Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!

poruka: 41
|
čitano: 8.744
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!".
12 godina
offline
Re: Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!
cober kaže...

 

A to dovodjenje u opasnost vakcinisanih od strane nevakcinisanih, to je izjava za koju mogu reci samo, nemam komentar.

 Nemaš zato jer nisi sposoban razmišljati.

Cijepljenje nije 100% zaštita i ako dođeš u kontakt s bolešću postoji šansa da ćeš se razboljeti. Ali ako su svi oko tebe cijepljeni onda je mogućnost da dođeš u kontakt s bolešću minimalna tj. nikakva. Zato danas male boginje više ne postoje a dječja paraliza koja je prije bila jako česta (350 000 zaražene djece 1988 godine) danas je skoro iskorijenjena (416 slučajeva u svijetu 2013. godine). Sve zbog cijepljenja i ničega drugog. I sad se kao kontraargument koriste pojedinačni slučajevi autizma koji su se pojavili nakon cijepljenja bez ikakvog dokaza da je cijepljenje uzrok tj. da do autizma ne bi došlo da se dijete nije cijepilo. Pa broj smrti direktno uzrokovanim Aspirinom je znatno veći od broja teških nuspojava od cijepljenja pa ne vidim histeriju da se zabrani Aspirin. Penicilin je jedan od najvećih ubojica u medicini ali je također zaslužan za smanjenje smrtnosti od bolesti koje danas izjednačavamo s prehladom i kod kojih je smrtnost manja od 0,01% a prije su bili glavni uzročnik smrti.

Svima onima koji ne žele slijediti tekovine medicine preporučujem da ne uzimaju nikakve lijekove. Nek čekaju da bolest prođe.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!
cober kaže...

Roditelj je odgovoran da se detetu ne dogodi nesto na putu do skole, i svaki odgovoran roditelj ce svoje dete da vodi u skolu dok to dete ne nauci samostalno da ide. 

 Nitko ne može garantirati svom djetetu potpunu sigurnost. Možeš voziti dijete u školu do punoljetnosti i opet može stradati nesretnim slučajem. Potpuna sigurnost ne postoji u ničemu. 

 

No ti isti roditelji koji bi tobože preuzeli odgovornost za necijepljeno dijete, kada bi oboljelo otrčali bi s njime - kod doktora. Onog istog kojem nisu vjerovali, i vikali bi na njega da im spasi dijete, ne bi sjedili kod kuće i rezali si žile što su napravili glupost, ne bi snosili nikakve sankcije za odgovornost koju su navodno preuzeli, nego bi odgovornost opet uvalili liječnicima.

 

I sad zamisli 50% necijepljene populacije koju pokosi neki virus. To znači da pola policajaca, vatrogasaca i svih drugih zanimanja ne radi. Tko je odgovoran ako nekome izgori kuća jer nema dovoljno vatrogasaca ili se nisu mogli probiti jer semafori ne rade i u prometu je kaos?

Pola mojih dobavljača ne radi, pola mojih kupaca ne kupuje i pola mojih radnika ne radi, a ja svima moram isplatiti plaću. Da ne pričam o propaloj turističkoj sezoni. To je ono što dobivaš kada (a ne ako) ti dođe epidemija.

 

A ako se meni nešto dogodi dođem u bolnicu u kojoj pola osoblja ne radi, a pretrpani su s vama necijepljenima, pa ja mogu umrijeti čekajući na red. Jer vi sigurno nećete puštati druge preko reda. Tako da je ta priča o preuzimanju odgovornosti čista besmislica ako niste spremni snositi sve posljedice koje iz toga proizlaze.

 

Razumiješ li da to nije odluka koja se može prepustiti pojedincima, jer utječe i na sve ostale? Kod zaraznih bolesti se na radi samo o tvom djetetu, nego o cijelom društvu. Prouči malo povijest epidemija.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!

Ne vjerujete korumpiranim doktorima? Želite biti slobodni i preuzeti odgovornost za svoje zdravlje? Može, potpišite i ne morate više plaćati zdravstveno, ali vi i necijepljena djeca trajno gubite pravo na bilo kakav medicinski tretman i plaćeno bolovanje, a ukoliko ste zarazni doći će ljudi u zaštitnim odijelima i odvest vas u izolaciju, gdje vas neće liječiti, ali će vam se naplatiti boravak.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!
Aldo kaže...

Zbilja ne razumijem u čemu je problema pa da država ne može zbrinuti nekolicinu do jučer zdrave djece,  koja su danas zbog cijepiva (ili nečeg totalno nepovezanog sa cjepljenjem) autistična? Ovako ispada da roditelji koji završe s autističnom djecom iz ovog ili onog razloga su si sami krivi i ko i hebe. U tome je glavni problem. Zbog ne djelovanja institucija. 

 Kao prvo rekao bih da se ne radi o "nekolicini". Kao drugo, koliko god ovo zvucalo bezosjecajno, roditlji nisu krivi sto su im djeca ostala takva, ali su i dalje odgovorni za tu djecu te su zaduzeni za brigu o njima, a drzava kao takva moze pomoc i to bi bilo super, ali ni po cemu nije duzna nesto takvo napravit i mislim da nema smisla sve "svakidasnje" problem svaljivat na drzavu i rad institucija nego bi se u nekim slucajevima trebalo pomirit sa situacijom kakava je i pokusat djlovat na najbolji moguci nacin. Također ako nisi netko tko je na vlasti i tko donosi takve odluke mislim da ne mozes donosit zakljucke koliko bi to bilo jednostavno ili ne tj. izvedivo ili ne.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
16 godina
offline
Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!

 

Ako na trenutak zanemarimo bioloski dio u cjepivima, pogledajmo malo kemijski sastav.Kao konzervasni u cjepivima se nalaze spojevi žive,aluminijuma, i formaldehida.

 

Da vidimo sta kaze RoHS  ( Restriction of Hazardous Substances)  o navedenim spojevima:

 

 

Mercury (Hg): < 1000 ppm (0.1%)
Mercury is used in batteries, switches, and thermostats, and fluorescent lamps. Known human carcinogen that affects multiple organ systems. CAS number = 7439-97-6.

 

 

 

Formaldehyde CH2O (H−CHO):

Danger! According to the harmonised classification and labelling (ATP06) approved by the European Union, this substance is toxic if swallowed, is toxic in contact with skin, causes severe skin burns and eye damage, is toxic if inhaled, may cause cancer, is suspected of causing genetic defects and may cause an allergic skin reaction.

Additionally, the classification provided by companies to ECHA in REACH registrations identifies that this substance is fatal if inhaled and causes serious eye damage.

 

 

 

 

Aluminum (Al):

The water-soluble form of aluminum causes the harmful effects, these particles are called ions. They are usually found in a solution of aluminum in combination with other ions, for instance as aluminum chlorine.

The uptake of aluminum can take place through food, through breathing and by skin contact. Long lasting uptakes of significant concentrations of aluminum can lead to serious health effects, such as:

- Damage to the central nervous system
- Dementia
- Loss of memory
- Listlessness
- Severe trembling

 

Poznato je da pacijenti koji imaju ostecenja bubrega i idu na dijalizu primaju lijekove koje sadrze aluminijum, te u visokom postotku dobijaju Alzheimera.

 

 

Sve navedene sastojke se nastoji iz industrije izbaciti zbog dokazane stetnosti,a kad se ti isti sastojci nadu u cjepivu postaju nekim cudom ljekoviti.I sad na sve navedeno ja trebam okrenuti glavu i praviti se budala.Mislim stvarno sta ljudi sebi dopustaju.

 

 

 
0 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!
Voltaren20 kaže...

 

Ako na trenutak zanemarimo bioloski dio u cjepivima, pogledajmo malo kemijski sastav.Kao konzervasni u cjepivima se nalaze spojevi žive,aluminijuma, i formaldehida.

 

Da vidimo sta kaze RoHS  ( Restriction of Hazardous Substances)  o navedenim spojevima:

 Govoriš o spojevima, a onda navodiš štetnost žive i aluminija kao elemenata? Ako ne razlikuješ spoj od čistog elementa i ako ne shvaćaš da isti element u različitim spojevima ima potpuno različita svojstva, i da sve može biti štetno, ovisno o dozi, što da ti čovjek dalje govori?

 

Nemoj ni slučajno koristiti kuhinjsku sol (NaCl), jer sadrži vrlo otrovni klor. Mada je možda već kasno, jer vjerojatno kao i svi imaš živu u zubnim plombama i čudo je da je uopće itko još živ.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
odjavljen
offline
Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!

Vidim da je vrijeme za kokice.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!

Glup su datum izabrali, po meni je važniji onaj kad je Bayer priznao da heroin nije dobar lijek protiv kašlja

i povukao ga iz prodaje....makar moram priznati da je vjerojatno teško izračunati da li je više ljudi umrlo

od necijepljenja ili heroina i derivata

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sretan vam 2. veljače, Retraction Day!
Razina izobrazbe protivnika cijepljenja u razvijenim državama je činjenica.
Guglaj pa nauči.

Ali vjerojatno ti je ugodnije ovdje, u krugodrku pripametnih "znanstvenika".
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice