Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5G mo

poruka: 16
|
čitano: 4.785
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5G mo".
5 godina
protjeran
offline
Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5G mo

Pih, sad će Apple od toga, kao revolucionarna tvrtka, učas, napraviti 6G. 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5
Antiseptik:

Teško, oni se baš i ne fokusiraju na hardverske detalje već na ono što se s njima može napraviti
Ja rekoh
8 godina
offline
Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5G mo

Stiže Retina 5G

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5G mo

eplu će to uspjeti bez antene, koju će kao nepotrebnu izbaciti iz telefona, uz 200 usd višu cijenu napretka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 15:32 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5
@T700
(k)Retina 5G s još većim te revolucionarnim(!) nočom i lajtning portom. Samo za fanove!
Pis on ju, tu :P
8 godina
offline
Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5G mo

Intel je tu debelo zaostajao za Qualcommom (po Semiaccurateu), nadam se da će tom odjelu sad krenut nabolje, ako ništa zahvaljujući ogromnom budžetu koji Apple ima na raspolaganju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5G mo

It will be the best 5g network they ever made.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5
Jel na pomolu Lex Intel
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5G mo

Je li to "onaj odjel" koji navodno ne uspijeva proizvest funkcionalni 5G chipset a "mrski" Kinezi - HUAWEI im se - smiju?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5
Je to je taj odjel....i onda su otišli ko mala dica...cmizdriti....trump...i onda je on rekao ne Huawei.u....i onda....
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5
Očito imaju viska novaca jer ovaj potez im teško može biti isplativ.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5
Southy:

Firmi koja prodaje 200 milijuna komada nečega godišnje se svašta isplati pa i vlastiti OS, vlastiti CPU i tako redom. Modem i prateća elektronika su poprilično velik trošak po jedinici tako da će oni sigurno naći matematiku u tome, jedna od mogućnosti je da dio procesiranja ugrade u SOC i smanje broj komponenti koje treba ugraditi...
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5
Nije stvar u tome da će biti na gubitku nego bi im se bolje isplatilo da umjesto vlastitog pogona uzmu gotovo i samo ugrade u uređaje.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5
Southy:

To je teško bubnuti ovako napamet. U zrelim područjima vjerojatno je najjeftinije uzeti najboljeg ponuđača, ciglu proizvodi nekoliko tisuća ciglana, sve su manje-više jednake kvalitete pa se bira najbliža i bok. Tehnologija modema i bežičnog prijenosa podataka je još uvijek u razvoju i nije nimalo svejedno što se i gdje kupuje. Primjerice, modem treba integrirati u novi uređaj što nije trivijalno, troši vrijeme, treba određenu površinu na tiskanoj pločici. Vlastiti dizajn, kada se ima dovoljno velik volumen, može biti bolje rješenje. Apple ima dugu praksu pomaganja razvoja tehnologija koje koristi čime si osigurava preferencijalni pristup.
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5

Načelno se slažem i u pravu si, no pomalo mi se čini da je ovo osvetnički potez prema Qualcommu, a ne toliko zbog toga što bi Intelov odjel bio toliko dobra kupovina, čak naprotiv. Apple je uvijek usko surađivao sa firmama koje su proizvodila hardver za njihove uređaje tako da to što kažeš stoji. Da Apple nije kupio taj odjel vrlo vjerojatno bi mu sudbina bila poprilično crna jer Qualcomm i Huawei mislim da su poprilično naprijed u ovom trenutku.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Službeno je: Apple preuzima Intelov odjel za 5
Southy:

Sve stoji. Isto tako, Apple je najveći kupac high end modema, svi bi htjeli biti njihov dobavljač. Samom činjenicom da rade na svom modemu, njihova pozicija je jača. Nastat će borba za talente, dio najboljih ljudi će povući k sebi što opet ide njima na ruku. Teško je predvidjeti hoće li uspjeti, ali protiv njih se nije za kladiti, barem ne u ovom trenutku
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 11:15 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice