Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

poruka: 169
|
čitano: 25.444
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte".
7 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Sječam se rješenja AI iz jedne serije.

Previše ljudi a premalo hrane.

Rješenje: Sutra smanjiti populaciju na 50%.

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Nekak sam prilično uvjeren da bi državi bolje išlo da se na recimo 3 godine ukine kompletno sabor, vlada, predsjednik, županije, općine... Hebo me pas ako čistom inercijom ne bi stvari išle na bolje...

Moj PC  
34 1 hvala 0
15 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

kad bismo čitavu vladajuću "garnituru" zamijenili pacijentima iz vrapča, siguran sam da nitko (pa ni oni) ne bi primijetili razliku. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 16:56 (Ajar).
Moj PC  
17 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Ma i toster bi bolje vladao od tih ljigavaca

 
14 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
Politicari i politika su rak rana civilizacije. Paraziti koji rade stetu drustvu i ljudima koji su ih odabrali. Trebalo bi uvesti zakone da bavljenje politikom nosi kriminalnu odgovornost a ne da rade sranja i kradu a kazna je da izgube izbore pa ne mogu krasti do novog mandata.

Kad bi za politicare uveli smrtnu kaznu onda bi politika funkcionirala ali oni sigurno ne budu rezali granu na kojoj sjede.
15 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

-ja odgovore čitam sasvim drugačije.. i nekim čudom, još uvjek prevladava razum. U lalalandu (niskozemska) su već u opasnoj zoni ili ukupno četvrtina. Za sad smo mirni. .. (?)

odnosno, ako je četvrtina za, tad su tri četvrtine protiv. Samo protivnici demokracije mogu relativizirajući navijati za manjinu koja ima neki skriveni plan, ljude guštere, korporacije i sl.

 

ai je kranje glup, algoritam, ništa više. Pravila koja netko postavi su upravo ona koja on želi, jel to tetris ili kamatna stopa.. a tko želi nadnacionalne države? financijski biz-korporacije. Razmisliti treba malo, ne baš ko šaran na kukuruz.. jer sve može zvučati-izgledati privlačno, too good to be true, -tad obično nije istina, false.

-ne treba mješati korupciju i ljudske mane s ljudskim rodom, razumom.. to je banaliziranje jednako kao ono saborsko o cijeni kile mozga u doba dojčmaraka.. ljudski um je daleko više-veći-važniji kao i sloboda, pa time i mogućnost greške, kriminala i sl. To je banaliziranje (sad ću karikirati), jednako kao da sad sve ljude strpamo u zatvor, jer.. (nešto mogu..). Ljudi su nezamjenjivi kao ljudi, roboti su smao strojevi, ai je glup. Postaviti glupi algoritam tetrisa za npr premijera ili sudca je ultimativna gluparija koju mogu smisliti samo hipsteri na opijatima.. i bankari. :) Naravno, oni će podržati takvu studiju, lobirati.. i možete očekivati da će uskoro i to zaživjeti. Ne zato jer je dobro, nego jer je tako odlučio ''novac''. .. a tad je možda kasno.

 

-imate UM, kortite ga, ne omalovažavajte ga, važniji je od mobača, calculatora i sl. no konzumerizam ima drugačiji cilj... a jel to u interesu ljudi?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
6 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
Tauri kaže...

Sječam se rješenja AI iz jedne serije.

Previše ljudi a premalo hrane.

Rješenje: Sutra smanjiti populaciju na 50%.

 Thanos i amen :)

 

Inace sve ankete su lazne. Kaze 25% europljana, da mi je znati kako su mene a da ne znam pitali o ovome...  #fakenews

16 godina
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
Fućkaš to kaj pojedinci imaju mozak kad je većina čovječanstva glupa ko k...., a većina bira. Evo vidjeli smo odabir Trumpa u SAD-u.
King in the castle, king in the castle ...
7 godina
protjeran
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
ihush kaže...

-ja odgovore čitam sasvim drugačije.. i nekim čudom, još uvjek prevladava razum. U lalalandu (niskozemska) su već u opasnoj zoni ili ukupno četvrtina. Za sad smo mirni. .. (?)

odnosno, ako je četvrtina za, tad su tri četvrtine protiv. Samo protivnici demokracije mogu relativizirajući navijati za manjinu koja ima neki skriveni plan, ljude guštere, korporacije i sl.

 

ai je kranje glup, algoritam, ništa više. Pravila koja netko postavi su upravo ona koja on želi, jel to tetris ili kamatna stopa.. a tko želi nadnacionalne države? financijski biz-korporacije. Razmisliti treba malo, ne baš ko šaran na kukuruz.. jer sve može zvučati-izgledati privlačno, too good to be true, -tad obično nije istina, false.

-ne treba mješati korupciju i ljudske mane s ljudskim rodom, razumom.. to je banaliziranje jednako kao ono saborsko o cijeni kile mozga u doba dojčmaraka.. ljudski um je daleko više-veći-važniji kao i sloboda, pa time i mogućnost greške, kriminala i sl. To je banaliziranje (sad ću karikirati), jednako kao da sad sve ljude strpamo u zatvor, jer.. (nešto mogu..). Ljudi su nezamjenjivi kao ljudi, roboti su smao strojevi, ai je glup. Postaviti glupi algoritam tetrisa za npr premijera ili sudca je ultimativna gluparija koju mogu smisliti samo hipsteri na opijatima.. i bankari. :) Naravno, oni će podržati takvu studiju, lobirati.. i možete očekivati da će uskoro i to zaživjeti. Ne zato jer je dobro, nego jer je tako odlučio ''novac''. .. a tad je možda kasno.

 

-imate UM, kortite ga, ne omalovažavajte ga, važniji je od mobača, calculatora i sl. no konzumerizam ima drugačiji cilj... a jel to u interesu ljudi?

 Neka AI bude opensource i neka radi na linuxu. 

Korupcija se moze iskorjeniti, ako uopce nema ljudi ili da isti ne vladaju. Nek se pukne neke postavke za socijalni-kapitalizam-komunizam i lagano ce doci to na svoje.

9 godina
neaktivan
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

A cuj, po samoj definiciji bilo kakva inteligencija bi bolje vladala od politicara :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
Avengers - Infinity war... Thanos did nothing wrong :D
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
Osnovna karakteristika AI je da uči. Ako će učiti od Hrvata neće biti ništa bolji od naših političara, jer i njih su Hrvati odgojili, pa vidimo kako je to ispalo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 2 hvala 0
8 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

sve dok je politika posao i privilegija a ne  volonterstvo postojat ce jaz izmedju vlasti(cobana) i naroda(ovaca) 

waaagh
 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
Tauri kaže...

Sječam se rješenja AI iz jedne serije.

Previše ljudi a premalo hrane.

Rješenje: Sutra smanjiti populaciju na 50%.

 Thanos ...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
15 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Jbg, mi u BiH bismo morali postaviti jednog bošnjačkog, jednog srpskog i jednog hrvatskog robota u AI predsjedništvo.

morrisoN
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Dok je bio raspušten sabor/tehnička vlada, BDP nam je rastao!

To znači, kad rade, rade štetu. Što manje rade, to manju štetu naprave.

U osnovi, mi skupljamo novac na veliku hrpu (proračun) a političari gledaju kako da ga drpe što više, bez rada.

Pogledajte kako su skrojene izborne jedinice? Špansko (dio Zagreba) je zajedno sa Novim Vinodolskim na moru!

To je teški inženjering koji je HDZ skrojio s detaljnim podacima o svakom građaninu koje znam da ima, kako će tko glasati, i skrojili su tako da najbolje prođu, nakaradno slažući granice koje ne odražavaju volju regije niti stanovnika. Uz to, izborne jedinice imaju razliku broja stanovnika veću od zakonom dozvoljenih 5%. To znači da su svi izbori bili nelegitimni. Svejedno ih i dalje održavaju, jer im paše, nezakonitost nije bitna.

Ekonomski unište hrpu firmi i ljudi - i dalje većina za njih glasa.

Zatim ukinu pravo glasača na referendum. I dalje većina ljudi za njih glasa.

Zatim počnu uništavati ne samo tvrtke i ljude, nego i prirodu: sjeku šume posvuda, grade plinski terminal kod Omišlja na Krku koji će klor ispuštati u more i pobiti sav život u krugu puno kilometara oko toga. Da ne velim "vizuru" konstrukcije tornja koju turisti ispred sebe vide. Trošak ulaganja u to, uništenje prirode i prihoda turizma, a sve to da bi plaćali SKUPLJI plin! Zato dižu cijenu plina, jer je neisplativo, pa tu neisplativost prelijevaju uzimanjem više iz našeg džepa dižući cijenu koju mi plaćamo, izbijaju nam time barem 3000kn godišnje iz džepa. Svejedno - i dalje većin za njih glasa!

Ja fakat ne znam da li većina ljudi uopće išta razmišlja. Jer ovo kako ljudi glasaju, glasaju protiv svojih vlastitih interesa.

 

Trebala bi biti jedna izborna jedinica. Glasanje obavezno, tko ne glasa bez liječničke potvrde - novčana kazna (mala).

Politika bi trebala maknuti šape s televizije, tako da emisije mogu objektivno prikazivati vladajuće a ne se uvlačiti u toplo mjesto.

Čak da ne postoje izbori, nego da se SLUČAJNIM ODABIROM odaberu ljudi za sabor - puno puno bolje bi vodili državu i društvo, siguran sam u to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 21:30 (Keso).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
O_O_O kaže...
..

 Neka AI bude opensource i neka radi na linuxu. 

Korupcija se moze iskorjeniti, ako uopce nema ljudi ili da isti ne vladaju. Nek se pukne neke postavke za socijalni-kapitalizam-komunizam i lagano ce doci to na svoje.

 -ne bi vjerovao, ali algoritmu (ili blentastom AIju) je nevažno na kojoj platgormi-chipu radi, čak jel na struji 220v.. može i na sony-pleyki, rezultat mora biti isti ako zadovoljava requirementse, kao što calculator na linuxu daje isti rezultat na win, .. osim pentač buga :) kad 2+2 može biti i  5 ili konzumovih 4,99 ... :))

-može se iskorjeniti? .. možda, vidi civilizacije, povijest, kriminal i sve ostalo.. -sumnjam. Način se nađe, ili ''izlika''.

-a postavke koje priželjkuješ, bit ce recipročno suprotne, jer iza rasta profita stoji kapital, najkrupniji koji možeš zamisliti, kao i iza ovakvih ideja, nadnacionalnih, nadljudskih.. kao da geparda učiš hodati (usporavaš) umjesto trčati.. nije mu to u srži. Ako pak misliš da to možeš kontrolirati, to je kao droga-ovisnost, samo zavaravanje, to je 'tamna strna sile'.. koju Luke dobro pozna, a sad i sveprisutan heroj-hrvatko koji tuče kamate i daje nam kredite dok kažeš ke.. ks, na eks. (jer se računa eks kamatna stopa). :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Kod nas vjerujem da bi kalkulator rasturio svojom inteligencijom nasprem smeca od politicara sta imamo :)

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
ihush kaže...
O_O_O kaže...
..

 Neka AI bude opensource i neka radi na linuxu. 

Korupcija se moze iskorjeniti, ako uopce nema ljudi ili da isti ne vladaju. Nek se pukne neke postavke za socijalni-kapitalizam-komunizam i lagano ce doci to na svoje.

 -ne bi vjerovao, ali algoritmu (ili blentastom AIju) je nevažno na kojoj platgormi-chipu radi, čak jel na struji 220v.. može i na sony-pleyki, rezultat mora biti isti ako zadovoljava requirementse, kao što calculator na linuxu daje isti rezultat na win, .. osim pentač buga :) kad 2+2 može biti i  5 ili konzumovih 4,99 ... :))

-može se iskorjeniti? .. možda, vidi civilizacije, povijest, kriminal i sve ostalo.. -sumnjam. Način se nađe, ili ''izlika''.

-a postavke koje priželjkuješ, bit ce recipročno suprotne, jer iza rasta profita stoji kapital, najkrupniji koji možeš zamisliti, kao i iza ovakvih ideja, nadnacionalnih, nadljudskih.. kao da geparda učiš hodati (usporavaš) umjesto trčati.. nije mu to u srži. Ako pak misliš da to možeš kontrolirati, to je kao droga-ovisnost, samo zavaravanje, to je 'tamna strna sile'.. koju Luke dobro pozna, a sad i sveprisutan heroj-hrvatko koji tuče kamate i daje nam kredite dok kažeš ke.. ks, na eks. (jer se računa eks kamatna stopa). :)

 

 Windowsi bi leakali podatke tamnoj strani, plus nisu open source. 

Uvijek sam znao da si u srcu revolucionar.

11 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Koji je naš glavni problem? - Korupcija i lopovluk političara.

 

Je su li računala koruptivna i lopovska? - Nisu, njima treba samo malo struje i ništa više. Auti, jahte, vikendice i ina ovozemaljska dobra ih ne zanimaju.

 

Dakle, tko bi trebao vladati? To uopće, trenutno, nije pitnje inteligencije.

 

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 1:15 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
talson1 kaže...

Ma i toster bi bolje vladao od tih ljigavaca

 

9 godina
neaktivan
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

što vazda političare zamjeniti? ja bi narod zamjenio 

Moj PC  
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Nitko nije gledao Loganov bijeg sa Michelom Yorkom ?!

Kada kompjuter odluči da se umire u 30oj godini nije baš najbolje.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Ma ni ne treba umjetna inteligencija, Hrvatskom bi bolje vladao ZX Spectrum nego naši političari...

 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

Apropo političara - sve je reko 

 

 

AI bi vrlo brzo shvatio da je ljudski rod rak ovog planeta - mi smo heavy-maintenance, uzurpiramo "komad" Zemlje, uništimo prirodu, iscijedimo prirodne resurse i idemo dalje... 
Brijem da bi nas AI "podštucal" po kratkom postupku - prema "uputama" na onim pločama u Georgiji. 

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
hanteed kaže...

što vazda političare zamjeniti? ja bi narod zamjenio 

 TOETO!

morrisoN
8 godina
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
Keso kaže...

 

Zatim počnu uništavati ne samo tvrtke i ljude, nego i prirodu: sjeku šume posvuda, grade plinski terminal kod Omišlja na Krku koji će klor ispuštati u more i pobiti sav život u krugu puno kilometara oko toga. Da ne velim "vizuru" konstrukcije tornja koju turisti ispred sebe vide. Trošak ulaganja u to, uništenje prirode i prihoda turizma, a sve to da bi plaćali SKUPLJI plin! Zato dižu cijenu plina, jer je neisplativo, pa tu neisplativost prelijevaju uzimanjem više iz našeg džepa dižući cijenu koju mi plaćamo, izbijaju nam time barem 3000kn godišnje iz džepa. Svejedno - i dalje većin za njih glasa!

Ja fakat ne znam da li većina ljudi uopće išta razmišlja. Jer ovo kako ljudi glasaju, glasaju protiv svojih vlastitih interesa.

 

Čak da ne postoje izbori, nego da se SLUČAJNIM ODABIROM odaberu ljudi za sabor - puno puno bolje bi vodili državu i društvo, siguran sam u to.

 Terminal za ukapljeni plin ima smisla, trenutno i sve više ovisimo o Rusima obzirom da je udio domaće proizvodnje pao na ispod 50%. Mudar čovjek gleda daleko u budućnost, a dodatna opcija podiže pregovaračku snagu. Rusi znaju da nemamo izbora i da ćemo platiti koliko traže. Plin je prividno jeftin jer država kontrolira cijene, trenutno imamo drugu najnižu cijenu plina u EU28, prosjek je 50% više, u euro području je čak 75% veća cijena nego kod nas.

 

 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 8:47 (Feudalac).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
markoBT kaže...

Koji je naš glavni problem? - Korupcija i lopovluk političara.

 

Je su li računala koruptivna i lopovska? - Nisu, njima treba samo malo struje i ništa više. Auti, jahte, vikendice i ina ovozemaljska dobra ih ne zanimaju.

 

Dakle, tko bi trebao vladati? To uopće, trenutno, nije pitnje inteligencije.

 

 Svojedobno su pustili AI da vršlja internetom, pa su ju morali isključiti jer je preuzela ekstremne ideje. AI ovisi o okruženju, garbage in - garbage out.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna
Aldo kaže...

Nekak sam prilično uvjeren da bi državi bolje išlo da se na recimo 3 godine ukine kompletno sabor, vlada, predsjednik, županije, općine... Hebo me pas ako čistom inercijom ne bi stvari išle na bolje...

Baš to, onu godinu kada je bilo ono previranje HDZ most Tim Orešković kada nismo imali maltene godinu dana vlas, smanjio se dug dosta, skočio rast gospodarstva. 

15 godina
online
Svaki četvrti Europljanin misli da bi umjetna inte

U 'rvackoj vlada logika onog pokusa s majmunima, bananom i šlaufom

Tu te uvijek netko plaši s nekim gore tko će nas sve kazniti ako napraviš nešto što toj osobi koja te plaši ne paše a nikad ikad ikad nema kazne odozgora, eno vidljivo po novinama da ni premijer koji je na vrhu ne sankcionira nikoga gad zaje*e

Dakle dragi moji majmunski sugrađani, lijepo se krente ponašati slobodno pa će nam i u državi biti bolje jer ne postoji nitko tko će vas zaliti šlaufom a paraziti u državnim službama se itekako boje šlaufa kojeg vi imate kad im krenete raditi probleme zbog njihovog nerada

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice