Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

poruka: 22
|
čitano: 7.093
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Student riješio misterij mjehurića star 100 godina".
15 godina
offline
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

i meni su se u kadi povremeno stvarali "masažni" mjehurići a nemam yakuzu (gokudō). trebale su mi godine i godine da to povežem s prehranom prije namakanja i stakleničkim plinovima.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
Ne razumijem misteriju, a ni ovo objašnjenje. U uskoj cjevčici, ako postoji mjehurić koji hoće ići gore, znači da iznad njega postoji tekućina koja treba istovremeno ići dolje. Zbog površinske napetosti tekućina ne može biti tanka koliko bi trebala da se mimoiđe sa zrakom i zato ostaje iznad njega.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

To je znanost,nema veze ako ne razumijes.

 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

A kaj to ima veze z pumpom za bicikljin?

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

I sto sad? Kako nastaviti studij poslije ovoga...

 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

Najbolji su mi forum znanstvenici koji rješavaju stogodišnje misterije u nekoliko udaraca po tipkovnici dok ispijaju kavu - onak usput. 

Moj PC  
22 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

Student nije zapalio žito!

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
Pa ja sam napisao da ne razumijem objašnjenje i naveo svoje shvaćanje problema. Sad mi ti slobodno objasni u čemu griješim i kako zapravo stoje stvari.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
online
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

"Ovo istraživanje spada u fundamentalna otkrića ali se može primijeniti u mehanici fluida na nanometarskoj razini, pogotovo kod bioloških sustava – kažu iz EPFL-a."

 

Mislim da je trebalo pisati "Ovo istraživanje NE spada u fundamentalna otkrića ali..."  ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

 

"Student došao do SENZACIONALNOG otkrića! Tajna koja je zbunjivala najveće znanstvenike stotinu godina konačno otkrivena!!"

 

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
A sad, Wassime, natrag u geto ... jer bijelci to znaju bolje.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 5 hvala 0
5 godina
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

"Student došao do SENZACIONALNOG otkrića! Tajna koja je zbunjivala najveće znanstvenike stotinu godina konačno otkrivena!!"

 

 

  Promatranja su pokazala kako je ispravna bila teorija postavljena 1960-ih godina, a koja kaže da se između mjehura plina i stijenke cjevčice stvara tanki film tekućine.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
8 godina
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
Visak kaže...
Pa ja sam napisao da ne razumijem objašnjenje i naveo svoje shvaćanje problema. Sad mi ti slobodno objasni u čemu griješim i kako zapravo stoje stvari.

 

Ja mislim da si skroz u pravu. Površinska napetost i otpor između plina i stijenke - upravo to. Na prvu glupo zvuči da neki fluid radi otpor, ali gustoća tekućine u odnosu na gustoću plina je upravo to - "kajla", koja (kao što si dobro primjetio) gravitacijski "zapinje" u suprotnom smjeru od smjera plina.

 

U biti, samo je trebalo dokazati da između stijenke i plina postoji "film" tekućine.

Sad, jbg, ja sam ovdje general poslije bitke, ali meni to tako izgleda, ako nešto propuštam, ispravite me.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
Mali broj znanstvenika se bavio potvrdjivanjem te teorije. Ovaj student je nasao nacin da to izmjeri/snimi i potvrdi postojecu teorije. Sto je dobra stvar, ali nije misterija i fundamentalno otkrice kako pisu klikbejt kvazi novinari.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
Visak kaže...
Ne razumijem misteriju, a ni ovo objašnjenje. U uskoj cjevčici, ako postoji mjehurić koji hoće ići gore, znači da iznad njega postoji tekućina koja treba istovremeno ići dolje. Zbog površinske napetosti tekućina ne može biti tanka koliko bi trebala da se mimoiđe sa zrakom i zato ostaje iznad njega.

 Pa to i je bila jedna od teorija, a on je sada prvi uspio eksperimentalno dokazati.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
Antiseptik kaže...
A sad, Wassime, natrag u geto ... jer bijelci to znaju bolje.

 Šta je pisac želio reći?

 

 

scientia est potentia
12 godina
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
Sve ja to kontam ( valjda?! ) al, zašto kad u vodi prdnem mjehurići po gaćama idu prema gore ?
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

obrisan post, stavljen u krivu temu

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 7:52 (croatianchemist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina
Svojstva vode u tankim, a posebice ovako tankim (nanometarskim) slojevima stubokom se mijenjaju. Tako se voda u kapilari mrzne pri nižoj, a vrije pri višoj temperaturi. To je zbog toga što voda nije naprosto spoj vodika i kasika, nego - zapravo - polimer molekula H2O.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
@ alien

S obzirom da je u drugoj temi rasistički komentar (doduše o socijalno ugroženim građanima i romima) doživio ovacije, očekivao sam barem 60-70 palaca gore.
Ovako (a i onako) se radilo samo o podjebavanju bijelih ibermenša. No, to je sarkazam koji vama "intelektualcima" ne dopire do kore.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2019 11:50 (Antiseptik).
16 godina
offline
Student riješio misterij mjehurića star 100 godina

Kad ne znaš za bolje, onda se veseliš i otkrivanju tople vode po 'ko zna koji put.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Student riješio misterij mjehurića star 100 go
Antiseptik kaže...
@ alien

S obzirom da je u drugoj temi rasistički komentar (doduše o socijalno ugroženim građanima i romima) doživio ovacije, očekivao sam barem 60-70 palaca gore.
Ovako (a i onako) se radilo samo o podjebavanju bijelih ibermenša. No, to je sarkazam koji vama "intelektualcima" ne dopire do kore.

 Sarkazam ne ispunjava svrhu ako ga jedino razumije njegov pripovjedač.

 

 

Proradi na svom sarkazmu, pa da i nama "intelektualcima" dopre do kore...

scientia est potentia
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice