Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta Libra

poruka: 60
|
čitano: 12.085
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta Libra".
11 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Posmatrač kaže...
JozoBozo121 kaže...

Pa upravo iza ovog stoje eBay, Paypal, Mastercard, Visa, Uber, Vodafone, Coinbase, Lyft i još deseci kompanija od kojih je već svatko dao minimalno 10 milijuna dolara u zajedničku blagajnu, a ukupno je skupljeno više od milijardu dolara početnog kapitala za bazu. 

 

Firme već sada rade jako fleksibilno što se tiče novca, kod nas je to strože nego na zapadu, ali za razliku od postojećih kriptovaluta FaceBook je već direktno razgovarao s regulatorima i centralnim bankama da se ranije krene s regulativom da tržište može široko prihvatiti. FaceBook neće biti baza za to, već platforma koja će široko prihvatiti to, FaceBook neće imati kontrolu već svaka ova firma koja je uložila barem deset milijuna dolara ima jedan glas koji jednako vrijedi kao i ostali.

 

S obzirom koliko je firmi već nastalo zahvaljujući kriptovalutama, bilo bi glupo ne uložiti kad se cijeli svijet lagano okreće kriptu, a pogotovo sad velike firme koje imaju know-how i velike količine kapitala iza sebe. 

 Sve je to kad bude i ako bude. 

geronimo4661 kaže...
Posmatrač kaže.

Bas da vidim firmu koja ce svoj kesh uloziti u kripto iz koje ne stoji niko i niko nista ne garantuje......Bi li ti ulozio pare svoje firme u to? 

 

VC firme ulazu stotine milijuna dolara u kripto projekte, a ne samo one. Eno recimo Samsung je ulozio lovu u Ledger, firmu koja prozvodi najpoznatiji kripto wallet. 

 

 

 Sve je to super al to je jos sve daleko od krajnjeg korisnika a pogotovo od 90% korisnika kako je gore receno..... Ne kazem da to nije buducnost ali kad sve to regulice i zakonski potkuje u cemu je onda prednost kripta jer ce sve ici preko institucija koje ce uzimati svoje provizije.... Kao i sada.... Korisnici nece prijeci na kripto dok ne budu imali sigurnost a to je suprotno od price ovdje kako je to nesto kontra banaka, decentralizovano nema provizija brzina itd.... Na kraj ce biti isto kao i do sada samo na drugoj tehnologiji sto za krajnjeg korisnika potpuno nebitno... I sada imam da prebacujem novac gdje hocu i kad hocu sa mobitela i on line placanje jednim klikom....

 

Sta stvarno mislis da trenutni sustav naplate i prijenosa novca ne moze biti jeftiniji i brzi? 

Nitko ne porice da je ovo sve rani period, uostalom Bitcoin je nastao prije samo 10 godina a već je ostvaren poprilican napredak. 

5 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
JozoBozo121 kaže...
zv'jer2 kaže...

Ovo je kontra svim lijepim i dobrim značajkama kripto valuta i blockchain tehnologije i svatko s malo mozga bi ih trebao sabotirati.

 

XRP 2.0 (a čak je i on bolji :D)

 Ovo je tip kriptovalute koji će uspjeti. Ne uspjeti među nekolicinom onih željnih brze zarade, tech-geekovima i avanturistima nego uspjeti među 90% normalnih ljudi koji žele jednostavnu platformu koja fukcionira i integrirana je s drugim sustavima.

 

Stabilna, rasprostranjena platforma koja će biti dostupna masama, s pravim novcem kao bazom, a ne špekulacijama. Moguće da je ovo upravo taj push koji kriptovalutama treba da ih javnost počne masovnije koristiti.

 

JozoBozo121 kaže...
Posmatrač kaže...

 Sve je to kad bude i ako bude. 

 Ovo mi je jasno ravno 0%, pa svaki novi projekt je ako bude i kad bude. Pa nije ništa 100% sigurno.

 Pa u ovom gore postu si siguran u uspjeh....

 

Sve ovo gore sto si naveo vec postoji dugi niz godina.... Zove se paypal i slicni servisi.... S druge strane za ovu kriptovalutu trebas imati karticu d amozes kupiti doticnu i onda ti taj kripto samo predstavlja dodatni korak.... 90% ne koristi ni sadasnje platforme a kamoli nesto sto ce nekad mozda zazivjeti.....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Posmatrač kaže...

 Pa u ovom gore postu si siguran u uspjeh....

 

Sve ovo gore sto si naveo vec postoji dugi niz godina.... Zove se paypal i slicni servisi.... S druge strane za ovu kriptovalutu trebas imati karticu d amozes kupiti doticnu i onda ti taj kripto samo predstavlja dodatni korak.... 90% ne koristi ni sadasnje platforme a kamoli nesto sto ce nekad mozda zazivjeti.....

 Ne čitaš pozorno. Napisao sam tip. Ne nužno ova kriptovaluta. 

 

Ne ulažu Visa, Mastercard i Paypal bezveze u ovo, vide kamo situacija ide i oni se polako pripremaju za budućnost kakva god ona bila.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
JozoBozo121 kaže...
Posmatrač kaže...

 Pa u ovom gore postu si siguran u uspjeh....

 

Sve ovo gore sto si naveo vec postoji dugi niz godina.... Zove se paypal i slicni servisi.... S druge strane za ovu kriptovalutu trebas imati karticu d amozes kupiti doticnu i onda ti taj kripto samo predstavlja dodatni korak.... 90% ne koristi ni sadasnje platforme a kamoli nesto sto ce nekad mozda zazivjeti.....

 Ne čitaš pozorno. Napisao sam tip. Ne nužno ova kriptovaluta. 

 

Ne ulažu Visa, Mastercard i Paypal bezveze u ovo, vide kamo situacija ide i oni se polako pripremaju za budućnost kakva god ona bila.

 Pa i ja sam se osvrnuo na tip. Fb ili bilo koja druga kompanija svejedno je.... 

Visa i mastercard mogu ciniti razliku kao karticarske kuce ali bilo ko drugi poslije karticarske kuce nula bodova. Ako moram imati karticu da bih koristio kripto cemu odna to sve.... 

Meni kako korisniku vulgaris ne donosi bog zna sta ako ista.... I sad odem na alixpres klik i gotovo.... Legla lova za sat ili dan meni ne znaci bog zna sta a amerikancima koji puno kupuju on line tipa amazon opet ne donosi bog zna sta jer to i sad ide extra brzo. Barem koliko ja znam.....ispravi me ako grijesim..... 

14 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Koliko moraš biti skeptičan da sumnjas u uspjeh nečega iza stoji Facebook (+MasterCard +PayPal +visa +hrpa ostalih velikih kompanija koje nisam zapamtio sa popisa).
Ne trebaš biti posebno inteligentan niti raditi ne znam kakve umne akrobacije da zbrojis 2 i 2.
Sav taj voodoo proces nama poznat kao plaćanje ktiptovalutama, imanje online walleta, konvertanje iz dolara u kripto, čuvanje keya, blabla.. će brutalno pojednostaviti da i l00dacha noktici_novi_profil razumije.
Zasto? Jer tako stvari uspijevaju, sve nepotrebne informacije i komplikacije maknes iz vidnog polja, strpas iza sučelja i korisnici će vidjeti bijelu čistu pozadinu, zaobljene boxove, lijep font, iznos koji imaju, box "buy", box "transfer", lijepe animacije i svi će se osjećati sigurno i lijepo koristeći tu na prvi pogled voodoo magiju.
Nije mi samo jasno da ste tu na informatičkom forumu, znate kako proizvod prođe kad iza njega stoji multimilijarderska kompanija, kada koristi "in" stvar u pravo vrijeme na vizualno lijep i jednostavan način - i govorite kako nema šanse da to uspije navodeći problem kompliciranosti toga.
HEJJJ, vidiš li ti šta se događa kada klikneš fotku nečiju na Facebooku? Koja kompresija je napravljena prethodno, koja rezolucija je prije bila a koja sada, kolika je veličina njena, čime je fotkana, u kojem formatu, koje su ISO vrijednosti, s kojeg uređaja je uploadana, blablabla?
NE, jer to fakin nije bitno i nije im cilj zamarati i zbunjivati krajnjeg korisnika.
I zato će uspjeti, jer jako dobro znaju komplicirane stvari svesti na minimum, jednostavnost i da lijepo izgleda.
Kome to nije jasno ne znam šta da kažem više.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 11:33 (EZY-E).
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta Libra

Libra = Kontrolirajmo sve svjetske transakcije iz jednog centra preko jednog centralnog novčanika. Super za jednostavne i brze ovrhe ili blokade računa. Zato ću uvijek dati prednost pravom i neovisnom cryptu koji je otporan na cenzure kao što je Bitcoin.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 12:25 (Noel).
 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Noel kaže...
alien kaže...
Noel kaže...

Dakle ovo će biti visoko centralizirana valuta na visoko centraliziranom novčaniku sa visoko centraliziranim praćenjem korisnika i njihovih transakcija (Facebook). Također će biti vezana uz dolar, euro... tj. valute koje su izgubile 99% svoje vrijednosti u odnosu na Bitcoin u zadnjjih 10 godina. Bitcoinu će višestruko skočiti cijena jer je NEOVISAN o korporacijskim ili političkim odlukama.

 Ovaj dio mi nije jasan baš...

2009 godine 1 USD = 1309.03 BTC
2019 godine 1 USD = 0.00011 BTC  

 Kojom logikom su valute izgubile svoju vrijednost?

scientia est potentia
10 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L

Pa lijepo ti piše: "u odnosu na Bitcoin" npr. slično kao Venecuelanski Bolivar u odnosu na Dolar.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 14:20 (Noel).
5 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
EZY-E kaže...
Koliko moraš biti skeptičan da sumnjas u uspjeh nečega iza stoji Facebook (+MasterCard +PayPal +visa +hrpa ostalih velikih kompanija koje nisam zapamtio sa popisa).
Ne trebaš biti posebno inteligentan niti raditi ne znam kakve umne akrobacije da zbrojis 2 i 2.
Sav taj voodoo proces nama poznat kao plaćanje ktiptovalutama, imanje online walleta, konvertanje iz dolara u kripto, čuvanje keya, blabla.. će brutalno pojednostaviti da i l00dacha noktici_novi_profil razumije.
Zasto? Jer tako stvari uspijevaju, sve nepotrebne informacije i komplikacije maknes iz vidnog polja, strpas iza sučelja i korisnici će vidjeti bijelu čistu pozadinu, zaobljene boxove, lijep font, iznos koji imaju, box "buy", box "transfer", lijepe animacije i svi će se osjećati sigurno i lijepo koristeći tu na prvi pogled voodoo magiju.
Nije mi samo jasno da ste tu na informatičkom forumu, znate kako proizvod prođe kad iza njega stoji multimilijarderska kompanija, kada koristi "in" stvar u pravo vrijeme na vizualno lijep i jednostavan način - i govorite kako nema šanse da to uspije navodeći problem kompliciranosti toga.
HEJJJ, vidiš li ti šta se događa kada klikneš fotku nečiju na Facebooku? Koja kompresija je napravljena prethodno, koja rezolucija je prije bila a koja sada, kolika je veličina njena, čime je fotkana, u kojem formatu, koje su ISO vrijednosti, s kojeg uređaja je uploadana, blablabla?
NE, jer to fakin nije bitno i nije im cilj zamarati i zbunjivati krajnjeg korisnika.
I zato će uspjeti, jer jako dobro znaju komplicirane stvari svesti na minimum, jednostavnost i da lijepo izgleda.
Kome to nije jasno ne znam šta da kažem više.

 Ajd da zanemarimo uvrede i kako smo mi skeptici glupi i ne vidimo ono sto je tebi ocigledno pa da se malo osvrnemo na cinjenice navede u članku povezanom članku:

 

- "Facebook svoju kriptovalutu predstavlja kao stablecoin vezan uz američki dolar koji će olakšati digitalna plaćanja svima u svijetu – primarno onima koji koriste neku od njihovih aplikacija a ne posluju s bankama i nemaju kreditnu ili debitnu karticu. Kriptovalutu Libra moći će se kupovati za novac bilo gdje u svijetu, a plaćanja njome će se obavljati brzo i sigurno putem mobilnih telefona."

 

Kako cu ju kupovati ako nemam karticu i ne zelim imati veze sa bankama? Za kesh? Plus moram koristiti neku od FB aplikacija....

 

-"točna vrijednost Libre za sada nije dogovorena", "kontrolu nad Librom imat će posebna organizacija u kojoj će članovi biti investitori u ovaj projekt." Eto ti odgovora zasto karticarske kuce ulazu i to male pare ulazu.

10 miliona USD  je kikiriki za njih a zele biti sigurni da im nece promaci moguca zarada...

 

Sve u svemu samo zele dio novca kao i apple kartica i sl..

 

Ja ne vidim sta ja kao korisnik dobijam sa time? Sve to imam i sad a ne moram imati FB ili neku od aplikacija da placam bilo gdje bilo kad. NE moram ici kupovati nesto da dopunim svoj racun.... Otvorim e banking, deblokiram karticu jednim klikom platim sta god zeli i blokiram karticu... Simple.... Blokada i deblokada je usluga koju mi banka besplatno omogucava kao sigurnost od zloupotrebe kartice.....

 

14 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Posmatrač kaže...
EZY-E kaže...
Koliko moraš biti skeptičan da sumnjas u uspjeh nečega iza stoji Facebook (+MasterCard +PayPal +visa +hrpa ostalih velikih kompanija koje nisam zapamtio sa popisa).
Ne trebaš biti posebno inteligentan niti raditi ne znam kakve umne akrobacije da zbrojis 2 i 2.
Sav taj voodoo proces nama poznat kao plaćanje ktiptovalutama, imanje online walleta, konvertanje iz dolara u kripto, čuvanje keya, blabla.. će brutalno pojednostaviti da i l00dacha noktici_novi_profil razumije.
Zasto? Jer tako stvari uspijevaju, sve nepotrebne informacije i komplikacije maknes iz vidnog polja, strpas iza sučelja i korisnici će vidjeti bijelu čistu pozadinu, zaobljene boxove, lijep font, iznos koji imaju, box "buy", box "transfer", lijepe animacije i svi će se osjećati sigurno i lijepo koristeći tu na prvi pogled voodoo magiju.
Nije mi samo jasno da ste tu na informatičkom forumu, znate kako proizvod prođe kad iza njega stoji multimilijarderska kompanija, kada koristi "in" stvar u pravo vrijeme na vizualno lijep i jednostavan način - i govorite kako nema šanse da to uspije navodeći problem kompliciranosti toga.
HEJJJ, vidiš li ti šta se događa kada klikneš fotku nečiju na Facebooku? Koja kompresija je napravljena prethodno, koja rezolucija je prije bila a koja sada, kolika je veličina njena, čime je fotkana, u kojem formatu, koje su ISO vrijednosti, s kojeg uređaja je uploadana, blablabla?
NE, jer to fakin nije bitno i nije im cilj zamarati i zbunjivati krajnjeg korisnika.
I zato će uspjeti, jer jako dobro znaju komplicirane stvari svesti na minimum, jednostavnost i da lijepo izgleda.
Kome to nije jasno ne znam šta da kažem više.

 Ajd da zanemarimo uvrede i kako smo mi skeptici glupi i ne vidimo ono sto je tebi ocigledno pa da se malo osvrnemo na cinjenice navede u članku povezanom članku:

 

- "Facebook svoju kriptovalutu predstavlja kao stablecoin vezan uz američki dolar koji će olakšati digitalna plaćanja svima u svijetu – primarno onima koji koriste neku od njihovih aplikacija a ne posluju s bankama i nemaju kreditnu ili debitnu karticu. Kriptovalutu Libra moći će se kupovati za novac bilo gdje u svijetu, a plaćanja njome će se obavljati brzo i sigurno putem mobilnih telefona."

 

1.  Kako cu ju kupovati ako nemam karticu i ne zelim imati veze sa bankama? Za kesh? Plus moram koristiti neku od FB aplikacija....

 

2.  -"točna vrijednost Libre za sada nije dogovorena", "kontrolu nad Librom imat će posebna organizacija u kojoj će članovi biti investitori u ovaj projekt." Eto ti odgovora zasto karticarske kuce ulazu i to male pare ulazu.

10 miliona USD  je kikiriki za njih a zele biti sigurni da im nece promaci moguca zarada...

 

3.  Sve u svemu samo zele dio novca kao i apple kartica i sl..

 

4.  Ja ne vidim sta ja kao korisnik dobijam sa time? Sve to imam i sad a ne moram imati FB ili neku od aplikacija da placam bilo gdje bilo kad. NE moram ici kupovati nesto da dopunim svoj racun.... Otvorim e banking, deblokiram karticu jednim klikom platim sta god zeli i blokiram karticu... Simple.... Blokada i deblokada je usluga koju mi banka besplatno omogucava kao sigurnost od zloupotrebe kartice.....

 

1. Vjerojatno tako što ćeš prvo trebati napraviti račun u banci.

2. I? Nebitan je razlog zašto to rade, pazi ti: velike kompanije ulažu male pare radi mogućeg profita, wow, šok, nečuveno, ono što je bitno je da postoje investitori koji: 1. vide potencijal u tome, 2. ulažu pare.

3. Opet, wow, ja sam pod šokom, kompanije žele profit :O

4. Dosta često uopće nije bitno što korisnik bitnoga dobiva. Što dobivaš kupnjom novog moba koji košta cca 5000 kn a imaš "stari" još koji radi? Procesor koji je 20% brži? Novu verziju androida koja ima novo sučelje? Što dobivaš kupnjom nove majice a imaš već 15 majica u ormaru? Znaš šta dobivaš? Novu majicu, i to je hrpetini ljudi bitno, nešto novo.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2
9 godina
offline
Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta Libra

to ce biti isti k..... kao i sve bankovne kartice i usluge, samo sa drugačijim sučeljem

samo sto ce umjesto naplate clanarina i konverzija valuta iskakati reklame u facu svake 2 sekunde, a ako ti to dopizdi onda ces moci postati neki premium korisnik kojem nece iskakati reklame ali ces zbog toga morati placati neki mjesečni iznos, isto kao sto sada placas karticarskim kucama/bankama..

 

ali eto imat ce rijec kripto u sebi pa ce biti super uber cool fora... jeaa to je in ovo je out..

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 16:08 (digitall).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta Libra

Znam da dosta ljudi romantizira kriptovalute, ocekuju decentraliziranu revoluciju. Ovo nije revolucija, ovo je evolucija. I ne, nije evolucija bitcoina, nego temelj za evoluciju stvari tipa paypal, revolut/venmo, western union. Nije ovo kriptovaluta za hodl, ovo je kriptovaluta za koristiti.


Kada sam vidio da je facebook najavio kriptovalutu zakoluto sam ocima, ali kada sam procitao vise o tome vidim da su napravili bas puno dobrih odluka. Ovo mozda nama nece biti znacajano kada izide, ali mislim da mi nismo primarni ciljevi, ovo ce imati vjerojatno na pocetku imati najveci impact u siromasnijim zemljama, i u zemljama nestabilnih valuta. Biti ce zanimljivo vidjeti koliki ce stvarno imati utjecaja tamo.

P.S. Vidi se da ima ljudi kojima je tesko procitati nesto, ali nije problem komentirati.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
EZY-E kaže...
....

1. Vjerojatno tako što ćeš prvo trebati napraviti račun u banci.

2. I? Nebitan je razlog zašto to rade, pazi ti: velike kompanije ulažu male pare radi mogućeg profita, wow, šok, nečuveno, ono što je bitno je da postoje investitori koji: 1. vide potencijal u tome, 2. ulažu pare.

3. Opet, wow, ja sam pod šokom, kompanije žele profit :O

4. Dosta često uopće nije bitno što korisnik bitnoga dobiva. Što dobivaš kupnjom novog moba koji košta cca 5000 kn a imaš "stari" još koji radi? Procesor koji je 20% brži? Novu verziju androida koja ima novo sučelje? Što dobivaš kupnjom nove majice a imaš već 15 majica u ormaru? Znaš šta dobivaš? Novu majicu, i to je hrpetini ljudi bitno, nešto novo.

 1. Ali kako je to onda za korisnike koji ne zele poslovati sa bankom i nemaj karticu? A ako vec imam karticu sta ce mi ovo? Objasni meni glupsonu....

2. Naravno da ulazu radi profita. Cim mi kazu da nesto neko radi free bjezim od toga....

3. Kao pod 2

4. Ne dobijam nista kao ni ostali korisnici ali ce to zazivjeti kod 90% korisnika? WTF.... Kad kupujem mobitel dobijem nov mobitel. Kad dobijem ovo u ovom obliku u kojem pise umjesto da platim papylom ja cu kupiti kripto logovati se na fb i onda platiti? Nema sta evolucija na kvadrat.... A sta ako necu FB? Sada imam karticu i ne treba mi fb da platim bilo gdje bilo sta....Kad mi to pojednostave ja sam za ali ovo je komplikacija a ne pojednostavljenje....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Noel kaže...

Pa lijepo ti piše: "u odnosu na Bitcoin" npr. slično kao Venecuelanski Bolivar u odnosu na Dolar.

 Nisu izgubile vrijednost u odnosu na Bitcoin nego je Bitcoinu narasla vrijednost u odnosu na njih.

 

 Nema potrebe iskrivljavati činjenice.

scientia est potentia
10 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
alien kaže...
Noel kaže...

Pa lijepo ti piše: "u odnosu na Bitcoin" npr. slično kao Venecuelanski Bolivar u odnosu na Dolar.

 Nisu izgubile vrijednost u odnosu na Bitcoin nego je Bitcoinu narasla vrijednost u odnosu na njih.

 

 Nema potrebe iskrivljavati činjenice.

 Dakle po tvom tumačenju Venecuelanskom Bolivaru nije pala vrijednost u odnosu na Dolar?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Noel kaže...
alien kaže...
Noel kaže...

Pa lijepo ti piše: "u odnosu na Bitcoin" npr. slično kao Venecuelanski Bolivar u odnosu na Dolar.

 Nisu izgubile vrijednost u odnosu na Bitcoin nego je Bitcoinu narasla vrijednost u odnosu na njih.

 

 Nema potrebe iskrivljavati činjenice.

 Dakle po tvom tumačenju Venecuelanskom Bolivaru nije pala vrijednost u odnosu na Dolar?

 Venezualskome Bolivaru je pala vrijednost u odnosu na dolar.

 Što ne znači da je Dolaru porasla vrijednost..

 

 Po tvojoj analogiji ako se ja obogatim svi drugi su postali siromašni...

 

scientia est potentia
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 18:12 (alien).
16 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Noel kaže...

Dakle po tvom tumačenju Venecuelanskom Bolivaru nije pala vrijednost u odnosu na Dolar?

Otkud vi ljudi izvlačite ovakve zaključke?

Koja vrijednost je referentna ovdje, dolar, bolivar ili bitcoin?

Ako mjeriš gotovo sve u odnosu na dolar i dolar je prilično stabilna valuta, kako onda dolaru raste ili pada vrijednost u odnosu na bitcoin koji sam po sebi užasno puno fluktuira i gubi ili dobiva na vrijednosti enormno sam u odnosu na sebe (a kamoli u odnosu na dolar)?

Gledam te!
10 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
alien kaže...
Noel kaže...
alien kaže...
Noel kaže...

Pa lijepo ti piše: "u odnosu na Bitcoin" npr. slično kao Venecuelanski Bolivar u odnosu na Dolar.

 Nisu izgubile vrijednost u odnosu na Bitcoin nego je Bitcoinu narasla vrijednost u odnosu na njih.

 

 Nema potrebe iskrivljavati činjenice.

 Dakle po tvom tumačenju Venecuelanskom Bolivaru nije pala vrijednost u odnosu na Dolar?

 Venezualskome Bolivaru je pala vrijednost u odnosu na dolar.

 Što ne znači da je Dolaru porasla vrijednost..

 

 Po tvojoj analogiji ako se ja obogatim svi drugi su postali siromašni...

 

Znači dolaru nije porasla vrijednost u odnosu na Bolivar nego je samo Bolivaru pala vrijednost u odnosu na Dolar?

Govorimo o međusobnim odnosima 2 valute a ne vrijednosti jedne od te dvije valute prema nećem trečem.

5 godina
neaktivan
offline
Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta Libra

Ma tako se kaze za valute pa valjda za to koristi. Vrijednost valute X je poraslo/palo u odnosu na Y.  Ali cudno je to tako reci kada je Y dosta manje znacajna valuta u odnosu na X.

Ali ta rasprava je nebitna jer ta rasprava je pocela od necega netocnog i nebitnog. Libra nece biti vezana za dolar,euro itd, imati ce svoju vrijednost. Ciljati ce na to da libra na pocetku vrijedi oko 1 dollar/euro, ali to ne znaci da ce biti vezana. Libra nije namijenjena da bude valuta za hodl. Libra zeli biti siroko koristena, i za to je bolje da je stabilna, ne valjaju te nagle promjene sto bitcoin radi za takvu valutu. Nema smisla procjenjivati golfa kao da je old timer. Ako golf nije za vas, ok, nije sve za svakoga, ali nije old timer i nema smisla evaulirati golfa kao da je old timer.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Veliki Brat kaže...
Noel kaže...

Dakle po tvom tumačenju Venecuelanskom Bolivaru nije pala vrijednost u odnosu na Dolar?

Otkud vi ljudi izvlačite ovakve zaključke?

Koja vrijednost je referentna ovdje, dolar, bolivar ili bitcoin?

Ako mjeriš gotovo sve u odnosu na dolar i dolar je prilično stabilna valuta, kako onda dolaru raste ili pada vrijednost u odnosu na bitcoin koji sam po sebi užasno puno fluktuira i gubi ili dobiva na vrijednosti enormno sam u odnosu na sebe (a kamoli u odnosu na dolar)?

 Ne postoji referentna vrijednost u međusobnom trgovanju između dvije valute. Dvije valute se ravnopravno trguju na mjenjačnici po zakonu ponude i potražnje tj trenutna vrijednost jedne valute je iskazana u drugoj i obrnuto. Nije mi jasno kako valuta može gubiti vrijednost u odnosu na sebe?!

10 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Noel kaže...

Libra = Kontrolirajmo sve svjetske transakcije iz jednog centra preko jednog centralnog novčanika. Super za jednostavne i brze ovrhe ili blokade računa. Zato ću uvijek dati prednost pravom i neovisnom cryptu koji je otporan na cenzure kao što je Bitcoin.

 Misliš dati ćeš prednost "valuti" koja bazira svoju vrijednost na izmišljenim mešetarenjima po izmišljenim burzama? Valuta čija je vrijednost koliko si struje potrošio o koliko si grafičkih kartica kupio da bi računao heševe?

 

Baš super valuta. Pitam se zašto uopće radimo. Zašto ne bi dobivali novac ili u ovom slučaju kriptovalutu (koju ionako u novac pretvaraš) tako da se broji koliko smo sklekova na dan napravili. Ili zijevnuli. Ili bacili pogled u daljinu.

Samomrzeći hrvat
11 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Entry Point kaže...
Noel kaže...

Libra = Kontrolirajmo sve svjetske transakcije iz jednog centra preko jednog centralnog novčanika. Super za jednostavne i brze ovrhe ili blokade računa. Zato ću uvijek dati prednost pravom i neovisnom cryptu koji je otporan na cenzure kao što je Bitcoin.

 Misliš dati ćeš prednost "valuti" koja bazira svoju vrijednost na izmišljenim mešetarenjima po izmišljenim burzama? Valuta čija je vrijednost koliko si struje potrošio o koliko si grafičkih kartica kupio da bi računao heševe?

 

 

 

Izmišljene mjenjačnice? 

 

NYSE (najveća svjetska burza) je u procesu dobivanja dozvola za Bitcoin mjenjačnicu-Bakkt bi trebao početi sa radom ove godine. Šta glupi ameri znaju, reci ti njima da oni nemaju pojma, idu pokretati izmišljene mjenjačnice. 

 

Nije ni čudo da je balkan rupa, kad se ljudi opiru svakoj inovaciji. Ali neka, pošto u svemu zaostajemo pedesetak godina, zašto bi  u ovome išli u korak sa razvijenim svijetom. 

 

10 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Bitcoin nije inovacija. Blockchain je inovacija. Bitcoin je prevara.
Samomrzeći hrvat
8 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
OK ,slažem se, samo je i sama blockchain "inovacija" upitna (odn. njen smisao).
Spora, slabo funkcionalna ali distribuirana baza podataka koja ima prednost gdje? Pa, tamo gdje jedan drugom ne vjeruje pa se na taj način osigurava ključ / povijest. Ali, koju prednost od toga imaju korisnici postojećih kartica ili sami postojeći kartičarski servisi?

Ogroman problem sa blockchain plaćanjem (koji je predstavljen kao "fićr") jest da ne možeš stornirati greškom plaćeno. Čak i ako uvedeš alt. mehanizme, tek onda blockchain gubi smisao.
Ako ti neko hakira i mazne ti račun, možeš se fućkati - transakcije nisu reverzibilne. A dok ti dokažeš da to nisi bio ti... krivac nestao u bespućima VPN proxya.

Ima blockchain smisla kod npr transporta robe, pa da imaš isti "dokument" gdje se nešto točno nalazi itd... ali u praksi, malo se se našlo do sada prave primjene ( a nije da se MS, IBM itd nisu trudili).

Osim za naravno, ove online globalne divlje kladionice, gdje je to možda i dobra stvar: Kad neki Bandić / Kerum / Mamić itd mrkne milijune koje nije zaslužio, ovo ti dođe kao pravedna kazna (jer ne može prepoznati prevaru a determiniran je pohlepom).
Recimo, nešto kao nastavak evolucije - moderne društvene selekcije. Nažalost, ekipa koja pokreće te prevare će se uzdići iznad običnih smrtnika i faktički biti nedodirljiva (npr. kripto polu-država u Portoriku).
11 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Entry Point kaže...
Bitcoin nije inovacija. Blockchain je inovacija. Bitcoin je prevara.

 

Ok.Moze jedno pitanje:Sto je blockchain i kad te kako  je usao u upotrebu?

12 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Posmatrač kaže...
CyberDemonVZ kaže...
....

 Ovo je Facebook. Nemoj to zaboraviti :D

 

Otvoriš Facebook. Svaki korisnik je odjednom dobio svoj Libra novčanik. Gore je tipka "Buy Libra".

Kupiš u vrijednosti 100 USD preko kartice ili PayPala

I onda za te Libre možeš kupiti softver ili hardver u protuvrijednosti recimo 110 USD.

Nemaš pojma što je Libra, neznaš koja je tehnologija iza, ne znaš tehničke podatke o njoj...

Ali si uštedio 10 dolara.

Misliš da se neće koristiti ako se izvede na najjednostavniji mogućnu način, dostupan doslovno svakom korisniku Facebooka (i vjerojatno svima ostalima)?

 Prvo ti si zaboravio da je to FB. Zasto bi prosjecna Štefica ili domacica ili klinka od13 godina kliknula na BuyLibre umjesto Buy Cipele? Koliko prosjecnih korisnika ti znas da ce to uraditi i potruditi se da sazna uopste sta je to a d ane vise ovdje na forumu? Ja znam sta je to i ne pada mi na pamet to uraditi.....

 Fortnite, igra koja je u povijesti najviše zaradila prodajom u samoj igri.

Prvo moraš kupiti neki njihov novac, i tek onda za njega stvari u igri!

Zašto, kako? Nemam pojma. Ali izgleda da Facebook zna.

 

Najčešći igrači Fortnitea su maloljetnici koji nemaju kreditnu karticu. I opet je to igra s najviše prihoda.

Kako, zašto? Opet, ne znam, ali vjerojatno Facebook zna.

 

Gle, Facebook vjerojatno ima jedne od najboljih svjetskih stručnjaka za proučavanje ljudskog ponašanja (pogotovo on-line). Velika je vjerojatnost da znaju što rade i kako će ljudi reagirati na to.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
geronimo4661 kaže...
Entry Point kaže...
Bitcoin nije inovacija. Blockchain je inovacija. Bitcoin je prevara.

 

Ok.Moze jedno pitanje:Sto je blockchain i kad te kako  je usao u upotrebu?

Blockchain je lanac nepromijenjivih zapisa gdje ne treba neki autoritet da potvrdi autenticnost. Smisljen je prije desetak godina i onda poslije upotrijebljen za bitcoin.

6 godina
protjeran
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Kant kaže...

Libra ce se trositi kao da nema sutra!

 Veliki forumski coin maže dal da sve bitkojine prebacim u lire, pardon libre?

16 godina
offline
Re: Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta L
Paolo Maldini kaže...
Kant kaže...

Libra ce se trositi kao da nema sutra!

 Veliki forumski coin maže dal da sve bitkojine prebacim u lire, pardon libre?

 Jedino ako se zelis besramno obogatiti!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
16 godina
neaktivan
offline
Službeno najavljena Facebookova kriptovaluta Libra

licemjeri

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice