na što insinuiraš. Ne bi uspio probiti ni glavom kroz zid za tako kratko vrijeme :-). Ostavi kvantne teorije, ne objašnjavaju ništa tu. Many world špekulacija možda jer možeš reći ima beskonačno puno svjetova pa ne trebaš beskonačno vrijeme, ali to je špekulacija.

molim proračune i argumente za svoje tvrdnje koje su po tebi sigurne i to ne moraš dostaviti meni već fizičarima, kozmolozima etc. poput sean carrolla, max tegmarka između ostalih pa s njima raspravi svoju interpretaciju kvantne mehanike... btw. moj odgovor tebi ticao se povezanosti makro i mikro svijeta a ne nastanka života za koji su očigledno potrebni vrlo specifični uvjeti u kojima će se razviti u puno manjem vremenskom periodu od onoga potrebnog za ono o čemu ovdje govorim i o čemu bi ti trebao podučiti fizičare

Da i ti si val, ali su tvoja valna svojstva ZANEMARIVA za sve ali sve svrhe! Prepreka bi morala biti usporediva sa tvojom valnom funkcijom vjerojatnosti da bi imao šansu "tunelirati" i možeš lako izračunati koliko je to maaaalo za našu masu. Jer titraš ogrooomnom frekvencijom (samo da ovo ne pročita Ana Bučević sada!). Zaista lagan račun. E sada što se fizičari (da bi potaknuli maštu i popularizirali znanost) ponekad uhvate za duboko teoretske i za nas nebitne teme o repu valne funkcije kod većine laika na žalost stvara više štete nego koristi jer dolaze do potpuno pogrešnih zaključaka o povezanosti mikro i makro svijeta. Takve emisije su "krive" i za masu šarlatana koji onda vortexiraju, liječe, objašnjavaju mozak pomoću kvantne fizike te komuniciraju sa svemirom i ne znam kakva još ne new age i slična sra*a.

7 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
bugovac222 kaže...

maaaalo

pokušaj me uvjeriti još većim brojem ponavljajućih slova... koliko god vjerojatnost za nešto bila mala i mizerna, to nešto će se dogoditi u ogromnim vremenskim razmacima ili dovoljno puta ponovljeno, to je koncept koji ne želiš shvatiti... tek ukoliko za nešto ne postoji nikakve šanse tada se to nešto neće desiti... dakle desit će se sve moguće a ne ono nemoguće, baš onako kako je stajalo u o.p... to nije new age sranje već teorija vjerojatnosti, ukoliko i dalje imaš problema s njom žali se dalje upravi vodovoda

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 19:14 (Louis Pluto).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
Louis Pluto kaže...
bugovac222 kaže...

maaaalo

pokušaj me uvjeriti još većim brojem ponavljajućih slova... koliko god vjerojatnost za nešto bila mala i mizerna, to nešto će se dogoditi u ogromnim vremenskim razmacima ili dovoljno puta ponovljeno, to je koncept koji ne želiš shvatiti... tek ukoliko za nešto ne postoji nikakve šanse tada se to nešto neće desiti... dakle desit će se sve moguće a ne ono nemoguće, baš onako kako je stajalo u o.p... ukoliko i dalje s tim imaš problema žali se dalje upravi vodovoda

Eto vidiš kako od repa valne funkcije dolaziš do zaključka da će se sve dogoditi. Možda pomoću tvoje teorije oženiš i prodavačicu mandarina. Ali ne vjerujem. Ionako potpuno off topic.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
Louis Pluto kaže...
bugovac222 kaže...

maaaalo

pokušaj me uvjeriti još većim brojem ponavljajućih slova... koliko god vjerojatnost za nešto bila mala i mizerna, to nešto će se dogoditi u ogromnim vremenskim razmacima ili dovoljno puta ponovljeno, to je koncept koji ne želiš shvatiti... tek ukoliko za nešto ne postoji nikakve šanse tada se to nešto neće desiti... dakle desit će se sve moguće a ne ono nemoguće, baš onako kako je stajalo u o.p... ukoliko i dalje s tim imaš problema žali se dalje upravi vodovoda

 To citirano maaaaalo se ne odnosi uopće na vjerojatnost, nego debljinu prepreke ili zida.

7 godina
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života
bugovac222 kaže...

citirano

 to maaalo se odnosi na to da kratiš citat

bugovac222 kaže...

Eto vidiš kako od repa valne funkcije dolaziš do zaključka da će se sve dogoditi. Možda pomoću tvoje teorije oženiš i prodavačicu mandarina. Ali ne vjerujem. Ionako potpuno off topic.

 zašto upisuješ sranja?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 19:23 (Louis Pluto).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sklapanjem stanica do postanka života

Čaša se neće nikada spojiti osim ako vratiš snimak kao što to radi npr. popularizator znanosti Neil deGrasse Tyson u svojim emisijama. Mada bi on uhvatio prodavačicu mandarina makar na silu, poznat je po tome. Ako matematički proračun nešto kaže ne moraš uzimati zdravo za gotovo, puno puta se matematika pogrešno interpretira u fizici. U matematici postoje i npr. imaginarni brojevi i beskonačno dimenzija i koriste se u fizici ali na drugi način, ne bukvalno. Tek kada eksperimentalno potvrdiš onda je to znanost. Do tada je hipoteza. Do sada niti jedan eksperiment nije potvrdio da je to moguće niti je ikada to promatrano u prirodi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice