Supernove mogu ostaviti tragove u godovima drveća

poruka: 4
|
čitano: 2.349
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Supernove mogu ostaviti tragove u godovima drveća ".
14 godina
offline
Supernove mogu ostaviti tragove u godovima drveća

Taj gospodin sa smiješnim imenom C-14 stvarno je koristan u znanosti, svašta doznadosmo.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Supernove mogu ostaviti tragove u godovima drveća

ovo objašnjava zbog čega su se kradljivci drva za ogrjev na sljemenu branili istraživanjem eksplozija supernovih i čisto znanstvenim motivima. poznato je, naime, kako grab i bukva bolje griju oplemenjeni eksplozijama supernovih u susjedstvu, dajući cjepanimama onaj svojstven štih tinjanjan još dugo nakon paljenja. jednako je poznato i kako se često do panja ne može doći drugačije nego piljenjem stabla, što jednako na biljku, motornu pilu i kradljivca ostavlja duboke emocionalne tragove, prema snazi jednake onima od eksplozije supernove. u susjedstvu. kad već govorimo o susjedstvu, neki moji susjedi (bliže od supernovih) još griju na drva. ovaj napis promaknuo ih je znanstvenike par excellence i brižne connoisseure cjepanica, koje sad ručno odabiru uz uporabu povećala te u rukavicama, hvatajući bilješke. osobito aktivno u ovom znanstvenom projektu sudjeluje gopođa dragica, s broj 42. uvjerava me kako postoje statistički relevantne osnove za ozbiljan znanstveni rad jer se grof vakula prenerazio kavenim talogom na dnu šalice, svizac je vidio svoju sjenu i indijanci su prikupljali drva još ljetos, na discovery channelu. eto, iako su mjere sve strože, i mi možemo pridonijeti napretku astronomije, biologije i fizike, sve o istom trošku. za domaću zadaću.  

 

(ovaj blesavi komentar je u potpunosti usklađen sa smislom i svrhom napisa na koji se odnosi)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 16:36 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Supernove mogu ostaviti tragove u godovima drveća

"Brakenridge je analizirao godove drveća iz posljednjih 40 tisuća godina". Meni nije jasno koje drveće može opstati 40 tisuća godina.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Supernove mogu ostaviti tragove u godovima drv

Zaleđeno, u jantaru, u skorenoj magmi itd.

Naravno, nije on nužno ima te ostatke doma, možda je samo uspoređivao dostupne snimke istih ili nekaj.

(ili sam totalno zabrijao i omašil ceo fudbal )

 

Edit: drug Ajar, ovaj post je Inception level, dati nekome za zadaću Cachyevu zadaću, a da dotični nije Cauchy 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 13:11 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice