Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d zaključana tema

poruka: 185
|
čitano: 28.612
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d".
4 godine
protjeran
offline
Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjeseca d

Englezi su dosadni ko proljev, oni su pod svojim uvjetima bili članica pa bi po svojim i napustili. Bili su najaktivniji kad je Hrvatsku trebalo blokirati i sjebati Hrvate u bih pa im želim da napuste bez ugovora i sve najgore. Nadam se neovisnoj Škotskoj i ujedinjenoj Irskoj.

 
45 0 hvala 6
15 godina
offline
Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjeseca d

u mogućnostima odabira nedostaje 4. i zapravo najbitnija opcija: I don't fuckin' care

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
18 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjeseca d

Boli te patka, što bi rekla Iva Todorić:

 

https://www.gloria.hr/moda/poslala-poruku-iva-todoric-natpisom-na-majici-svima-ostavljala-upitnike-iznad-glava/9475484/

 

Pokradeš državu, prevariš dioničare pa uživaš s pokradenim novcem i smiješ se svima u facu kao i ona glumica od Sanadera.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjese
bugovac222 kaže...

Boli te patka, što bi rekla Iva Todorić:

 

https://www.gloria.hr/moda/poslala-poruku-iva-todoric-natpisom-na-majici-svima-ostavljala-upitnike-iznad-glava/9475484/

 

Pokradeš državu, prevariš dioničare pa uživaš s pokradenim novcem i smiješ se svima u facu kao i ona glumica od Sanadera.

 

ama' jesam li ja upravio vidio link na Gloriju kao argument u raspravi na Bugovom forumu?

 

Well, that's a first!

 

 

OT

 

Da li ce izaci iz EU tesko je za pogodiit.

S obzirom da je rezultat referenduma i ovako bio tijesan moze vrlo lako prevagnuti za odgodu, no s druge strane i oni imaju svog Trumpa za utrku.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjeseca d

Nisu englezi krivi. Englezi bi van, ali propagandna masinerija EU to ne dopusta. Jedini nacin izlaska iz EU je rat, isto kao sto smo i mi izasli iz Jugoslavije. 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
1 35 hvala 0
12 godina
online
Re: Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjese
SupremeCommander kaže...

Nisu englezi krivi. Englezi bi van, ali propagandna masinerija EU to ne dopusta. Jedini nacin izlaska iz EU je rat, isto kao sto smo i mi izasli iz Jugoslavije. 

 

16 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjese
SupremeCommander kaže...

Nisu englezi krivi. Englezi bi van, ali propagandna masinerija EU to ne dopusta. Jedini nacin izlaska iz EU je rat, isto kao sto smo i mi izasli iz Jugoslavije. 

 Decko , zasto komentiras stvari o kojima nemas blagog pojma  ? Ispadas glup i blamiras se bez veze. Jel ti to potrebno u zivotu?

12 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjese
To engleziranje izgleda ovako nekako....

i sliku mi ne učita... 30kb/s u 21 st 😔.
vicious
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 11:11 (viciousone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjeseca d

Velika Britanija ili UK? :p

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjeseca d

Nacionalne države su (manje-više, kako koja) sranje. Zato bilo kakva organizacija koja to nastoji prevladat je dobro došla. EU nije najbolje rješenje, ali zato smo mi, građani EU-a, tu da to unaprijedimo.

 

S toga ne bi bilo dobro da Englezi (ostali iz UK ni ne žele otići) odu, ali s obzirom kakvi su (kao država) nema velike štete.  Ako ostanu trpit ćemo ih, ako odu sretno im bilo. Što god se desi - dobro je.

42
 
4 3 hvala 0
15 godina
offline
Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjeseca d

-uopće nije važno hoće li ili neće izaći, već pod kojim uvjetima ako izlazi a po svim donesenim odlukama izaći mora osim da sad promjene osluku referenduma i kažu da ostaju, no što se EUa tiče oni su fromalno pravno vani, tj samo teko rokovi-datumi. Problem nije izlaz nego račun kojeg moraju podmiriti kao i povlastice koje time gube, meke eu granice itd. london city gubi, poslovnjaci.. mada su ih u kampanji uvjeravali suprotno s poluinformacijama tj dezinformacijama..

-istina oni imaju interesa biti izvan eu, jer su velesila, novac-banke-trgovina.. i izvan eu mogu raditi ono što u eu ne bi mogli, tj privilegije koje su do sad zloupotrebljavali kao posebne pogodnosti-iznimke u odanosu na ostale članice.

-treba platiti ceh, kao kad se odlazi iz restorana i sad se svi prave grbavi, kao i to da u ili izvan različite branše-interesi imaju različite ciljeve, sama UK tako može stvarati novčane malverzacije u tuđem dvorištu je rne smije u svom vlastitom, jer u pravnoj državi se to mora sankcionirati, pa tako postoji new jersey, island, grčka, gibraltar.. sve ono što ih čini velesilom koja kontrolira tržište, carstvo u kojem sunce ne zalazi, odi nekad hongkonga do foklanda, aus-nz, kanada.. a glavni partner je US i trgovinski ratovi su tek počeli, NATO, dok s druge strane imamo ruse-kineze, sad i truska kao problem odlutale ovce koja je bila nato a sad opet postaje protivnik..

 

-da EU UKju da uvjete koje bi oni željeli, tad bi izašli-ostali.. ovako je čitav igrokaz zbog tog što pomale gube privilegije i kako god okrenu, ili nisu eu, nema meke granice s irskom, jednostavnog pristupa tržištu, ili nema dodatnih benefita koje su imali posebno, kao dosadašnji mamac da uđu u eu, uvjek su dobijali posebno poreze-fondove.. i sad kao izlaze to treba vratiti. Podmiriti račun, a prave se englezi. Ili-ili.. no oni bi oboje al da im ne uđe. Oni bi posebne uvjete da mogu nastaviti što su do sad radili + benefite prihoda ali ne plaćanje ceha .. naravno, svatko to želi za sebe, no koliko je to realno? -pa ako si velesila tad je realnije nego za ostale koji to nisu. Oni mogu što žele, ostali ne. To je razlika a uunutar EU bar formalno pravno su članice jednakopravne.. to si veliki jednostavno ne mogu dopustiti mada zvuči fer. Ni u vijeću sigurnosti, ni u upravljanju euom gdje su trenutno glavni fra-dojč, koji iz istog sebičnog razloga žele izlazak UKa jer su tad oni šef i dosadašnji mito-pogodnosti koje je UK dobijala idu njima..

-bankarska kriza nije nastala polovanjem banke s islanda ili grčke, nego glavnih novčarskih institucija koje kontroliraju two a to su usa-uk, ny-london-fraknfurt-tokiyo.. kao i naftne kompanije, riaa, licence&patenti ili osiguranje lloyd.. sve to je Uk interes i jednostavno ne žele izgubiti taj prihod ulaskom u eu pod uvjetima koji vriejde za ostale članice dok im ni izlazak nije đabe.. jer treba podmiriti dobivene poklone proteklih desetljeća.

.. npr nagađa li netko koliko je to milijardi? Ako kao podsjetnik stavimo google-irsku i 13milijardi koje irska mora naplatiti googleu za porez ili će irska platiti kaznu eu.. To je ceh koji UK ne želi (i nitko normalan to ne želi, ako može birati.. mali ne mogu, veliki mogu i to je jedina razlika koja bitno mjenja rezultat).

 

-hoće li izaći? Ništa se neće promijeiti, jer to što moraju platiti ceh na izlazu, kao u birtiji, vrijedi samo kad je konobar jači od onog tko izlazi, kad postoji dovoljna prisila koja će to natjerati kao policija, no u slučaju UKa je obrnuto. Da je to npr finska, mađarska.. bilo bi drugačije. Kriteriji su problem u ovoj sagi o brexitu, ne u brexitu samom po sebi. Ispunjenje obveza, plaćanje duga i poštivanje ugovora. Jači u pravilu ne mora poštivati ugovoreno, jer je jači. USA-UK.. što će EU? Što će s granicom irske, postaviti vojsku, pucati? Možda žilet žica?

 

-nije važno hoće li ili neće izaći, ovaj mjesec, sutra, za godinu ili nikad.. nego su važni interesi velesila i ovisno o toj računici će se saga nastaviti. Da nisu upravo ti interesi ili da nije velesila stvar bi odavano bila gotova, in-out svejedno kao i mjesec-godinu prije-kasnije...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjese
SupremeCommander kaže...

Nisu englezi krivi. Englezi bi van, ali propagandna masinerija EU to ne dopusta. Jedini nacin izlaska iz EU je rat, isto kao sto smo i mi izasli iz Jugoslavije. 

 Nadam se da trolaš ili da imaš 16 godina. 

15 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Mislim da mnogima nije jasno da zemlje poput Francuske, Engleske i Njemačke, a osobito manje od njih poput naše nemaju nikakve šanse u nadmetanje s velikim zemljama, Amerikom, Kinom, pa čak i Rusijom. Rusija može lako pobijediti svaku evropsku zemlju pojedinačno.

 

Jedinstvo Evrope jedina je šansa evropskim zemljama da nešto predstavljaju u svijetu. Velike zemlje poput Kine u ogromnoj su prednost zato što im je već domaće tržište ogromno, a vanjsko im je samo bonus. To znači veliki promet, velike zarade, veliki budžet za razvoj i konačno, to donosi tehnološku superiornost.

 

Prije ili kasnije Kinezi će imati avione koje Amerikanci neće moći oboriti. Sama Engleska u tom svijetu biti će potpuno nebitna i sasvim je moguće da će za 50 godina Kinezi „kupiti“ dio njihovog teritorija kao što su svojedobno Englezi „kupili“ Hong Kong.

 

„Nacionalisti“ koji misle da će samostalna Engleska biti za 50 godina nekakvi faktor u svijetu totalni su idioti. To su ljudi koji misle da se važan u svijetu postaje pobjedom u navijačkoj tučnjavi. Eventualno mogu biti jedna savezna država u okviru SAD-a.

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Namjeravam seliti u London, ima koga da se kuži u ovu tematiku da mi objasni koliko će se zakomplicirati postupak emigracije ako izađu iz EU?
Plan je negdje početkom slj godine.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

odlaze na valu sveobuhvatnog kretenizma koji muči svijet, iako se nadam da bi na neku foru mogli ostati... umjesto novih integracija i jače povezanog svijeta gdje bi se nešto za svijet i moglo odlučiti i učiniti imamo provale separatizma, nacionalizma kojim se čuvaju mali, nebitni interesi... a problemi su globalni i sve više i više će se moći rješavati isključivo globalnim naporima

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 13:20 (Louis Pluto).
 
5 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjese
bugovac222 kaže...

Boli te patka, što bi rekla Iva Todorić:

 

https://www.gloria.hr/moda/poslala-poruku-iva-todoric-natpisom-na-majici-svima-ostavljala-upitnike-iznad-glava/9475484/

 

Pokradeš državu, prevariš dioničare pa uživaš s pokradenim novcem i smiješ se svima u facu kao i ona glumica od Sanadera.

 Sve je bolje nego tako izgledati. :)

15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Louis Pluto kaže...

odlaze na valu sveobuhvatnog kretenizma koji muči svijet, iako se nadam da bi na neku foru mogli ostati... umjesto novih integracija i jače povezanog svijeta gdje bi se nešto za svijet i moglo odlučiti i učiniti imamo provale separatizma, nacionalizma kojim se čuvaju mali, nebitni interesi... a problemi su globalni i sve više i više će se moći rješavati isključivo globalnim naporima

 Sve stoji sto si rekao, medjutim fer bi bilo i navesti par razloga za poplavu kretenizma.

 

Za pocetak, vjerujem da cemo se sloziti da dobar dio problema lezi u neinformiranosti populacije, sto zvuci a i jest poseban oksimoron u danasnje vrijeme interneta i sveprisutnih medija.

 

Ipak, kako radim u internacionalnom timu, u kojem ima nekoliko britanaca (3-4 engleza, 2 skota i jedan velsanin) imao sam priliku cuti par razloga iz prve ruke zasto tako misle.

 

Npr. skoti mi govore da je u zadnjih 5 godina doslovno navala trudnih zena u podmakloj trudnoci u Skotsku (vecinom iz Poljske, Bugarske i Rumunjske) koje doslovno dodju roditi i zatim se vrate kuci. Prema tamosnjim zakonima, dijete rodjenjem u Skotskoj je Skot, a samim time i roditelji imaju pravo na socijalnu pomoc koja je nemala (ne zelim bubati napamet jer nisam upamtio iznos).

 

Englezi imaju zamjerku na sve veci broj imigranata od kojih vecina je jednako tako na drzavnoj sisi na ovaj ili onaj nacin.

 

Dodaj tome jos nekoliko lazi koji su im bile servirane pred referendum (npr. da novac koji izdvajaju za EU ce upotrijebiti za zdravstvo jednom kad izadju...) i nije ni cudo da su tu gdje jesu.

 

Ovo je prvenstveno greska politicara i da ima imalo pravde na svijetu, nekoliko tih politickih glava bi trebalo pasti (i laburista i torijevaca).

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
9 godina
neaktivan
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Za to su krivi vi stariji ili ljudi poput mog starog koji su se borili za "nasu" njihovu slobodu. 

 Edit: neka ima kako god tko moze,ja najradije nebi Tako izgledao. :) 

Sry offtpic. Izlaskom GB iz EU ce mnogo zajebati neke stvari.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 13:45 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li Britanija do kraja mjese
ihush kaže...

-uopće nije važno hoće li ili neće izaći, već pod kojim uvjetima ako izlazi a po svim donesenim odlukama izaći mora osim da sad promjene osluku referenduma i kažu da ostaju, no što se EUa tiče oni su

 Cut)

 

Ihush ,slazem se s tobom 100%,ali brate kad vec pises romane, onda razdvoji tekst u citljive clanke. Znaci 2-3 recenice i napravi razmak ,jel ovako boli mozak ,ko da citam neku svrljotinu. 

8 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
syncmaster245b kaže...

Za pocetak, vjerujem da cemo se sloziti da dobar dio problema lezi u neinformiranosti dezinformiranju populacije

 FIFY ;)

 

edit: ovo
https://www.theguardian.com/politics/2019/oct/12/brexit-the-horror-film-billboards-mock-governments-get-ready-campaign-led-by-donkeys

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 14:27 (Zechina).
16 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

...zaboli me ona stvar

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Jedino me zanima hoće li istupanjem iz EU prestati necarinjenje pizdarija koje naručujem iz UK? Čisto konzumerske interese imam. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
I inače je kod njih useljavanje bilo kaotično. Kad me je firma poslala u UK na godinu dana išlo je bez problema, doduše nisam išao iz Hrvatske, prije pet godina trebala mi je radna dozvola za dva mjeseca zbog nekakvog projekta i odustao koliko su komplicirali.
Na tvoje pitanje ti mogu odgovoriti iz druge ruke jer imam kolegu i kolegicu koji su tamo preko deset godina, a odgovor je kaos. Kolegica želi ostati i aplicirala je za nekakvu peoceduru ostanka i već mjesecima nema nikakav odgovor, a ako dođe do neurednog razlaza nema pojma što će biti, ni ona ni milioni istih. Činjenica je da oni bez strane radne snage ne mogu funkcionirati a koji nivo je njihovog političkog ludila to sam bog zna. Sorry što ti ne mogu ništa konkretnije odgovoriti, ali mislim da ni u UK nećeš dobiti nekakav u ovom trenutku smislen odgovor. Ja bi bio oprezan jer će poslodavci sigurno iskoristiti svaku priliku.
6 godina
protjeran
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Ovaj bug definitivno ima najgluplje ankete.

Što imam misliti i predviđati? Ajmo pričekat još 2-3 tjedna pa vidjeti.

Kakve to uopće veze ima s portalom bug.hr i temama koje on obrađuje?

Nigdje veze.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
2 2 hvala 0
12 godina
online
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
zalman1 kaže...

Ovaj bug definitivno ima najgluplje ankete.

Što imam misliti i predviđati? Ajmo pričekat još 2-3 tjedna pa vidjeti.

Kakve to uopće veze ima s portalom bug.hr i temama koje on obrađuje?

Nigdje veze.

Pa mora se BUG od nečeg financirat , kaj misliš od čega zarađuju plaće

Ima veze, hrpa IT-a i tehnoloških kompanija je u UK-eju (npr. F1 momčadi), izlaskom iz EU stvari bi se mogle drastično promjeniti.

 

 

 

5 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
bolje da izađu...u tom slučaju ode funta ispod eura:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
mGT kaže...
zalman1 kaže...

 

Kakve to uopće veze ima s portalom bug.hr i temama koje on obrađuje?

Nigdje veze...

Pa mora se BUG od nečeg financirat , kaj misliš od čega zarađuju plaće

...

 

 

 

 Ok, moraju nešto pisati, ali recimo o europskom regionalnom natjecanju MakeX European Open 2019 iz robotike koji se jučer održao u Ziceru ni riječi. Natjecanje su mogli posjetiti i građani.. 

7 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Louis Pluto kaže...

odlaze na valu sveobuhvatnog kretenizma koji muči svijet, iako se nadam da bi na neku foru mogli ostati... umjesto novih integracija i jače povezanog svijeta gdje bi se nešto za svijet i moglo odlučiti i učiniti imamo provale separatizma, nacionalizma kojim se čuvaju mali, nebitni interesi... a problemi su globalni i sve više i više će se moći rješavati isključivo globalnim naporima

 

Globalizam je nesto najodvratnije sto se dogodilo svijetu, od svijeta rade bezličnu masu. Podređeni smo korporacijama i birokratima iz raznih komisija. Sve odluke se donose daleko od očiju naroda.

16 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Pih..
 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Anketa je zanimljiva jer pokazuje da 83% onih koji su odgovorili nije u stanju realno sagledati svoje sposobnosti. Nitko od nas ne zna što će se dogoditi, pa je to jedini točan odgovor.

Čini se nebitnim u ovom slučaju, ali to je konstanta u našem društvu da ljudi nisu svjesni vlastitih ograničenja i u sve se razumiju i o svemu imaju mišljenje koje smatraju relevantnim. Od cijepljenja do monetarne politike.

Ako niste svjesni gdje su granice vaših kompetencija, ili vam se čini da one ne postoje, znači da ste ih vjerojatno već odavno prekoračili.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice