Star Trek: Picard

poruka: 73
|
čitano: 15.834
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Star Trek: Picard".
6 godina
neaktivan
offline
Re: Star Trek: Picard
Sto se imas snaci? Samo triba raditi naprid-nazad, a to svaka budala zna.
12 godina
online
Re: Star Trek: Picard
sexytoiletpaper kaže...
jocommb kaže...
@sexytoiletpaper
Nije usporedba nego je najbliza vremenski, najnovija.... Al mi se svakako bljuje od svega vise kad se zanemare glavne stvari koje cine bit serije, tj da ST bude ST u ovom slucaju.... Tamo bombardiranje homicima izvrtanje i iskrivljavanje rasa tj klingonaca... A u ovom feminizam na max...ala novi Terminator gdje je Svarci jedina svijetla tocka u filmu... Sere mi se vise od tog...il nek snimaju kako treba bez tog bombardiranja i nametanja ili nek se bace u politiku ili aktivizam i nek to rade umjesto glume, da se razumijemo nek se buba ko s kim hoce i bude sta hoce al nek to nebude najbitnija stvar u seriji ili filmu.... I ukinit im govore...onaj Žoakin, kako bi susedi rekli dosadan je vis ei bogu i vragu sa svojim sranjem na svakoj pozornici....

 Ne znam iskreno gdje tocno vidis "feminizam na max". Zato sto je glavna uloga OP? Svaka je. Picard je u TNGu doslovno nadmudrio rasu koja je ekvivalent boga. Kirk da ne spominjem, frajer je James Bond u svemiru sa trbuscicem sa prosjecnim likom iz birtije. Uvijek je glavna uloga OP. Problem Discoverya i Picarda je u tome na koji nacin i kakvu pricu idu predstavljati. Discovery je iz nekog razloga (ispravite me ako sam u krivu, ne sjecam se detalja) smjesten radnjom prije Kirka a razvili tehnologiju teleportacije putem autoputa od gljiva i gigantskih verzija Morskih Medvjeda?! Koji kurac? Kakav je to optimisticno-realistican Star Trek? I onda par desetljeca kasnije ta tehnologija vise ne postoji? Picard je u prvoj epizodi imao jebenu katastrofu od dijaloga, jednu zensku da publici kaze sto se dogodilo dok istovremeno antagonizira kapetana koji je spasio Zemlju od Borga, da bi u drugoj epizodi jedan drugi lik objasnio publici sto se dogada i sto ce se dogoditi. To je kao da citas Lord of the Rings-a, uletis u pola radnje i onda Gandalf provede tri poglavlja objasnjavajuci dogadaje iz Hobbita i onda nakon toga jos tri objasnjavajuci zasto i kako je Sauron i dalje opasnost. To nije dobra prica, to je nategnuti proljev.

Sto te tocno smetalo veze gayeva u STDu? To sto imaju homoseksualce na brodu ili to sto je jedina karatkteristika ta dva lika to sto su homoseksualni? Jer realno, svaki od tih likova u STDu je tako jednodinamican za popizditi. Burnham je tradicionalan "tihi snazan tip". Onaj njen ljubavnik je doslovno "Edward iz Twilighta" sa svojom tajnom i time sto se cijela njegova prica vrti oko jedne zenske. Daleko od toga da stari Star Trekovi nisu imali svoje probleme, ali dok su problemi starih Star Trekova bili oprostivi, novi star trekovi imaju samo slicnost u imenu, a ostalo se iz nekog razloga pokusava stvoriti iz nova.

Jbg, proslo je doba Star Treka gdje si imao posadu od 10ak likova od kojih svaki ima svoju nišu u kojoj moze pomoci (izuzev generalnu savrsenost iz eto tako razloga Willa Wheatona u TNGu), netko je vec ranije rekao, jedini Star Trek koji se danas radi se zove The Orville.

Moram prestati pratiti ovu temu jer se samo izivciram i krenem baljezgati bez cilja. Slicno kao STD i STP.

 Nemoj se uopće truditi.

 

Neki uopće ne kontaju bit Star Treka niti će ikad.

 

Kontam da ljudima ide na kc guranje gay sranja u rebootove (i meni dakako), ali Star Trek od jednog sekularno progresivnog ateista Roddenberrya koji je doslovno razbijao tabue baš od ovakvih koji u svemu vide feminizam, zamisli lol.

 

Kirk i ekipa u ono doba su bili doslovno prvi diverse all star i to u ono doba ej! Pa onda imamo Jeana Luca sa megapodjebavanjem religije, Siska crnca i žensku kapetanicu. Vjerovatno da smo tad imali net, bilo bi kod debila vidi CRNAC SJW ŽENA SJW KOMUNJARA ŽAN SJW, vjerovatno su Roddya 60-tih zvali sotona.

 

E sad, ono što je za mene problem je fokus. 

 

Kolege su rekle da bi voljeli vidjet sociološka pitanja. Slažem se, no mislim da bi tek onda serija bila turbo loše gledana.

 

Budimo realni, rush od starog Star Trekka nećemo nikad doživjeti. Orville je ok, ali nije Star Trek.

 

STD je hereza. Neke kult serije i filmove jednostavno treba ostavit na miru i potražiti nove.

MarkoST kaže...

 

ne kopcam zasto vise nigdje nema T'Pol (Jolene Blalock) iz ST Enterprisea... te 4 sezone bile su prva liga... ))

 Uh...Samo zbog nje se isplatilo gledat.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 22:33 (DarthMarkus).
6 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Picard

Javite mi kad dođe Jeri.

 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Star Trek: Picard
DarthMarkus kaže...
Kolege su rekle da bi voljeli vidjet sociološka pitanja. Slažem se, no mislim da bi tek onda serija bila turbo loše gledana.

 Iskreno, sumnjam. Kada bacis pogled na stvari tipa Black Mirror, The Boys, jos jednom spominjem JoJo Rabbit i jos sigurno hrpu drugih kojih se ne mogu sjetiti trenutno, socio-politicke teme su danas veoma interesantne.

Black Mirror je cak u neku ruku (van veceg dijela zadnje sezone i "filma") najslicniji starim Star Trek formulama sa svojim antologijskim pricama (ako vas interesira, postoje jos dvije slicne serije, Room 104 na HBOu i BBCeva serija kojoj se ne mogu sjetiti imena trenutno). The Boys je zabavna serija koja istovremeno sere po Marvelu, razumije zasto je MCU tako ogromna masina i raspravlja o gluposti i teroristickoj naravi SAD-ovog opremljanja ekipe na bliskom istoku kroz zadnjih par epizoda.

JoJo Rabbit mislim da je fantastican film koji bi mogao komotno ici u lektiru, stovise, kada sam ga isao gledati s nama je u dvorani bila hrpa srednjoskolaca koje je profesorica vodila da gledaju film. Film je uspio temu Hitlera i nacisticke njemacke pretvoriti u komediju sa fantasticnom porukom, pogotovo za ova vremena kada su politicki ekstremi sve radikalniji.

Tako da mislim da ima mjesta za "pametan" Star Trek u danasnje vrijeme, ali mislim da do toga nece doci jer koliko god nagrada i para BM, JoJo i slicni proizvodi za zabavu donesu, jedno smece od nove SW trilogije je donjelo daleko vise, a MCU da ne pricamo i svi ce pokusati ponoviti takav uspjeh radije nego pokusati stvoriti svoj iz nicega.

10 godina
offline
Star Trek: Picard

Meni je Jadzia bila komad

 

Stari ST su imali kazališni pristup glumi, takvi su bili likovi, sa dozom overactinga da se još više dočaraju emocije koje su imali a što današnji likovi nemaju. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
9 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Star Trek: Picard
ST: Picard je teška žalost od serije i pati od istih problema kao ST: Discovery: loša priča, loša gluma, klišej dijalozi, previše kvazi-Matrix akcijskih scena, forsiranje SJW tematike, podilaženje mlađoj publici (psovanje, oslovljavanje Picarda kao JL) i još hrpa stvari koja ide više uz ST filmove nego uz ST serije. I kao najgore od svega, Picard je prikazan kao senilni starac kojeg nekim čudom nitko u Starfleet ne doživljava iako je čovjek spasio kvadrant stotinu puta, a od njegove britkosti, inteligencije i samopouzdanja kao kapetana je sada ostalo samo to da ga vlastita sluškinja ubija u pojam.
 
6 3 hvala 0
12 godina
online
Star Trek: Picard

Picard prikazan kao senilni starac koji poziva staru posadu u pomoć nije prvi put. Tko prati Star Trek zna o čem govorim.

 

U zadnjem Wolverinu je Stewart isto prikazan kao takav.

 

Bolje da ga prikažu takvog nego da ga pomlade ko De Nira. Ljudi stare ej. Osim ako u budućnosti nisu otkrili lijek za senilnost.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 23:01 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Star Trek: Picard
DarthMarkus kaže...

Picard prikazan kao senilni starac koji poziva staru posadu u pomoć nije prvi put. Tko prati Star Trek zna o čem govorim.

 

U zadnjem Wolverinu je Stewart isto prikazan kao takav.

 

Bolje da ga prikažu takvog nego da ga pomlade ko De Nira. Ljudi stare ej. Osim ako u budućnosti nisu otkrili lijek za senilnost.

 

 

 Pa tko tu koga treba ? Mladi ljudi senilne ili obrnuto ?

5 godina
offline
Star Trek: Picard

Ne znam zasto me Picardov glas stalno vuce na x-mena. Mislim znam, ali kada god progovori nikako ga ne mogu povezati sa STom vise. Nema vise one ostrine u glasu kao kada je bio "mladji".

Samo da ubrzaju radnju, to se jedino nadam. Ovo je stvarno bas, ono, uzasno sporo. Aj bar su se popentrali u brod u trecoj epizodi. Mozda do kraja sezone dodju tamo gdje su krenuli

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Star Trek: Picard
Picard me nije osvojio, doduše pogledao sam tek prvu epizodu, ali... Kung fu koka, Datina "kći" je uz onaj pozitronski-ili-kakav-već mozak ispala totalna patetična glupača na n-tu, Picard je od spasitelja galaksije spao na to da ga nitko ne jebe ni pol posto, Dati su na facu stavili toliko silikona da ga pomlade i sad mu je glava okrugla bundeva... Ono čega u seriji nema i najviše mi fali? Pa Star Trek! S fizičke strane jedini Star kojeg vidimo je naše Sunce, a Trek su ulice Pariza i San Francisca. A nema ni štimunga koji je krasio sve ST serije do sada. Ovo je komotno mogla biti jedna epizoda Black Mirrora, ili Zone Sumraka. Da nema dva poznata ST lika i bila bi. No kako mi očajnički treba bilo što iz ST svijeta neću odustati od Picarda, kao što nisam odustao ni od ST Discovery. Trekiji uvijek imaju nadu u bolje sutra pa možda i Picardu krene. Kad napokon dođe u svemir...
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 13:52 (Maro0612).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Star Trek: Picard
Hoce hoce. Nada je vakur
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Star Trek: Picard
Maro0612 kaže...
Picard me nije osvojio, doduše pogledao sam tek prvu epizodu, ali...

 Potkraj zadnje (treće) epizode već je kročio u svemir. Napokon. Čak su VIDNO NASILU ubacili "Engage".

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
8 godina
offline
Star Trek: Picard

Danas se spremam odgledati trecu.....

 

Nadam se da je Jean Luc smogao malo snage da pocme glumiti kako treba, jer dojam koji dobijes gledajuci prve dvije epizode je da ovo glumi preko one stvari.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice