Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za prigodn

poruka: 8
|
čitano: 3.730
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za prigodn".
6 godina
offline
Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za prigodn

tribalo bi pitati asteroide što misle o svom danu... najbolje da ih pozovemo u goste...inače to da svaka glupost ika svoj dan je ono baš debilana

 

asteroidi nam nisu prijatelji..nego nakon potresa najgori protivnici u ovoj svemirskoj areni

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za prigodn

sretan svima dan asteroida. šteta što nije praznik i neradni dan. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za prigodn

Ništa na ovom svijetu nije samo dobro, ni samo zlo - pa tako ni asteroidi.

1. Bez sudara nebeskih tijela (asteorida) ne bi bilo Zemlje.

2. Bez prolaska asteroida pokraj Zemlje ne bi bilo Mjeseca.

3. Bez asteorida možda ne bi bilo ni života na Zemlji. Oni su na mnogo načina utjecali na proces bioneogeneze.

Ne treba sve gledati iz sadašnje perspektive. Treba malo zaviriti i u prošlost.

Najbolje bi im bilo reći. "Napravili ste sve što ste trebali - sada nas možete malo ostaviti na miru." 

 
7 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za pri
danen kaže...

Najbolje bi im bilo reći. "Napravili ste sve što ste trebali - sada nas možete malo ostaviti na miru." 

Jesu baš napravili posel, milijarde luđaka i budala na jednoj kugli.

Najbolje nas ostaviti da u miru delamo kaj delamo, u tri PM.

 

Nas treba baš jedan fajn (par stotina tona) strefiti, onak usred turističke sezone.

14 godina
online
Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za prigodn

Postaviti na asteroide 5G antene i čekati da ih najpametniji među nama raznesu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za prigodn

Ova metoda zvuči lijepo u teoriji, ali samo površinski. Trebala bi biti toliko precizna i toliko varijabli bi se trebalo uskladiti da je za neki hipotetski asteroid koji bi potencijalno bio opasan bilo nemoguće izvesti ovaj zahvat. Krenimo sa par problema koje ova metoda ima:
1) Prilikom otkrića asteroida, bilo bi potrebno pronaći još jedan manji asteroid u neposrednoj blizini, a ta neposredna blizina ovisi ponajviše o Svojstvima čvrstoće na zatezanje tog užeta i njegovoj duljini ... tu bi se generirale ogromne sile koje naravno ovise o masama asteroida, smjeru kretanja dva asteroida, brzini kretanja dva asteroida, možda i momenta uzrokovanog rotacijom asteroida oko svoje osi
2) pošto se vezanje dva asteroida mora odraditi na relativno maloj udaljenosti koja naravno ovisi o duljini užeta, a veća duljina užeta znači i veću masu užeta(što također znači da bi ga trebalo u orbiti sastavljati) što donosi još novih problema i sa duljinama koje ja ne mogu niti pretpostaviti ovdje jer bi to bilo samo puko napucavanje brojevima (1000km, 100000km... you get the point), to bi značilo ili da taj asteroid mora imati svoj satelit ili mu se putanja siječe sa nekim manjim asteroidom u nama zgodnom trenutku što je malo vjerojatno.

3) Svatko tko je igrao Kerbal space program zna da je asteroid lako uhvatiti robotičkim rukama i usmjeriti u željenom smjeru :P

4) dosadio sam sam sebi pišući ovo, jer je više smiješna ideja koliko neostvariva

Vaši znanstveni članci su mi super i poprilično ste ažurni sa novostima koliko se to može očekivati za bug, ali ovaj jednostavno nije na toj razini :)

There are no stupid questions, just stupid people!
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za pri
kumulativni nuklerarni projektili...znači da je nuklearn eksplozija usmjerena na manje područje...na taj način izbušimo rupu određene dubine...kasnije s običnim nuklearkama ga raznesemo u manje komade...

inače možda jedino stvarna prijetnja od nebeskog kamenja napokon se stvori kritička masa ljudi koji budu svjesni položaja zemlje i ljudi u svemiru i tek nakon toga valjda krenemo u star trek utopiju:)

a do tada
repetitio est mater studiorum:
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 22:13 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Svjetski je dan asteroida pa je vrijeme za prigodn

Ovo što pišete, razaranje nuklearnom bombom, čini se najjednostavnijom i najefikasnijom metodom. No nije tako, tj. to se samo tako čini. Nukelarna eksplozija oslobađa mnogo energije, ali u obliku topline. To znači da bi se od eksplozije asteroid rastalio, ne bi se rasprnuo. U zraku je druga stvar, jer tamo se udarno djelovanje postiže zagrijavanjem zraka. Slično bi bilo kao i s podzemnim nukelarnim bombama. Iza njh zaostaje staklo, nastalo taljenjem stijena, bez eksplozije (praska).  

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice