Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

poruka: 43
|
čitano: 10.271
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre".
7 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
ako je to integrirani mlinac onda je stvarno wow deal
16 godina
moderator
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
dabar_solta_V2 kaže...
ako je to integrirani mlinac onda je stvarno wow deal

 

Je, s burr konusima. Mlinac je srednja klasa, ostatak aparata je vrh (naravno, unutar kategorije do 1000 eura)  Nema tog "najbolji espresso aparat do $1000" izbora u kojemu nije ili prvi, ili među prva tri.

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Hvala, Ocekivao sam nesto drugo ... inace posjedujem Rocket Espresso Giotto Type V + mlin Quamar M80, kupljeno sve novo za cca 1.350€ sto je izuzetno povoljno.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Šuštinjo može li koja rečenica o Aeropressu pls? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

 

 

Hvala na epizodi, Davor ima stav i moto koji izuzetno cijenim i nastojim zivjeti, a bome ocekujem i od drugih -

sto god radio, - vozio taksi, prodavao povrce, programirao softver za nuklearni reaktor - radi to cestito ili se mani corava posla!

 

Davore, ako nisi cuo svoju himnu ;-) 

 

moramo da popijemu jednu kafu, mi ovako na skajpu :-)

 

poz!

 

 
0 1 hvala 1
16 godina
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Bas sam se nadao da ce biti malo rjeci i o audiu, ali vrlo zanimljivo i informativno bez obzira ...

 

Koji je to entry level expresso aparat za 1.5-2k kn?

Ja sam na nespresso kapsulama, narucivao bezbroj vrsta al sve su vrlo osrednje.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Gaggia classic Pro ~ novi model. Malo je iznad budzeta ali ako zelis pravi espresso ....
16 godina
moderator
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
ena kaže...
Hvala, Ocekivao sam nesto drugo ... inace posjedujem Rocket Espresso Giotto Type V + mlin Quamar M80, kupljeno sve novo za cca 1.350€ sto je izuzetno povoljno.

 

Opako! To je za dvije-tri stepenice iznad mojeg trenutačnog setupa  Ako ću u nekom trenutku mijenjati aparat, gotovo ću sigurno ići na nešto od Rocketa, jer izgledaju iznimno uvjerljivo, a i ekstremno su hvaljeni posvuda.

 

Knez_007 kaže...

Šuštinjo može li koja rečenica o Aeropressu pls? 

 

Not my cup of tea (coffee)  Ne mogu ti ništa pametno reći - nisam fan tako skuhane kave. Međutim, znam da mnogi jesu, stoga samo naprijed 

 

hudo kaže...

Bas sam se nadao da ce biti malo rjeci i o audiu, ali vrlo zanimljivo i informativno bez obzira ...

 

Koji je to entry level expresso aparat za 1.5-2k kn?

Ja sam na nespresso kapsulama, narucivao bezbroj vrsta al sve su vrlo osrednje.

 

I ja sam se nadao da će biti malo riječi o audiu  Za ulazak u svijet espressa ti može poslužiti već nešto tipa DeLonghi Dedica. Nije bez mana, ali skuhat će korektan espresso. Ako se navučeš, s vremenom ćeš skužiti da ne možeš dobiti 100% iz zrna i poželjeti ići na nešto bolje. Ako možeš navući budžet malo više, uzmi novu Gaggiu Classic. To je aparat kojeg ćeš potencijalno koristiti dok si živ (ili dok se ne raspadne). Košta 3.000 kuna i prodaje ga, primjerice, Prometaroma (http://www.prometaroma.hr/default.aspx?id=299). Kod njih ga možeš i servisirati/održavati - odlično servisiraju te isključivo kod njih godinama nosim sve svoje aparate.

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
Davor kaže...

hudo kaže...

Bas sam se nadao da ce biti malo rjeci i o audiu, ali vrlo zanimljivo i informativno bez obzira ...

 

Koji je to entry level expresso aparat za 1.5-2k kn?

Ja sam na nespresso kapsulama, narucivao bezbroj vrsta al sve su vrlo osrednje.

 

I ja sam se nadao da će biti malo riječi o audiu  Za ulazak u svijet espressa ti može poslužiti već nešto tipa DeLonghi Dedica. Nije bez mana, ali skuhat će korektan espresso. Ako se navučeš, s vremenom ćeš skužiti da ne možeš dobiti 100% iz zrna i poželjeti ići na nešto bolje. Ako možeš navući budžet malo više, uzmi novu Gaggiu Classic. To je aparat kojeg ćeš potencijalno koristiti dok si živ (ili dok se ne raspadne). Košta 3.000 kuna i prodaje ga, primjerice, Prometaroma (http://www.prometaroma.hr/default.aspx?id=299). Kod njih ga možeš i servisirati/održavati - odlično servisiraju te isključivo kod njih godinama nosim sve svoje aparate.

 

Sto treba neko redovito odrzavanje u servisu? Ja sam u Dublinu, pa cu probati naci nesto blize ...

Al stavljam ga na watch listu, i ako ova nadolazeca ekonomska kriza ne pokosi i nas informaticarske baustelce (vec pocela odpustanja i smanjenja placa ovdje), uzimam Gaggiu jer bi to trebalo trajat godinama, a dosta mi je vise trazenja dobrih nespresso kapsula!

~~ sound sommelier ~~
16 godina
moderator
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
hudo kaže...

 

Sto treba neko redovito odrzavanje u servisu? Ja sam u Dublinu, pa cu probati naci nesto blize ...

Al stavljam ga na watch listu, i ako ova nadolazeca ekonomska kriza ne pokosi i nas informaticarske baustelce (vec pocela odpustanja i smanjenja placa ovdje), uzimam Gaggiu jer bi to trebalo trajat godinama, a dosta mi je vise trazenja dobrih nespresso kapsula!

 

Ako ga čistiš redovito (jednom u 2-3 mjeseca), u servis ćeš ga nositi jednom godišnje ili rjeđe (na čišćenje). Ako u njega stavljaš filtriranu vodu koja nije iz pipe, neće ti se stvarati nikakav kamenac i tada ćeš ga servisirati max jednom u dvije-tri godine (opet čišćenje).

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Ima neki hint po kojem zaključiš da je vrijeme za servis ili to na oko, po osjećaju za filing?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 15:37 (Danny_HR).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog espre

Davor ovo kosta kao Gaggia, lokalni ducan, jel ok:

https://powercity.ie/product/ESAM42

?

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 17:06 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Šuštinjo otkriva tajne spravljanja savršenog e
hudo kaže...

Davor ovo kosta kao Gaggia, lokalni ducan, jel ok:

https://powercity.ie/product/ESAM42

?

 

Da, DeLonghi Magnifice su OK aparati.

Never put Dolby on snake detectors.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice