Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

poruka: 43
|
čitano: 11.063
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij".
8 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

ovo se mora vidjet jedino u 0D tehnologiji

Moj PC  
11 2 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Feminazi propaganda. Kad misliš da holivud ne može postavit nižu ljestvicu - voilà ... Al sa druge strane, veseli me da nižu financijske neuspjehe sa ovakvim prozirnim uradcima
 
9 8 hvala 3
15 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

favreau je mandalorianom pokazao jar jar abramsu kako se to radi (usprkos disneyu, manjem proračunu i đorđu lukasoviću, koji je ionako "svoje" zamisli pokrao gdje je stigao - primarno francuskom stripu). kad si djeca, još ti je ovo i fora (simulacije potresa, tsunamija, černobila, sjekire padaju ...) a kad odrasteš, shvatiš da i adam driver mora živjeti od nečega pa makar i ove sprdnje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Star Wars nikad nije bio neko vrhunsko umijetnicko djelo, zanemariti efekte koji su vrhunski, uvijek se radilo o blockbuster filmovima kojima je osnovni smisao zabaviti gledaoce i u procesu zaraditi sto vise novca. Ja ne razumijem raznorazne mudrosere koji sad naklapaju o ovom ili onođ, kameri, muzici, dubini ili plitkosti radnje. Film vam se svidi ili ne. Meni se film svidio i vrijeme mi je proletilo izuzetno brzo a onima koji još nisu pogledali film preporučujem ne vjeruju ni meni ni drugima i da film pogledaju pa da sami donesu svoj sud.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 10:08 (ned).
 
8 2 hvala 2
8 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
ned kaže...
Star Wars nikad nije bio neko vrhunsko umijetnicko djelo, zanemariti efekte koji su vrhunski, uvijek se radilo o blockbuster filmovima kojima je osnovni smisao zabaviti gledaoce i u procesu zaraditi sto vise novca. Ja ne razumijem raznorazne mudrosere koji sad naklapaju o ovom ili onođ, kameri, muzici, dubini ili plitkosti radnje. Film vam se svidi ili ne. Meni se film svidio i vrijeme mi je proletilo izuzetno brzo a onima koji još nisu pogledali film preporučujem ne vjeruju ni meni ni drugima i da film pogledaju pa da sami donesu svoj sud.

 3 najstarija filma imali su svoj pocetak i kraj koji je odlicno povezan bez greske. Prica je jasno prezentirana i ocito je bila tak planirana od samog pocetka. Ta 3 filma su mozda i najbolje avanture ikad snimljene. Sve je napravljeno mudro i strpljivo.
Znala su se pravila sile i kaj se moze, a kaj ne pa je postojala i neka logika u tom svemiru.

To sam ocekivao i od ovih novih filmova, kolko tesko je to napravit uz neogranicenu kolicinu novaca ?

Disney je krenuo radit filmove bez ikakvog plana. Razliciti redatelji gdje svaki radi ono kaj bi on htio i onda uniste povezice između filmova da na kraju sve ispadne neka debilana. Ak ti se gledaju specijalni efekti onda ces se valjda zabavit.

Pravila koje su postavili prvi filmovi su odbacili pa sad izgledaju vise ko marvelovi superjunaci

Uglavnom skup fanfiction

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 10:29 (Santana).
7 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol

Upravo to, i fascinantno je kak je zapravo Disney preuzeo LA i davno prije službenog preuzimanja, već epizoda 1(1999.) je čisto Disney djelo, ajde da su bar se poveli za starijim Disney ostvarenjima, a ne ovak za Harry Potter publiku.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 10:52 (fer-de-lance).
14 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
fer-de-lance kaže...

Upravo to, i fascinantno je kak je zapravo Disney preuzeo LA i davno prije službenog preuzimanja, već epizoda 1(1999.) je čisto Disney djelo, ajde da su bar se poveli za starijim Disney ostvarenjima, a ne ovak za Harry Potter publiku.

 

Sta Harry Potteru fali? 

7 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol

Istina, 1000 puta dubokoumnije od Star Warsa iz zadnjih 20 godina.

A tek Fantastic beasts, spinoff, a pojede Lucas artsova sranja tek tak...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 11:14 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Ajar kaže...

favreau je mandalorianom pokazao jar jar abramsu kako se to radi (usprkos disneyu, manjem proračunu i đorđu lukasoviću, koji je ionako "svoje" zamisli pokrao gdje je stigao - primarno francuskom stripu). kad si djeca, još ti je ovo i fora (simulacije potresa, tsunamija, černobila, sjekire padaju ...) a kad odrasteš, shvatiš da i adam driver mora živjeti od nečega pa makar i ove sprdnje. 

Mandalorian me je vrlo ugodno iznenadio i moja topla preporuka svim pravim fanovima SW, jer se ,nakon dugih i sušnih godina, netko uspio/usudio toliko približiti orginalnoj filmskoj trilogiji. Glazbena podloga mi je odlična i podsjeća me na Morriconea, a i stil epizoda isto jako vuče na špageti vesterne. To me ne čudi, jer je Favreau napravio nešto slično prije u svom filmu Cowboys & Aliens.

Santana kaže...

 3 najstarija filma imali su svoj pocetak i kraj koji je odlicno povezan bez greske. Prica je jasno prezentirana i ocito je bila tak planirana od samog pocetka. Ta 3 filma su mozda i najbolje avanture ikad snimljene. Sve je napravljeno mudro i strpljivo.
Znala su se pravila sile i kaj se moze, a kaj ne pa je postojala i neka logika u tom svemiru.

Slažem se u potpunosti. Toliko je izašlo zanimljivih stripova, priča, računalnih igara, knjiga, itd. serija nakon ta tri kultna filma i unatoč svoj toj monumentalnosti i bogatstvu SW svemira su uspjeli biti dosadni/lijeni, a na kraju uništiti SW filmove i dovesti ih do razine najgorih hollywoodskih sapunica. Ista ekipa diletanata je uspila i Star Trek sj*bat do kraja, pa me sve to i ne iznenađuje previše.

 

 

 

BTW

za autora članka: Jel baš potrebno korisiti riječ/izraz 'formulaičan',a imamo toliko boljih/razumljivih naših riječi

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
13 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

To se ne isplati pogledati ni besplatno, a kamoli u 4DX.

 
5 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
memulica kaže...

  Jel baš potrebno korisiti riječ/izraz 'formulaičan',a imamo toliko boljih/razumljivih naših riječi

 

 

Pitao sam Babu Frika, kaže da je jasno iz ponuđenih sinonima.  

 

Pardon, istoznačnica. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 12:39 (Handle).
16 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
ned kaže...
Star Wars nikad nije bio neko vrhunsko umijetnicko djelo, zanemariti efekte koji su vrhunski, uvijek se radilo o blockbuster filmovima kojima je osnovni smisao zabaviti gledaoce i u procesu zaraditi sto vise novca. Ja ne razumijem raznorazne mudrosere koji sad naklapaju o ovom ili onođ, kameri, muzici, dubini ili plitkosti radnje. Film vam se svidi ili ne. Meni se film svidio i vrijeme mi je proletilo izuzetno brzo a onima koji još nisu pogledali film preporučujem ne vjeruju ni meni ni drugima i da film pogledaju pa da sami donesu svoj sud.

Orginalna SW trilogija jest filmsko umjetničko djelo i zauzima važno mjesto u povijesti filma, a u ZF filmografiji je jedan od stupova tog žanra. George Lucas nije tamo neki bezvezni filamdžija, već je faca u povijesti filma i  zajedno sa Steavenom Spilbergom je izmislio ono što danas nazivamo 'blockbuster' filmom. Oni sigurno nisu mislili o nekoj zaradi u to doba, ali su uspjeli svojim umjetničkim djelima toliko utjecati na filmsku umjetnost (i ne samo nju) da će zauvijek ostati upisani u knjigama i udžbenicima o filmu.

 

Osim toga za nas je dosta samo što je osnovaIndustrial Light & Magic i što oni napravili dosad.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
8 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

Najbolje kad neki popularniji film ispadne loš pa ekipa ga krene branit na foru da je to zabavan film pa kao standardni kriteriji  za takav film ne vrijede.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 13:05 (Santana).
Moj PC  
11 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Meni je film bio odličan, sa krajem u duhu prvih SW. Vratilo me je u osnovnoškolske dane

Zanemarite Polimac ili Maštruko wannabe-je i pogledajte film pa sami stvorite mišljenje.
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Meni je film bio odličan, sa krajem u duhu prvih SW. Vratilo me je u osnovnoškolske dane

Zanemarite Polimac ili Maštruko wannabe-je i pogledajte film pa sami stvorite mišljenje.
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

.

Moj PC  
19 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Sinu od 11 godina se svidio, iako kaze da se zasitio Star warsa. Logika u filmu ne postoji, uvijek se sve nadje za 2 minute. A macevanje je vise rekreativno posto ne vole da se ubijaju.

Fanovi ce i dalje kleti u Star drekove i razne Kolinde. Ali dobra zabava za djecu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 21:30 (dva_ujutro).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

Malo sam potražio kritike iz sedamdesetih prošloga stoljeća za početnu trilogiju. Jedna od njih:

 

"There's something depressing about seeing all these impressive cinematic gifts and all this extraordinary technological skills lavished on such puerile materials. Perhaps more important is what this seems to accomplish: the canonization of comic book culture which in turn becomes the triumph of the standardized, the simplistic, mass-produced commercial artifacts of our time."

 

Ne odskače puno od kritika bilo kojega uratka u trenutku pojavljivanja pa tako ni od ovoga posljednjega. Originalna trilogija sigurno nije vrhunac filmske umjetnosti pa ni u okviru znanstvene fantastike, a isto tako neće postati ni naknadni dijelovi. Gluma nije za Zlatni globus, ali je li netko stvarno očekivao da bude? Za svih 9 (10 ili 11, kako god) dijelova trebaju vrijediti standardi filma kao umjetnosti i treba ih tako kritizirati, a ne se povoditi nostalgijom. Ništa od ovoga što rekoh ne znači da ovi filmovi nisu zabavni jer to svakako jesu. Ne morate svaki dan čitati nešto poput Hadrijanovih memoara, može vam se ponekad zalomiti i, u tekstu spomenuta, Sumrak saga.

 
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
IvanPricic kaže...

Malo sam potražio kritike iz sedamdesetih prošloga stoljeća za početnu trilogiju. Jedna od njih:

 

"There's something depressing about seeing all these impressive cinematic gifts and all this extraordinary technological skills lavished on such puerile materials. Perhaps more important is what this seems to accomplish: the canonization of comic book culture which in turn becomes the triumph of the standardized, the simplistic, mass-produced commercial artifacts of our time."

 

Ne odskače puno od kritika bilo kojega uratka u trenutku pojavljivanja pa tako ni od ovoga posljednjega. Originalna trilogija sigurno nije vrhunac filmske umjetnosti pa ni u okviru znanstvene fantastike, a isto tako neće postati ni naknadni dijelovi. Gluma nije za Zlatni globus, ali je li netko stvarno očekivao da bude? Za svih 9 (10 ili 11, kako god) dijelova trebaju vrijediti standardi filma kao umjetnosti i treba ih tako kritizirati, a ne se povoditi nostalgijom. Ništa od ovoga što rekoh ne znači da ovi filmovi nisu zabavni jer to svakako jesu. Ne morate svaki dan čitati nešto poput Hadrijanovih memoara, može vam se ponekad zalomiti i, u tekstu spomenuta, Sumrak saga.

 Zar je normalna radnja koja ima veze između filmova zbilja previse za trazit ? Pa nitko ne trazi da ovo bude Odiseja.

 

Daj si zamisli kolko su kreativno u banani kad su isli Cara ozivit koji se nigdje u bilo kojem novijem filmu nije spominjo. Izvukli su ga iz supka.

Normalno kad nist drugo nisu imali. Prerano su ubili onog lika u 8. filmu pa nisu nist imali za 9. film

Izmisljaju gluposti kak im se sprdne. To ti je tak kad ides bez ikakvog plana radit trilogiju

 

Kak sam reko i prije... fanfiction nema nikakve veze s vezom

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 0:51 (Santana).
7 godina
neaktivan
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

Lik do mog sjedala u pola filma krenuo hrkat. Gurnem ga da se probudi, skuži šta je napravio i nasmije se, bilo mu neugodno. Pet minuta kasnije premjesti se u loveseat i odspava drugu polovicu filma

a mislio sam da je meni dosadno.

 

Film ima logiku i sve je fino povezano, ali ne teče glatko, ritam je neujednačen. Akcija odmah na početku, cijelo vrijeme osjećaj da su utrpali previše scena u premalo vremena, a film predug.

 

Prečesto se vidi šta će se dogodit prije nego se dogodi. Jeftini pokušaji šokiranja publike, a znaš koji likovi imaju plot armor. Nema osjećaja povezanosti s likovima i baš te briga koja strana će pobijedit. Na kraju smo navijali za cara

 

Omnipotentni likovi, teleportacije, tisuće brodova... nema doziranja pa da iščekuješ više nego evo ti sve u lice = opće prezasićenje čitavim SW svemirom.

 

Ako nisi opterećen prijašnjim filmovima onda je ovaj sasvim ok 7/10.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Pogledao film u kinu,dosao sam bez ikakvih ocekivanja posto sam bio razocaran u 7. A pogotovo 8. Dio do je toliko toga ostalo nedoreceno,ali 9. Dio je na neki nacin zaokruzio to sve i dao smisla iako to ne opravdava losi 7. I 8. Dio ali eto,prica ima nekog smisla i film je ispao po meni super,i drago mi je ipak da sam ga pogledao.
Jedino mi se bas bas.nesvida je to kad su na kraju vratili se svi kuci jelte slavit i kad su se 2 zenske zazvalile,ne razumijem to forsanje pederluka i lazne tolerancije u filmovima..
Sve ostalo dobro.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
To je sada moderno. Svaki film, serija, spot mora imati bar jednu homo scenu.
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Koliko god se trudio shvatiti briljantnost orginalnih filmova, ne mogu je naći plus što su efekti gledajući u današnje vrijeme trivijalni. Da se razumijemo nisu briljantna ni posljednja tri filma, ali su vizualno dobri. Star wars nikada nije bio za zhtjevnu publiku koliko god to starije generacije htjele prikazati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

Stvar je u tome da je prva trilogija za ono vrijeme bila nešto neviđeno i po efektima i po epskom zapletu i zato ju stare generacije pamte kao nešto posebno, jer tada to je bilo posebno. Ovo sada je tehnički daleko naprednije, ali u odnosu na ostalu današnju produkciju je čista konfekcija. 

 

Filmove treba uvijek gledati u kontekstu vremena u kojem su nastali i što su tada novog donijeli. SW su bili prekretnica u SF žanru. Danas su samo krava muzara. Bitno je samo koliko vas će dati 50 kn da ih pogledate i koliko ćete kinseke SW plastike kupiti za staviti pod bor. Nije film slučajno izašao pred Božić.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

Kao i u proteklih 10 godina...gledat će se u TorrentX tehnologiji...zadnji put bio u kinu prije deset godina...ako je u tih deset godina bilo 10 blockbustera vrijednih gledanja...ajme...eto ispalo mi da do sada nisam pogledao niti jedan Disney SW....Kao što je Google upropastio internet...tako će i Disney blockbustere:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
U zadnjih 10 godina u kinu sam pogledao epizodu 7 i nastavak Blade Runnera. Oboje 18-karatno razočaranje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

Gledo sam i ja epizodu 7 u kinu i bilo je iskustvo uzasno zbog neodgojene stoke koja misli da je kino njihov dnevni boravak
Iso sam kasnije gledat jos neke stvari, al je iskustvo bilo slicno pa sam manje vise odustao od kina

 

Tak da to mi je veci problem, nađe se dobrih filmova za pogledat no to bolje doma odradit

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 10:00 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnologij

pogledati ga i to samo jednom ,jer ipak je u pitanju SW kao i epizode 1,2,3,7,8 .

 

A originalna trilogija(epizode 4,5,6) se još uvijek rado  pogleda, i nikako da dosadi koliko god puta je gledao 

waaagh ; #boycottTurkey
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
Visak kaže...

Stvar je u tome da je prva trilogija za ono vrijeme bila nešto neviđeno i po efektima i po epskom zapletu i zato ju stare generacije pamte kao nešto posebno, jer tada to je bilo posebno. Ovo sada je tehnički daleko naprednije, ali u odnosu na ostalu današnju produkciju je čista konfekcija.

Meni su od 7 i 8 nastavka ostale samo dvije scene u sjecanju

Kad X-Wing flota leti u formaciji preko onog jezera uz March of The Resistance i kad se ona pink obojana zabije u drugi brod, ali ne jer je to nesto bilo bitno vec je samo vizualno efektno.

Ok, tu je o ona "Yo Mama" razmjena izmedju Huxa i Poea koja mi je totalno ubila ikakav dozivljaj da gledam velicanstvenu svemirsku sagu.

Visak kaže...

Filmove treba uvijek gledati u kontekstu vremena u kojem su nastali i što su tada novog donijeli. SW su bili prekretnica u SF žanru. Danas su samo krava muzara. Bitno je samo koliko vas će dati 50 kn da ih pogledate i koliko ćete kinseke SW plastike kupiti za staviti pod bor. Nije film slučajno izašao pred Božić.

Prije svega jer je prica bila relativno nova, dok sad ja osjecam ogormni zamor.

I zato jer su smrti imale tezinu, kao sto je i "tehnika" imala tezinu.

 

Kad je Tarkin razvalio Alderaan, to je bilo bombasticno upecatljivo, kako i na likove tako i na nas, ali nabitnije je bilo da su Vader i Tarkin barem donekle bili u jednakim odnosima moci. Hux i Kylo su lakrdija, tj. njihov odnos moci je lakrdija.

 

Ne znam, epizoda 8 mi je bila kao onaj comic o loading baru na You Tubeu

Samo malo mastovitije.

 

Meni su ta dva filma totalnu ubila ikakav suspense da gledam nesto sto je zivuci svemir. Jednostavno kad je vec originalna trilogija dosta dobro prodala pricu o dva Death Stara, pa je prequel imala zaplet oko tajnih milijardu i kusur vojnika i flote, ovo bezrazlozno dizanje tenzija sa Death Planetom iz epizode 7 mi se cini kao natjecanje prvasica ciji je tata jaci. Da ne spominjem da je ista fora prodana i u KOTORU, samo malo mastovitije.

U epizodi 8 prvo ganjanju ostatke Resistancea, pa onda ostatke ostataka na onom planetu. Jednpostavno mi je ubilo ikakav dozivljaj da su ti likovi nesto. Koliko je Resistancea ostalo? 6? 7 ljudi?

 

Presli su mi sve granice uvjerljivog, jer tko sad brani da se napravi Death Galaksija i da se ____________ (umetni rendom lika) vrati ziv sa tajnom vojskom?

Ako je Luke unistio carstvo, pa ce sad valjda, pretpostavljam Rey i drustvo unistiti ostatke Carstva, sto ne bi bilo jos ostataka ostataka? Dokle?

 

Jeli Hux razvalio neke planete? Ili sustav? Eto koliko me bilo briga :D

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 14:40 (wyks).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Rise of Skywalker (u 4DX tehnol
U epizodi 10 slijepa Isaura progleda, Luku naraste nova šaka, a Jorge otkrije da je sam sebi stric.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice