Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d zaključana tema

poruka: 185
|
čitano: 28.622
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d".
10 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Naručivanje sa UK skladišta, još se može, zar ne? ..bez dodatnih troškova pdv-a/carine.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
bruno1026 kaže...

@PzKpfw

@Visak

@Zechina

 

Drago mi je vidjet da nijedan od vas antifa nije demantirao slijedeću rečenicu: "I isto tako kako su "tvoji" antifašisti i partizani klali poslije rata, kako su protjerivali i konfiscirali privatnu imovinu i naposljetku uveli identičnu diktaturu."

 "frende", nadalje, u 2019. o partizanima i ustašama i ostalim zločinačkim ideologijama nastavljate sami. proleteri, pa-pa.

 

1. demantirao sam gore, i ponovit ću: antifašizam je civilizacijska tekovina, fašizam je nakaradna ideologija.

 

2. Trebaš biti glup ili hulja (podmukao) da stavljaš znak jednakosti između antifašizma i fašizma. Kao i antifašista i partizana, antifašista i "branitelja"itd.

Antifašisti u Brazilu, Kini, Francuskoj nisu i ne mogu biti "partizani". S druge strane, fašističkih i profašističkih pokreta imaš koliko hoćeš, svi imaju jednako obilježje, samo im se "nazivnik" ideologije mijenja (dominantna rasa/nacija/vjera o kojoju se trenutno radi).

 

U nekoj alternativnoj povijesti, da su gubitnici ostvarili pobjedu (konkretno NDH, privjesak 3. Reicha), Jasenovci, Treblinke i ostale tvornice smrti bi i dalje i danas radili, jer je to bilo nedjeljivi dio ideologije i službene javne (kvazi)državne politike.

Niti jedna od masovnih "partizanskih" osveta neposredno nakon rata, nije sastavni dio niti ideologije (komunizma, socijalizma) niti dio službene javne politike. Čak ni grozne Staljinove čistke nemaju veze s tom ideologijom već nakaradnom primjenom iste tog i sličnih diktatora.

Ako ne možeš uvidjeti razliku, ili si glup ili hulja.

 

Neke povijesne činjenice:

Pavelić je izmišljen od strane njemačkih nacista; da nije njega, nacisti bi iz Bosne u Zg dovukli neku drugu marionetu, izdajnika+kolaboracionista kako bi provodio njihove bolesne, nakaradne planove.

Naprimjer, ustaše su uredno surađivali sa četnicima pod njemačkom i talijanskom okupacijom, gro je dokaza (dokumenata, fotografija) o tome. Nacisti (gazde) tu nisu vidjeli razliku a oni su određivali tko će im biti lakeji - marionete su morale slušati.

Službeni plan je bio, kao što znamo, zatrti sve "nearijevce" (u NDH trećinu pobiti, trećinu "prekrstiti" a trećinu protjerati/pustiti da pobjegne iirc).
Ono što je manje znano (a sad se revizionira) jest da je to uključivalo i Hrvate - Slavene uopće. "Riješenje" je bilo da, obzirom da Slavena ima "previše" pa bi ih bilo preskupo i prekomplicirano sve potaracati, a pošto će uvijek će biti potrebe za potrošnom radnom snagom, da se Slaveni (uključujući Hrvate!) ne pobiju "skroz" (samo 2/3) već pretvore u potrošne robove.

Sama ideja NDH je za naciste bila privremena: kao što znamo, Dalmaciju je Pavelić već poklonio talijanskim fašistima. Drugim riječima, ustaše su bili "korisni idioti" za Njemačke naciste. Njih i čitav narod bi kasnije "riješili".

 - - -

Praljkov senior je nakon 2. svj. rata spalio žive Franjevce (Hrvate) u Širokom Brijegu. To nema veze s ideologijama ni obranom od fašista.

Praljak junior je (su)odgovoran za Heliodrom, Dretelj itd konc logore. To nema veze s obrambenim ratom BiH ili Hrvatske, već je dio plana pokušaja uspostave fašistoidne "Herceg Bosne". Kao što je Jasenovac bio sastavni dio NDH.

Goli otok (implementacija političkih progona nakon rata) je povijesna "politička" greška, otprilike kao što su to Abu Graib, Guanatanamo itd danas. Ne po ideji, već po provedbi. Ali oni nisu (ili bar ne bi trebali biti) dio ideologije vladajućeg vrijednosnog sustava. Greške, a ne sastavnica.

 - - -

Da se barem malo vratimo na topic:

UKIP, odn. njegova bitna sastavnica koja je dovela do nakaradne Brexit situacije, također dijeli te nakaradne fašistoidne temelje: mit o "suverenitetu" i mit o "foreignersima" koji "zagađuju naciju".

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 17:01 (Zechina).
16 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Musk šalje u svemir i vraća nazad letjelice a likovi se raspravljaju o ustašama i partizanima. Ovdje će vječno vladati mentalitet a la afrička plemena.. 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Zechina kaže...
..

 

1. demantirao sam gore, i ponovit ću: antifašizam je civilizacijska tekovina, fašizam je nakaradna ideologija.

 ..

 

Neke povijesne činjenice:

Pavelić je izmišljen od strane njemačkih nacista; ..

 -obučavan u kampovima sjev.italije, fašisti-musolini... isti oni koji su prije mejsec u Rijeci veličali fašiste, kao i njihov premijer itd.

-nacizam je stvar holokausta, genocida, dok je fašizam onak, pol eu, zapad, recimo odgovor zapada na istočni komunizam od prije stoljeća.

 

-pri tome nije važno kako se neki režim ili ideologija naziva, zločini su zločini.. a ima ih svih boja, nisu ekskuziva jedne strane itd. .. i bilo bi vrijeme završiti s temom o pratizanima & ustašama, .. ili će prije brexit?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

 

 

Ma, Brexit je tema, slažem se drugovi, ali kada dolaze provokatori proturavati svoje "istine".

Kao oni svi su jednaki, bla, bla, oni se sada našli u nekoj tobože visoko moralnoj ulozi, dijeliti pamet, moral i što ti ja znam.

Mada je ova tema bliska sa problematikom Brexita i skretanjem dijela EU u ekstremno desno, odnosno neke oblike fašizma. 

 

Mislim po DE se opet napada Židove, kao nekada. A, tako je i počeo WII. 

Ustašidni grafiti po HR, prebijanje Srba u lokalnoj birtiji, Crnaca-gay sigurno ne može biti slučajno. Sve je to posljedica društva u kojem živimo. 

Revizija WWII, ozakonjen ustaški pozdrav u "posebnim" prilikama, skandiranja na stadionu, javne izjave neki političara, iskopavanje jama, te držanje nekakvih molitvenih seansi nad grobovima zločinaca,

istupi javnih osoba u korist ustaša, glorifikacija tzv. Domovinskog rata, itd.. Nikako ne može biti slučajno, nego u svrhu političke mafije da zavodi i truje vlastiti narod.

 

I onda netko dolazi, te veli najte se baviti tim temama, jer eto ljudi lete u svemir. 

Well, netko znači može širiti zlo i mržnju, a ja mu ne smijem na to uzvratiti?

Netko me želi upregnuti u svoja kola, da glasam, slušam i ratujem za njegove prizmene interese. 

Yeah, right!

 

SF-SN!

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
syncmaster245b kaže...

 Dafuq did I just read???

 

Da li si svjestan da ovolika kolicina netocnih informacije tesko se nalazi igdje, a kamoli na Bugovom forumu.

Ovo je strasno da netko moze ovoliko biti neuk i povrsan!

 Ma pusti, tip ima kratki spoj u glavi i lupa gluposti rafalnom paljbom, a kad ga pet puta pitaš da ti da link za neku tvrdnju, da ti link na kojem uopće nema onoga što tvrdi.

I onda lupa dalje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
syncmaster245b kaže...

 Dafuq did I just read???

Nisi jedini. Rijetko se viđa toliko gluposti u malo teksta.

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
syncmaster245b kaže...
Dafuq did I just read???

 čovjek je dokaz koliko je retardirana ova današnja internet superhik desnica, pazi njemu je pinoče super diktator... a ovo bezglavo obožavanje amerike je smiješno i sliči na mugshot kolinde pred ogradom bijele kuće

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
MadDogMattis kaže...

Pakt o ne napadanju između Hitlera i Staljina bio je na snazi do 22. lipnja 1941. godine kada je Njemačka napala SSSR.
Taj dan, po zapovijedi iz Moskve, hrvatski komunisti podižu ustanak koji se danas u Hrvatskoj obilježava kao Dan antifašističke borbe.

Razumiješ li ti uopće što je antifašizam?

 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

 

@MadDogMattis

 

Ovo za pakt Ribbnetrop-Molotov, to revizionisti jako vole spominjati. Međuutim, ne žele vidjeti pozadinu toga. Naime, Staljin je nudio široku koaliciju kontra Hitlera Zapadu, ali isti to nije htio. 

Bila su teška vremena, Rusija u teškom stanju, te se trebalo nekako snalaziti. Ionako je Hićo napao Ruse, a ne obratno. E, da isto tako treba napisati da su Rusi podnijeli najveću žrtvu u WWII preko 25 milijuna ljudi.

Oni su tjerali nazi bagru sve do Berlina, a mogli su da su htjeli stati na svoje granice. Te, nek se Evropa sama bakće sa Hitlerom.

Ovako su oslobodili pola Evrope.

Zapad je mirno gledao dok je Hićo uletio u Austriju, komada Češku i tome slično.

A za ulazak Rusije u Poljsku, to su ionako bili teritoriji Carske Rusije.

 

 

Kaj se tiče pletenica, ako je to istina, onda je to zločin. Međutim, jel' si kad vidio slike iz konc-logora nazi bagre? Znaš ljudi kada su u ljuti, bjesni i tome slično čine svakave stvari.

Nebesa možda praštaju, ali ljudi baš i ne. Ljudi baš i ne.

Za ovaj famozni popis koji navodiš...Gle, nisu partizani 4 godine ratovali kontra vrabaca. Nego, kontra okorjele bande. Ti su ljudi smjerali, planirali i izvodili terorističke akcije. 

Ne znam dal' znaš, ali jesi li vidio kako se danas vodeće svjetske velesile obračunavaju kontra terorista. Tako je radila i Jugoslavija. I da nisu roknuti samo HR teroristi, nego su među njima bile i druge nacije. 

Stoga i njih dodaj na popis.

 

Ovo kaj ti pišeš je u rangu ravne Zemlje, "starog HR pozdrava", te onih rasprava da su se konc-logorima svirala ozbiljna muzika. A, sve drugo tamo je eto bilo sporedno. Bitna je ta muzika.

 

 

MadDogMattis meni se čini da si ti neki mladi desničar željan dokazivanja, običan provokator ili fakat ne kužiš neke stvari.

I stoga bih ti savjetovao da se maniš izigravanja nekog junaka, te da si nađeš neku osobu sa kojom ćeš moći provesti ugodno vrijeme, a ne da braniš tu na Internetu A. Hitlera i njegovu ekipu sa mlohavim ćunama.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 1:18 (PzKpfw).
Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

 

https://www.theguardian.com/politics/2019/oct/22/what-just-happened-in-the-commons-and-whats-next-for-brexit

Najnovije: ništa se ne mijenja, formalno je prošlo drugo čitanje "Brexit deala" ali ne ubrzano kako je B. Johnson htio (= produženje status quo od EU bar do kraja siječnja 2020) i nema šanse da to parlament izglasa u konačnici. Eventualno, ako bi se nadopunilo sa amandmanima poput "zadržavanja bliskih ekonomskih veza sa EU", uvjetovanje drugim referendumom i sl. Ali čak i da amandmani nekako prođu, problem backstop vs DUP/ERG Spartans i dalje ostaje - nema većine.

Najvjerojatnije im idu vrlo skori opći izbori, pa tko živ tko mrtav. Društvo je podijeljeno i čak i nakon izbora teško da će itko imati stabilnu većinu.

Johnson naprosto igra na kartu da je svima pun kufer svega oko Brexita i da mnogi žele da noćna mora završi bilo kako.

 - - -

 

^  Srry, dečko je iskompleksirani trol, a mi smo budale jer smo se spustili na njegovu razinu i dali mu hrane. Jbg, "pametniji popušta" i prešućivanje nas je i dovelo do situacije da su moroni ne samo najglasniji već sad i etablirani dio društva.

Moja maksima je da zlo treba sasjeći u korijenu... ali zakasnili smo desetljećima.

Ovo je istina: došli smo do nivoa da mog sina prozivaju sa "Da ti je tata bio u domovinskom ratu, znao bi da je Tompson obranio Hrvatsku".

(fact check: od tog momka tata NIJE bio u dom. ratu; Tompson je ratni profiter i porezni utajivač i NIJE bio u dom. ratu, tek je 90-neke odslužio skraćeni, civilni vojni rok u Drnišu. Ja sam HRVI, dragovoljac 91, Vukovarska brigada).

Moroni, čak i na ovom forumu, ne samo da ne razlikuju antifašizam od npr komunizma, već i ne shvaćaju da "komunisti", "Jugoslaveni" i sl. danas de facto ne postoje. Postoji samo dio zajedničke povijesti koji je takav kakav je, ali bi danas nakaradni galofak pilići (koje bi "pravi arijevac" odmah istrijebio :D ) orvelijanski mijenjali povijest i civilizacijske gubitnike silom pretvorili u pobjednike.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 1:48 (Zechina).
8 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Zadnji offtopic ovdje od mene:

Zaboravih napisati bitno: partizanski pokret ovdje je bio najorganiziraniji, najmasovniji antifašistički pokret u ww2 u Europi uopće. To je i poveznica antifa i partizana.

Ono čega se pametan srami, budala se time ponosi (> fašizam). No vrijedi i obrnuto: ono čime se pametan ponosi, budala se toga srami ( > antifašizam).

 
3 2 hvala 1
7 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
PzKpfw kaže...

 

@MadDogMattis

 

Ovo za pakt Ribbnetrop-Molotov, to revizionisti jako vole spominjati. Međuutim, ne žele vidjeti pozadinu toga. Naime, Staljin je nudio široku koaliciju kontra Hitlera Zapadu, ali isti to nije htio. 

Bila su teška vremena, Rusija u teškom stanju, te se trebalo nekako snalaziti. Ionako je Hićo napao Ruse, a ne obratno. E, da isto tako treba napisati da su Rusi podnijeli najveću žrtvu u WWII preko 25 milijuna ljudi.

Oni su tjerali nazi bagru sve do Berlina, a mogli su da su htjeli stati na svoje granice. Te, nek se Evropa sama bakće sa Hitlerom.

Ovako su oslobodili pola Evrope.

Zapad je mirno gledao dok je Hićo uletio u Austriju, komada Češku i tome slično.

A za ulazak Rusije u Poljsku, to su ionako bili teritoriji Carske Rusije.

 

 

Kaj se tiče pletenica, ako je to istina, onda je to zločin. Međutim, jel' si kad vidio slike iz konc-logora nazi bagre? Znaš ljudi kada su u ljuti, bjesni i tome slično čine svakave stvari.

Nebesa možda praštaju, ali ljudi baš i ne. Ljudi baš i ne.

Za ovaj famozni popis koji navodiš...Gle, nisu partizani 4 godine ratovali kontra vrabaca. Nego, kontra okorjele bande. Ti su ljudi smjerali, planirali i izvodili terorističke akcije. 

Ne znam dal' znaš, ali jesi li vidio kako se danas vodeće svjetske velesile obračunavaju kontra terorista. Tako je radila i Jugoslavija. I da nisu roknuti samo HR teroristi, nego su među njima bile i druge nacije. 

Stoga i njih dodaj na popis.

 

Ovo kaj ti pišeš je u rangu ravne Zemlje, "starog HR pozdrava", te onih rasprava da su se konc-logorima svirala ozbiljna muzika. A, sve drugo tamo je eto bilo sporedno. Bitna je ta muzika.

 

 

MadDogMattis meni se čini da si ti neki mladi desničar željan dokazivanja, običan provokator ili fakat ne kužiš neke stvari.

I stoga bih ti savjetovao da se maniš izigravanja nekog junaka, te da si nađeš neku osobu sa kojom ćeš moći provesti ugodno vrijeme, a ne da braniš tu na Internetu A. Hitlera i njegovu ekipu sa mlohavim ćunama.

 To nema nikakve veze, činjenica je da partizani idu u šumu tek kad Hitler napada SSSR.

Rusi su bagra kao i nacisti, njihovo bolesno silovanje žena pri "oslobađanju" gradova je zgrozilo sve strane.

Da vidio sam logore i to je odvratno, bio više puta u logorima i na stratištima od obje strane.

Evo ti malo o pletenicima za koje sumnjas da je istinita:



Hitlera ne branim i gadi mi se jednako kao Staljin.

Zechina kaže...

 

^  Srry, dečko je iskompleksirani trol, a mi smo budale jer smo se spustili na njegovu razinu i dali mu hrane. Jbg, "pametniji popušta" i prešućivanje nas je i dovelo do situacije da su moroni ne samo najglasniji već sad i etablirani dio društva.

Moja maksima je da zlo treba sasjeći u korijenu... ali zakasnili smo desetljećima.

Ovo je istina: došli smo do nivoa da mog sina prozivaju sa "Da ti je tata bio u domovinskom ratu, znao bi da je Tompson obranio Hrvatsku".

(fact check: od tog momka tata NIJE bio u dom. ratu; Tompson je ratni profiter i porezni utajivač i NIJE bio u dom. ratu, tek je 90-neke odslužio skraćeni, civilni vojni rok u Drnišu. Ja sam HRVI, dragovoljac 91, Vukovarska brigada).

Moroni, čak i na ovom forumu, ne samo da ne razlikuju antifašizam od npr komunizma, već i ne shvaćaju da "komunisti", "Jugoslaveni" i sl. danas de facto ne postoje. Postoji samo dio zajedničke povijesti koji je takav kakav je, ali bi danas nakaradni galofak pilići (koje bi "pravi arijevac" odmah istrijebio :D ) orvelijanski mijenjali povijest i civilizacijske gubitnike silom pretvorili u pobjednike.

 FACT CHECK: Među glazbenicima koji su 90-ih bili punoljetni u Registru se nalazi Marko Perković Thompson koji je u borbenom sektoru proveo 969 dana.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/koji-su-se-estradnjaci-nasli-u-registru-branitelja-20121220

I ovo nije napisao neki desničarski portal nego - tportal. Podaci provjereni za razliku od tvojih.

Znači - LAŽEŠ !

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 2:24 (MadDogMattis).
8 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
MadDogMattis kaže...

 FACT CHECK: Među glazbenicima koji su 90-ih bili punoljetni u Registru se nalazi Marko Perković Thompson koji je u borbenom sektoru proveo 969 dana.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/koji-su-se-estradnjaci-nasli-u-registru-branitelja-20121220

I ovo nije napisao neki desničarski portal nego - tportal. Podaci provjereni za razliku od tvojih.

Znači - LAŽEŠ !

 

Dečko, skini mi se. Nažalost, imam neke familijske veze sa Markicom pa znam i previše. Nađi mi JEDNOG (a da nije lažov iz njegove vukojebine) kod kojeg je Markica bio na položaju. Ne računa se to kad je janjce i cugu nosio dečkima naokolo (da, to je doista radio, u uniformi -ali neslužbeno).

 

Glede registra, nabijem i tebe i registar od "pola milijuna branitelja" - meni su izbrisali cca 9 mjeseci "staža" (kako bi bagra mogla dobiti stanove i kredite), 3 sam uspio vratiti jer sam slučajno imao doznake, a onda mi je hitro na moj arhiv stavljeno "vojna tajna"??? Ispada da uopće nisam bio '91, i još imam "rupu" od 4 mjeseca u '92???

Btw, meni piše da sam tamo ranjen po "glavi i rukama" - a ranjen sam po nogama. Čak i položaj ranjavanja je netko reinterpretirao - jedino je datum točan.

 

Glupsone, znaš li da je ta "thompsonka" koju je Markica furao okolo kupljena na vojnom otpadu (za potrebe snimanja spota), to je oružje iz 2. svjetskog rata i za njega uglavnom nema municije (osim "zaostale" - nije NATO)? Mi nismo imali municije, a njemu je MO valjda specijalno kupovalo nestandardnu municiju 3 godine?  

Znaš li da su "Čavoglave" ukradena partizanska koračnica ("Sivi sokole")? Znaš li da je "Iza devet sela" ukrao od ABBE  ("Super Trooper")?

Idi trolati negdje drugdje. I uzmi aluminijski mač kao i Markica pa vitlaj naokolo.

16 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
PzKpfw kaže...

 


 

Mislim po DE se opet napada Židove, kao nekada. A, tako je i počeo WII. 

Ustašidni grafiti po HR, prebijanje Srba u lokalnoj birtiji, Crnaca-gay sigurno ne može biti slučajno. Sve je to posljedica društva u kojem živimo. 

Revizija WWII, ozakonjen ustaški pozdrav u "posebnim" prilikama, skandiranja na stadionu, javne izjave neki političara, iskopavanje jama, te držanje nekakvih molitvenih seansi nad grobovima zločinaca,

istupi javnih osoba u korist ustaša, glorifikacija tzv. Domovinskog rata, itd.. Nikako ne može biti slučajno, nego u svrhu političke mafije da zavodi i truje vlastiti narod.


 

 

Čitam temu i aktivno pratim, ali nisam ništa pisao do sada i nažalost moram u offtopic, ali šta te nije sram ovo napisati?

 

Nijedan rat nije čist i to je zlo, ali ovako nešto napisati je dno dna.

Koristite blage riječi i jake argumente
14 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

@BijesnoPseto - sve bolje ti pristaje nadimak...

 

"Rusi su bagra kao i nacisti" - to je rasizam, jer u Crvenoj Armiji radnika i seljaka, nisu bili samo Rusi, te tvoja rečenica znači da te etnička pripadnost kvalificira za taj zločin.....

 

ovo o samo njihovom silovanju, je također laž, oni su vjerojatno najviše silovali, ali su silovali SVI... jer se u ratu gubi ljudskost i poživinči se...

 

je li i to ratni zločin - JE!

 

a sad moderatoru, daj zbilja zaključaj temu, ili bar čisti sve o "ustašama i partizanima"...

 

govorimo o fefljavom debilčeku BoJou i ekipi...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Stric_Jura kaže...

..

 

a sad moderatoru, ..

 

 -moderator? što je to?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

izgleda da je to isto izumrla vrsta...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
MadDogMattis kaže...
 To nema nikakve veze, činjenica je da partizani idu u šumu tek kad Hitler napada SSSR.


Rusi su bagra kao i nacisti, njihovo bolesno silovanje žena pri "oslobađanju" gradova je zgrozilo sve strane.

Da, partizani se izorganizirali isti dan, kao čuli su pa ajmo.

Rusi isti kao nacisti? Nevjerojatno...

Silovanje žena s ruske strane je gadnije od američke ili britanske? Ili je samo pitanje broja?

Nije bilo te vojske koja nije radila sranja, bez obzira bili u pitanju Rusi, Ameri, Hrvati... Pitanje je samo zašto se ratuje, a pobjednici definiraju što je dobro, a što loše.

14 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Dajte stanite više, oću čitati o Brexitu ovdje.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
EZY-E kaže...

Dajte stanite više, oću čitati o Brexitu ovdje.

Istina.

Ali, eto, sve isto.

Da bacimo kakvu kladionicu? Ono, pada vlada, idu van do tog i tog datuma, novi referendum...

7 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Old Iggy kaže...

Pitanje je samo zašto se ratuje, a pobjednici definiraju što je dobro, a što loše.

 a što da su nacisti pobijedili? što bi ti onda bilo loše a što dobro?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
16 godina
online
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Louis Pluto kaže...
Old Iggy kaže...

Pitanje je samo zašto se ratuje, a pobjednici definiraju što je dobro, a što loše.

 a što da su nacisti pobijedili? što bi ti onda bilo loše a što dobro?

A što misliš?

Pa definirali su u svim okupiranim državama. Zato antifašizam i jest jedna od najpozitivnijih stvari u povijesti čovječanstva.

7 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Old Iggy kaže...

A što misliš?

Pa definirali su u svim okupiranim državama. Zato antifašizam i jest jedna od najpozitivnijih stvari u povijesti čovječanstva.

 ispada po tebi da je onaj tko pobjedi najveći moralni autoritet, što bi značilo da bi nacističke ideje da su nacisti danas na vlasti bile dobre a antifašističke loše i da bi to svi trebali prihvatiti... ciljam na nešto drugo, misliš li da se poratni zločini saveznika nisu trebali kažnjavati koliko god njihove antifašističke ideje bile dobre?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 13:24 (Louis Pluto).
7 godina
offline
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Zechina kaže...

 

Dečko, skini mi se. Nažalost, imam neke familijske veze sa Markicom pa znam i previše. Nađi mi JEDNOG (a da nije lažov iz njegove vukojebine) kod kojeg je Markica bio na položaju. Ne računa se to kad je janjce i cugu nosio dečkima naokolo (da, to je doista radio, u uniformi -ali neslužbeno).

 

Glede registra, nabijem i tebe i registar od "pola milijuna branitelja" - meni su izbrisali cca 9 mjeseci "staža" (kako bi bagra mogla dobiti stanove i kredite), 3 sam uspio vratiti jer sam slučajno imao doznake, a onda mi je hitro na moj arhiv stavljeno "vojna tajna"??? Ispada da uopće nisam bio '91, i još imam "rupu" od 4 mjeseca u '92???

Btw, meni piše da sam tamo ranjen po "glavi i rukama" - a ranjen sam po nogama. Čak i položaj ranjavanja je netko reinterpretirao - jedino je datum točan.

 

Glupsone, znaš li da je ta "thompsonka" koju je Markica furao okolo kupljena na vojnom otpadu (za potrebe snimanja spota), to je oružje iz 2. svjetskog rata i za njega uglavnom nema municije (osim "zaostale" - nije NATO)? Mi nismo imali municije, a njemu je MO valjda specijalno kupovalo nestandardnu municiju 3 godine?  

Znaš li da su "Čavoglave" ukradena partizanska koračnica ("Sivi sokole")? Znaš li da je "Iza devet sela" ukrao od ABBE  ("Super Trooper")?

Idi trolati negdje drugdje. I uzmi aluminijski mač kao i Markica pa vitlaj naokolo.

 Ajde skini nam se ti, sad kad ti netko savi dokaze onda od sebe radis branitelja i tvrdiš da imaš rodbinsku vezu sa Thompsonom pa znaš da on nije bio u ratu iako je bio, iako je jedan od onih koji su ušli u oslobođeni Knin.

Ovdje si pokazao da si jedan obični lažov i muljator. najobičnija fake news hulja.

Većina oruzja je bila iz WW2 a čak sam i doma do nedavno imao Heklericu iz WW2 od mog oca dragovoljca.

Znaš li ti glupsone da je on dobio nadimak po tome jer je prije nego sto je snimio spot i pjesmu kod sebe imao pušku Thompson. znači OPET - LAŽEŠ !

Proziran si. I jadan.

Dodinho kaže...

 

Čitam temu i aktivno pratim, ali nisam ništa pisao do sada i nažalost moram u offtopic, ali šta te nije sram ovo napisati?

 

Nijedan rat nije čist i to je zlo, ali ovako nešto napisati je dno dna.

 To ti je njihov obrazac, to je njihovo misljenje o ovom ratu i ovoj državi, još uvijek plaču za prošlim sistemom samo ih je strah to jasno reći.

Samo sreća naša što mlade generacije imaju potpuno drugačije razmišljanje. I njima se teško može prodati priča da su "lijepa li si", "čavoglave" i "geni kameni" fašističke pjesme ;)

Budućnost je na nama a njima ostaje da plaču i glume heroje po forumima :D

16 godina
online
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
Louis Pluto kaže...
Old Iggy kaže...

A što misliš?

Pa definirali su u svim okupiranim državama. Zato antifašizam i jest jedna od najpozitivnijih stvari u povijesti čovječanstva.

 ispada po tebi da je onaj tko pobjedi najveći moralni autoritet, što bi značilo da bi nacističke ideje da su nacisti danas na vlasti bile dobre a antifašističke loše i da bi to svi trebali prihvatiti... ciljam na nešto drugo, misliš li da se poratni zločini saveznika nisu trebali kažnjavati koliko god njihove antifašističke ideje bile dobre?

Problem i je u tome što pobjednici pišu povijest. Jesu li Nijemci imali problema s nacističkim zakonima dok im je sve išlo na ruku? Eno, demonstracije bile svaki dan po Berlinu.

Ima li i onda i danas itko ikakvih iluzija da su nacisti isključivo "loši" ili saveznici "dobri"? Nimalo. I onda i danas se zna da niti jedna strana nije bila apsolutno čista, i Rusi i ostali su imali kazne za to (dapače smrtne), nešto malo ljudi je kažnjeno no to je sve jako mali dio.

Kroz povijest je taj dio priče uvijek dobrim dijelom "pometen pod tepih", kako u WWII tako i u Domovinskom ratu, a tako će biti i ubuduće. Nikom ne pada na pamet ići sve kažnjavati, kao što se neće kažnjavati ni svaki pripadnik poraženih zato jer je sudjelovao u ratu. Obično nakon takvih stvari kreću amnestije jer je rat drugačiji od mira.

Stoga niti jedna strana nije "do kraja" kažnjavala niti je ikome to palo na pamet. Bio to predsjednik SAD (radi konclogora za Japance) bio ruski seljak ili bosanski partizan.

14 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Heklerica iz 2SR?

 

Heklerica u Rvata je G3 a to je nakon 2 SRa, većina ih je turskih, tu i tamo portugalska... dječko...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d
MadDogMattis kaže...


Većina oruzja je bila iz WW2 a čak sam i doma do nedavno imao Heklericu iz WW2 od mog oca dragovoljca.

 Kažeš, heklericu iz WWII?

16 godina
offline
Što mislite - hoće li UK do kraja mjeseca d

Ovo je sjajno

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice